Výzva pro pořadatele závodů ve slalomu na skateboardu

V neděli 9.10 2011 proběhla Skype konference členů výkonného výboru ČASS. Na této konferenci bylo dohodnuto, že vzhledem k výzvě BOD ISSA (o které jsem psal zde) a předchozím dohodám v ČASS, je nutné zkoordinovat žádosti organizátorů z České republiky o statusy Major, Main a Prime tak, aby nedošlo k rozepřím, kterých jsme byli svědky v minulých letech. S ohledem na tuto skutečnost jsem byl požádán zastupujícím předsedou Josefem Štefkou o zveřejnění následující výzvy zde na webu ČASS:

Výzva pro pořadatele závodů ve slalomu na skateboardu

Výkonný výbor ČASS vyzívá všechny organizátory závodů ve slalomu na skateboardu s ambicemi o přidělení statusu Major, Main a Prime pro rok 2012, aby předložili své žádosti o přidělení statusu do pátku 14.10. 2011 na e-mail: josef.stefka@sk8slalom.cz. Jako formulář žádosti pro přidělení statusu použijte tento status application form.

Došlými žádostmi se bude výkonný výbor zabývat na Skype konferenci v neděli 16.10. 2011 (od 20.00 hod.).

S pozdravem

Petr Janoušek

17 komentářů u „Výzva pro pořadatele závodů ve slalomu na skateboardu“

 1. Nevím, kolik Pepa Štefka dostal vyplněných žádostí o přidělení vyšších statusů, ale já vím pouze o žádosti Pavla Holce a jeho pražských závodů, který žádá o Prime status. Rád bych tímto požádal všechny, co nějakou žádost poslali, aby i sem do komentáře krátce napsali o jaký status a pro jaký závod žádají. Pokud totiž nebude více zájemců, než jeden, tak se pak v neděli vůbec scházet nemusíme a Pavlovi by měl být status Prime „přiklepnut“ automaticky.
  Taky bych chtěl požádat všechny, kteří plánují pořádat jakékoli závody s jakýmkoli statusem, aby využili tuto možnost a o svém záměru zde také napsali… Vyhneme se tak případným pozdějším kolizím v termínech… Díky všem.

 2. Prachatice chtějí z jara pořádat tradičně první závod pohárové sezóny s nejnižším statusem, tedy základním. Předpokládáme že o tradiční jarní termín, který se budeme snažit přizpůsobit většině, nikdo nebude stát, neb pravděpodobnost špatného počasí je vysoká.
  Pokud by se chtěl o tento prvotní termín přece jen někdo ucházet, nechť sem napíše svou představu.
  Pokud do budoucna seženeme +- milionovou dotaci, tak se budeme vehementně ucházet o pořadatelství mistrovství světa, na rok 2014 ;-D
  Kopců tu máme dost a zkušené profesionální pořadatele z vašich řad, si snadno zaplatíme :-))

 3. Termín budeme upřesňovat, protože nám to koliduje s Prahou. Možná to necháme opět na září. Podřídíme se.

 4. Polička
  Termín: 4-5.8.2012 (pokud bude možný – ještě je možné posunout o týden dál)
  Status: V rámci dohody jsme vázáni na závody v Hradci Králové. Status bude tedy stanoven až po zveřejnění statusu těchto závodů a bude nižší než v Hradci Králové.

 5. CASS to momentálně řeší. Došlo opětovně k porušení stanovených pravidel a nechal jsem si pár dní na rozmyšlenou. Bohužel jsem zatím nic nevymyslel a tak snad příští týden oznámím své rozhodnutí.

 6. Prohlášení Občanského sdružení SK8 Slalom Polička.

  Prohlašujeme, že z naší strany nedošlo k žádnému porušení pravidel, jelikož jsme oficiálně žádnou žádost o přidělení statusu nepodali a to ani na ČASS ani na BOD ISSA. Naše vyplněná žádost byla odeslána pouze panu Petru Pletánkovi a to jen za účelem korekce případných chyb v žádosti. Vyplněná žádost je pouze přípravnou dokumentací.

  V emailové komunikaci z 13. června 2011 EU status marshal Petr Janoušek za BOD ISSA vyzývá k podání žádostí o přidělení statusu závodu (Major nebo Main na rok 2012) pořádaných v ČR. Doba možnosti podání žádostí byla v této emailové komunikaci stanovena na konec srpna. Do 31. 8. nebyla od nikoho podána žádost ani na jeden ze statusů.

