Druhá valná hromada – Praha 5.3 2015, Ladronka 18:00 hod.

Na základě pověření valné hromady ze dne 17.1. 2015 svolávám valnou hromadu ČASS do sídla ČASS, usedlosti Ladronka, Břevnov 1028, Praha 6, na čtvrtek 5. března 2015 od 18:00 hod.

Program valné hromady:

1. Seznámení s programem valné hromady a jeho schválení
2. Diskuze nad kandidáty a hlasování o způsobu volby představenstva
3. Volba představenstva ČASS pro rok 2015
4. Změna sídla ČASS
5. Předání účetnictví novému místopředsedovi a pokladníkovi ČASS v jedné osobě

Do komentářů k článku, prosím, piště návrhy představenstva, ať nezačínáme valnou hromadu tam, kde jsme jí v Plzni opustili. Napište vždy návrh celého představenstva (předseda+místopředsedové, pokladník) a ověřte si, že vámi navržení kandidáti kandidovat chtějí.

Způsob hlasování (zda o celé trojici, nebo samostatně o jednotlivých postech) se rozhodne na valné hromadě.

Podle stanov ČASS by hlasovací právo měli mít pouze členi, kteří uhradili členský poplatek za rok 2015. Jelikož se ale jedná o valnou hromadu, která se měla konat už loni a my jí přesunuli na leden 2015 s tím, že platily hlasy členů ČASS, kteří mají zaplacen členský poplatek za rok 2014, představenstvo ČASS se rozhodlo pro kompromisní řešení a to, že hlasovací právo budou mít na valné hromadě všichni plnoletí členové ČASS, kteří mají zaplacen členský poplatek za rok 2014, nebo 2015.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

116 komentářů u „Druhá valná hromada – Praha 5.3 2015, Ladronka 18:00 hod.“

 1. Navrhuju.
  Aby byl vytvořen pevný termín (třeba 10 dnů) před valnou hromadou, do kdy zde musí být zveřejněni všichni kandidující.
  Myslím že by všem členů asociace měl být dán prostor, na kvalitní úvahu a diskuse v rámci oddílů a to za tím účelem, aby bylo zvoleno s rozvahou a co nejlépe.
  Situace která nastala v Plzni mi přišla nekorektní, byť zřejmě v souladu se stanovami. Kandidatura kterou nikdo nečekal. Plná hlasovací moc, kterou půlka z nás netušila že bude potřeba a mohli sme si jí od kolegů přivést. Nulový čas na uvážení volby. A tak.
  Prostě chci znát v dostatečném předstihu všechny kandidáty. Věřím že nejsem sám a pokud se to někomu nezdá, pak ho již dopředu podezřívám z lobistického taktizování a úskočnosti, na úrovni parlamentu a to myslim přece nemáme za potřebí 😉

 2. Suhlasim jak s Pepou tak s Mírou ! Návrhy jsou rozumné.
  Dovolím si doporucit vám si precíst muj dnesní krátký vstup „Hrádek nad Nisou 2004-2014“
  Snad trochu pookrejete…

 3. Roberte kde je tvůj krátký vstup Hrádek ??
  Vlož sem odkaz prosím. Dík.

 4. Ahoj,
  chci oznámit, že na VH do Prahy nejedu a poskytuji plnou moc k hlasování za mě Daliboru Daňhelovi.
  Důvod mojí neúčasti je čistě o nedostatku schopnosti vydržet poslouchat 5 hodin v kuse zbytečné řeči.
  Dle mého názoru je průběh VH neefektivní, proces hlasování nedemokratický a hlasovací právo do určité
  míry diskutabilní.
  Samozřejmě si dovolím i návrh na zlepšení situace, který je velmi jednoduchý:
  Založeme si komunikační platformu (např. diskuzní fórum na webu ČASS), kde si každý bude moci
  napsat svoje návrhy a nápady a diskutovat o nich s ostatními, abysme se těmto názorovým střetům
  vyhli na valné hromadě, měli je napsané, aby o nich věděli všichni, nikam nezapadly a hlavně aby
  o tom všichni věděli před vlastní VH, což zásadně přispěje k transparentnosti a tím pádem k demokratičnosti hlasování.
  Takto by se VH zefektivnila, protože by (doufám) odpadly naprosto nudné, zoufale zbytečné řeči, které si na VH
  valná většina účastníků není schopná odpustit (nic ve zlém, je to přirozená lidská vlastnost).

  A ještě jedna věc, kterou jsem vás nechtěl zatěžovat na VH v Plzni, protože k tomu tématu bylo velmi mnoho řečeno.
  Jedná se záležitost ze závodů v Havlíčkově Brodě tzv. aféra OKO. No můj názor na věc je takový, že by ČASS měla uznat, že tato situace vznikla pouze vinou jedzdců a je zbytečné hledat jakékoli výmluvy pro toto flagratní selhání.
  Takže se jako „jezdec lemra“ Petrovi Novotnému omlouvám, že jsem se zachoval jako ovce a zůstal jsem stádovitě sedět na prdeli ve Lvovi, ikdyž příležitost k odchodu byla.

 5. kamarádi,
  do skejt slalomu jsem po 30 letech naskočil teprve nedávno, takže se v jízdních i asociačních wěcech teprve rozkoukávám. Nicméně mi to možná umožňuje více pohled z odstupu na tu typicky českou bouři ve sklenici vody. Vidím tady dvě party, který se eufemicky řečeno nemusí. To byl důvod proč jsem se na VH zdržel hlasování a úmyslně vytvořil pat. Situace byla vyhrocena buď MY (starý mastři který to rozjeli) nebo ONI (kluby s největší členskou základnou a aktivitou). My nebo ONI Vendeta forever. To jsou první kroky k rozštěpení již tak malého uskupení. Pokud se nenajde srozumitelý kompromis složený z obou skupin tak skončíme s rozpadem a ve skanzenu skutečně hodně starých kolen a heslem „Zajezdit si, dát si pár pivek“. Jestli můžu za sebe poprosit přestňme to hrát buď bude po mém nebo si trhněte nohou a zkusme se před valnou hromadou potkat na pifku a najít řešení zastupující především jediný zájem: aby slalom skateboarding neodešel do hrobu s námi.
  Mám jedno osobní poznámku k textu Pepy, protože se přímo dotýká mé osoby. Není dobré argumentovat nepravdivými tvrzeními. viz tvůj příspěvek „Začít se změnami vyprázdněním nevelké pokladny za marketingovou studii a novou grafiku webu není správná cesta.“. O práci na marketingu, reklamě, PR a novém webu jsem se pro rok 2015 přihlásil postarat já. Nevím jsetli jsi mne neposlouchal, nebo špatně pochopil, nebo se ti tento překroucený argument hodil do tvého plamenného textu ale já jsem nemluvil O JEDINÉ KAČCE ZA MARKETINGOVOU STUDII – říkla jsem že ji udělám zdarma s cílem zefektivnit komunikaci s veřejností, získat nové jezdce a stát se atraktivním pro případné sponzory. Nemluvil jsem ANI SLOVEM O GRAFICE natož o grafice za kterou by měl CASS PLATIT (nějak pokládám za samozřejmost že ji udělám já a zdarma mmj. jsem na tom jiz začal vyšívat) ale o programingu či editační platformě na které asociační web poběží. Tu dnes nikdo nikomu kvalitně zdarma neudělá a když na to najdou peníze v rozpočtu jiné neziskovky a charity (asi že si uvědomují že bez kvalitního digitalu dens neobstojí) nevím proč by se na to peníze nanšli u nás. Ale pravda pokud chceme udržet Skejt slalom jako prima sektářskou partičku ne které se sejde parta kámošů, dobře si zajezdí zajezdí a prima popaří, ale proboha hlavně ne nějaké rozšiřování členké základny cizáky a naplaveninami či starostii o náročné sponzory – pak pravda pořádný web, digital a marketing skutečně nepotřebujeme.

 6. Sorry Dane, ale nevidím nic špatného na „zajezdit si, dát si pár pivek“… a taky se musím zastat Chozého, že jsem od tebe slyšel, že web a marketing bude stát 10- 40 000,- Kč… Možná jsem to špatně pochopil, poslechnu si tvůj projev ze záznamu, který mám nahraný… tedy pokud na to najdu chvíli to hledat. Přeci jen má ten záznam 6 hodin…

 7. zajezdit si a dát si pár pivek, není nic špatného a současná diskuze je o tom zda to většině slalomskejťáků stačí či chce i něco víc, jako třeba tenhle fantastickej sport rozšířit mezi lidi. Pokud je hlavní cíl zajezdit si a dát si pár pivek, oukej, pojďme to říct a stanovit jako legitmní poslání ČASS a ušetříme spoustu času nad diskuzema a marnejma očekáváníma.

  web> není třeba poslouchat záznam – ono je to i v zápisu „Investice do zlepšení webu ve výši 10 až 40 tisíc korun“ a asi těžko je zlepšení že bych jako designér poladil grafiku a vypálil fakturu na 40 táců, naopak jsem říkal že právě proto je rozpal 10-40 t protože musím zjistit opravdové potřeby CASS a webu a poté možnosti programingu a editačních systémů. Znovu cituji odpálit změny tímto přirovnáním „Začít se změnami vyprázdněním nevelké pokladny za marketingovou studii a novou grafiku webu není správná cesta.“ sorry to je dost demagogie.

 8. BTW k programu a mechanismu
  Hlasovat se bude vždy o celém představenstvu
  přiznám se že jsem to nezažil v jiných spolcích kde jsem aktivní ani o tom nečetl v rámci asociací, akciovek a politických stran. Ono totiž hlasovat o každém jednom členovi boardu je princip demokratické volby. Děje se tak právě proto aby v takovém komitétu zasedli zástupci jednotlivých názorových proudů.
  Pokud se hlasuje jako o celku, není to demokratická volba ale válka ve stylu MY nebo ONI.

 9. Přibrzdi, Dane. Nepodsouvej nám tady, že někdo s někým válčí… Vůbec to není o tom, jestli my nebo oni… My (a tím myslím nás všechny) nejsme akciovka ani politická strana! My to děláme jako hobby (a bezplatně) a potřebujeme mít funkční představenstvo. Pokud bude sestaveno z lidí, kteří se nedokáží domluvit, tak demokracie/nedemokracie se budeme utápět v téhle „politice“, kterou ale chceme mít brzo za sebou a jít jezdit!
  A navíc… představenstvo má mandát dělat to, co odsouhlasila valná hromada, popřípadě výkonný výbor. Takže nemůže jít ani moc doprava, ani doleva… Osobně nevidím důvod, proč se nemůže demokraticky hlasovat o trojici, která se dokáže domluvit, oproti tomu, hlasovat o jednotlivcích, kteří se třeba dohodnout nedokáží a volba se bude muset znovu opakovat…

 10. RE PJ: je to běžný prvek ve všech občanských sdruženích kulturou počínaje přes sport až po charitu. Většina z nich to dělá z lásky k dané věci a zdarma. Všude se volí po hlavách – důvod je celkem nabíledni. Ale pokud se tady rozhodne jinak, ok, vyjádřil jsem názor jako člen.
  Mňo – pokud minulá VH nebyla MY/ONI tak jsem měl asi moc pivek a omylem jsem zavítal na jinou hromadu 😉

 11. pojďme zkusit zajít si zajezdit, pak na pivko a probrat to. příští týden?

