Návrhy pro ISSA

V posledních týdnech jsme s předsedou a Tomášem Potůčkem trochu diskutovali o budoucnosti Sk8 slalomu a došli jsme k některým věcem, které bychom chtěli změnit. Sepsali jsme pár bodů a víme, že bude těžké něco prosadit, ale nechce se nám jenom přihlížet jak ostatní rozhodují a my čumíme…

Nastíním trochu o co jde a pokud to někoho zajímá, budeme rádi za nějaké reakce.::::::

Forum slalomskateboarder.com je nepřehledné a pokud někdo přide s nějakými návrhy, tak issa nereaguje a všechny názory zapadnou. Nikdo nemá za nic zodpovědnost. Diskuze o nových myšlenkách třeba z roku 2005, 2006 jsou komentovány a dál se nic neřeší….

Toto jsou návrhy ke zlepšení pozice Sk8 slalomu ve Světě.

1. ISSA ZÁKLADNÍ OTÁZKA : – chceme být oficiální Asociací s odpovědností konkrétních lidí, nebo jezdit podle dohod na internetovém foru? POKUD ANO

má oficiální registraci a svoje stanovy? Má pro rozvoj a vlastní budoucnost nutnou právní subjektivitu?
–  měla by se zasadit o vznik národních asociací. Národní asociace by pak byly výkonnou složkou ISSA
– volený BOD: 3 členi – stávajícím způsobem volbou členů+ výkonný výbor složený ze zástupců národních asociací, kde se pořádají závody (1 země = 1 zástupce a jeden hlas) (USA, BRA, AUS, GBR, SWE, FRA, GER, SUI, CZE, LAT, ESP …).
ISSA by se tak stala konečně mezinárodní, lépe by fungovala a popsala
jednotlivé problémy každé národní Asociace ( nebo země pořádající závody )

Další návrhy, zatím v bodech:

2. samostatný ISSA WEB

3. pevná pravidla pro udělení Statusů

4. pouze jeden WORLD RANKING (AM+PRO)

5. nutnost juniorských závodů

Toto je  zatím mail, který šel pro Soderhalla, Koreause, Klanga, Kowalskiho a Konigshausena. Ozval se pouze Koreaus a Soderhall. Ostatní opět mlčí a tak budeme rozesílat zástupcům jednotlivých zemí.

P.S.
Pokud bude zájem, můžu na Valné hromadě vysvětlit třeba počítání bodů do žebříčku, nebo další věci, protože ISSA forum často sleduju. Záleží jestli něco chcete vědět.


176 komentářů u „Návrhy pro ISSA“

 1. Můžu potvrdit, že to co Chozé napsal se mnou ještě před odesláním na zástupce ISSA konzultoval a já s ním plně souhlasím. Na valné hromadě jsem měl v plánu otevřít otázku postoje k ISSA a sledování ISSA webu. Chtěl jsem se pokusit najít dobrovolníka, který by ISSA web sledoval a průběžně nám tlumočil na našich stránkách dění, případně zajímavé názory, které by tam objevil… Chozé by se mi v této pozici samozřejmě líbil, ale protože už toho má sám dost na práci, možná by se našel někdo jiný… A šanci bych dal třeba i mládeži… Mohla by se procvičit v angličtině a nám by to pomohlo…

 2. Na ISSA webu byla zveřejněna pravidla pro rok 2010. Včera jsem je porovnal s pravidly, která byla pro rok 2009. A závěr? Nevím, jestli je to dobré, nebo špatné, ale není tam žádná změna…
  S ohledem na tuto skutečnost nemusíme tedy měnit ani naše pravidla.

 3. Taky bych se rád k této věci (ISSA) vyjádřil na schůzi ve čtvrtek. Připravím si pár bodů a rád bych slyšel Vaše názory, jestli se o to vůbec někdo u nás zajímá.

 4. Cau, tak tady je od Donalda Posting jak si predstavuje ten Zavod 20.-22.08.2010 v Rakousku. Prelozte si to prosim samy

  talk has been going on for weeks now,some people seem to be clueless
  so here’s the lowdown-short and sweet:

  the questions are when,where,how?
  august 20-22
  brixlegg austria

  the fastest,the best racers in the world will be invited by a comittee of pro racers.seedings are done by 3 europeans and 3 americans who stay anonymous.

  only 40 racers from across the world will make it to brixlegg by invitation.
  only 10 female racers will be invited
  wildcards will be issued to a random number of racers who won’t make it into the cut but are smoking hot.

  tight,hybrid,dual lane gs all three races will be done with 7ft high start ramps,50 degree trannies.
  all courses will be high speed courses,different from what you might have seen yet.
  no pros,no ams-only the fastest time counts,anything else is uninteresting.
  we will come up with a new race format which will be challenging and appealing to both:racers and audience.
  there will be a special person hosting this race and also giving away ultimate trophies which will be named after him making the race legendary and such a trphy a must have.

  entry fees for each racer invited will be 200 euros

  racers with virtually no money will be invited and a ticket will be paid to have these guys at the race.
  we are looking at an invitational list covering any country that has good racers out there,2 brazilians will be invited for sure-they would never be able to pay their way.

