Display na zobrazení časů. Dáme přednost segmentům před ledkami?

Výkonný výbor na svém posledním jednání rozhodl o koupi zobrazovacího panelu pro časomíru. Rozhodovalo se mezi dvěma typy zobrazovačů a to zobrazovače založeným na zobrazování údajů pomocí led diod (podobné používají v Poličce od Hasičů) a zobrazovače s překlápěcími segmenty (podobné na info panelech na nádražích). Rozdíl mezi viditelností zobrazovaného času pomocí překlápěcích segmentů a led diodami je značný ve prospěch překlápěcích segmentů. Tomu ale také odpovídá rozdíl v ceně mezi oběma systémy, který činí cca 24.000,- Kč (ještě se bude domlouvat přesná cena). Výkonný výbor se na svém jednání rozhodl, že pokud se povede od dobrovolných dárců pokrýt tento rozdíl v ceně mezi zobrazovači, budou koupeny zobrazovače s překlápěcími segmenty. V opačném případě zvítězí nákup zobrazovačů s led diodami.

Ať už budou nakonec koupeny jakékoli zobrazovače, vždy bude platit, že budou ve výhradním vlastnictví ČASS a budou k dispozici pro jakýkoli závod pořádaný pod hlavičkou ČASS. ČASS se také bude o zobrazovače starat a bude zajišťovat jejich servis a připravenost k použití na závodech.

Oddíl Sk8 slalom Polička se již přihlásil, že je ochoten přispět na koupi zobrazovačů celou polovinou chybějící částky tj. částkou 12.000,-Kč, za dodržení určitých podmínek, které bych byl rád, aby Roman Tuma napsal do komentáře k tomuto článku. Zbývá tedy pokrýt už jen druhou polovinu rozdílu… Táži se tedy: „Je někdo ochotný přispět ze své kapsy na pokrytí rozdílu ceny mezi led zobrazovači a segmentovými zobrazovači?“. Pokud tomu tak je, nechť do komentářů k tomuto článku (této výzvě) napíše částku, kterou je ochoten přispět a popřípadě má-li nějaké podmínky, za jakých částku věnuje. Díky oddílu z Poličky zbývá pokrýt částku 12.000,-Kč.

Hned při jednání VV se přihlásil Josef Štefka částkou 1000,- Kč. Kč a Ondra Sudek 1000,- Kč (pokud si to dobře pamatuju)

Prosíme o rychlé reakce hned během tohoto týdne. Pokud je chceme využít ještě v této sezoně, tak je potřeba to objednat. Všem, kteří se rozhodnou finančně přispět ČASS děkuje.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

V případě, že se povede vybrat dostatečná finanční hotovost, bude možné koupit segmentové zobrazovače v následující sestavě:

 1. 2x samostatná zobrazovací jednotka z pěti segmentů BODET o velikosti 25,3cm
 2. Řídící jednotka společná pro obě zobrazovací jednotky v jednom z panelů
 3. Vstupní zobrazovaná informace zadávaná rozhraním RS232, nebo LAN
 4. Možnost připojení sériové bezdrátové komunikace či WiFi
 5. Napájení pomocí zdroje z 240VAC, nebo Pb baterie 2x12V

Řídící jednotka:

Zpracovává data z obslužného PC a převádí je na informace vhodné pro řízení elektromechanického displeje typu Bodet. Řeší kompletní ovládání jednotlivých segmentů systému multiplexu s obnovováním při změně zobrazené hodnoty. Rychlost obnovování je z hledisky zachování dlouhé životnosti segmentu doporučena max. frekvence 1Hz. Řídící jednotka se dále stará o napájení  celého systému.

Pro jednoduchost k připojení k PC je preferované rozhraní RS 232 (možno ale i RS 485/422, LAN), které se dá provozovat jak drátovou, tak bezdrátovou formou pomocí externího vysílače/přijímače. S jednotkou se dá komunikovat i prostřednictvím LAN sítě a je možné vytvořit bezdrátové spojení s pomocí WiFi zařízení.

Zobrazovací jednotka:

Zobrazovací jednotka, na které mají jezdci i diváci možnost sledovat ubíhající čas závodníků a následně po jejich dojetí do cíle výsledný dosažený čas. Dále mohou sledovat po započítání trestných bodů obsluhou časomíry i celkový čas závodníků, včetně penalizace.