 12. Tak zatím zde nebyl zveřejněn žádný nový kandidát. Nicméně pozitivum vidím, že je zde již jakási diskuse a je o čem diskutovat.
  To mi příde jako správný a naplňuje to myslím jeden ze smyslů tohoto webu. Máme o čem přemýšlet a je v předstihu šance si v klidu vyříkat své názory, svá pro a proti. Navzájem se ovlivňovat a osvětlovat, či zdůvodňovat své myšlenky.
  Tedy lze předejít tomu co se stalo v Plzni, kde sme na sebe mnozí zaskočeni nevěřícně koukali jak puci.
  Moc dík tedy za příspěvek Jirky Trávníčka u zápisu z VH PL., kde zřejmě jménem Poličského klubu argumentačně vysvětluje, co je motivem nejen jejich touhy po změně v předsednictvu.
  Nu a k tomu , respektive jednotlivým bodům, bych se za sebe coby člena asociace rád vyjádřil a budu rád když se vyjádří i ostatní, ať pokud možno známe své názory navzájem, a navzájem se ovlivníme či neovlivníme. Prostě budeme vědět proč hlasujeme tak či onak.
  Když se zeptám pěti kamarádů proč hlasovali tak a tak a dozvím se že by byla dobrá změna a oživení, tak nezlobte se na mně, ale jako argument mi tato takřka unizóno znějící věta opravdu nestačí.
  Tedy jaký je můj názor na Jirkův prvním bod:
  (– podpora mladých jezdců !)
  Inu co si pod tím představit. Finanční podporu? Řek bych že ano, páč si mnoho dalších zásadních variant podpory představit nedovedu.
  Kouknu li se na celkovou asociační základnu, tak mladých jezdců, je poměrně malé procento, tedy menšina. Veškerý prachy v kase, jsou však příspěvky nás všech. Jsem názoru, že tyto prostředky, by se měly utrácet za něco, co slouží opět nám všem a nikoli za děti, které v mnoha klubech vůbec nejsou.
  Pokud se nepletu a má li Polička na mysli především finanční(materiální) podporu, pak jsem udiven, že zrovna po tomto volá nejšikovnější a po zásluze nejbohatší klub u nás, vedle jehož rozpočtu, je stav asociační pokladny za několik let, úsměvnou záležitostí. Pokud se ve svém úsudku mýlím, pak se Poličce omlouvám.
  Jsem toho názoru, že asociace a taktéž pořadatelé závodů v rámci svých možností děti podporuje. Děti mají nižší asociační poplatky a taktéž pořadatelé, zpravidla dětem solí nižší startovné. Pokud se nepletu, tak nikde na světě, se nejezdí celý národní pohár a MR v tolika dětských kategoriích (možná Pobaltí, ale fakt nevim). Je to další podpora mládeže jak od asociace, pro kterou je přeci jen náročnější byrokracie z pracovávání výsledků v tolika kategoriích, tak od mnohých pořadatelů, kdy mnozí každé z dětských kategorií extra udělují ceny, diplomy atd. byť v mnohých kategoriích nejsou kolikrát zaplňeny ani stupně vítězů.
  Ano. Budoucnost sk8 slalomu je nejistá pokud nebude dostatek dětí, ale co s tím má dělat asociace?
  Nalejme si čistého vína. Bláznů, který baví tahle pravěká disciplína je nás po celém světě směšné, opravdu směšné množství. Prostě v dnešní nabídce a dostupnosti vyžití, nemá sk8 slalom šanci konkurovat. To co dokázal Poličský klub, je úctyhodný zázrak, jenž nemá ve světě obdoby a za kterej si zaslouží obrovskej respekt a dík. Jen tak dál.
  Pokud však potencionální nový kandidát do výboru bude mít v programu podporu mladých jezdců formou finanční na úkor členských příspěvků, pak já pro něho rozhodně ruku nezvednu.
  Případného nového kandidáta tedy prosím, bude li se s tímto tzv. Poličským bodem ztotožňovat, nechť jen trochu rozvine a zkonkretizuje své představy.
  Předem dík.
  ……..
  Bod druhý:
  (– doklady pro závodníky za startovné (teď v Plzni jsme se dozvěděli, že alespoň za odvody ČASSu není problém. V historii jsme návrhy na řešení této věci předkládali) )
  Tento bod mi nepříde jako v hodný argument, ke změně představenstva. Proč ? Protože když mi oddíl Prachatice jako pořadatel pohárovýho závodu nebudem ochotni doklad vystavit, tak nás k tomu asociace (předsednictvo) nedonutí. Respektive mne může donutit tím, že mi nebude přiklepnut odsouhlasen závod v rámci poháru. No jo. Ale tím bude zas o jeden závod méně, c ož se asi taky nechce.
  Inu prostě tenhle problém by měla Poličcka řešit s náma jako pořadatelama. Asociace je víceméně bezmocná a není to tedy pro mne dostatečný důvod ku změnám předsednictva.
  Za Prachatický pořadatele se tímto Poličce omlouvám. Chápu že při jejich vrcholné organizaci, ke které chovám respekt, jsou pro ně doklady za startovné a další prokázání nákladových položek důležitý, ale v roce 2015 to od nás též nečekejte.
  …….
  Bod tři:
  (– Metodika tréninků (žádáno na valné hromadě 2012 a v roce 2015 se nám dostal do ruky rozpracovaný dokument od Evy, který asociace obdržela v březnu 2012) )
  Metodika by byla fajn. Proč ale měnit předsednictvo kuli tomu že stále není ???
  Přece všechno všichni děláme zdarma a dobrovolně. Metodika byl návrh, k jehož zpracování se dobrovolně přihlásila a nabídla Eva, jakožto absolventka tělovýchovný vysoký školy. To že jí cesty osudu, srdce, či jakékoli jiné touhy zavály jinam, jí nikdo nemůže vyčítat. Nebyla přeci náš zaměstnanec a nedostala žádnou zálohu na dílo. To jestli metodika bude dokončena, tedy dle mého záleží na tom, zda se najde nějaký další, dostatečně (svou kvalifikací, vzděláním) fundovaný dobrovolník. Tedy další bod, který pro mne vžádném případě není argument ke změně vedení představenstva.
  ……..
  Bod čtyři:
  (– podpora menších klubů)
  Zde bych měl coby zástupce jednoho z nejmenších klubů jásat, ale nejásám. Jakožto předseda klubu, jsem člen výkonného výboru. Tedy mám relativně snadnou cestu podat návrh na podporu malých klubů. Bohužel mně nic zásadního nenapadá. V rámci pokladny sem stejnýho názoru jako u podpory dětí. Tedy nepříde mi dobrý, aby sme mi malý kluby byly finančně podpořený ze společně vybraných peněz na úkor druhých.
  Ve výkonném výboru je též zastoupen zástupce Poličky. Pokud má reálný nápad, není nic snazšího, než jej výboru předložit. Nu a pak už jen záleží, zda jej odsouhlasíme, či ne. Pokud návrh z jakýhokoli důvodů neprojde, pak je to problém rady a nikoli voleného výkonného výboru.
  Tedy opět ani tento bod, pro mne není argumentem, proč měnit výkonný výbor.
  …………
  Bod číslo pět:
  (– více závodů a více závodů započítávaných do ČP)
  Tak asi proč ne, je li vůle, ale hlavně pokud se najde dostatek pořadatelů a dostatek těch, kdož se budou z účastňovat. Myslím tím různých pořadatelů.
  Za sebe a myslím že nejsem sám, se mi nechce jet v jednom v roce dvakrát do stejného města na pohárový závod. Pokud Polička či Plzeň ( o jiném kandidátovy nevím) udělá dva závody v roce, tak já na 99% procent pojedu jen na jeden.
  Pokud přibude počet pohárových závodů, díky tomu, že přibude nový pořadatel s novou lokalitou, tak se rozhodně budu snažit zúčastnit, pokud mi to časové a finanční možnosti dovolí.
  Nevim nakolik je zde brzdou předsednictvo. Pokud ano, myslím že to není v jeho pravomoci a rozhodovat by měl výkonný výbor. Co se Plzně a jejího zimního zařazení do poháru týče, asi měl rozhodnout výbor potažmo jím vyvolané hlasování, nikoli tedy svévolná anketa, bez předešlé konzultace s výkonným výborem. Ale nevím, zda takovéto zařazení na poslední chvíli, umožňují vůbec stanovy. Přece jen jde závod roku 2015 před plánováním sezóny.
  Sám za sebe jsem byl nerozhodný. Nějaký vnitřní pocit, mi říkal že pohár v ledu (kdy část z nás nemá šanci si sjet) v hale na rovině, kde většina z nás nemá zkušenost je nesmysl, ale nehlasoval sem.
  Nakonec ste si to užily kdo ste chtěli a svět se nezbořil. Že nemáte body do poháru ?
  Dle mého je to dobře.
  Ani tento bod, pro mne tedy není důvodem, měnit představenstvo.
  ……..
  Bod číslo šest:
  (– změna stránek a lepší propagace ČASSu (za pět let jsou na světě vlajky a samolepky)
  a další…)
  Pro mne nulovej argument, pokud mi novej kandidát nepřednese co vše zdarma coby funkcionář vykoná a z čeho to zaplatí.
  Vše přeci stojí a padá na dobrovolnících, tedy na komkoliv z nás. Pokud se někdo z Poličky, či z Prachatic nabídne že zdarma to a to udělá a nebude to demagogie, kterou mu výkonný výbor neodsouhlasí, tak proč ne ?? Pochybuju, že by stávající předsednictvo něčemu takovému bránilo. No a chtít to po nich ???? Proboha já sem rád že dělaj to co dělaj a nebudu jim vyčítat že tohle a tohle není hezčí, lepší, když to můžu udělat já sám.

 13. No, hezky jsi to Míro shrnul.
  Z toho předlouhého textu jsem vyrozuměl,
  že v podstatě Představenstvo nic nemůže s ničím dělat,
  pouze Výkonný Výbor tak trochu může cosi trochu.
  Pak tedy nechápu, proč vůbec řešíme jakékoliv Představenstvo?
  Je to jen jakási bouře ve sklenici vody.
  Jednou jsem se rozhodl, že závody dělat budu, tak je dělám a dělat budu, dokud budu moct.
  Asociace, potažmo Představenstvo mi se závody nepomohlo, protože nemá jak, musím si pomoct sám
  a jsem rád, že se po dvou ročnících ke mě přidali další dva lidé, takže už nejsem před závody na mrtvici.

 14. Milý Míro,
  nestává se tak často, že bych mohl s Tvými názory bezvýhradně souhlasit.
  Nicméně v tomto příspěvku mi mluvíš z duše. Především v bodu jedna v odstavci „Nalejme si čistého vína. Bláznů,…“.
  Děkuji Ti za investovaný čas věnovaný tomuto komentu. Martin Kulhavý

 15. Tak co budou nejaký protinávrhy představenstva? Nebo to zase prijde 5 minut pred zacatkem nebo behem VH…
  @Míro moc dobre si to napsal

 16. Míro, díky za tvůj komentář. Z něj je jasné, co máš na mysli… Nejsou to jen prázdná hesla, která používá pan Trávníček, aniž by blíže popsal co má na mysli, a jak svá hesla míní uvést do praxe, volajíc po změně představenstva, aniž by navrhl kandidáty…
  Navíc tím bodem „Metodika tréninků (žádáno na valné hromadě 2012 a v roce 2015 se nám dostal do ruky rozpracovaný dokument od Evy, který asociace obdržela v březnu 2012)“ snad nevědomky zamířil do vlastních řad. Nám vyčítá, že to nedostal dříve do ruky, ale už asi neví (protože v té době byl předsedou Roman Tuma), že hned jak jsem dokument dostal od Evíka, tak jsem jej k připomínkování vyvěsil (dle dohody VV) v google dokumentech (https://docs.google.com/document/d/1HrgIwANhkfm6YDUl_JJZKLB9oKza1eKCCY3TxQ-wN6M/edit?usp=sharing), kde visí bez povšimnutí celá léta… (všimněte si mé poznámky z roku 2012) Tenkrát jsem posílal e-mail všem členům VV s žádostí o spolupráci, ale ostatní oddíly tento dokument nepotřebovaly (tak se do dopracování pochopitelně nehrnuly) a Polička se na to taky vykašlala (takže to asi taky zas tak nutně nepotřebovala)… A teď se to snaží otočit vůči nám s tím, že to dostala pozdě…. Chce se mi blejt velebnosti….
  Co mi skutečně vadí, to je věčná kritika opozice, bez návrhu řešení, jak by tu kterou věc dělali lépe a třeba se jí i ujali. Stávající představenstvo opozice odmítla podpořit a nové představenstvo sama nevytvořila… Co si máme o tom myslet? Snad jen to, že kritizovat a bořit je lehké, ale tvořit hrozně těžké! Jsem zvědav, kdy a zda se tady objeví návrh na nové členy představenstva ze strany opozice. My jsme se k odpovědnosti přihlásili!