  brixlegg does not apply for any kind of status! or sanctioning,it’s just gonna happen.
  however it will be called „THE WORLD CHAMPIONSHIPS“ due to the massive amount of quality riders involved.

  there will be a prize purse-the total amount has yet to be confirmed.
  we already have tv,sk8mags,other media,we will offer a live stream too.

  just some of what everybody should know right now.
  not trying to be arrogant or offensive to anybody,just trying to put a really big show together.

  here’s what i think about it and what motivated me to walk this way:world championships should be something you have to earn,not just a hangout place.if i want to sell this to the right people i need to come up with the right package,what i described above in rough sentences is the way to go.
  there have been a lot of conversations going on already with all parties involved and anybody who wants to critcise this format should be aware that 90% fo the worlds best riders are behind that idea.

  so this will be a definitive attempt to make the sport grow!

  please feel free to share this information,the homepage will pop up on march1st with more detailed information.i am definiteyl looking forward to any kind of positive contact of interest in this venue,feel free to pm me or e-mail.
  thanks you very much for your kind attention.
  __________________
  don\’t talk about it-do it

 5. Hmm… Trochu se to dalo očekávat, že to takhle dopadne… Jsem zvědav na reakce BOD… Nedá se ale Donaldovi upřít, že takhle je to v pořádku… Udělá závod bez statusu a pravidla mu umižňují, aby si vytvořil pravidla svá… Bude to neoficiální MS. Taková liga mistrů…

 6. Omlouvám se že to píšu sem, ale koukněte na video z Prachatic v osudesátejch letech točené osmičkou kamerou od Honzi Šika http://www.skaterock.cz/clanky/zavody-2/skate-rok-2010-6095#koment
  Spousta z vás se tam najde a například ten chlapec co tlačí kolečko je náš současný president ing. Petr Janoušek, kdyby ste náhodou někdo nevěděl odkud se náš pracovitý předseda vylíh 😀
  K zahlédnutí je tam dále např. Kája Hóóódek, Šit, Tomáš Potůček, Ivoš Škrabal, Pavel Kozák. Maďar, Robert Thiele, Carlos, Tomáš Kodíček, Franta Zíka, VASA a spousta dalších legend 🙂
  Je to i na FACEBOOKU, ale musel sem to sem dát, protože vím že spousta vás zkostnatělců, tomuto fenoménu zrovna neholduje.

 7. Vidíte chlapci, když na sobě budete pracovat, tak jako já, můžete se z řidiče koleček dostat až na předsedu ČASS :-D. Konečně je tu hmatatelný důkaz, proč bych se měl stát zrovna já vzorem pro mladou generaci :-D… Jak to vidíš ty, Petře Matouši? 😀 😀 A co na to Jan Tleskaš?

 8. Hned si du koupit taky kolecko, to má budoucnost `!!
  (i v mym veku)

 9. Tak jsem pořád nevěděl koho dát na facebook do
  Diskuze č.6 aneb „kdo je podle vás opravdová československá sk8 legenda?“
  Chtěl jsem tam dát Vášu, omlouvám se tebe jsem trošku
  zasklil.

 10. já bych věděl tak o deseti kandidátech 🙂
  Například Carlos, má ze starých dob, devět titulů MR

 11. Já taky… Petr Pletánek, Kája Houdek, Franta Zíka, Míra Bartoš, Robert Thiele, Pepa Štefka, Tomáš Potůček… Všechno jsou to žijící legendy a ještě k tomu jezdící!!! Nechápu, proč se tady za legendy vytahují staré vraky, jako jsou Karlos v Váša… Ne že by ve své době nebyli dobří, ale první jmenovaní taky byli dobří, nebo dokonce výborní a navíc z toho nezcvokli a jezdí dodnes… Tomu já říkám láska ke skateboardingu, tomu já říkám opravdová legenda…

 12. Ahoj hosi,
  Moc jsem toho v zivote nenastudoval, takze kdyz neco nevím tak se radsi podívám do slovníku. Tam jsem nasel tohle : „ LEGENDA , Versovaný nebo prozaický útvar stredoveké nábozenské literatury, vyprávející o zivote a skutcích církevních svetcu “
  Kazdýmu musí být jasný ze tohle není nikdo z nás.
  Proc si to myslim bych do detailu radsi nerozebíral, neb to zde muzou císt i nezletilý .
  My fungujeme jako skupina, takze vybrat z nás deset
  ( proc né treba jedenáct, to aby jsme se vesli do nejaký uhozený tabulky která má deste polícek ? ) je nemozné. Je tu spousta lidí který zádný Mistrovství ani nic jinýho nevyhrály a který jsou presto nasimi „Svetci“.

 13. @Radim, ja to s tou legendou zkratim. Dej tam mne. Jezdim od 1974 na prkne, vyhral sem zavody. jezdim jeste dneska a mam nejvetsi péro. Basta fidly.

 14. Dobrý nápad uděláme charitativní večírek Legend a výtěžek půjde na ČASS. Každý si bude moci vydražit svoji legendu (dražitel si s legendou bude moci dělat co bude chtít), místo konání Ladronka, vyvolávací cena 100e (dám vědět Vojtěšce, ona je taky sk8 legenda).