Konfigurace segmentů na displeji je následující:

 • XX,XX – segmenty pro zobrazení času (99,99s)
 • X – segment určený pro zobrazení shozených kuželek (0, 1 – 9, nebo diskvalifikaci jako E)

Rozložení segmentů: XX,XX+X (vteřiny,setiny+kužely)

Použití elektromechanických displejů má oproti elektronickým následující výhody:

 • Výborná čitelnost v každém prostředí (i za přímého slunce) a vysoká spolehlivost
 • Nízká spotřeba energie – v klidovém stavu je takřka nulová. Energie je nutná pouze při změně stavu v podobě krátkého pulzu. Vlastní spotřeba celé sestavy dvou zobrazovacích panelů o pěti znacích je tak nižší než 15W a to pouze při změně zobrazovaného čísla.  Při pouhém statickém zobrazení je spotřeba max. 1W, což umožňuje zařízení napájet z baterií.

Nám doporučená konfigurace obsahuje dva rámy osazené po pěti segmentech o velikosti číselného znaku 25,3cm a jednou řídící jednotkou se zdrojem z baterek 2x12V, propojovací kabeláží cca 5m a veškerou uživatelskou dokumentací.

Možné doplňky jsou (není v nabídce):

 • Osvětlení segmentů pro použití v nočních podmínkách
 • Bezdrátové komunikační rozhraní RS 232 – dosah 30m
 • Bezdrátové komunikační rozhraní WiFi
 • Napájení zobrazovacích jednotek z 240VAC

 

43 komentářů u „Display na zobrazení časů. Dáme přednost segmentům před ledkami?“

 1. Myslím si, že je to jedna z nejdůležitějších věcí pro posun našeho Skate slalomu vpřed. Nejen pro okamžitou informovanost závodníků při závodu ale také pro náhodné příchozí to bude jasné a přehledné. Diváci se budou lépe orientovat v jednotlivých jízdách a tím to bude celý závod mnohem zajímavější. Doposud si tam připadají jako kdyby koukali na atletické běhy bez časomíry na světelných tabulích (to by tam taky dlouho neseděli co?)
  Pevně věřím, že se najde ještě několik dárců……

 2. Tak jestli dobře počítám, tak akci podpoří:
  Chozé … 1000,-Kč
  Medvěd … 1000,-Kč
  Ondra … 1000,-Kč
  a asi by bylo špatný, kdyby i předseda se nepřidal, takže já dávám do banku také 1000,-Kč
  Zbývá tedy pokrýt ještě 8000,-Kč… Najde se ještě nějaká dobrá duše, která by se přidala?

 3. Super, Petře, tak už nám zbývá pokrýt 7.000,-Kč… Třeba se ještě někdo přidá…

 4. Když to tak čtu na FB , tak mám chuť se na to skejtování vys….A nebo to udělat jak to napsal Pepa. Přijet na závody s čistou hlavou,zajezdit si a s čistou hlavou zase odjet. Dávejte bacha aby Pepa a Petr s tím neškrábli a máme VŠICHNI po skejtování.

 5. Martine najdes to na FB pod „skate slalom“. Vyskocí ti tam ta skupina a pak uz si muzes pocíst. Osobne jsem to jen prelít ocima takze se popr. vyjádrim az po návrátu z prázdnin. Osobne se mi jen moc nelíbí ze máme kvalitní sk8slalom stránky a problémy se pak resí jinde.

 6. Tabule jsou urcite dobrý ! Zazili jsme je v Londýne 2011 a bylo to super kdyz clovek hned po projetí cílem vidí svuj vlastní zajetý cas – a to i v tréninku pred závodem ! Je to podle me zajímavé a zábavné hlavne pro nás (diváky se to na závodech stejne nikdy moc nehemží ) tudíz by jsme do toho urcite meli jít. Pokud mozno i s nejakým pekným vysokým stojanem aby to bylo videt aniz by nekdo stál ve výhledu. Nebo jeste lépe s nejakým udelátkem aby se to dalo prichytit napr. na pouliční lampu nebo nejakou jinou tyč co tam zrovna nekomu stojí … Pridávám 1.020,00 CZK
  (takze zbývá uz jen 5.980,00 CZK) Stejku zdar !!