 17. No jo, ale kde je to vyvěšené?
  Tenhle odkaz vidím poprvé.
  Opravdu by to chtělo něco udělat s tím webem, tady se nedá nic staršího dohledat.

 18. Ondro, ten dokument máš ve svých dokumentech. S webem sk8slalom.cz to nesouvisí.
  Jinak se tu obecně množí výkřiky o tom, že je na webu všechno špatně. Zkuste něco konstruktivního.
  Zdraví Martin

 19. jeste jednou ja 🙂 doporucuji si udelat jeden feed na „sk8slalom“ (Thema) a druhej na „Komentáre k Sk8slalom“ jestli ti ty live bookmarks nestaci, muzes si to i nechat posílat mailkou (subscribe). Detailky jsou na Webu, hledej how to use RSS Feeds. Já jsem s tim moc spokojenej.

 20. Napíše sem konečně někdo už nějakého kandidáta na předsedu a na místopředsedy ?!?!?!?!?!?!?!

 21. Asi uz budoucí predstavenstvo zrídilo svuj nový web a sem uz nechodí ( ? )

 22. Dobrá, o RSS jsem už cosi zaslechl, ale stejně mi prosím někdo vysvětlete,
  jak efektivně vyhledat konkrétní článek z minulosti.
  Zatím jsem nenašel nic jiného, než listovat po jednom níž a níž, třeba pět let zpět, což je značně únavné.
  Mít dokument ve svých dokumentech………. no, to je sice hezké, ale kde?
  Nemůžu to najít ani na Windows, ani na OSX, ani iOS, nejsem IT specialista,
  ale zato umím černé řemeslo. Každý umíme něco, nikdo neumí všechno.

 23. no asi by bylo lepsí udelat novou rubriku „technická pomoc“ nebo podobne, a tyhle prispevky tam presoupnout, tam si múzem separátne diskutovat, tady to je thread na Druhou valnou hromadu

 24. „admin říká:
  12. 2. 2015 v 6.48

  Ondro, ten dokument máš ve svých dokumentech. S webem sk8slalom.cz to nesouvisí.
  Jinak se tu obecně množí výkřiky o tom, že je na webu všechno špatně. Zkuste něco konstruktivního.
  Zdraví Martin“

  Vyhledávač tu chybí

 25. Ahoj Ondro,
  je v pravém navigačním sloupci s nadpisem „Vyhledávání“ už osmým rokem ;-).

 26. Zdravice všem.
  Zopakuji to, co jsem psal v minulém článku. Mluvím za SK8 Slalom Polička nikoliv pouze za sebe, pokud to v textu nezmíním. Můj předešlý příspěvek byl zcela bez emocí, neútočil jsem na nikoho konkrétního a snažil jsem se být věcný. Jednalo se o vysvětlení průběhu VH v Plzni a uplynulých let z našeho pohledu.
  Míro, děkuji za rozbor a beru to jako věcnou připomínku, kterou jsme jako klub dostali. Rád ti samozřejmě odpovíme na jednotlivé reakce.
  Bod1 – Podpora mladých jezdců. (ono to má hodně společného s těmi dalšími body dále, , ale to z textu bude jasné).
  Ne, určitě jsem neměl na mysli pouze peníze jako takové. Co to stojí, je čas. Rozvoj mladé základny v tomto sportu musí jít ruku v ruce nějakým postupem. Začal bych tolikrát omílanou propagací tohoto sportu, potažmo ČASSu, aby o tento sport byl větší zájem a povědomí o něm se rozšířilo mezi lidi (hlavně mladé lidi). Nám se povedlo domluvit s různými spolky pro děti, a že v každém městě, ve kterém bydlíme určitě jeden je. Míro u vás třeba http://www.ddm-prachatice.cz/. V těchto domech jsou lidi, kteří vysloveně hledají spolupráci, kde by se mohly děti vyžít (sk8 na jejich dětském dnu, krocení prkýnka při závodech atd.) nebo zapojit rovnou do nějakého kroužku. Spojení vašich starých kontaktů a měst, kde už se nejezdí, by bylo více než dobré. Je to o kontaktech, které ti lidé mají dál. Bohužel jsem slyšel pouze „oni to dělat nebudou , alezkuste jim zavolat“. Proč my? Proč né ČASS? Zástupce ČASSu je ten, který má být iniciátorem a né klub. Dále více závodů může být jen přínosem v propagaci ČASSu a jestli se o tuto možnost hlásí i samy kluby „NO HURÁ“. Míro, věřím, že by i Prachatice mohli mít vlastní klub, dejme tomu s dětskou základnou např. do pěti let. , ale také se mohlo už před pěti lety začít (toto není myšleno proti tobě, vysvětlím dále). Plzni to trvalo 3 roky (omlouvám se, pokud jsem netrefil správnou dobu) a za ty tři roky se na to nalepili lidi, kteří to dělat chtějí. Dalších návrhů jsme říkali mnoho, a to i jak získat peníze. ČASS by měl být ten, který bude schraňovat veškeré zkušenosti klubů a jednotlivým klubům je předávat dál.
  Pomoci s rozvojem začínajícího klubu. Naši pomoc jsme nabízeli mnohokrát a moc dobře všichni víte, že co jsme slíbili, jsme taky dodrželi , ale nechtějte po nás zakládání dalšího klubu např. v Olomouci atd. To je prostě práce ČASSu. Najít lidi, nápad, cokoliv.
  Bod2 – doklady pro závodníky za startovné.
  Účetně řešitelné přes ČASS a návrhy jsme říkali. Tady prostě nebyla vůle.
  Bod3 – Metodika tréninků (žádáno na valné hromadě 2012 a v roce 2015 se nám dostal do ruky rozpracovaný dokument od Evy, který asociace obdržela v březnu 2012)
  U tohoto bodu budu reagovat i částečně na Petra. Metodika a doklady pro nás pro Poličku byly důležité z důvodů peněz z evropských fondů (stále jsou a pálí nás to). V roce 2012 se o to Eva přihlásila a řekla, že to vypracuje (potažmo Petr s Pepou řekli, že to s Evou dají do kupy). Přiznávám, že jsem nevěděl o odkazu na google dokumentech. Ano, mohl s tím někdo pomoci, , ale také tam žádnou změnu od 2012 nevidím. My jsme s tím pomoci nemohli, protože jsme naprosto netušili o co jde, a proto jsme požádali o vypracování ČASS. Pokud se nic neděje čekal bych, že se najde jiná Eva (klidně placená), a že se to začne řešit. Takže za mne stále pochybení někoho kdo řekl, že se toho ujme a nedotáhl do konce. Za náš klub říkám, že s tímhle si holt budeme muset nějak poradit a pokud se nám to povede vypracovat tak to zdarma poskytneme dalším klubům. Dle mého je to ale práce ČASSu.
  Bod4 – podpora menších klubů
  K tomuto jsem již napsal něco v bodu1. Peníze jsou jedna z částí, která by měla nějakou váhu, to beze sporu. Možností je však mnoho. ČASS se spojí s jiným malým sportovním klubem v dané lokalitě klubu a ze své pozice zkusí domluvit spolupráci (nižší náklady na akci, větší počet diváků, větší atraktivita). ČASS bude aktivně zvát na tyto závody zahraniční/české závodníky. ČASS pomůže s medializací závodů. Odpuštění startovních poplatků za závodníky ve prospěch klubu atd. Beru to tak že malý klub potřebuje nakopnout a jako v Plzni a Poličce se tam objeví lidi, které to baví a pak už si to žije svým životem.
  Bod5 – více závodů a více závodů započítávaných do ČP
  Opět se odkážu na bod1, kde už jsem k tomu něco taky napsal. Více závodů = více propagace. Teď si nejsem jistý, jak to Míro myslíš , ale v Poličce jsme si řekli, že příští rok, bychom zkusili udělat závody např. ve Svitavách/Litomyšli prostě někde blízko. Ano, byli bysme to my jako Polička , ale jiná destinace. Takže bystaky nepřijel? (neberu teď v potaz finanční stránku věci) Mimojiné i letos bychom chtěli uspořádat dvoje závody, ale samozřejmě každé v jiné lokalitě a pokaždé alespoň jeden den na kopci. Navíc kopec je jiný i oproti předchozím ročníkům, takže myslím, že se můžete těšit na oboje závody.
  Dělali bychom to z toho důvodu, že si závodníci zajezdí někde jinde a doufáme, že se nám povede spojit s místními a začít dělat například pravidelné závody. Přiznávám, že obě města jsou necelých 20km , ale je to prostě pokus jak se rozšířit dál. Proto taky tak blízko. No a ČASS by měl být, ten první kdo bude křičet „hurá další závody“. A všemožně podporovat jejich zapsání do ČP a světového poháru. Protože jestli děti budou celý rok trénovat a potom pojedou za celý rok na tři závody, které se jim počítají do ČP (vyjímám MR), tak si jejich rodiče leda tak poklepou na čelo a děti už další rok neuvidíme.

  Bod6 – změna stránek a lepší propagace ČASSu
  Tohle je právě jeden z těch nejdůležitějších argumentů. Když vezmu například displeje, které jsme jako Polička využily na MS, tak to je příklad toho že to jde. Ano byly na to potřeba peníze, protože tohle nikdo dělat zadarmo nebude. Zadarmo investoval čas Petr s Pepou a dupali do toho a dovedli to do cíle, za což jim samozřejmě patří dík. Tak by to mělo fungovat. Když už jsem se zmínil o samolepkách, tak v Brně pokud si dobře pamatuji jsme schvalovali, jak mají vypadat. Proč nebyly už na sezónu 2014? Roman v REKu je umí vytisknout do druhého dne. Vlastně paradox je v tom, že ty displeje byly dříve, než samolepky. No , ale vlajky a samolepky jsem zmínil jen jako špičku ledovce. Jde hlavně o ty stránky, které úplně zadarmo udělat nejdou. Facebook taky už existuje dlouho a Robin to uvedl do reality. A navíc zrovna z Poličky máme co křičet o stránkách, protože vypadají mnohem hůře, než stávající ČASSové , ale předělání je v plánu na tento rok a tak to prostě bude. Nebudeme čekat pět let jestli se o to někdo nepřihlásí.
  Ještě řeknu jednu věc čistě za sebe. Na VH v Brně jsem již musel reagovat na časté dovětky u různých podnětů ze strany ČASSu „to nejde“ nebo „to nemá smysl“ a podobně. Postavil jsem se a řekl „Mám pocit, že tady převládá přesvědčení, nebudeme to ani zkoušet ono by to stejně nevyšlo. Ale jestli nic dělat nebudeme tak to půjde do prdele“. VH v Plzni se nesla již úplně v jiném duchu, za což jsem rád , ale ten pocit ve mně prostě stále přetrvává. Tak vám chci říci, že mi zkoušíme a jde to.
  TRAVEX

 27. Zajímavé, ještě odpoledne tam to pole nebylo, jen vybrat měsíc.
  Děkuji za opravu.

 28. Ahoj Ondro,
  to pole je na svém místě od ledna 2008. Žádnou opravu jsem nedělal. Jen pro jistotu, je ještě někdo kdo nevidí vyhledávací pole, abych řešil případnou závadu v zobrazení?
  Díky Martin

 29. @Trávníček
  Taky děkuji za širší komentář jednotlivých bodů. Souhlasím s tím, že spousta věcí by šla udělat rychleji… Je to o pracovním vytížení lidí, jestli to chtějí dělat, jestli je většinová podpora… a pak třeba i o penězích.
  Mám ještě jednu otázku. Vždy mě napadne, když čtu spojení slov jako je „…my to dělat nebudeme, to je práce ČASS…“ …Víte o tom, že většina poličských členů je členem ČASS? Že i ty jsi ČASS? Že tedy i ty jsi mohl některou ze jmenovaných věcí zařídit? Chápete to? To není jen o třech lidech v představenstvu… ČASS má dnes 86 členů a každý se může pokusit nějak slalom skateboarding posunout dál.

