Něco málo ze světa skateboardingu.

V pátek večer jsem měl Skype call s Robertem Thielem. Robert se stal členem BOD ISSA a zároveň je také EU status maršálem. Já už ani jednu funkci nezastávám. V současné době je tedy BOD složeno z následujících členů:

Jani Söderhäll, SWE, president
Ron „Fatboy“ Barbagallo, USA
Hans „Corky“ Koraeus, SWE
Robert Thiele, GER
Sammy Rogerio Nogueira, BRA
Humberto Salcedo, USA

EU status maršálové jsou ve složení:

Gustavs Gailitis, LAT
Peter Klang, SWE
Robert Thiele, GER

Novým kalendář administrátorem je:

Patric Duletzki, GER/SWE

Robert mě (a tím pádem nás všechny) chtěl před blížící se valnou hromadou ČASS informovat o tom, komu EU status maršálové chystají přidělit status Main a jakým způsobem chtějí pracovat pro ISSA a ostatní jezdce.

Noví EU status maršálové se zatím rozhodli nevyužít stávajících národních koordinátorů a rozhodli se pouze čekat, kdo jim co pošle… Také se rozhodli, že pravidlo dvou volných víkendů mezi Main závody je zbytečně svazující, takže noví EU status maršálové netlačí organizátory na posunutí termínů a již v tomto roce se dočkáme závodů s vysokým statusem, které budou ob týden. Nakonec posuďte sami. Main status pro příští rok získá:

2-4. 5 2014 – Mallorca Slalom Grand-Prix 2014, Palma de Mallorca (ESP)
Slalom Race 2014, Milano (ITA) – uvádějí termín 15.6 2014, ale to je neděle, tak nevím, jestli to bude víkend 14-15.6, nebo ještě nějak jinak…
11-13.7 2014 – Summer sound 2014 – 8th competition, Liepaja (LAT)
25–27.7 2014 – Gothenburg (SWE)– Mistrovství Evropy 2014
8 – 10.8 2014 – ISSA World Championships 2014, Policka (CZE) – Major status

Mezi ME ve Švédsku a lotyšským závodem je pouze jeden volný víkend a také mezi Poličkou a Švédskem je pouze jeden týden. Zda je to dobře, nebo ne, nechť posoudí jezdci a sami organizátoři.

O posledním Mainu se rozhodne mezi Désaxé Worldride #8, Grenoble (FRA) 27-29.6 a Paris Slalom World Cup 2014 (FRA) 30.5 – 1.6 2014. Paříž zatím žádá o Prime, ale to by se prý mělo změnit. V případě, že Paříž opravdu zažádá o Main, tak jej dostane. V opačném případě Main poputuje do Grenoblu.

Robert mluvil o tom, že by chtěl prosadit zjednodušení žádostí o statusy do formy odpovědního formuláře, takže uvidíme, zda se mu to povede. Každopádně Robertovi přeji hodně nadšení do práce a málo kritiků.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

5 komentářů u „Něco málo ze světa skateboardingu.“

  1. … a budeme mít čas na děti… 🙂 … a já konečně dodělám byt…

  2. Az se doplní vsechny závody (napr. prime, basic a celý Ceský Pohár ) tak se sezóna urcite jeste prodlouzí takze se „neradujte“ predcasne.

  3. nevím, nevím Berto jestli dva závody ČP to dostatečně protáhnou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..