 7. Jo a taky by potom organizátorum mozná nelezli lidi furt do stanu vokounet jak zajeli …
  Doufám ze se to stihne porídit uz do HB !! Chlapi vratte lahve, rozbijte prasátka a snad to nejak poskládáme.
  Vzhůru k segmentům !!

 8. Tak rekapituluji:
  Chozé … 1000,-Kč
  Medvěd … 1000,-Kč
  Ondra … 1000,-Kč
  Petr Knobloch … 1000,-Kč
  Petr Janoušek … 1000,-Kč
  Robertíček …. 1020,-Kč (nebudu to muset zaplatit za tebe Roberte?)
  Podlaháč …. 1000,-Kč
  Už teď je to obdivuhodné, nicméně ještě zbývá sehnat 12000 – 7020 = 4980,-Kč
  Přidá se ještě někdo?

 9. Musel jsem zavolat Pavlovi, abych se dozvěděl, co jeho komentář znamená… Znamená to, že dá také 1000,-Kč… Také jsem včera mluvil v Tomášem Fialou, a ten mi řekl, že se rozhodli s Daliborem zaplatit také po tisícikoruně… Bylo to ale při pivu v nově otevřené Daliborově hospodě, tak bych byl rád, aby to tady v komentáři potvrdili… Pokud by to byla pravda, tak by chybělo pokrýt 1980,-Kč…

 10. Myslím si, že se spousta lidí lekla,
  naší vysoce nasazenou laťkou,
  ale každá částka, byť nižší je fajn.
  Klidně po stovkách.

 11. Vycházim z toho ze se prístí rok CASS nerozpadne a ze vyberou príspevky na 2014, 2015 atd. Nevim jestli je to blbej nápad ale mohl bych tu chybejíci cástku doplnit a az se to vybere tak dostat zpet ? Proste jako „kredit“. Neni to az taková suma ,která by me uplne znemoznila fungovat. (Nebo by to bylo proste moje predplatný do CASS na dalsích 25 let … )
  Stejku Zdar !!

 12. Ahoj Roberte. Vážím si tvé iniciativy, nicméně sbírka na segmenty je uspořádána trochu z jiných důvodů. Pro mě (a věřím že i pro ostatní) je velice dobrým impulzem, že se našlo deset lidí, kteří byli ochotni položit na stůl 1000 Kč, aby bylo možné koupit věc, která nás posune zas o kousek kupředu. Snad to nebude znít jako klišé, ale dává mi to pocit, že to co děláme, má smysl. V případě, že na ten zbytek nenajdeme dalšího dárce, tak věřím, že i tak najdeme cestu, jak to zafinancovat a nerozbít rozpočet celé asociace 😉

 13. Tak já taky pridám 1000 Kč ze západu. A predám to v H.B. a nebo prez paypal jestli mozný/nutný… PS: zpátky z Mallorky, opálenej/spálenej jako cernoch, závody byli klasicky spanelský ale nebyl tam takovej chaos jako minulej rok, pokecáme v H.B. cau, cau

 14. Wow!!!
  Plety, v HB to bude stačit… My dva se ale uvidíme o týden dříve v Miláně… Už se těším.
  Ještě přidávám rekapitulaci:
  Chozé … 1000,-Kč
  Medvěd … 1000,-Kč
  Ondra … 1000,-Kč
  Petr Knobloch … 1000,-Kč
  Petr Janoušek … 1000,-Kč
  Robertíček … 1020,-Kč
  Podlaháč … 1000,-Kč
  Pavel Holec … 1000,-Kč
  Dalibor … 1000,-Kč
  Tomáš Fiala … 1000,-Kč
  Plety … 1000,-Kč
  Suma je: 11.020,-Kč
  Zbývá: 980,-Kč

  Najde se ještě jeden, poslední, který by dal 980,-Kč? (normálně bych zavolal Petrovi Novotnému, ale co jsme jej penalizačně „stáhli z kůže“ na valné hromadě, tak je to jako by už přispěl… a několikrát… Takže pokud se nikdo další nenajde, tak bych navrhl těch 980,-Kč vzít právě z této penalizace… Co na to výkonný výbor?)