  @pro všechny
  Já se Štefkou jsme se snažili jej posouvat. Krok za krokem. Možná jsou pro někoho ty kroky moc malé, nebo jich je málo, ale pokud se někdo snaží zavést příliš mnoho změn najednou, tak to ostatní nevstřebají a je hned na začátku odsouzen k nezdaru. To je má (a nejen má) zkušenost.

  Každopádně stále čekáme na nominaci třech členů představenstva, s kterými se stávající (dle opozice neschopné a nevyhovující) představenstvo „utká“ o přízeň a „vládu“ v ČASS. Pakliže to neuděláte, tak by jste měli držet ústa a krok…

 30. Re Petr:
  Ano jsme si vědomi, že jsme členy ČASSu a chápeme to.
  Teď zase čistě za mne. Dám ti jen malé přirovnání, abys pochopil, jako to vidím já. Jako šéf firmy, aby se firma někam posunula, nebudu čekat na to, až to udělají zaměstnanci ze své vlastní vůle.

  Zeptám se jinak. Výš co je povinností představenstva?

  Kandidáty dáváme dohromady a myslím, že je stále dost času na to je vyvěsit. Četl jsem výše, že někdo navrhoval nejdéle 10 dní před VH. To vidím rozumně. Stanovy ČASSu stejně na nic jiného nepoukazují.

  Naše názory budeme vyjadřovat dále a nevidím jediný důvod, proč bychom měli mlčet i kdyby zůstalo stávající představenstvo. Myslím, že od toho tady ta diskuze vlastně je.

  Pěkný víkend všem 🙂

  TRAVEX

 31. Petře, Jirko to je pořád slovíčkaření
  Petře tak napiš, co se představenstvu za ty roky povedlo,
  ať tu není jen to, co se mělo udělat, co se mělo udělat jinak, lépe, radostněji.
  Děkuji.

 32. @travex
  tvojí otázku „Výš co je povinností představenstva?“ na Petra vidím osobne uz jako drzost. Pro ČASS si preju aby se to kvúli pár lidí nerozesypalo. Moc daleko od toho nejsme.

 33. Ondro, na tvou otazku je velmi jednoducha odpoved. Povedlo se vse, co dnes vy vsichni povazujete za normalni, standardni, samozrejme… Tak to vzdy nebylo.

 34. Ano, hezky jsi to Petře napsal, ale takhle je to jen prázdné heslo.
  Proč to nenapíšeš konkrétně?
  Opakování – matka moudrosti.
  Za úspěchy se nemusíš stydět.

 35. Konečně po letech pořádná diskuze!!!
  Díky všem za příspěvky za posledních 5 dní. Dalo mi to, než jsem všechny přelouskal. Míro fakt souhlas se vším…..nejvíc Bod 1. Jsem moc rád, že sis vzpomněl a jsi i jediný kdo ví, že jsme snad jedinou zemí kde se jezdí všechny junior kategorie. Hned na začátku ČP mi dalo hodně práce prosadit, že každý organizátor závodu Českého poháru musí uspořádat alespoň JEDEN slalom pro všechny tři juniorské kategorie. Dnes to tady někteří považují za samozřejmost a snad i za špatnou podporu juniorů ze strany představenstva. Díky i za další potěšující komenty. A Ondro Super! Představenstvo fakt nic nezmůže – o všem rozhoduje jednou za rok VH a v průběhu roku VV! To už jsem ale říkal mnohokrát. Znám ale i další lidi, které nebaví všechno dokola opakovat.
  No a to co tady bylo dál jsem teď radši smazal. Hezký víkend na SNB!!!

 36. Na valné hromadě můžou k dnešnímu dni hlasovat:
  Dalibor Daňhel
  Pavel Holec
  Petr Janoušek
  Josef Štefka
  Peter Pletánek
  Martin Kulhavý
  Tomáš Fiala
  Tomáš Kučera
  Jaroslav Šmerek
  Robert Thiele
  Renata Škrabalová
  Ivo Škrabal
  Petr Knobloch
  Roman Tuma
  Jiří Trávníček
  Miriam Sudková Srncová
  Ondra Sudek
  Michal Šubrt
  Petra Záborcová
  Bára Krákorová
  Robin Smejkal
  Dan Syrový
  Tomáš Zlámal
  Milan Matouš
  Lubomír Vázler
  Štěpán Vojta
  Jan Smolík
  Miroslav Bartoš
  Daniel Jaroš

 37. Deset dní pred Valnou Hromadou (= vcera 18:00) tady mely být ohláseni opozicní kandidáti se svým programem.

 38. To mě Ondro chceš říct, že ti došel dech? Chtěl jsi změny, tak zaber!

 39. Moji tři kandidáti jsou pro které jsem hlasoval na VH. Kde jsou nějací další ? Nedělejte z toho frašku !!!!!!!!!!!!!

 40. Jak mě došel dech, jak já jsem chtěl změny?
  Makám pro sk8 snad dost už takhle.
  Najednou to teď všechno nasypte na moji hlavu?
  Co jsem viděl na minulé VH, tak změny chtěli všichni,
  všech 21 a jen jeden se zdržel hlasování.
  Stávající představenstvo udělalo skoro vše proto, aby bylo znovu zvoleno,
  tak nevím o co komu ještě jde.

 41. já jsem změny nechtěl. A taky nejsem VŠICHNI. Pořád čekám na návrhy kandidátů do představenstva od zástupců nespokojených měst s nynějším vedením. Ondro, kamaráde nevztahuj vše na sebe.

 42. Tak po mnoha siláckých řečech o nových pořádcích ticho po pěšině? Potřebuji nějaké informace.
  Martin

 43. Martine, začni jezdit na závody,
  valné hromady a budeš mít informací,
  že tě z nich bude brnět hlava. 😀

 44. Pratele, kamaradi…
  Omlouvam se vsem za me delsi mlceni, ale kdyz si davam dohromady nazory z posledni valne hromady s vyse uvedenymi komentari, tak ve mne prevladly pocity jako prekvapeni, beznadej a otravenost nad emocemi, ktere zde piseme.
  Mel jsem za to, ze bezplatna prace v ramci CASSu neni vysadou, ale sluzbou ostatnim skejtakum, s kterou si muzeme pomahat. Mrzi mne osobni utoky mezi nami (aspon doufam, ze stale kamarady) a stale si stojim za tim, ze navrh jineho predstavenstva nebyl minen osobne proti nikomu ze tri aktualnich clenu, a stale respektuji historickou praci, kterou dodnes vykonali (propojeni s ISSA, standardizace zavodu, zapocitavani bodu v mezinarodnim meritku i vehlas v ramci svetove komunity sk8slalomu). Nikdy jsme o tom nemluvili, ale melo by to tu taky zaznit.
  Znam Vas vsechny o trochu vic nez rok, nektere ale i mnohem dele. Nechci prosazovat sve nazory na ukor jinych, nechci vladnouci predstavenstvo proti opozici, nechci nikoho prehlasovavat na valnych hromadach, aby muj pohled na vec byl prosazovan jako dulezitejsi na ukor kohokoli z vas.
  Za to mi skateboarding a vase pratelstvi nestoji, jsou totiz pro mne mnohem cennejsi.
  Pokud nekdy v budoucnu se spolecne dohodneme, ze predstavenstvo bude volene jednotlive bez osobnich utoku a budeme spolupracovat bez osobnich podminek, jsem tady a nabizim, ze pro vas budu s radosti pracovat.
  Zcela chapu Tomase Zlamala (chtel jsem puvodne udelat to same) a doufam, ze uz nikdy (ale opravdu nikdy) se nebudeme spolu bavit stylem „tak byste měli držet ústa a krok…“
  Tesim se na vas na Ladronce na valne hromade, kde doufam, zvolime predstavenstvo a shodneme se i na ostatnich bodech schuze.
  Pokud zavitate do Plzne, rad Vas uvidim, spolecne potrenujeme, zazavodime i popijeme.
  Pokud jste docetli az sem, diky moc za respekt, ktery jste timto me osobe prokazali.
  ;o)

 45. Tak já tomu nerozumím
  Čekal jsem, že bude stránka zahlcena „volební agitacemi “ ale nic co by mně přesvědčilo o tom že mám změnit svůj názor. Pravda, nečekal jsem že se dozvím jak ale doufal jsem že se dozvím co chtějí udělat kandidáti pro rozvoj sk8slalomu v ČR. U stávajícího představenstva to víme. ať s tím souhlasíme nebo né (a nemyslím si že by to nemohlo být lepší) ale volit změnu bez konkrétní cesty mi přijde přinejmenším hloupé.
  Proto bych chtěl poprosit všechny aby zkrotili svá závodnická ega a dále se vyjadřovali jen konstruktivně k VH .
  Ega by mohly JEDNOSLOVNĚ vyjádřit souhlas se smazáním nekonstruktivních příspěvků.
  A ještě jedna věc proč bych rád věděl kam chce představenstvo vést ČASS neb tím kdo rozhoduje je VV a je strašné (a vím to z vlastní zkušenosti ) připravovat ………. a pak to někdo během pár minut zahodí neb to nepochopí nebo se mu to nehodí do krámu. Doufám že se kandidáti přihlásí ať neutrácíme čas a peníze za účast na druhé VH.

 46. Prosím o omezení hloupých komentářů typu kam mám jezdit a kam ne. Myslím, že chtít informace o tom co kdo v asociaci, jejímž jsem členem, chystá dříve než na VH je naprosto legitimní.

 47. A naprosto legitimní je doporučení načerpat si informace přímo u zdroje
  a ne přefiltrované přes subjektivní hodnocení druhých osob.
  Takže je otázkou, kdo tu vede hloupé komentáře.

 48. No…. Jak to tady pročítám, tak hlavní problém, proč není možné navrhnout „opoziční“ představenstvo je v „nedemokratickém“ způsobu hlasování o celé trojici. Rád bych tedy otevřel demokratická vrata novým změnám (což mi zatím nikdo nevysvětlil, co to je…) a zcela demokraticky se s já a Chozé vzdáváme kandidatury a v tuto chvíli vůbec nekandidujeme.
  Kandidovat budeme pouze v případě, že demokracie volby do jednotlivých postů selže a opozice dojde k názoru, že volba trojice je dostatečně demokratická a požádá nás o kandidaturu.
  Všem co nás doposavad podporovali děkuji. Děkuji i těm, kteří se chopí kandidatury.
  Dosluhující předseda.

