Sk8 slalomová síň slávy

Robert Thiele mě svým článkem rekapitulujícím novodobou historii přiměl oprášit myšlenku skejtové slalomové síně slávy. Uvědomil jsem si, že jsem dostal tu čes se poznat a zazávodit si s mnoha legendami československého skateboardingu, mezi které řadím Míru Bartoše, Roberta Thieleho, Petera Pletánka, Dalibora Daňhela, Tomáše Fialu, Josefa Štefku, Vojtu Kotka, Tomáše Potůčka, Káju Houdka, Petra Karlíčka… Nerad bych zapomněl na nejezdící legendy Martina Kopeckého, Luďka Vášu a Simona Thieleho.

Ty co jsem neuvedl, a cítíte se býti legendou, se na mě nezlobte. Snažil jsem se napsat jména lidí, kteří na mě zapůsobili v době, kdy jsem byl dítě začínající jezdit na skejtu a která si pamatuji dodnes.

Osobností, které by si zasloužili vstoupit do sk8 slalomové síně slávy je opravdu hodně. Záleží však na vás, koho by jste tam rádi viděli. Navrhuji tedy, aby jste v komentářích k tomuto příspěvku navrhli vašeho kandidáta do sk8 slalomové síně slávy v kategorii „Legenda československého skateboardingu“ s krátkým popisem, proč navrhujete právě tohoto kandidáta a proč si myslíte, že je legendou československého skateboardingu. Z příspěvků budou vybráni tři kandidáti s největší podporou a následné hlasování na facebooku ČASS určí vítěze, který bude slavnostně uveden do sk8 slalomové síně slávy na párty o prachatických závodech. S Mírou jsem o tom nemluvil, ale důstojnější místo pro uvedení legendy československého skateboardingu do síně slávy v České republice momentálně není.

Rád bych, aby se z uvádění legend do sk8 slalomové síně slávy stala každoroční tradice. O kandidátech by se hlasovalo vždy v průběhu zimy a v Prachaticích by pak proběhlo vyhlášení.

Ještě bych rád připomněl, že sk8 slalomová síň slávy už jednoho člena má. Do síně slávy byl již uveden Peter Pletánek na MS v Hradci Královém v roce 2010! Další člen síně slávy se tedy dostane do hvězdné společnosti.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

16 komentářů u „Sk8 slalomová síň slávy“

 1. Z toho prvního uvedení Petera Pletánka jsem chtěl udělat tradici pro Mistrovství Světa. To se ale úplně nepovedlo, protože další pořadatelé měli svých starostí dost a na toto neměli čas. Takže souhlasím s tím, že z toho bude „naše“ Hall of Fame. Jen si nejsem jistý jestli je nutné nominovat každý rok. Teď to bude 5 let od 2010, takže proč ne. Jediným možným kandidátem pro mě bude Martin Kopecký. Ten si to zaslouží za to, co pro nás všechny tehdy udělal. Jen nevím jestli si ten vstup užije.

 2. Móc hezky jsi to napsal Josef,nominace asi není potřeba každý rok ale tu, kterou Petr napsal, (je to asi opravdu jen v jeho mysli), tak mi v ní někteří trochu schází, (nemyslím tím sebe !) ale hlavně mi tam někdo trochu nesedí !!!

 3. Ahoj Kolegové,
  Martin Kopecký mě taky napadl jako jediná varianta.

 4. Cau 🙂 doufám ze u vás taky vse oka.
  Proti 5tiletýmu turnusu nebudu urcite protestovat…
  Já jsem na 100% pro Martina, i kdyz jsem ho bohuzel pozde poznal. Navrhuji Martina post mortem.
  Múj zivej kandidát je Simon protoze bez jeho organizaci Hrádku v 2004 bych asi moc ted neskejtoval a ten jeden nebo druhej/druhá asi taky ne. A nekdo musí konec koncú ty rumy v Prachaticích zaplatit 🙂 ze jo 🙂 !!!

 5. Jsem moc rád, že tady je tolikrát Martin Kopecký zmíněn… Pro letošní sezónu jsem to měl vymyšleno tak (ač jsem to nenapsal, protože jsem to měl jako takové malé překvápko), že bych nechal vyrobit tři ceny (skleněné plakety v krabičce) a to pro Petera Pletánka, Martina Kopeckého (in memoriam) a pro legendu vzešlou z našeho hlasování. S ohledem na poslední události ale budu muset vymyslet ještě podmínky, které by člověk (legenda) měl splňovat…

 6. Měl by mít nejméně 70, studovat alespoň 3 roky v Rusku, na skejtu začínat v kojeneckém věku a s nadhledem přecházet některé taky komentáře na sk8slalom.cz!

 7. Zdravice,
  za sebe nedokážu říci kdo by měl být nominován, protože nemám takové historické vědomosti jako vy všichni. Je však fakt že na rozloučení s Martinem jsem o něm slyšel mnoho superlativ a to co udělal pro český skate ho na nominaci určitě pasuje.

  Napadlo mě ještě něco. Co udělat závody „starý kolena“ pod hlavičkou ČASSu jednou za pět let (možná raději častěji) kde by se tato nominace vyhlásila. Vzpomínám na Boží Dar a bylo to tam super.