  Ještě jednou děkuji všem dárcům (nejen výše uvedeným, ale i Poličce, která přislíbila dát 12.000,-Kč).
  Předseda

 15. Ještě by se měla vyjádřit s konečnou platností Polička
  Já pevně věřím, že ten zbytek = 980,- zvládneme,
  i kdybychom měli všichni přidat ke svému daru 90,-

 16. Protože Polička potvrdila a teda jsme blízko, zvedám na 1.100,- (aby se těch 90,- podle Ondrova nápadu při placení líp počítalo 🙂

 17. Koukám, že zrno padlo na úrodnou půdu.
  Takže v zájmu urychlení přihazuji 100,-kč
  Tedy ode mě celkem 1100,-kč

 18. Já to taky zvednu o 480,00 z mých 1.020,00 CZK na 1.500,00. Stihne se to koupit a zprovoznit na závody v HB ?
  Stejku zdar !!

 19. Bohužel nám to trvá všechno příliš dlouho… Budeme mít nakonec co dělat, aby se to stihlo do Liberce… V HB to ale nebude určitě…

 20. Jestli dobře počítám, tak po extra příhozech od Ondry, Roberta a mým chybí 300,-, tak já je dorovnám, ať se může proces nákupu zrychlit – za mě teda 1.400,- a mělo by být pokryto.

 21. Petře předsedo, kam máme peníze poslat, aby všechno proběhlo co nejrychlejc?

 22. Petre dík za dorovnání !! Ted akorát dufám ze budes jezdit konecne prádne na závody aby sis ty tabule pekne uzil.
  Zdravím !

 23. Asi poslat na účet asociace se zprávou pro příjemce DISPLAY
  Tak bych to viděl já.
  Co ty na to Petře?

 24. Smekám před vámi svůj klobouk s lebkami pánové. Objednání displejů už je v procesu. S posíláním peněz ještě chviličku počkejte. Domluvím se s Chozém, co a jak a všem pošlu informaci e-mailem…
  Všem vám ještě jednou děkuji.

  Poslední rekapitulace dárců:
  Polička … 12000,-Kč
  Chozé … 1000,-Kč
  Medvěd … 1000,-Kč
  Ondra … 1100,-Kč
  Petr Knobloch … 1400,-Kč
  Petr Janoušek … 1000,-Kč
  Robertíček … 1500,-Kč
  Podlaháč … 1000,-Kč
  Pavel Holec … 1000,-Kč
  Dalibor … 1000,-Kč
  Tomáš Fiala … 1000,-Kč
  Plety … 1000,-Kč
  Celkem příspěvek: 24000,-Kč

 25. Robert: Je mi jasný, že jsem si na sebe teď ušil bič a budu muset začít konečně i závodit 🙂 Slibuju, že v Liberci do toho teda po dvaceti devíti letech znova naskočím, všichni na konci výsledkový listiny, třeste se 🙂

 26. jo Petre K. más pravdu, jdi na to!!! Ten kopecek na ten giant v Liberci je na zacátek supr ideální. To bude hezký 🙂 PS: vem si hned sexy first AID sebou 🙂

 27. Peter, díky za podporu, věděl jsem, že na starý pardály se můžu ohledně mentálního supportu spolehnout 🙂 Já si ten giant radši nejdřív vyzkouším během summer campu a kdyžtak si vezmu plínu pro seniory …

 28. 🙂 ten tajemný tip na Kill Hill Giant je…kdyz vydís ze si dás na drzku…nesmís padat jako strom (kdyz ho uríznes, nebo jako Tomík F.) a pak je vse v pohode…:-) PS: ten KILL HIIL obrák je definitivne lepsí nez standartní sex, jenom skoda ze je casove docela krátkej (ten GIANT)

 29. V našem věku 50+ už je lepší nepadat, člověk už není tak pružnej jako za mlada … Jak je to s tím rozdílem mezi Kill Hill obřákem a sexem probereme radši až v Liberci ústně, aby nám předseda nebo admin nezrušili oběma přístup ke komentářům 🙂

 30. Nejaké novinky ohledne tech displayů ? Bude to do Policky funkcní ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..