 49. A doprdele to je emocí. Chápu že projevená nedůvěra nemalého procenta naší slalom party, může vyvolat pocit křivdy a nepochopení. Cítil bych to stejně být funkcionář a bohužel to tak cítím, i když jím nejsem.
  Pojďme se ale uklidnit přátelé, a nechytat se za slovíčka ze kterých vznikají slovní přestřelky, které (právě zde) zbytečně gradujou.
  Ať jde o křivdu nebo ne, demokratické je, že každý může toužit po změně, ať už jsou jeho argumenty logické nebo nejsou, ať už má smysluplný program potencionálně nových funkcionářů nebo nemá. Prostě na to má každý člen asociace právo a nemělo by se mu říkat, že by měl držet hubu a krok.
  Pokud se nepletu, tak volba předsednictva je jediný bod nadcházející valné hromady.
  Vznesl jsem asi před měsícem návrh na zveřejnění potencionálních kandidátů 10 dní před valnou hromadou, který jsem myslím ve svém příspěvku dostatečně a logicky z argumentoval.
  Bohužel je to jen návrh a nikoli povinnost, neboť to není zakotvené v našich stanovách.
  Velká část z vás, se sním myslím ztotožňuje, ale není to prostě stanovami nařízené. (návrh na doplnění stanov)
  Tedy věřím a doufám že ta část kamarádů a kamarádek z nás, která toužila po změně vedení, nebude chtít taktizovat a nestane se totéž co v Plzni, tedy že nový kandidáti budou navrženi a předloženi až na samotné valné hromadě.
  To už bych nevnímal jako opakovaný zlý vtip, ale jako průser.
  Pakliže nikdo takové pikle nekuje (věřím opravdu že už ne), měl by být průběh VH dle mého rychlý, stručný, jasný a bez problémový.
  Zde bych chtěl osobně moc poprosit všechny horké hlavy (kterou mívám i já) o korektní, věcné a přátelské jednání bez výčitek a rejpání typu „tak kde máte ty kandidáty“, „kde je sou ty vaše progresivní programy“ a podobný zbytečný otázky zavánějící jízlivostí a výčitkami, který se hodí dle mého do úplně jiný společnosti než jsme mi. Nikdo tim ničemu a nikomu nepomůže.
  Poďme si tu partu a vše co se cca od roku 2006 povedlo kuli hašteřivosti (ala báby na trhu) nepodělat.
  Těšim se na vás, na úplně všechny bez rozdílu názoru o víkendech u kuželek slalomová parto !!! 🙂

 50. PS: Předchozí příspěvek jsem psal zřejmě ve stejnou chvíli jako předseda a tedy sem jeho příspěvek nečetl.
  Asi by jeho obsah nebyl stejný, ale už nebudu tlachat. Je to na mne příliš velká politika, ale ničí rozhodnutí nezpochybňuju.

 51. Miro, prozivam v soucasne dobe velmi prijemne obdobi, mam dobrou naladu a nejsem dotcen, urazen, nebo neco jiného. Premyslim nad tim, co s nami a jestli nase odstoupeni prispeje k tomu, ze se ledy pohnou, tak to udelame. Pokud se ale nic nestane, tak nabizime, ze jako poslední reseni to nenecháme padnout… Protoze spatne vedeni je asi o neco malo lepsian nez zadne…

 52. Peťo dík za osvětlšní tvého předchozího prohlášení, jenž pro mne nebylo zcela srozumitelné 🙂
  A samozřejmě mám upřímnou radost že prožíváš příjemné období. Paráda 🙂

 53. Zdravím všechny,
  jak to tak sleduji , stále se nic neděje. Proto bych chtěl navrhnout tři kandidáty.

  předseda: p. Trávníček
  místopředseda a pokladník: p. Šubrt
  místopředseda: p. Matouš

  Prosím navržené kandidáty o vyjádření.
  Děkuji.

  Skejtu zdarec.
  Dalibor Daňhel

 54. P.Martouš je 18 ?
  Dost mi v této tvé alternativě Dalíku chybí zástupce staré gardy z osumdesátých let, kdy alespoň v půlce byl u nás slalom disciplýnou č. 1 a na jejíž hystorii a díky níž právě současný sk8 slalom u nás po přestávce navazuje a pokračuje. Osobně bych si v přecednictvu dokázal představit tebe.
  Jo a jako pokladníka (třetí člen výboru), bych navrhl paní top účetní nepopiratelných kvalit Ivu Zvierzynovou.
  Iva je člověk se skejtovou hystorií spojený od ranných osumedesátek. Je opět v kontaktu se současnou scénou. Navíc je dle mého jakožto nečlenka jakéhokoli oddílu bez sebemenšího náznaku lobystických motivací osobou s předpokladem absolutní nestrannosti a objektivních úvah v případě halsování výkonného výboru. Vzhledem k její mnohaleté profesionální praxi v účetnictví, podložené vysokoškolským vzděláním, předpokládám že těch nemnoho asociačních účetních položek a pohybů ročně, by zvládla levou zadní.

 55. Míro, ty mluvíš, tedy píšeš jako kniha.
  Bez výhrad souhlas s tvým nápadem, myšlenkou, jako s jednou možnou variantou.

 56. Ondro děkuju a sem rád že souhlasíš. Jinak z mého pohledu by se na současném předsednictvu nemuselo měnit vůbec nic.
  Tohle je jen vyjádření k Dalíkovo alternativní kandidátce, která je předpokládám nepodložená. Navrhování kandidáti přeci musí se svou kandidaturou plně souhlasit a o tom že by měl Dalík coby navrhovatel jejich souhlas, se vůbec nezmínil. Pokud se nepletu a souhlas nemá, pak jde jen pouhou polemiku a veřejné uvažování nad možnými variantami, které netřeba brát příliš vážně ;-).

 57. Zdravice všem Sk8ákům,

  představenstvo ČASSu za Poličku jsme zvažovali opravdu dlouho a jak jsem již dnes řekl do telefonu Petrovi J. nebyla v tom žádná zdržovací taktika ale pouze rozumný úsudek. Nechceme kandidaturu lidí, kteří by tam prostě jen byli, ale lidí kteří opravdu budou chtít něco udělat. A proto jsme jednali s mnoha „jmény“ ale nakonec se ukázalo, že nedáme dohromady tři do představenstva.

  Náš návrh kandidatury je následovný:

  1) – Petr Janoušek (předseda), Michal Šubrt a Jiří Trávníček (místopředsedové)
  2) – Michal Šubrt (předseda), Petr Janoušek a Jiří Trávníček (místopředsedové)
  3) – Michal Šubrt (předseda) a Jiří Trávníček (místopředseda)

  Petr Janoušek – nesouhlasí s kandidaturou.

  Michal Šubrt – souhlasí s kandidaturou.

  Jiří Trávníček – souhlasí s kandidaturou.

  Milan Matouš – nesouhlasí s kandidaturou (reakce na příspěvek Dalibora) Rád ale nabízí své zkušenosti ohledně dotačních programů a případným postupům jak získat finance do klubu.

  Petr Matouš – (reakce na příspěvek Dalibora) nemůže být kandidován protože nedovršil plnoletosti.

  Dále žádáme o zařazení jednoho bodu do VH. Název bodu by byl „Diskuse“ a tento bod by byl zařazen hned po bodu „Seznámení s programem valné hromady a jeho schválení“.

  Milan Matouš také napsal svůj pohled na věc ať už jako člověk zainteresovaný ve sk8ovém dění tak jako rodič jednoho ze závodníků. Dlouho jsem uvažoval, jestli zde tento jeho subjektivní příspěvek zveřejnit a nakonec jsem si řekl, že ne. Nechci ho nijak upravovat ani korektorovat protože se jedná o konkrétní vyjádření. Nechci ho vyvěsit zde, aby se někdo nechytil určitých slov a nerozeběhla se další nekonstruktivní diskuse. Proto tedy navrhuji, že kdokoli si o něho požádá, tomu ho zašlu. Moje adresa je v podpisu ale raději ještě jednou jiri.travnicek@enterpolicka.cz . Článek jsem ale zaslal všem, kteří jsou ve VV (výkonném výboru).

  Doufám že nám ve čtvrtek vyjde i ten čas na pivo (bohužel já řídím) 😉

  Díky

  TRAVEX

 58. Moc bych se primlouval za to, aby Petr Janousek zustal predsedou predstavenstva, protoze by tim byla zarucena kontinuita fungovani CASSu. Rad bych presvedcil i jeho, ze to ledna lze s nami vydrzet a ze to muze fungovat…
  Diky.

 59. Po přečtení příspěvku Milana Matouše, který mi Jirka Trávníček zaslal e-mailem, jsem dospěl k definitivnímu názoru, že je potřeba předat štafetový kolík dál a oprostit se od jakékoli funkce v ČASS. Už teď se těším, až znovu získaný čas budu moci věnovat skejtování a špásu s tím spojenému.
  Kandidaturu na jakýkoli post v představenstvu nepřijímám.
  Děkuji za pochopení.

  Petr Janoušek

 60. Po Petrovo prohlášení se ptám.
  Je tu ještě někdo mimo Jirky Trávníčka s nějakým návrhem ???
  V současnosti je z Jirkovo alternativ platná pouze č.3, kde ale chybí pokladník, předpokládám li že platí ústně vyřčené, že nikdo z dosavadního výboru nebude ochoten zastávat svou funkci, bude li jediný stávající člen chybět.

 61. Po osobní domluvě s Daliborem Daňhelem a jeho souhlasu, mu tímto uděluji plnou moc při hlasování na druhé valné hromadě v Praze, dne 5.3 2015, na Ladronce, za mou osobu.
  Členský příspěvek mám uhrazen.

  ……
  Z pracovních důvodů, bohužel nemohu být přítomen.
  Přeji všem příjemný a rychlý průběh VH.

 62. Kamarádi, vzhledem k nastávajícím změnám promyslete, kde bude ČASS sídlit a kdo mu bude zpracovávat účetnictví. Doposud bylo sídlo zdarma na Ladronce, účetní byla moje s kulatým razítkem a pojištěním. Asociaci účetnictví stálo 1 lahev šampáňa v ceně 1.000 Kč ročně, kterou jsem jí vždy věnoval jako poděkování a pak asi vždy zapomněl asociaci vyúčtovat. Takže ve výsledku to ČASS měl zadarmo. Předpokládám, že náklady nové vedení navyšovat neplánuje. Uvítám návrh konkrétní fundované osoby na výkon účetní za 1.000 Kč za rok se sponzorem na tuto částku a návrh místa pro sídlo zdarma a bez ostudy (např soukromý byt, apod.) na VH ve čtvrtek.

 63. Na valné hromadě můžou k dnešnímu dni hlasovat:
  Dalibor Daňhel
  Pavel Holec
  Petr Janoušek
  Josef Štefka
  Peter Pletánek
  Martin Kulhavý
  Tomáš Fiala
  Tomáš Kučera
  Jaroslav Šmerek
  Robert Thiele
  Renata Škrabalová
  Ivo Škrabal
  Petr Knobloch
  Roman Tuma
  Jiří Trávníček
  Miriam Sudková Srncová
  Ondra Sudek
  Michal Šubrt
  Petra Krákorová
  Bára Krákorová
  Robin Smejkal
  Dan Syrový
  Tomáš Zlámal
  Milan Matouš
  Lubomír Vázler
  Štěpán Vojta
  Jan Smolík
  Miroslav Bartoš
  Daniel Jaroš
  Petr Klein
  Zdeněk Mach
  Tomáš Kodíček

 64. dotaz na pokladníka, abych věděl kolik láhví champagne či v mém případě čokolády mám slíbit mé účetní s kulatým razítkem, kolik bylo prosím účetních položek v účetnictví CASS? respektuje bych věděl zda mi na to stačí čokoláda či ne 😉 díky

 65. Milý Dane,
  nevím, jak jsi ty podpořil ČASS, ale v případě, že převezmeš dosavadní náklady spojené s účetnictvím, budu rád. Připravím vyúčtování a budu se těšit, že mi částku přivezeš na VH, případně obratem zašleš. Jestli si to uděláš s tvou účetní za lízátko mi je celkem jedno. Těším se na odpověď.

