1. Závod Českého poháru 2013 – Prachatice

VÝSLEDKY: HYBRID SLALOM :: TIGHT SLALOM

Už se stalo tradicí, že první závod Českého poháru ve slalomu na skateboardu hostí jihočeské Prachatice. Nejinak tomu bylo i letos… Už jsme si i zvykli, že obvykle první den proprší, ale letos se tak nestalo… Jezdci byli z této změny nadšení, horší už to bylo s nadšením výčepního z hospůdky na Tatraně… Ten určitě ještě dnes dojídá litry guláše, které se v neděli nesnědli…

Úvodní závod nechal chladným obhájce celkového vítězství Standu Nožku, i v současné době největší hvězdu sk8 slalomu Jardu Knettiga. Ti nepřijeli… Za to Kája Hóóóóódek, Jarda Šmerda a Petr Karlíček si závody nenechali ujít a výborně se bavili… Kája jízdou v U-rampě, Šmerda skvělým výkonem mezi kužely ve slalomu a Karlos pořváváním po okolí a přijímáním úplatků v tekuté podobě… Každej si našel to své.

Úvodní slalom byl nazván hybridem, ale parametry měl spíše Tight slalomu. Rozjezdová rampa byla postavena na tatranské vyvýšenině, takže již v první kuželce měli všichni pořádnou rychlost, která ne všem svědčila… Já sám jsem v první jízdě poslal nekompromisně k zemi osm kuželek… Závod to byl rychlý a kdo se chtěl dostat na stupně vítězů, ten musel zdolat 50 kuželů pod 12 vteřin, včetně započítané penalizace za shozené kužely. To se v hlavní kategorii povedlo Robertu Thielemu, Zdeňku Machovi a Petrovi Janouškovi, kteří obsadili první, druhé a třetí místo, následovaní matadory Petrem Novotným a Tomášem Fialou. O vítězi prvního slalomu v této sezóně rozhodla jedna jediná setina vteřiny. Za zmínku stojí výkon juniora Petra Matouše, který kdyby startoval v kategorii Open, umístil by se na třetím místě, také o jednu setinu sekundy před Petrem Janouškem.

Pro druhý slalom byla rozjezdová rampa přesunuta na asfalt blíže k minirampě. Slalom byl nazván Tightem a jednalo se o kužely postavené rovnoběžně s krajnicí. Opět bylo potřeba co nejrychleji rozvlnit své tělo, což se nakonec povedlo nejlépe Robertovi Thielemu, Zdeňkovi Machovi a Petru Janouškovi. V těsné blízkosti ale dojeli Jarda Šmerek, Petr Novotný (oba ve shodném čase) a Ivo Škrabal. Skvělou jízdu předvedl Franta Zíka, ale na lepší než sedmé místo nedosáhl. Zklamáním je určitě až osmá pozice Tomáše Fialy, který se od loňských závodů v Miláně spíše hledá. Petr Matouš by svým časem opět stanul na třetím místě se ztrátou 0,05s na Zdendu Macha. Jak již napsal Robert Thiele, nebude trvat dlouho a staří matadoři se již na stupně vítězů nedostanou…

Večerní party se konala v klubu 111. Pořadatelé zajistili pekáč masitých grilovaných žeber, na který se jezdci vrhli jako kobylky… Jedinými nespokojenými pak byli bratři Novotní, kteří zaváhali a zbylo na ně dohromady jedno žebro… Za vinu bych to ale pořadatelům určitě nedával. Letmým pohledem do registrace je patrné, že se ani neobtěžovali na závody registrovat, tudíž s nimi pořadatelé nemohli počítat… A když se k nim přidala rodina Roberta Thieleho, mladý Knobloch (registrovaní až 6.5, tedy po závodě) a jezdci, kteří se registrovali jeden až dva dny před závodem (Tomáš Fiala, kluci Šmerků, Eva Wicheová) + Vojta Kotek, který se neregistruje ze zásady, tak je jasné, že bez věštecké koule nešlo dopředu nachystat dostatek jídla! Opakuje se tak každoroční problém s registrací na závod a děláme si tak navzájem zbytečně problémy.

Když to ale shrnu kolem a kolem, nemohu než konstatovat, že jsem ze závodů odjížděl spokojen s pocitem, že jsem si dobře zajezdil a po dlouhém čase viděl své kamarády. Spokojen musel být i Bruno Wiche, který předjel dva brněnské nováčky Robina Smejkala a Tomáše Zlámala, které tímto vítám v naší komunitě a doufám, že přijedou sbírat další zkušenosti i na další závody… Nenechte se, kluci, odradit prvním závodem, určitě časem začnete stoupat pořadím výše.

Pokud má někdo nějaké fotografie, nebo video ze závodu, nechť je uloží někam na web a v komentáři mi na ně dá odkaz. Já pak následně umístím odkaz na tyto fotografie do záhlaví k článku. Pořadatelům, jezdcům a fotografům děkuji za příjemně prožitý slalomový víkend.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..