 15. Peter, ty neznáš Járu Cimrmana? To je největší český učitel, spisovatel, myslitel, cestovatel a vynálezce a vyhrál televizní anketu o největšího Čecha!!! Porazil dokonce i Karla IV. … To víš kdo byl?
  Radime, jak to myslíš, že bych si mohl dělat s legendou co chci… Úplně všechno?

 16. Ted sem si to na wiki precetl kdo je Cimrman, ja sem znal tenkrat jenom Komenskyho vole. Karla IV znam, dela Pivo ve Varech.

 17. A ještě trochu více citace:“ Jára Cimrman se narodil ve Vídni někdy mezi léty 1853 a 1859 (matrikářův nejistý rukopis připouští i roky 1856, 1864, 1868, 1883 či 1884). Jeho otec byl český krejčí Leopold Cimrman a matka rakouská herečka Marlen Jelinková-Cimrmanová. On sám se cítil být Čechem, o čemž vypovídá i poslední zápis z jeho deníku, kde Cimrman vyjadřuje touhu „uvidět svou vlast Böhmen“. Byl jedním z největších českých dramatiků, básníků, hudebníků, učitelů, cestovatelů, filozofů, vynálezců, kriminalistů a sportovců své doby. Poslední bezpečně zjištěné místo pobytu je Liptákov v Jizerských horách roku 1914. Podle jiných informací však z Liptákova odjel do starobince ve Frymburku. Cimrmanovo údajné místo skonaní se nachází v lese na tzv. Husí cestě, poblíž obce Skalka v Ústeckém kraji. Za svého života se nedočkal uznání. Teprve objevem truhly s pozůstalostí dr. Evženem Hedvábným je evropská veřejnost seznámena s jeho géniem.“

 18. Cau Petre, te muzu uklidnit, ja sem samozrejme cech ale z nemeckyma papirama. Na ten ISSA sem to jenom kvuli tomu dal aby se ty amici v tom ranking nepletli (sem tam jako German registrovanej.
  PS: By mne zajimalo kdyz ted ISSA bude chtit/chce extra prachy kazdej rok, kolik penez s tohu Cesi/Europa uvidi. Aby sme mi s tim zase nefinancovali nejakou amickou valku doprdele, kazdej chce penize CASS, ISSA, startovni Penize, Manzelka, syn tamle bura tady pjetku, dcera akzeptuje jenom papirovy penize zadny drobny atak dale. Aby nam to vsechno nebylo uz moc komercni, kde sou ty doby kde penize moc velkou roli nehrali. Ja se asi na tu ISSA vyseru, moc se mi ten jejich „amaterskej“ nepromyslenej system nelibi.

 19. Popravdě řečeno mě taky ne… Já rozhodně s placením ještě počkám… a trochu do nich zareju… To jejich poplácávání se po ramenou mě nějak nebere…

 20. Pane presidente, mozna ze muzes dat takovej navrch na ISSA.
  My cesi mame vlastni organizaci a kazdej kdo je v ni uz plati kazdej rok. Ty amici nemaj svoji vlasni org. jenom ISSA. Takze amici musi platit jenom jednou na ISSA. Napad je ze kdo uz je v nationalni org nemusi platit do ISSA. Kdo jezdi za zem ktera nema ofizialni org, muze platit penize na ISSA. Nejde o tich 20 Euro nebo kolik to bude, de o prinzip. Proc musi lidi platit dvakrat (ty zeme ktery se angazujou ze svoji org.) a jiny jenom jednou…

 21. Mám ještě jeden návrh do diskuze… Pro letošní rok jsme si, vzhledem k tomu, že se z asociačního účtu budou platit pouze poháry (viz. zápis z valné hromady), stanovili zbytečně velký členský poplatek… Můj návrh zní: Kdo zaplatí na účet asociace 1000,-Kč, za toho asociace zaplatí členský poplatek do ISSA. Tím bychom si „snížili“ členské poplatky o cca 500 Kč plus mínus… Tento návrh ale musí odsouhlasit představenstvo a výkonný výbor. Pokladníku, dá se to nějak legálně proúčtovat?…

 22. Příjde mi to jako elegantní způsob navýšení vlivu na fungování ISSA. Palec nahoru

 23. Za mne souhlas.
  Nemám sice motivaci jezdit na zahraničních závodech a ani nějak ovlivňovat dění (pokud budu vůbec jezdit) , ale určitě více členů ISSA z CZ z výší prestiž a vám co máte ambice, se s nima bude lépe jednat. A to je fajn.

 24. Víš, Míro, tady nejde jen o zahraniční závody… Tady jde o Hradec a Poličku… Tyto závody kandidují na Main a podle ISSA by tam nečleni ISSA nesměli jezdit…