 66. Tomáši Dan chtěl asi jen vědět, kolik účetních položek-úkonú je na asociačním účtě cca ročně, aby si udělal odhad, zda si může dovolit asociaci nabídnout své služby přes svou účetní, v případě, že tvá dlouholetá účtní a sídelní podpora skončí 🙂

 67. Opravdu moc pěkná odpověď, Tome. Tleskám nad hlavou a už se k tobě velice těším. Ve čtvrtek to bude evidentně plodná diskuze :-(.

 68. Asi se tu psanou komunikaci musíme všichni ještě dost učit.
  Dalibore já třeba teď nevím, zda je tvůj dotaz směřován Danu Syrovýmu, nebo Danielovi Jarošů ?
  Nerozumim tady vícero výrokům. Já už asi vůbec ničemu nerozumim 🙂

 69. @Dalík: Jen to, ze na korektne polozenou otazku odpovida Tom ponekud ehm jak to rict …. nekorektne a utocne(coz vyvola zase jen agresi, jak je videt na mem pripadu:). A pokud se v tomto duchu ponese i cele zasedani, nema smysl se schazet. Osobne to dost zvazu. Zatim to totiz vypada, ze se vlastne ani nema kdo volit. Mozna jsem se v tom mori prispevku uz stratil, ale kdyz to shrnu, vypliva ze zatim napsaneho toto:

  – dosavadni predstavenstvo nebude kandidovat
  – novy kandidati jsou pouze dva a tedy nedaji dohromady fungujici predstavenstvo

  Co se tedy bude na zasedani resit? Nemyslim to nijak zle. Proste mi prijde, ze muzeme zasedani v klidu zrusit, protoze se nic nedomluvi :-(.

 70. Dane S., v nervozní atmosféře jsem pochopil tvůj příspěvek jako projev výsměchu. Není-li tomu tak, přijmi omluvu a těším se na viděnou.

 71. Tááák.
  VH je za dveřma, a tak si dovolím nahlas uvažovat a trochu se dotazovat.
  Do hlav si úplně nevidíme a tak se může stát, že budu uvažovat mylně. Nicméně je dobrý pročistit vzduch a bylo by fajn si nyní za 5 minut 12 urovnat myšlenky.
  Jedno je jistý. Petr Janoušek definitivně odstupuje a s ním i místopředseda Pepa a pokladník Tomáš, neb dle jejich slov mimo tuto sestavu odstupují z funkcí.
  Tim pádem musí být zvoleno předsednictvo, tedy
  předseda
  místopředseda
  pokladník
  komplet nové.
  No jo. Ale je dva dny před VH a já nikde nevidím návrh na všechny tyto tři posty ????
  Jediný kdo z kandidátů návrh předložil, a to ve třech variantách je Jirka Trávníček. Dnes již víme, že z jeho návrhů, se zdá být reálná pouze jedna varianta. Varianta č.3 (Michal Šubrt a Jiří Trávníček), která je však neúplná, páč stále chybí jeden člen (pravděpodobně pokladník).
  Chtěl bych tedy tímto vyzvat vás klucí Michale a Jirko. Jako zatím jediné dva ofiko kandidáty o návrh třetího kandidáta, jenž s tím dá samozřejmě souhlas.
  Myslím že chceme všichni vědět je li koho volit a proč na VH hromadu jet.
  Dle mého neni moc co řešit. Pokud se nepřihlásí někdo další coby kandidát a vy klucí seženete třetího do party, tak je víceméně rozhodnuto.

 72. Re účetnictví a TK: ne bylo to myšleno jak napsáno bez všech jinotajů. jen jsem chtěl prostě a jednoduše věďet jak velký balík práce (pro základní představu jsou ideál rozsah účetních položek) to pro účetní je, abych tu svoji oslovil a zjistil toliko zda by nám to pro moje hezký čokoládový voči dělala či ne. abych pokud něco slíbím mohl to taky dodržet. to je celý.

  zdržuji se v této diskuzi svých komentářů, ale přesto: to co tady čtu je už nad moje chápání. asi mám o skejťácich naivní představy s dětství 🙁 co bylo v různých příspěvcích směřováno na moji osobu > tradiční čecháčkovské za dobrý skutek spravedlivý trest

 73. abych doplnil, nekandiduji na pokladníka, jsen jsem chtěl pomoct, když můžu. omluva přijata a zapijem ji žejdlíkem, i když mne to naprdlo, viz můj minulý příslěvek, kterej jsem ale psal přehlednuvší tvoji omluvu.
  Btw co jsem udělal pro čass no vzhledem že jsem naplno začal jezdit a zapojovat se teprve od loňského léta tak jsem spíš zjišťoval co je třeba a čím mohu být prospěšný s mými zkušenostmi a kontakty z reklamy a marketingu. Drobnost která ani nestojí za řeč byl design předtisková příprava a zprodukování tisku diplomů 2014 CASS, honorářem mi bylo že se vám doufám udělal radost. Pak jsem se Petrem snažil všem dohodit legální Blanku, což nakonec bohužel nevyšlo. A abych vzpomenul, naposled když jsem se na valné hromadě nabídl že rád udělám marketingovou strategii (aby byla vůbec s čím jít za potenciálními sponzory) a design webu jsem se tady dozvěděl že chci vyprázdnit nevelkou pokladnu za marketingovou studii a novou grafiku webu. Jenom žasnu.

 74. Ještě jednou sorry. Fuck jsem to blbě pochopil. Známe se od našeho (hlavně tvýho) dětství, tak si to řeknem normálně u piva. Zvu to! Čau ve čtvrtek.

 75. Zdravím všechny,

  důvody toho, proč nemáme třetího, jsem zmiňoval ve svém minulém příspěvku. Rádi bychom našli rozumné řešení této situace, a protože opravdu třetího nemáme (pokud se tedy někdo dobrovolně nepřihlásí), navrhujeme změnu stanov ČASSu. A to zařazením bodu do VH a změny článku III, bodu 12 ve znění „Představenstvo má 3 členy, které volí valná hromada a to předsedu a dva místopředsedy.“. Změna bodu 12 by byla ve znění „Představenstvo má 2 členy, které volí valná hromada a to předsedu a místopředsedu.“. Pokladník jako takový není osobou nutnou a stávající stanovy o něm vlastně ani nemluví (to není nic proti stávajícímu pokladníkovy). Berte to prosím jako věcnou připomínku o možném řešení.

  TRAVEX

 76. Po osobní domluvě s Petrem Janoškem a jeho souhlasu, mu tímto uděluji plnou moc při hlasování na druhé valné hromadě v Praze, dne 5.3 2015, na Ladronce, za mou osobu.
  Je mi moc líto ale po předčtení lživého pamfletu Milana Matouše mi dělá velké problémy nepoužívat neslušná slova.
  Připadá mi že to napsalo pětileté dítě.
  věty typu
  Polička chce a vy to neuděláte.
  Polička chce a vy to zaplaťte
  Polička nenapsala a jak to že Janoušek nenapsal – potrestat
  Polička se chlubí počtem členů ale kolik z dospělých pravidelně plní své základní povinnosti vůči ČASS A né jen účelově před VH. Z jezdících mám dojem že jsou to jen Renata a Ivoš.

  Soukromě když jsem já chtěl po poličských organizátorech za jméno sponzora nikoliv Prahu tak se ni vysmály ( to přece není pro Poličku důležité tak se na to vykašleme.
  Já chápu že snahu Poličky vytáhnout ze statní správy peníze ale nerozumím tomu proč to má dělat představenstvo když jsou pro Poličku.
  Pro všechny tyto důvody zvažuji ukončení svého členství v ČASS . Já asociaci totiž krom pořádání Pražských závodů (A ty já organizovat nemusím) k ničemu nepotřebuji.

  Ještě k poslednímu příspěvku Jirky T.
  Nevím jestli to zákon umožňuje.(u bytových družstev což jsou také spolky ano, ale BD mají proti ostatním spolkům určité věci jinak.)
  Úprava stanov k prosazení vlastních cílů je pozůstatek režimů jaké jsme tu měli v 50-tých letech.
  Nedělejte to bude vás to časem mrzet.

 77. Ahoj všem,
  dávám vědět, že vzhledem k tomu, že jsem ještě na pár měsíců v New Yorku, to na Ladronku ve čtvrtek nestíhám a po dohodě jsem poslal podepsanou plnou moc Dalovi, aby za mě mohl na VH hlasovat.

  Držím palce, aby jednání ve čtvrtek byla věcná a konstruktivní!
  Na viděnou v létě nebo na podzim na závodech!

  Petr

 78. A zase jsme u urážení a vykládání si kontextu, tak jak se to zrovna „hodí do krámu“ a vytrhávání z kontextu. To asi nemá význam řešit…

  Jaké z povinností ČASS poličští jezdci neplní?

  Také nechápu další větu asi tam chybí předmět. „Soukromě když jsem já chtěl po poličských organizátorech za jméno sponzora nikoliv Prahu tak se ni vysmály ( to přece není pro Poličku důležité tak se na to vykašleme. “ Vybavuji si akorát situaci z roku 2013, kdy jsi odjel ze závodů Skate´n´Roll, protože foukal protivítr. A ano omlouvám se, že jsme to nezařídili, aby nefoukal…

  Snaha Poličky vytáhnout peníze ze státní správy není mířená jenom na Poličku jako takovou. Nesčetněkrát byla nabízena pomoc ohledně grantů a dotací co se týče spolků v jednotlivých klubech/městěch.
  Nikdy nikdo z Poličky neřekl, že peníze které by mohl ČASS získat by měly směřovat do Poličky, ba naopak naše snaha byla podpořit ostaní města a závody ( viz. návrh na finanční podporu nových závodů ). Představenstvo by to mělo dělat proto, že finance by měli pomoci rozvoji skate slalomu v ČR všeobecně.

  Myslím, že by byl škoda kdybys ukončil své členství v ČASS, protože pražské závody, které pořádáte jsou super svezení a jsem si jist, že by nám všem chyběly! Proto bych byl rád, kdybys to ještě zvážil a nakonec došel ke zdárnému výsledku v podobě pokračujícího aktivního členství v ČASS.

  Změnu stanov, dle návrh pana Trávníčká vnímám spíše jako světlo v hlubokém tmavém lese. Prostě jenom jednoduché řešení vzniklé situace, která nikoho z nás netěší (teda doufám). A bojím se, že pan Trávníček je díky svým nynějším aktivitám spíše nepřítel třídy, než praktikant pozůstatků z režimů minulého století.

