Mistrovství světa a Evropy 2012

Skoro by se hodilo napsat: „Přinášíme vám exkluzivně a dříve než všichni ostatní, včetně oficiálních webových stránek ISSA, že je rozhodnuto o přidělení pořadatelství Mistrovství světa a Mistrovství Evropy.“  🙂

Po dlouhých jednáních s národními koordinátory ve Francii, Anglii, Španělsku, Lotyšsku, Německu a Česku, po výzvách a mnohdy i škemrání, kdy to jednu chvíli vypadalo, že se letos Mistrovství světa vůbec konat nebude a kdy se uvažovalo o postoupení možnosti pořádat Mistrovství světa zpátky na americký kontinent do Brazílie, přišel Robert Thiele s nabídkou uspořádání Mistrovství světa ve Stuttgartu v termínu 27-29.7. 2012. Tato nabídka se nakonec ukázala jako jediná seriózní a myslím, že všichni skejtři mohou Robertovi jen poděkovat za to, že letošní sezóna nebude bez vrcholné události. Tím už jsem vlastně napsal, že letošní Mistrovství světa bude hostit město Stuttgart a bude mít nejvyšší status Major.

Jméno pořadatele Mistrovství Evropy se taktéž nerodilo vůbec snadno. Postupně se nám podařilo přesvědčit o tom, aby nad možností pořádat Mistrovství Evropy alespoň přemýšleli, kluky z Francie (Grenobel), Anglie (Londýn), Itálie (Turín), Lotyšska (Riga a Priekuli), Švédska (Stockholm) a Česka (Liberec). Jako první odmítli kandidaturu Angličané z důvodu pořádání olympijských her v Londýně v tomto roce.  Následovali Italové, kteří ale slíbili kandidaturu pro příští rok a Švédové, kteří čekají na dostavbu svého sk8 parku. Kandidaturu nakonec podala města Grenoble, Liberec a Riga + Priekuli. Vzhledem k tomu, že s Robertovo termínem nebylo možné nikterak pohnout, nakonec padla volba na lotyšská města Riga + Priekuli. Mistrovství Evropy se tak bude konat v Lotyšsku 14-15.7. 2012, tedy dva týdny před Mistrovstvím světa ve Stuttgartu a bude mít status Main.

Závody v Liberci (4-5.8) a Grenoblu (24-26.8) získaly taktéž status Main.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

5 komentářů u „Mistrovství světa a Evropy 2012“

 1. Tak to budem v Plzni 21-22.7. Pěkně v prdeli s účastí, ach jo………..

 2. naopak Ondro vždyť je to po cestě vyrazím z Prahy do Plzně pak do Stutt. a pokračuji do Poličky přes Liberec. To bude super trip vždyť je to jen 1500 km 3 týdny volna a jeden rozvod. To je pohoda kdo to dá.

 3. Omlouvám se ale Lítám jako blázen takze jen krátce. do 14 dnu by mela být hotová homepage s informacema a fotkama kde se vsechno dovíte. Samozrejme to pak shrnu a dám to sem i cesky. Kazdý den mám neco nového, takze by to ani jeste nemelo cenu ted neco publikovat.
  Pokud chcete tak kouknete co se dá delat ve Stuttgartu pred a po závodech. Lokace na párty je super a celkem jiste jste jeste nikdo na takovém míste nebyl. (Zustane pochopitelne jako prekvapení pro ty co sem dorazej )

  The worlds first TV-tower:

  http://www.fernsehturm-stuttgart.de

  Museum of art:

  http://www.kunstmuseum-stuttgart.de

  Carl Zeiss Planetarium:

  http://www.planetarium-stuttgart.de

  Mineral Bath:

  http://www.stuttgart.de/kbb2/menu/187535

  Very nice Zoologic/Botanic Garden „Moorish palace“ (built in 1846 !) :

  http://www.wilhelma.de

  Mercedes Benz Museum:

  http://www.mercedes-benz-classic.com/content/classic/mpc/mpc_classic_website/en/mpc_home/mbc/home/museum/overview_museum.flash.html

  Porsche Museum:

  http://www.porsche.com/germany/aboutporsche/porschemuseum/?pc=MUSEU_SEA_DEU_Porsche_Museum_PC-Porsche_Museum

  Tourist information:

  http://www.stuttgart-tourist.de/en/index

 4. Tady pár fotek z lokace na Hybrid+Tight.

  http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?f=241&t=8281

  bylo tam jeste dost kamínku takze jsme to zametli jen na 30 kuzelek aby byli nejaký fotky. celková delka trati je 200m coz je dostacující. Sírka je bohuzel jen 5,0 m. Nic sirsího co je povolitelné od mesta se mi bohuzel zatím nepodarilo objevit. Jsou i lepsí místa ale tam jsou uzavírky tak okolo 3.000,00 – 4.000,00 EUR 🙁 Tady se to ale dá v pohode odjet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..