 25. teda, předsedo, jak tak na ten tvůj příspěvek koukám, tak píšeš dřív, než je skutečnej čas – normálně bych ten tvůj příspěvek měl vidět až za patnáct minut 🙂 …prostě je mistr evropy zcela zákonitě rychlejší než čas, no… a… a nebo je náš admin pomalej, bo si server stále nevšimnul, že je zimní čas :)))

  tady Kotas, a mám dotaz: a ten přípspěvek ISSA vlastně schválil kdo? Když ISSA vlastně téměř neexistuje, a jde, když to přeženu, jen o jakousi internetovou sešlost, tak kdo to vlastně rozhodnul? Posledně jsme si na Ladronce povídali, že to bohužel pořád funguje tak, že někdo něco nadhodí na fóru, pár lidí na to zareaguje, a nakonec to utichne do ztracena. Jak se tedy toto stalo se ptám? Veřejným netovým hlasováním, rozhodnutím rady moudrých, nebo něčí výhrou ve sportce?
  Vidím na této zprávě i cosi pozitivního – totiž možná fakt, že alespoň občas něco změnit možné je – tedy ta pověstná první vlaštovka (nebo pěkná čtyřka z dějepisu…). Má-li někdo právo rozhodnout, že budou všichni platit, pak by mohl mít i právo udělat občas taky i něco užitečného, že… :o/
  Jse jasně pro předsedův návrh, protože pokud by neprošel, znamenalo by to, že kupříkladu každý Poličák bude platit tuším třikrát, resp.čtyřikrát – jednou ISSA, podruhé ČSSA, potřetí místní Poličské organizaci, a počtvrté za každý závod. Uf. Jen se děsím, kdy náš náčelník a vůdce SGB Plety zjistí, že máme i naší klubovou kasu prázdnou, resp. že zatím žádnou nemáme, a jakou taxu nasadí… :))

 26. Krásnej příspěvek, Vojťas…
  O platbě, dle našeho názoru nikde neregistrovaného, ISSA rozhodlo BOD ISSA. viz. článek http://www.sk8slalom.cz/2010/chcete-jet-na-major-a-main-zaplatte-rika-issa/ …věřím, že to nikdo nebude chtít po mě přeložit a že si každý, kdo nevládne angličtinou použije třeba google translator http://translate.google.cz/?hl=cs&tab=wT#
  V tomto článku jsou vesměs odpovědi na tvé další otázky…. Jen k Pletánkovo SGB kase se tam nevyjadřují… Ještě ten váš problém asi nedorostl rozměrů ISSA 😀
  Vesměs tady čtu pozitivní ohlasy na to, aby se členský poplatek ISSA uhradil z členských příspěvků ČASS… Bohužel z výkonného výboru a z představenstva jsou to jen dva hlasy… Potřebuji, aby se k tomu vyjádřili jmenovitě: Daňhel, Kodíček, Štefka, Novotný Petr, Hromádko, Potůček, Šmerek, Zíka…

 27. Předsedo, když jenom kouknu, jak až moc je to dlouhé, hned mě přejde chuť se tím pracně přelouskávat. Asi bych si i něco z toho přeložil bez googlu, nicméně bych si na to musel vybrat dovolenou, a to pak zase nepojedu na závody, tak na to radši kašlu. Přiznávám, ani všechny vaše příspěvky jsem nestudoval.
  Myslím si ale, že hrubému záměru snad i rozumím. Kromě řešení problémů ne nepodobných našim (jak trošku naplnit kasu, aby organizace byla organizací), jde i o to, na ty podstatné závody trošku odfiltrovat skutečně jezdící lidi od těch „nahodile se namanuvších“, aby měl takový závod pokud možno skutečnou světovou úroveň, a i do bodování se těch nahodilců trošku zbavit. Chápu. Je nesmyslné, aby v bodování předloňského světového poháru figurovala dodnes třeba moje dcera, když v praxi závody zatím vlastně nejezdí. Je nesmyslné, aby se na závodě se statutem MAJOR vyskytovali dospělci, kteří se teprve jezdit učí, a snižovali tak vizuální dojem takového podstatného závodu. Je to v podstatě jiná (a myslím, že lepší) varianta Chozého logiky, když navrhoval bodovat závody se statutem BASIC nižším počtem bodů, aby nekazily dojem potenciálního sponzora. V případě jeho návrhu by šlo nejspíš o definitivní likvidaci závodů Basic, v případě ISSA to skutečně může zapůsobit jako určitý filtr lidí, kteří to myslí vážně, od těch ostatních. Povinná registrace je myslím učinnějším prostředkem pro zvyšování úrovně závodů, než např. povinné zábrany. Potenciální sponzor totiž více než na zábrany kouká na lidi co jezdí, a podle toho posuzuje úroveň tohoto sportu. Krácení bodového ohodnocení jenom zbytečně dále stenčí počty těch „vážných“ účastníků závodu se statutem Basic, a zábran tam pak může být kolik chce, ale když mezi nimi jede jen pár místních kluků, úroveň závodu to stejně nezvedne.
  Tedy: principiálně s povinnou registrací ISSA souhlasím, protože tyto zásadní závody světového poháru asi nejsou tím otimálním místem pro „učení se na prkně“. To pětikilo ročně není zase až tak moc, a pokud by prošel tvůj návrh, pak už vůbec nemám problém. Jen by bylo dobré se také dozvědět kam a na co ty poníze pak půjdou, protože pokud ISSA existuje jen virtuálně, pak zatím nemá tyto hmatatelné prostředky kdo spravovat, a kdo ho kontrolovat. Internetově se zvolilo jakési vedení, a prvním logickým krokem je, že pro nějakou činnost potřebuje jako každá jiná organizace nějaké prostředky. Až potud rozumím. Pro takový krok ale potřebuje mít nějakou právní subjektivitu, aby nešlo jen o spolek, kdy se někdo na netu prohlásí za knížepána, a teď mi všichni budete platit. To je prostě málo…
  Pokud jsou na všechny tyhle moje úvahy odpovědi ve výše uvedeném článku, pak se omlouvám – budu se s tím prostě prolouskávat až někdy později