 79. Omlouvám se má hlava děravá zapomněla zavřít citaci…

  A zase jsme u urážení a vykládání si kontextu, tak jak se to zrovna „hodí do krámu“ a vytrhávání z kontextu. To asi nemá význam řešit…

  Jaké z povinností ČASS poličští jezdci neplní?

  a) dodržovat stanovy ČASS, usnesení valné hromady, rozhodnutí výkonného výboru a představenstva ČASS.

  b) podílet se podle svého postavení v ČASS a případně svěřených kompetencí na správě ČASS záležitostí a to s nejvyšší možnou péčí.

  c) dodržovat zásady sportovní etiky a pravidla fair play, řádně a včas platit členský příspěvek.

  d) šetřit a chránit prostředky a majetek ČASS.

  e) podílet se na popularizaci a propagaci ČASS.

  Také nechápu další větu asi tam chybí předmět. „Soukromě když jsem já chtěl po poličských organizátorech za jméno sponzora nikoliv Prahu tak se ni vysmály ( to přece není pro Poličku důležité tak se na to vykašleme. “ Vybavuji si akorát situaci z roku 2013, kdy jsi odjel ze závodů Skate´n´Roll, protože foukal protivítr. A ano omlouvám se, že jsme to nezařídili, aby nefoukal…

  Snaha Poličky vytáhnout peníze ze státní správy není mířená jenom na Poličku jako takovou. Nesčetněkrát byla nabízena pomoc ohledně grantů a dotací co se týče spolků v jednotlivých klubech/městěch.
  Nikdy nikdo z Poličky neřekl, že peníze které by mohl ČASS získat by měly směřovat do Poličky, ba naopak naše snaha byla podpořit ostaní města a závody ( viz. návrh na finanční podporu nových závodů ). Představenstvo by to mělo dělat proto, že finance by měli pomoci rozvoji skate slalomu v ČR všeobecně.

  Myslím, že by byl škoda kdybys ukončil své členství v ČASS, protože pražské závody, které pořádáte jsou super svezení a jsem si jist, že by nám všem chyběly! Proto bych byl rád, kdybys to ještě zvážil a nakonec došel ke zdárnému výsledku v podobě pokračujícího aktivního členství v ČASS.

  Změnu stanov, dle návrh pana Trávníčká vnímám spíše jako světlo v hlubokém tmavém lese. Prostě jenom jednoduché řešení vzniklé situace, která nikoho z nás netěší (teda doufám). A bojím se, že pan Trávníček je díky svým nynějším aktivitám spíše nepřítel třídy, než praktikant pozůstatků z režimů minulého století.

 80. Podle me by mely být diskuze na tomto webu skryté pro verejnost. Nevím jak moc je technický nárocné nastavit moznost se nalogovat a pak diskutovat nekde na „Fórum pro cleny CASS“. Rozhodne bych tuto zmenu chtel navrhnout. ( Oduvodnovat to snad nemusím …)
  At dopadne VH jakkoliv, primluvil bych se za tento bod.

 81. Ano, to je jedna z mnohých změn podoby webu,
  která byla s dalšími smetena ze stolu na minulé VH s odůvodněním,
  že je to zbytečné, doposud to tak stačilo a stálo by to peníze.
  Otázka pro hlasování totiž zněla nešťastně: sohlas/nesouhlas s přestavbou webu za 10-40tisíc Kč.

 82. Zdravím.
  Diskuzní fórum bylo v provozu v letech 2008 – 2009. Nebylo využíváno a bylo zrušeno.

  Tento formát slouží ke komentování článků. Souhlasím aby tyto přestřelky pokud musí být vedeny, byly vedeny mimo oficiální stránky.

  Martin

 83. Skrytý neskrytý.
  Já si myslim, že na tento náš web nikdo mimo nás téměř nechodí.
  Tahle diskuse k VH je navíc tak specifická, že by nezasvěceného stejně nebavila číst, protože by jí nerozuměl. nepříde mi ani nijak přemrštěně vulgární. To že se tu dohadujem až haštěříme, je prostě realita a proč se přetvařovat. Pokud by se chtěl někdo nový stát členem, tak ať je v obraze.
  Skrytost diskuse ? Vždyť přeci nevíme ke kterému bodu se diskuse zvrtne v přestřelku a u ktrerého bodu se budem pouze chválit a plácat po ramenou. To by musel být skrytý celý web. Takže v tomto bodě sem proti.
  ….
  Změna stanov jenž navrhuje Jirka Tráva? Jsem zásadně proti. Lichej počet mi příde vždy lepší než sudej, v případě nekalých myšlenek, se dvá domluví snáze než tří, dva je prostě málo a hlavně chtít měnit stanovy pouze z toho důvodu, že nový kandidáti nemaj třetího do party mi příde opravdu moc špatný.
  …..
  Nyní trocha vzpomínání.
  Na první Prachatický valný hromadě (asi 4 roky), přišla Polička s návrhem, dát hlasovací právo dětem, tedy mladším 18 let. Proč asi ?
  Naštěstí jsme tento všeobecně zcela neobvyklý – nestandartní návrh neodhlasovali. Proč asi?
  Pokud by k tomu došlo, tak dnes nemusíme mít druhou valnou hromadu, protože už by bylo jiné předsednictvo dávno jiné a veškerá činnost by se odvíjela v režiji Poličky, neboť svým množstvím, by kdykoliv zbytek republiky přehlasovali.
  No a to samozřejmě většina z nás mimo Poličských, přirozeně nechceme, páč jakás takás demokracie, by vzala za své.
  Milý Poličský kamarádi a kamarádky. Chovám k vám obrovský respekt. Vaše oddílová práce je úžasná a nemá ve světě obdoby. Vaše závody zvyšují úrovňovou laťku všem ostatním pořadatelům týhle planety. Pokud se někdy stanete svrchovanými vládci naší asociace, na jejíž vzniku ste se „pouze“ podíleli, tak se možná stane zázrak. Asociace zbohatne. Všichni členi se budou mít lépe. Členská základna vzroste. Přibudou nová sk8slalom města na mapě ČR. Vyhrajeme všechny světové tituly ve všechch kategoriích. To vše a další je možné možná.
  No jo. Ale co když to tak mi ostatní necheme ??? Co když je pro nás v týhle činnosti mnohem důležitější úplně něco jinýho, než profesionalizace a prosperita ???? Mnozí z nás nechtěj přijít o tu punkovou radost, kterou ve vašem stroji prostě už moc nevidíme a nehceme si ji nechat vzít. Staň se co se má stát, ale já a je nás stále dost, jsme prostě jiní a baví nás to tak jak to děláme, právě proto jak to děláme.
  …………
  Taky mně například hrozně vytáčí, jak se tu někteří oslovujete „pan“. Tím nemířím na Poličku, či nové kandidáty, nýbrž na jednotlivce z celého našeho spektra. STRAŠNÝ!!
  …………
  Jestli tuhle naší debatu čte Martina Overstreet. Autorka knížky „PRKÝNKA NA MASO SME UŘÍZLI“ , tak možná zauvažuje o druhém díle, kterej my se moh jmenovat „Prkýnka na maso sme ZAŘÍZLI“.
  (kuli tomu bych ale tuhle diskusi před veřejností rozhodně neschovával)

 84. Ahoj všichni,

  prvně budu reagovat na Pavla a Míru k mému návrhu změny stanov. Pavle není to účelová změna, ale návrh na funkční ČASS, protože Petr napsal že „Kandidaturu na jakýkoli post v představenstvu nepřijímám.“ a jiné návrhy nepadly. Nechceme zánik ČASSu. Míro odpověď na tvůj „lichý počet“ v představenstvu. Dosavadně je ve stanovách ve článku III, bodu 13 tento text „Představenstvo jedná jménem ČASS navenek a to tak, že každý člen představenstva je oprávněn jednat jménem sdružení samostatně. Člen představenstva za ČASS podepisuje tak, že k otisku razítka připojí svůj podpis.“. Takže za mne Míro, by byl stav dvou lidí v představenstvu vlastně úplně stejný jako stav stávající.

  Míro, rád bych reagoval také na tvé vzpomínání. Nikdo punkovou historii nezničí ani nevymaže. Je to krása, kterou jsme si připomněli v Poličce roku 2013, a to dvou měsíční výstavou v místní knihovně, zaměřenou vzniku sk8u a věnovanou vzpomínce na Martina Kopeckého. Osobně jsem byl s Romanem u Šiťáka vyzvednout hromadu historie na výstavu. Většina punkové historie vzešla z doby, ve které se to odehrávalo. Já jsem Novák, který to nikdy nezažil (zažil ale nechápal), takže mám nejmíň co říkat. Mám prostě jiný náhled na to, jak by se to mělo dělat teď. A jestli nechceme, aby tento sport pomalu zanikal, budeme muset postupovat jinak. Míro, stále můžeš jezdit na závody, závodit, bavit se.

  Zítra na viděnou.

  TRAVEX

 85. Ještě bych chtěl připomenout debatu z VH pořádané v Brně 2014 (z pohledu již zmiňovaného dopisu) kde na žádost části účastníků o snížení startovného pro české jezdce na MS se Roman T, tvářil velmi dotčeně že mu chce někdo sahat na peníze na uspořádaní MS (a měl pravdu) ale co neslyším rok po té všichni org zrušte startovné pro juniory, tak se na mě nezlobte ale co je pro Poličku je dobré ale ostatním …..