  SK8 Slalom Polička vyjadřuje politování nad vzniklou nejistou situací, která škodí jak poličskému tak i českému skateboardingu.

  Za občanské sdružení SK8 Slalom Polička:

  místopředseda Jiří Trávníček,

  hospodář Milan Matouš,

  člen výboru Leoš Langer

  V Poličce, dne 29. 10. 2011

 7. Předsedou vašeho sdružení je Roman Tůma ?
  Ve vašem prohlášení, totiž ten nejdůležitější člověk, což by předseda měl myslím být neni vůbec zmíněn.
  Neznám vaše stanovy, ale nezdá se mi úplně v pořádku že by funkčně a tedy i pravomocně nižší členi sdružení podávali prohlášení, pod kterým neni podepsaný jejich nejvyšší, tedy předseda (byť jen pár kliky do klávesnice). Taktéž si myslím, že asociace by měla akceptovat především prohlášení předsedy.
  Roman Tůma, se jako zástupce vašeho sdružení, účastnil virtuálního zasedání rady ČSSA po skype a několikráte se OPAKOVANĚ omlouval za pochybení, které myslím že bylo všeobecně přijato. Nikdo netvrdí že jste žádost podaly, ale záměr podat jí tu v rosporu se smírčí dohodou z roku 2010 byl. Roman se omluvil a je to!
  Vaše prohlášení vůbec nic neřeší a tím že si s rekcí Romana krapet protiřečí, je to spíše naopak.
  Vzniklá situace je líto i nám ostatním a to již od loňského roku. Myslím že všem nám ostatním by se líbilo, kdyby se v CZ jelo mistrovství světa , ať už ho pořádá kdokoli a Polička s Hradcem prokázali , že to umí na výbornou!!!
  Myslím že však bude lepší, když se 2012 u nás nepojede nic mezinárodního a rokem 2013 bude čistej stůl, oproštěn od vašich „soukromejch rivalit“ a budeme zas jednotná veselá parta, která se řídí SPOLEČNĚ zvolenými pravidly asociace, mezi něž patří například to že návrh na závod jakékoli úrovně v rámci asociace, musí požehnat asociační výkonný výbor. Což není tyranie, ale nutnost v rámci koordinace, aby už se neopakoval rok 2010, a výsledný negativní dojem z toho , který mohl z pohledu zvenčí vzniknout.
  Osobně bych doporučoval, tenhle váš (z mého pohledu rozporuplný) příspěvek z diskuse smáznout a těšit se společně na Brněnský závody, na kterých se s Dalasem významně podílíte a hezky si je jak přes den, tak večír užít, bez jakýchkoli vedlejších pocitů křivdy a podobnejch ješitností ;-D