 28. zabere dost času to vás po týdnu všechno přečíst, takže jsem asi něco přeskočil.
  Jsem jednoznačně PRO návrh aby se zaplatil poplatek ISSA z příspěvků ČASS. Jenom si musíme stanovit datum do kterého to zaplatíme ať se alespoň některé pošlou najednou, aby se trochu ušetřilo času tomu, kdo to bude posílat.
  A potom se ještě jednou nebo i vícekrát ptát komu a na co ty peníze jdou. To mě pořád nějak uniká.

 29. Dobrý, takze se ceka na odpovjed od Daňhel, Kodíček, Hromádko, Potůček, Šmerek, jestli to je ok (platit ISSA z penezma CASS). A potom se muze zacit vybirat.

  Ma cesko ambice delat letos Mistrovstvi Sveta??? Misto je jeste volny…Uz je nekdo kontaktoval? Oni se tady moc neflakaj…

 30. Nemám do pořádání co mluvit. Ale stejně Mistrovství Světa v Čechách by byla bomba. A co na to Hradec, Polička, Jan Tleskač…

 31. S MS naříkám tak ani tak, ale na má slova dojde 😀 … Komu jednou ujede vlak, ten se zatraceně projde…
  No Peter, nemusíš čekat se zaplacením svého členského příspěvku do ČASS až do doby, než se půlka lidí z SGB ozve… Ty už letos nesnížíme… Ale počkej se zaplacením ISSA 🙂

 32. Jsem rád, předsedo, že mě a Pletyho vydáváš za celou druhou (a tu chrabřejší) polovinu SGB, jen tak dál… 🙂

 33. Tož kucíí, já jsem též pro to aby se zaplatil poplatek ISSA z příspěvků CASS ale proběhne o tom ještě debata na schůzi brněnských draků v sobotu v klubovně. Tak potom dopíšu co na to ostatní.

 34. Radim, Josef,
  The ISSA would like to award a Major level race to you for Polika this year (2010). Would you guys like to host the Major slalom race this season at Polika? By accepting the sanction, you will have the highest level ISSA race in Europe. This will improve your racer quantities, and your media exposure. We will for sure have an article in Concrete Wave Magazine, and we will try to bring you some sponsors and support. All we need to know are the dates of the event, the venue (where are the races), and the disciplines (Tight, Special, GS, etc.)
  Please let me know if you guys are interested as soon as you can.
  Thanks,
  Gary Fluitt

 35. O.K. hoši. Jestli dobře počítám, tak výkonný výbor většinově schválil uhrazení poplatků ISSA z členských příspěvků ČASS. Teď už jen zbývá maličkost: Aby jste uhradili svůj členský příspěvek ČASS. Pěkně jsem nás všchny vyčervenil, protože předpokládám, že letos ještě nikdo nezaplatil (http://spreadsheets.google.com/pub?key=pOuVUiCi7PiHgRsA16MgwDQ).
  Ještě mám jednu prosbu. Zaplaťte včas (do konce dubna 2010), ať to tam mohu hromadně poslat a neplatíme zbytečně moc za převody. (Jinými slovy, příspěvek ISSA za ty, co uhradí členský poplatek do ČASS budu odesílat 30. 4. 2010. Dalším termínem bude 31.5. , pak 30.6. …. no prostě jednou za měsíc… Tak aby jste se nedivili.)
  Radime, s ohledem na facebook se zdá, že jste již na Major přistoupili… Nemohl by jsi nám napsat nějaké další podrobnosti?

 36. no to by bylo supr!!! MS v Policce!!!! Wekend potom dela Donald ten spezial Zavod v Brixleggu. Takze bude ten jeden nebo druhej dobrej zavodnik s USA atd. v Europe a urcite budou taky horký na Policku.
  POLICKA!!! POLICKA!!! POLICKA!!!

 37. Poslední nabídka, přišla včera cca ve 14.30. Shodou okolností jsme měli středeční hospodu, kde jsme zvažovali všechna pro a proti. Pro převládla. Řešili jsme příspěvek do ČASS a vzhledem k nabídce ISSA na pořádání, bude v zájmu každého příspěvek zaplatit. Petře zapoměl jsem se Garyho zepta zda se polatek a sankce vztahují i na juniory. Nevíš o tom něco????

 38. Omlouvám se za mylnou informaci, a přeji agentuře CTM mnoho zdaru v organizaci MS Hradec Králové 2010, mnoho zdaru. Spousta věcí tím pro nás pozbývá platnosti.

 39. ??????????????????
  Je pořádání MS soukromou záležitostí pořadatele, či by v tom měla být zainteresována ČASS, jejíž výbor na poslední schůzi navrhoval ubírat body obyčejnějším závodům a určovat výši desátek dle statusů ?
  Sme jedna parta se společným zájmem, nebo se tu něco děje??
  Pakli že ano, kde se berou naše ambice pro zřízení a případné řízení Evropské asociace či dokonce z oficializování světové, u které se nám nelíbí že vlastně existuje pouze na hubu a po netu ?
  Přinejmenším něčemu zde nerozumím.