 8. Síň slávy. Pěkný nápad, akorát by mě zájímalo, koho tam za pár let budete nominovat a kdo tu síň bude navštěvovat.
  Když předseda dělá vše proto, aby se závodů v ČR jelo co nejméně. V roce 2009 se jelo SEDM závodů a letos ČTYŘI a to jen díky rodičům malých Poličských skejťáků, kteří arogantní Janouškovi buřty hodili za hlavu a chtějí dál dělat závody.
  To samé si myslím o perfektní partě ze s Plzně, která byla za svoji snahu udělat závody odměněna tím, že žádné body do Českého poháru nebudou. Kdyby se tito perfektní lidi na to vyprdli, tak budou závody DVA. Néni to málo??? Tímto jsem chtěl jen říct, že je nejvyšší čas s tím něco udělat a né se jen hádat.
  Skejtu Zdar a BUŘTŮM obzvlášt.

 9. No, to bude tady urcite jeste zajímavá diskuze.
  Tak to asi rozdelíme co? Plzen/Policka pískoviště versus ???
  A děte fakt do prd*le!!! Jdu varit polívku.

 10. Petr Pletánek vám to napsal moc dobře. Jo a ty buřty … ? To vlastně nestojí ani za komentář.
  Martine možná nastal čas, kdy by jsi měl zaplatit členské příspěvky (200 Kč) a zapojit se. Také máš možnost
  kandidovat na předsedu. Petra Janouška si neberte do huby, protože je slušný chlap a dělá svou práci
  předsedy poctivě a zodpovědně !!! Jdu vařit guláš.

 11. A mohl bys Martine taky jezdit na závody aby se organizátorům vyplatilo je vůbec organizovat. Jdu vařit čaj.

 12. Jako hlavní strůjce propadu sk8 slalomu v Čechách za posledních 5 let mažu původní komentář, abych dále nepřiléval oleje do ohně a počkám na valnou hromadu, kde si to budeme moci vyříkat, jak my Češi říkáme „face to face“ 🙂

 13. Ty bláho co se to tady deje ? Asi me neco uslo nebo jsem neco v posledních letech nepochopil.
  (to se me teda stává casteji)
  Mozná by jsme mohly pár let se závodama uplne prestat aby jsme se pak na sebe zase tesili…

  Do „Síne Slávy“ bych taky rád hlasoval pro M.Kopeckýho.

  Na MS 2011 v Kanade (rok po Hradci) dostal Claude Regnier cenu od mesta Ottawy, takze vlastne v síni slávy je. Já jsem 2012 ve stuttgartu vyhlásil tuhle poctu Christophu Baumannovi. Takze retezec prerusil Houston 2013 a Policka 2014 nepokracovala (I kdyz podle me by to bylo ideální místo s ohledem na Martina Kopeckého jako kandidáta)

  P.S.
  Souhlasim absolutne s Pletym, Dalasem a i s Pepou ! Preji vám vsem dobrou chut pri polivce, gulási a caji !

 14. Hlas z mé strany pro Martina Kopeckého „in memoriam“ je jasný.
  Jako žijící legendu bych navrhl Míru Bartoše, protože… Míra je skejťák tělem i duší. V dobách, kdy mu Final vzkvétal, tak investoval značné finanční prostředky zpět do sk8 parku v Prachaticích. To dnes ze sk8ových obchodů nedělálá skoro nikdo. Navíc skateboardu zasvětil celý svůj život, skateboardové vybavení dodnes prodává a na skejtu stále jezdí. Svým přístupem má velkou zásluhu na rozšíření skateboardingu v Čechách. Míra je uznávanou legendou mezi mladými jezdci… a když jsem jej naposledy viděl válet na snowboardu, musel jsem smeknout.
  Navrhuji tedy Míru.

 15. pravou rukou hlasuji pro Míru Bartoše, pro mne žijící legenda SKATE ‚TIL YOU DIE. druhou pracnou hlasuji za víc závodů 🙂

 16. Ahoj všichni! 🙂
  Tuhle konverzaci jsem bohužel trochu zaspala. Reaguji sice pozdě, ale přeci.

  Pro mě je legenda bezpochybně náš náčelník Petr Pletánek, který byl a vždy bude mým největším vzorem. O tom, jak moc velká legenda to pro mě je, bych možná mohla napsat i dlouhý článek. 😀 Je super, že už v síni slávy je!!! 🙂
  Další legendou pro mě je stoprocentně Míra Bartošů, který vedle mě stál při mých začátcích a tak nějak mě vlastně do týhle skvělý skejtový party přivedl spolu s dalšími. Ale Míra je prostě náš hlavní kápo Prachatic. Pro českej skateboarding udělal maximum, jak říká Petr Janoušek, zasvětil skejtu celý svůj život a všichni, kteří jezdí na skejtu ho prostě znají!!!
  Bohužel jsem neměla tu čest poznat Martina Kopeckého, který byl nedílnou součástí skateboardingu v Česku! Neslyšela jsem o něm křivého slova, jen samou chválu a úctu k němu. Po tom všem co jsem o něm slyšela a dočetla, je pro mě další legendou právě on!
  Takže moje nominace je jasná. Míra a Martin!

  A ještě dodatek! Petr Janoušek je skvělej předseda a kdo říká že ne… Tak… To snad nebudu ani komentovat protoře bych se pěkně naštvala, slušně řečeno! Mam Poličku moc ráda, bohužel u některých z příspěvků z jejich strany mi rozum zůstává stát. Máme být parta skvělejch lidí, který se mají rádi a uživaj si závody na 100%. Jestli jsou za rok čtyři závody nebo jich je sedm… no bóže. Máme být rádi že vůbec nějaký jsou. A za pár let… můžem být nominováni třeba my malý piva. 😀 Skejt se neztratí, to vám můžu slíbit!!! 🙂

  Mějte se skvěle. 🙂
  V Prachaticích se na Vás už moc těším a já si jdu udělat kakao!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..