Konečné výsledky Českého poháru ve slalomu na skateboardu

Tak už se konečně dočkaly i ženy a děti. Celkové výsledky ve všech kategoriích jsou spočítány a vy se jimi můžete kochat zde. Podle odhlasovaných pravidel výkonným výborem ČASS se do celkového pořadí započítalo 70% nejlepších bodových výsledků každého jezdce. To v překladu znamená, že bylo započítáno 6 nejlepších výsledků z osmi slalomů (u žen) a devíti slalomů u mužů, dětí, juniorů a mladistvých.

Nejsilnější kategorií je kategorie Open, kde se alespoň jednoho slalomu zúčastnilo 48 jezdců. Nejlepšími z těchto jezdců jsou:
1. místo: Robert Thiele – 1140 bodů
2. místo: Josef Štefka – 1110 bodů
3. místo: Jaroslav Knettig – 1010 bodů

Robert obhájil prvenství v této kategorii z loňského roku a právem mu tak zůstane v držení další rok putovní pohár pro vítěze této prestižní kategorie Českého poháru ve slalomu na skateboardu, který pořídila Česká asociace slalomu na skateboardu a na jehož podstavci přibude další štítek s Robertovo jménem.

V kategorii žen jsme měli 5 zástupkyň. První tři místa obsadila tato děvčata:
1. místo: Anna Vacková – 1160 bodů
2. místo: Eva Wicheová – 1070 bodů
3. místo: Anna Monika Gailite – 560 bodů

Juniorských kategorií se zúčastnilo 25 jezdců. Nejlepšími jsou:

V kategorii do 11 let:
1. místo: Matěj Štefka
2. místo: Terezka Podlahová
3. místo: Charlota Kleinová

V kategorii do 14 let:
1. místo: Petr Matouš
2. místo: Vítek Hromádko
3. místo: Roman Totušek

V kategorii do 17 let:
1. místo: Vojta Valena
2. místo: Čenda Bacík
3. místo: Matěj Bartoš

Všem úspěšným jezdcům gratuluji a těm ostatním přeji, ať se jim v příštím roce vede zase o něco lépe (jak my říkáme: „Ať se vám častěji daří zajet si svého Bruna…“, a ať se i nadále baví jízdou na skateboardu (pokud možno mezi kuželkami)… protože zábava je to, o co tu jde… Výsledky jsou sice příjemné, ale až na druhém místě.

Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci jednotlivých závodů, protože bez těchto lidí bychom se scházet nemohli a také dvanácti jezdcům (napříč kategoriemi), kteří nevynechali ani jeden slalom v průběhu celé sezóny). Organizátorům přeji, aby takových jezdců v příští sezóně ještě přibylo.

Předání pohárů pro nejlepší jezdce a pamětní diplomy pro všechny zúčastněné proběhne 12.11 na večerní párty spojené s halovým Mistrovstvím Evropy v Brně v restauraci Mazaný anděl. Tak nezapomeňte všichni přijít a úspěchy hned oslavit…

Diplomy budou z dílny Romana Tumy a poháry zajišťuje zastupující předseda Josef Štefka. Oběma za jejich práci děkuji.

Petr Janoušek
EU status marshal a Vice president ISSA

7 komentářů u „Konečné výsledky Českého poháru ve slalomu na skateboardu“

 1. @Renata
  Ahoj Renato. Český pohár se zde jezdí jako „Otevřený“. V roce 2010 a snad i 2009 v něm byli hodnoceni pouze ti, kteří byli zároveň právoplatnými členy ČASS (např. Robert Thiele jezdí za Německo, ale Český pohár už vyhrál loni (byl členem ČASS) a nakonec i letos. Také Peter Pletánek, který léta jezdí za Německo byl vždy klasifikován a nikomu to nepřišlo divný). Pro letošní rok valná hromada rozhodla o tom, že v něm budou klasifikováni všichni, kdo odjedou alespoň jeden slalom bez ohledu na národnost a zda jsou v ČASS. A tak se stalo, že i v ženské kategorii se na stupně vítězů dostala Lotyška Anna Monika Gailite… Alespoň budeš mít, Renato, motivaci se zúčastnit příště více závodů 🙂
  @Peter
  Díky za pochvalu, opět jsi udělal dobře mé mužské ješitnosti. 😉 Ještě jednou díky.

 2. Děkuji za vysvětlení,to jsem nevěděla…Gratuluji všem vítězům 😀

 3. Jeste pred tim nez jsem jel do Londýna (zacátek Srpna), tak jsem nechával ten velkej pohár u Tomáse Fialy. Nevím kdo to má na starosti (predseda Radim nebo místopredseda Pepa ?). V kazdým prípade je ten pohár fyzicky uz v Brne. Jinak nevím co bych jako „vítez“ poháru 2011 dodal. Napadají me akorát slova Karla Gotta, který snad pri vsech vyhlasování „Zlatého slavíka“ rikal uplne stejnou vetu: „S tím jsem letos opravdu nepocítal“. Prestoze jsem zacal dost blbe (6.místo Prachatice) a nebyl jsem v HB tak ten zbytek vysel dobre a jeste nejak stacil. Rád bych tu pogratuloval vsem zucastneným za dosazená umístení! Kluci Knettigové jsou první z nové generace kdo zajízdí super casy a dávaj nám zahulit. Jardo super 3. místo! Juniori nám dorustají tak se s tím musíme my „starci“ smírit ze nám jednou prerostou prez hlavu. Standa Nozka je nejen „objevitelem“ Jardy a Jakuba Knettigu ale je i drzitelem krásného 4. místa v CS Poháru a nositelem titulu vícemistra republiky v Tightu v Liberci. Stando, velké díky za objevení Jardy a Jakuba a velké gratulace k tvé zdarilé letosní sezone.
  Nerad bych aby se nekdo urazil ale myslím ze si Standa tu pochvalu zaslouzí.
  zdravím vsechny a tesím se do Brna na udobrování !!
  zatim cau
  Robert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..