 40. Jsou věci, kterým taky nerozumím… Třeba zrovna teď nerozumím tvému příspěvku, Míro….
  Bylo by házením hrachu na zeď, kdybych se opakoval, a znovu psal, za jakým účelem a k čemu máme založenou asociaci…
  Nicméně pevně věřím, že tvůj komentář nebyl psán s úmyslem nás nasrat…

 41. Má tu ještě někdo pocit, že sem vás (koho???) chtěl nasrat ??????
  Je mi líto že nerozumíš mému příspěvku, který jest především otázkou a podezříváš mne snad z úmyslu někoho nasírat.
  Zřejmě se mi tě nasrat ale neplánovaně dle tvého příspěvku podařilo o čemž svědčí slovo nasrat, který si bez skrupulí použil, ač všichni víme že tvé vyjadřování bylo vždy kultivované a jakýchkoli vulgarizmů prosté. O to víc se mně to dotýká a dost mrzí, že zrovna ty nechápeš a místo toho abys diskutoval na téma, obouváš se do mne. Nevim konkrétně co ti leží v žaludku, ale já se pro vysvětlenou se svým příspěvkem tázal:
  ….. né. Za prve by ti to mělo dojít a za druhý nechci se dál vyjadřovat když neznám vícero skutečností, podrobností, okolností.
  Pevně věřím, že nikoho jiného z vás sem se nedotk a pochopili jste můj „filozofický“ příspěvek.
  Pakli že se pletu, není nic snazšího, než na valné hromadě projednat, zda a jak sem se zpronevěřil stanovám ČASS a prostě mne smáznout. Pro admina je to otázka pár vteřin.
  Všem ostatním mimo Petra se omlouvám za možná příliš osobní výměnu názorů, která sem nejspíš nepatří a působí jako spam.

 42. Stále ti Míro nerozumím… Pokud mi mělo něco „dojít“, tak se, a doufám že oprávněně, ptám: CO? Vysvětli mi to, prosím? Vždy jsem zastával názor, že „Když jsem blbej, tak se zeptám, abych blbej nezůstal…“… A teď jsem zrovna blbej… Opravdu jsem asi tvůj příspěvek nepochopil…. A větu „Pakli že se pletu, není nic snazšího, než na valné hromadě projednat, zda a jak sem se zpronevěřil stanovám ČASS a prostě mne smáznout. Pro admina je to otázka pár vteřin.“ jsi si mohl odpoustit. My nejsme žádní cenzoři, bolševici, nebo něco podobného…. My zastáváme demokracii a právo na svůj názor.

 43. Tohle vypadá jako klasický nedorozumění plynoucí z nepochopení myšlenek…

 44. Pokud Petře napíšeš zda sem VÁS chtěl NASRAT…. , tak buď to sis tu větu měl odpustit ty a nebo tvá (nikoli vaše) reakce cenzurou zavání.
  Copak někdo zákulisí neznalý může chápat, že jeden den se jede mistrovství světa v Poličce a druhej den v Hradci???
  Tahle diskuse nás dvou, se dostává do osobní roviny a nemá tu co dělat. Tedy s ní končím. Pepa mi zavolal a vysvětlili sme si vše po telefonu. S Radimem a P.P. sme si vyměnili soukromej názor soukromně na FB.
  Možná sem to napsal špatně, páč ani Pepa muj příspěvek prvně nepochopil, ale po telefonu se vše objasnilo.

 45. Jsem z té diskuze už taky tak trochu mimo. Múže nás Petr Janoušek, jako předseda a o věci snad informovaný seznámit jak se to s tím MS vlastně má? Na valné hromadě zaznělo, že přišla nabídka do Hradce a od Radima jsem měl info, že ta samá nabídka přišla i do Poličky. Pepa na Hromadě prohlásil, že žádné MS dělat nebude, od Poličáků jsem slyšel,že oni by rádi. Tak jak se celá věc ve zkutečnosti prosím má? děkuji za odpověď

 46. Zatím není jasné, kde MS 2010 bude. Dle mých zprostředkovaných informací byli osloveni všichni organizátoři, kteří se hlásí o MAIN status. Tedy i Polička a Hradec. MS 2010 ale může taky být v Holansku, ve Švýcarsku, nebo ve Francii… Zatím je předčasné dělat jakýkoli závěr. O vítězi budete všichni včas informováni…

 47. Tak Petře.. (Novotný),
  není třeba se nervovat, ale mě zase třeba poličáci tvrdili ještě včera, ža Worlds nechtějí. Byl jsem vyzván presidentem ISSA jako každý kandidát Main jestli nechceme dělat MS, tak jsem poslal návrh, který se jim ale určitě nebude líbit. Teď čekám jako ostatní jak se rozhodnou. Vím, že tradice směřují jinam ale změna je život. Myslím, že pro Česko bude dobře ať to dopadne do Poličky nebo do Hradce. Věřím že když Hradec pomáhá se závodama Poličce, tak to může fungovat i obráceně.