 86. milí kamarádi,
  dlouho jsem se zcela záměrně držel stranou, protože jsem známým kverulantem posledních pár let, a jednou jsem před pár lety jako nečlen asociace (neplatící) dokonce svými legráckami svrhnul předsedu aniž bych to měl v úmyslu. Pobavilo mě to. Tehdy tu byly dva hlavní proudy. Závodníci a nostalgici. Dočasně vyhráli nostalgici, kteří zvolili Radima. Čas bohužel ukázal, že Radim aktuálně nebyl ve stavu asociaci vést. Řešil zrovna ne úplně lehké životní období, a byl tedy slepou uličkou. Byl jsem rád jedním z těch, kdo za rok přemlouvali Petra Janouška, ať si to zase vezme na svá bedra, že už budu i já hodnej. 🙂
  Kde jsme dnes, aneb jak to vidím já (a nezajímá mě, jestli vás to někoho zajímá 😀 ) Předem vás všechny varuju, že se chystám na vás na všechny naházet spoustu špíny, lží a pomluv, a že si z nich nemáte nic dělat, protože je budu myslet vesele a družně
  Kdo jezdí:
  v jednotlivých klubech a městech se leccos změnilo.
  Z mapy zcela zmizela Olomouc – už je nebavíme, a tak kluci nejezdí, a ani závody nedělají
  Z mapy se pomalu vytrácí Havlíčkův Brod. Po závodech jezdí už jen Petr s Aničkou, rádi máme občas někde svého Bruna. Velké závody už letos dělat nechtějí. O důvodech spekulovat nebudu…
  Prachatice na straně jedné oslabují (Eva, Fanda a Matěj už na to v posledních letech celkem prdí), na straně druhé posílily o Podlahovic rodinný gang. Závody dělají řekl bych standardním prachatickým způsobem. Máme ty závody prostě rádi, i když se na nich člověk zpravidla moc nesveze 🙂
  Hradec-Liberec (tedy Pepa) se aktivně s Matějem účastní, ale závody už v žádné formě a rozsahu v posledních letech nedělají.
  Česko-německé přivandrovalecké volné společenství, tedy Plety a Robert, jsou rádi, že to alespoň tady nějak funguje. Robertovi se za vydatné pomoci Poličky podařilo udělat náhradní MS ve Študu, a něco vyrobil tuším i na podzim.Za to mu patří náš dík.
  Jak je to s Brnem netuším. Brnem vždycky byl Daláč s Tomášem, Kaja a Kůča. Ale Daláč je teď v Praze, a Kódl polevil. Přibyl Robin a spol, ale ambice dělat závody nemají.
  Praha je pochopitelně velkou ostudou, protože na to, přiznejme si, prdíme. Je tu nejezdící a celkem všeobecně nezúčastněný člen výboru Koďas, jsem tu občas jezící, ale jinak nezúčastněný já a Maďar, od kterejch se nedá nic kloudnýho čekat – prostě se jako frajírci jen vezem, a občas s něčím trošku pomůžem, aby se neřeklo, a přitom jsme se nepředřeli. Nejsme schopní se ani dohodnout, kdo nás bude zastupovat v asociaci, a tak se tak nějak samozvolil Pavel Holec, protože, přiznejme si to, jako jedinej něco dělá, a tak mu to patří. Jsou tu kluci jako Martin Kulhavý, ale v Praze vlastně vůbec nejsou, je tu Pavel Bacík, ale jako by neexistoval, je tu předseda, kterej Pavlovi Holců pomůže se závody, ale vlastně nevím, kam se sám za sebe řadí (Prachatice, nebo Praha?) Takže nejsilnější posilou je jednoznačně Dan Syrový, za kterého děkuji bohu, protože je to člověk přímý, šikovný, aktivní, nevyhořelý, a tak má prostě schopnosti a chuť něco dělat. Do pražského společenství nebudu počítat Honzu Smolíka, Martina Svitáka, a jiné jim podobné, protože se objevují velice sporadicky – asi jako úplné zatmění slunce.
  Tak, a kdo je tu vlastně dál….?
  V posledních letech nám přibyla Plzeň, a postupně nabývá na významu nejen výsledky, ale i organizačními aktivitami. Mají členskou základnu, chodí pravidelně jezdit, aktivně se snaží podílet na chodu asociace.
  A dál už je tu jen Polička, která se stále rozrůstá nejen závodnicky, ale i organizačně. Nechci tu nikomu kázat, ale v Poličce jako jediní naplňují někdejší velké plány naší národní asociace o rozvoji a propagaci tohoto sportu v zemích koruny české. Dokázali si vydobít podporu kraje a města, dokázali si vydobít uznání ve sportovní oblasti obecně, pracují s aktivně s dětmi a mláděží, mají širokou členskou základnu ve všech kategoriích, mají jednoznačně výsledky jezdecké i organizační. V minulosti organizačně vypomáhali nejen za hranicemi vlastního kraje, ale i za hranicemi státu. Mají sílu a chuť v tomto úsilí pokračovat, ale cosi pro toto snažení ke své činnosti potřebují. Ano, některým z nás možná připadají přehnaně slušňácky vzorní ve všem, ale to snad není jejich skutečnou chybou.
  Odpusťte, já to shrnu. Jsou tu v podstatě jen dva fungující kluby – Plzeň a Polička. Jejich členská základna je v součtu nadpoloviční z celkového počtu aktivních závodníků, organizují přesně polovinu letošních závodů (a to nepočítám fakt, že chce Polička letos dělat závody dvoje, a ještě cosi jako summercamp), ale v asociaci mají zastoupení pouze ve výboru každý po jednom člověku. Mají tedy úplně stejný vliv na chod asociace, jako třeba nefungující Brno? To mi nepřipadne úplně správné. Já rozumím obavám Míry z „ovládnutí asociace“. Já snad i rozumím strachu z toho, aby neskončila ta naše milá cochcárna. Ale v pořádku mi to nepřipadá. Asociaci jsme zakládali jako kolektivní orgán proto, aby měly kluby jakousi oporu na celostátní úrovni, a aby se jednotlivé kluby vzájemně dohodly na věcech, na kterých je potřeba se dohodnout. Pokud jde o oporu pro kluby na celostátní úrovni, pak se nejde nezeptat, kdo by měl určovat co kluby ke své činnosti potřebují. Mají to určovat ty kluby, které nic neorganizují a neprodukují, nebo ty, za kterými je něco organizačně vidět? Mají to určovat ty kluby, které mají širokou členskou základnu, nebo ty naše pidisrandatýmy od piva? V čem nám vlastně mohou ty velké týmy zabránit pokud dle Míry „ovládnou asociaci“? Zakážou nám posedět večer u pivka? Připadne mi to, že tady vznikla jakási hysterie, která mi připomíná hesla typu „REPUBLIKU SI ROZVRACET NEDÁME!!“, nebo „CHCEME KLID NA PRÁCI!!“. Proč tu mnozí vnímáte už jen samotnou kandidaturu někoho jiného jako podraz, znevážení práce, a podobně? Proč tedy vůbec volíme vedení každý rok, pokud se na něm nesmí nikdy nic změnit? Udělejme to teda jako s papežem, a zvolme ho rovnou doživotně! Osobně to vnímám tak, že je Polička a Plzeň velice aktivní, a stojí tedy o něco vyšší podíl na vedení asociace, aby více naplňovala jejich potřeby. Co je na tom špatně?!? Třeba za rok zjistí, že se jim jejich plány na umožnění snazšího přístupu k dotacím nevyvedly. Co tím my ostatní ztratíme? Já si nemyslím, že by bylo dobře, aby ve vedení byla jen Polička a Plzeň, stejně jako si nemyslím, že by tam být tak jako doposud neměli. Určitě by bylo s výhodou, pokud by byla kontinuita vedení zachována prostřednictvím zachování jednoho ze současných členů vedení. Moc rád bych, pokud by alespoň jeden z nich udělal toto vstřícné gesto. Ano, vím, je snazší pracovat s někým, kdo je mi myšlenkově blízko, než s někým jiným. Ale proto přece asociace vznikla, abychom se napříč republikou mohli všichni dohodnout. Tady přece určitě nejde o to, jestli to povedou jen Losnovci, nebo jen Mažňákovci. Tady to není buď, anebo. Tady jde o to se dohodnout, hoši.
  Když čtu Mírův poslední příspěvek, tak se usmívám. To jsem netušill, že to teď Petr s Pepou vedou punkáčsky 😀 Míro, to je hezké, že tu píšeš co „chceme“. Necítím to tak. Něco chceš ty, něco já, něco Polička, něco Plzeň. A asociace je právě od toho, aby se dala najít nějaká alternativa co nejvíce přijatelná pro všechny. Každý něco chceme… Ale zkus si představit, že se na to Polička a Plzeň vybodnou. Kdo vlastně zbyde? Kolik nás bude? Nebude to pak připomínat spíš předloňské vánoční prachatické srandazávody? Navíc nám nikdo nebrání pro těch deset lidí ty srandazávody dělat souběžně s těmi velkými. Sám léta běduješ nad tím, že nemáš žádnou organizační podporu, a ještě naopak odevzdáváš asociaci desátky. Proč nedat těm, kteří jsou jednoznačně úspěšnější v organizační i výkonostní úrovni šanci moci více ovlivňovat dění i v celostátním měřítku? Čas ukáže, jestli s tím dokázali pohnout, nebo jestli to byly jen sny a plácání. Nás ostatní to v ničem neomezuje, a v případě jejich úspěchu to může přinést benefity i ostatním klubům. Nevěřím tomu, že by tvou motivací k odporu mohla bejt obava z toho, že nás zajede zase víc lidí, což je již mnoho let pravdou – ve výsledcích se místo posunu vpřed (jak některé staré páky odpadávají) posouvám kradmo stále více dozadu. Zrovna my dva jsme s děláním křoví ostatním přece již dlouho smíření. Tak čeho se bojíš?
  Petře a Pepo. Celá léta obdivuji kohokoliv, kdo je ochoten zadarmo dělat něco pro ostatní. Myslím si, že vaši odvedenou práci vidí všichni. Chovejme se dospěle – jen nám starším kolem padesátky. Vím, že se vám spolu dělá dobře, a jste na sebe zvyklí. Vím, že je to fajn dělat s někým, s kým si rozumíš. Ale to je prostě jen bonus. Asociaci jsme udělali proto, aby slučovala dohromady různé pohledy různých lidí. Momentálně zní velice silně pohled dvou silných klubů. Chtějí zkusit jít někam dál, než jsme byli doposud. Nemějme jim to za zlé, třeba přinesou opravdu novej vítr, a třeba ne. To ukáže čas. Vy jako to dosavadní vedení se můžete urazit, a bouchnout dveřmi, nebo můžete udržet kontinuitu všeho dobrého co se povedlo tím, že budete nadále aktivně pracovat. Sám za sebe vás o to prosím. Osobně bych byl velice rád, kdyby se podařilo zvolit nové vedení smíšené.

  A protože mě serete, tak vám oznamuju, že jsem předevčírem po letech zaplatil příspěvky, a přijdu na hromadu. A varuju vás – po pěti hodinách nesmyslného plácání začnu tlouct hlavou o zeď…

 87. Vojto voe musim se ohradit k jedný tvojí větě. A to, že léta běduju nad tím, že nemám žádnou organizační podporu, a ještě naopak odevzdávám asociaci desátky.
  Ano. Drškoval sem před lety na neobjektivní asoc. poplatek 1000,- Kč , poukazoval na jeho neférovost a nenávratnost a rovněž sem zárověň přispíval návrhy na nový spravedlivější systém.
  Prosím pěkně slyšel někdy někdo od té doby, co jsme najeli na nový registrační poplatek 200,- Kč a 100,- za závod, že bych bědoval a v jakékoli podobě říkal něco co mi podsouvá Vojta ?????
  Jinak píšeš hezky Vojto 🙂

 88. Míro, ano, možná ti křivdím, ale to přece není podstatné. Neber všechno tak doslovně. Jde obecnější věc. Měl jsem na mysli třeba tvou letitou snahu o asociační časomíru, aby měl pořadatel alespoň v něčem trošku ulehčeno. Ale o to nejde. Otázka spíš zněla o co se bojíš že přijdeš? Co je to, co ti asociace poskytuje doposud, a u čeho hrozí, že by ti v budoucnu neposkytovala, protože by jí vedli Poličkohujeři. Já osobně si žádnou takovou věc zatím nevybavuji, ale třeba se pletu

 89. to jako že už mám držet čumák, jo? No počkej večer!!! 😀

 90. Vojto někdy se člověk bojí, ale na tvou otázku jednoduchopu odpověď prostě nezná. Tak to je.
  Možná mně zastrašouj právě ty jednotlivý taktizování prezrazující niance, jako volební právo dětem, kandidáti 5 minut před hlasováním a podobně.
  Ale to už je asi teď jedno.
  Tak jak to teda včera dopadlo. Nevim nic ?? 🙂

 91. Pavle opět mystifikuješ a uvádíš realitu do jiných dimenzí 🙂 Dovol mi, abych doplnil některá fakta, které ti asi omylem z textu unikly.
  1) Polička podala návrh na nižší startovné pro juniory z prostého důvodu. Juniorů (myšleno všeobecně jako juniors, teen, kids) je čím dál méně a domníváme se, že bude jednodušší nalákat další juniory, když nebudou muset platit například 300 za startovné…
  2) Je rozdíl když nižší startovné má být pro zaopatřené staříky a nebo pro mladé nevýdělečně činné začínající mladíky…
  3) V Poličce už od roku 2009, kdy začalo závody pořád sdružení Sk8 Slalom Polička se startovné pro juniory neplatí, vyjímkou byl minulý rok, kdy jsme pořádali MS, ale tam bylo startovné pro děti o dost snížené…

 92. Ambice máme a makam na tom!
  Jen se už ukoncete války okamzite.
  Peace and love

 93. Omluvám se ze to dávám sem ale mám otázku ohledne letosních Prachatic. Existuje uz nejaký termí závodu který se pomalu „kristalizuje“ ? Pokud jeste ne , tak to sem prosím taky napiste.
  Dík predem
  Love & Peace, STEJKU zdar

Komentáře nejsou povoleny.