 8. cAhoj slalomový kamarádi.
  Čas kvapí a tedy za Prachatickej oddíl slalomu, jenž se dle plánu s hrdostí z hostí organizování valné hromady píšu pár dotazů.
  -TERMÍN? Prosím poďme se třeba zde pokud možno rychle dohodnout na přesném a neměnném termínu, abychom mohli vše s jistotou zajistit.
  – POČET ÚČASTNÍKŮ? Nejsem si stoprocentně jist, zda má jít o VALNOU hromadu, či o zasedání výkonného výboru asociace. Pokud valná hromada, pak by měl být obeslán oficielně každý právoplatný člen asociace již s definitivně daným termínem a přesným programem. Předpokládám že to by měl obstarat předseda, který by ze své funkce, měl disponovat kompletním adresářem Radime. V takovém případě, je ale nejvyšší čas, neboť počet účastníků se může radikálně zvýšit, což je v ten moment zásadní pro celou organizaci (kapacita místa schůze atd.).
  Pokud však půjde pouze o schůzi VÝKONNÉHO výboru (představuji si zástupce měst a všechny asociační funkcionáře), je to jednoduší, ale přesto potřebujeme vědět +- přesný počet.
  Ať tak a nebo tak, považuji za nezbytné, přizvat zástupce všech „nových“ měst, potažmo všech měst kde se slalom jezdí. Sice většina z nich pravděpodobně nejsou členi asociace, ale to vůbec nevadí. Dosud neměli důvod.
  Například kluci z Plzně, mají velké ambice uspořádat příští rok, jeden ze závodů českého poháru, což věřím všichni vítáme s nadšením. pokud nejsou dosud členy, pak na schůzi pouze nebudou mít hlasovací právo, ale to myslím v rozhodování nad termíny závodů pro rok 2012 vůbec nevadí, neb díky za každého nového nadšence. Navíc třeba zrovna Plzeň je parta zkušených mazáků. Sou tu ale i další města.
  -PROGRAM. Po ústním plánování, byl výkonným výborem naplánován program takto:
  Pátek- příjezd a ubytování.
  Sobota- ranní společný odjezd (pokud možno mikrobusem) do parádního snow areálu http://snow.cz/stredisko/66-mitterfirmiansreut-mitterdorf cca 1 hodina cesty autem z Prachatic. Tam dle toho jak se domluvíme, cca 3-4 hodiny ježdění. Je to na vás, ale vzhledem k tomu, že tam nebejvaj fronty, myslím že 3 hoďky intenzivního ježdění stačí.
  Po dostatečném okysličení mozkových buněk, tak důležitých pro správné rozhodování na večerní schůzi, odjezd do Prachatic a samostatná rekonvalescence.
  Schůzi navrhuji cca na 18:0 , tedy dříve než přijde možná únava ze zdravého pohybu na sjezdovkách. Schůze proběhne v odděleném salonku, bez přístupu veřejnosti, tak abychom měli dostatek klidu.
  Po ukončení schůze přesun do již osvědčeného a všeobecně oblíbeného klubu „111“, kde se o nás vždy po závodech tak pěkně starají 😉

 9. Martin Fikrt z Karlových Varú rikal na Starých Kolenách ze by mel taky zájem delat jeden závod ve Varech v roce 2012. Nevim ale jestli si to rozmyslil nebo ne. Jestli má na nej nekdo kontakt, tak prosím do neho trochu rejpnout. Simon, ty más urcite mailku nebo tel.císlo na Martina? Nebo?

  @Míro, program zní dobre 🙂

  PS: kdyby mi to casove vyslo, tak bych taky moc rád do PT prijel, lyze jsou uz nabrousený…

  cau, cau
  Plety

 10. Mám také pár postřehů k projednání, ale čekám na to, až se tady objeví slíbený „článek“ k valné hromadě 😉
  Jinak, měla by to být valná hromada, ale dle předchozích zkušeností bude účast spíše odpovídat zasedání výkonného výboru…

 11. Tak nějak sem předpokládal že to bude Petře J. a že města vyšlou jednoho až dva delegáty, tak jak to bylo v Praze. Článek k valné měl napsat kdo?
  Petře P. určitě by to chtělo Karlovarský kluky popíchnout. Snad se tu najde někdo kdo zkontaktuje Martina Fikrta. Nepředpokládám že chodí na tyto stránky často 🙂
  Termín valné hromady v Prachaticích navrhuji dle naší předběžné domluvy na 21.ledna. Myslim že se nerodil nebo umřel Lenin, což mi vzácně uvízlo v paměti 😀
  Apeluji tedy na všechny účastníky, ať se k termínu vyjádří a hlavně ať se přihlásí , kdo se bude účastnit, abychom zajistili adekvátní prostor.
  Dík.

 12. Mluvil jsem telefonicky se zastupujícím předsedou Chozém… Říkal, že má před dokončením pozvánku na valnou hromadu, ale že je dost pracovně zaneprázdněn… Tak jsem se rozhodl počkat se svým příspěvkem až se Chozému trochu uvolní ruce…

 13. Tak, Bando
  za celý tým SlalomGangBang vám přejí
  Veselé Vánoce a šťastný Novy Rok 2012.
  A hlavne… zůstaňte zdraví.
  — Načelnik týmu SGB —

  http://slalomgangbang.com/images/pozdrav-nacelnika-sgb-2011.jpg

  Frohe Weihnachten und ein glückliches Neues Jahr prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar Přejeme Vám Veselé Vánoce a šťastný Novy Rok Hyvää Joulua ja Onnellista Uutta Vuotta Merry Christmas and a happy New Year Buon Natale ed un felice Anno Nuovo Счастливого Нового Года и Рождества Feliz Navidad y próspero Año Nuevo Joyeux Noël et Bonne Année

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..