 48. Já se nenervuju, jenom si myslím, že byste se měli mezi sebou dohodnout, nebo alespoň domluvit, protože Klangovi píšete každý za sebe, on je z toho tak trochu zmetěný, protože nezná situaci v Čechách, potažmo vztah Štefka versus Polička. My bychom, co jezdíme byli samozřejmě rádi. kdyby MS bylo v Čechách, ať už v Poličce nebo v Hradci, jen si myslím, že pokud se rozumně nedomluvíte, bude to ke škodě všech. Jak praví Bruno, “ nakonec tu budou tři na sobě nezávislý MS jako v boxu“

 49. Kdyby sis přečetl co jsem psal, tak tam je, že mi včera řekli, že Worlds nechtějí. Potom jsem to poslal.

 50. No tak to je dobře. Protože by bylo škoda nevyužít situaci a mistrovství neuspořádat. Zvedlo by to našemu sportu u nás jistě prestiž. Pokud bude potřeba s něčím pomoci, Brod pomůže a rád. I sponzory bychom na to snad dostali.

 51. Nerad dělám unáhlené závěry, nerad vstupuji do řeči zasvěceným, ale pokud se to týká mě, musím.
  Ahoj Petře (Novotný), Bobši
  jelikož je ve mně jistý dluh ke skate, ač jsem na něm nikdy nestál, otevřel mi oči v těch telecích letech, a za to nejen dík.
  Bohužel musím použít slovo lhář, jelikož jsem Ti, Josef, ve středu po telefonu sdělil, co se týče poličských závodů, že jsem byl jediný z našeho sdružení pro pořádat závody na úrovni ostatních měst a zároveň se připravovat na kandidaturu World 2012. Po současném dění ve skate nevěřím v delší trvání, a proto bych chtěl sáhnout, možná po poslední možnosti pořádání World 2010. Ode mne nepadlo jediné slovo, že do SVĚTA Polička nepůjde. V ten den si zřejmě mluvil s Radimem, který SVĚT s Tebou neřešil. Následovala večerní schůze, kde jsme zvažovali pro a proti. Výsledek zněl: ano jdeme worldovat. Teď nevím kde, kdy a kdo z Poličky řekl Tobě, že SVĚT nechceme. Můžeš tedy jmenovat?
  Nezlob se na mě, ale co si o Tobě mám já myslet a co si o mně pomyslí Polička. Úplně bezvadně si ze mě udělal úplného blbce, tím si mi znemožnil poděkovat skate se vším všudy.
  Co se týče tradic, mám úplně jiný názor, a to ten: neměly by se směřovat jinam, ale vytvářet i jinde. Tradice je v úzkém spojení se sponzory, mám takový pocit, že těžko seženeme korunu pro závody konané v jiném místě ač na úplně jiném statusu. Dále si myslím, že spolupráce mezi Hradcem a Poličkou je jedním z problémů čes skate, tak bych ji na MS netahal, z toho důvodu nechceme dále komunikovat s ISSA, takhle to už na ně asi stačí. Nechci s tímto otravovat nikoho, ale mnozí by to měli vědět, že je to jinak, než je uvedeno výše. Toto je můj poslední skate počin.

  Čau ať Vám to sviští!

 52. Ahoj,
  tak jsem si myslel, že jsem si sehnal na starý kolena koníčka kde se budu potkávat s kamarády a syna si budu brát s sebou „jako důvod“ a oba budeme rádi, že jedeme někam kam se těšíme. Tento týden mi ukázal, že je všechno jinak. Se synem promluvím a doufám, že najdeme i jiné společné zájmy. Včera jsem na tento web napsal něco co mne dnes mrzí a za co se omlovám, byl jsem rozzloben a měl jsem v sobě hořkost. Všechno bych pochopil a dokázal odpustit, ale ta jedna věta, věta kdy někdo napíše, že něco spolupořádá prezentuje se prací jiných a přitom pouze nas..á lidi a bere jim chuť do práce, tak to jsem fakt už neustáll. Posílám, torzo našeho (svého) nezájmu a omlouvám se za Angličtinu, bohužel přítelkyně mého kamaráda není Vě..a a není ani překladatelka. Mějte se moc hezky, byli časy kdy jsem si spoustu z Vás vážil, ale to už bohužel neplatí. Jsem moc rád, že jde na PC odmazat oblíbená stránka. Čus a protože už tento web nebudu číst a na dlouhou dobu nebudu asi ani mluvit s Pepíkem Štefků tak mu prosím vyříďte, že je mi ho LÍTO (o zamindrákovaných lhářích nejde slušněji nic jiného napsat). Z celé této události si odnáším jedno pozitivum, jsem rád, že se to stalo na začátku roku a za peníze které letos se synem ušetřím na polatku do ČASS půjdu do nějaké nezdravé restaurace.
  Nakonec staré známé – za chyby se omlouvám jsem DIS(neodpovídám za pravopis).

  CHLAPCI měl jse Vás rád BDĚTE.
  Radim

  Hi Gary ,
  OK we will arrange to Major sanction Slalom race Polička 2010. Important things more precisely in a short time. Please publication of this information to the web ISSA (important for our sponsors and offices). I created Facebook – Major sanction Slalom race Polička 2010. Important things to publish web ISSA, CZ and Facebbok.
  Thanks
  Radim

  > ———— Původní zpráva ————
  > Od: Gary Fluitt
  > Předmět: Major Sanction Slalom race Polika 2010
  > Datum: 10.2.2010 14:56:22
  > —————————————-
  > Radim, Josef,
  > The ISSA would like to award a Major level race to you for Polika this year
  > (2010). Would you guys like to host the Major slalom race this season at Polika?
  > By accepting the sanction, you will have the highest level ISSA race in Europe.
  > This will improve your racer quantities, and your media exposure. We will for
  > sure have an article in Concrete Wave Magazine, and we will try to bring you
  > some sponsors and support. All we need to know are the dates of the event, the
  > venue (where are the races), and the disciplines (Tight, Special, GS, etc.)
  > Please let me know if you guys are interested as soon as you can.
  > Thanks,
  > Gary Fluitt
  >
  >
  >

  Hello,

  if I understood well your emajlu first, I thought that the problem of organizing world Championship 2010 in Austria. Our answer is YES. If the problem in Austria, we are interested in the world Championship. We need to know your verdict by the end of February. Otherwise, 14.-15.8 2010 … SK8 Slalom Policka CZ (MAIN candidate).
  R.

  > —–Ursprungligt meddelande—–
  > Från: maosk8t@seznam.cz [mailto:maosk8t@seznam.cz]
  > Skickat: den 21 januari 2010 14:31
  > Till: Klang, Peter
  > Ämne: Re: SV: Peter Klang calling
  >
  > Hi Peter,
  >
  > Yesterday I spoke with the organizational team. Please your comments no later
  > than the end of January. In the case of the allocation status of the World Cup
  > we must immediately begin to negotiate with the authorities on the authorization
  > actions and deal with sponsors.
  >
  > Thanks Radim
  >
  >
  > > ———— Původní zpráva ————
  > > Od:
  > > Předmět: SV: Peter Klang calling
  > > Datum: 18.1.2010 16:25:38
  > > —————————————-
  > >
  > > Hello Radim,
  > > Last night we had a meeting in the ISSA BOD over skype and we spoke
  > > alot about the World Championships.
  > > So far nobody have sent in an application and we need to make a decission
  > soon.
  > > Donald have not applied yet so he is in trubble if he thinks he don´t need
  > too.
  > >
  > > Well to awnser following.
  > > 1) Which technical parameters need to be improved in comparison with
  > > the European Championships that we organized (timekeeping, raids, etc.).
  > >
  > > From what I heard from riders whom compieted last year, NOTHING but
  > > starting ramps.
  > >
  > > 2) We need to know the minimum amount of financial rewards.
  > >
  > > Prize purse is needed but it does not need to be more then last year.
  > >
  > > 3) Is there any help from the ISSA??
  > >
  > > Yes
  > >
  > > 4) Can anyone help us in providing international sponsor??
  > >
  > > No not ISSA anyway we have to be neutreal.
  > >
  > > 5) Do you know the comments and references to the European
  > > Championships that we organized??
  > >
  > > Great
  > >
  > > Yours Fastest
  > > Peter klang
  > >
  > > —–Ursprungligt meddelande—–
  > > Från: maosk8t@seznam.cz [mailto:maosk8t@seznam.cz]
  > > Skickat: den 11 december 2009 17:31
  > > Till: Klang, Peter
  > > Ämne: Re: Peter Klang calling
  > >
  > > Hey Peter,
  > > if I understand your question correctly, you ask if you want to
  > > organize next years World Championships. Consultation with the other
  > > answer is, YES. But I need help with several problems.
  > > 1) Which technical parameters need to be improved in comparison with
  > > the European Championships that we organized (timekeeping, raids, etc.).
  > > 2) We need to know the minimum amount of financial rewards.
  > > 3) Is there any help from the ISSA??
  > > 4) Can anyone help us in providing international sponsor??
  > > 5) Do you know the comments and references to the European
  > > Championships that we organized??
  > > Sorry that I write until now, we discussed a lot about the
  > > organization. Our original plan was to hold the World Championship in
  > > 2012. I have a problem sometimes calls for work.
  > > Please call Peter Klein 420 602 416 116 (in the organizational team).
  > > My number is +420 603 262 829 . Write prefer Email, and Facebook
  > > (chat)
  > >
  > > Thanks Radim
  > >
  > >
  > > > ———— Původní zpráva ————
  > > > Od:
  > > > Předmět: Peter Klang calling
  > > > Datum: 08.12.2009 12:30:56
  > > > —————————————-
  > > >
  > > > Hello,
  > > > How do you feel about hosting the world Championships?
  > > >
  > > > Whats your phone number?
  > > >
  > > > Yours Fastest
  > > > Peter Klang
  > > >
  > > >
  > > >
  > >
  > >
  > >
  >
  >
  >

 53. Škoda Josef,že Tě všichni mooc dobře známe. Zajímalo by mne,kterého Poličáka si tentokrát nařknul z té to lži (že Polička MS nechce) protože by tohle ani PŮLVEJCE (místní Poličská figurka) nevyslovil.Hodně to od Tebe bolí. Martin

 54. Nerad dělám unáhlené závěry, nerad vstupuji do řeči zasvěceným, ale pokud se to týká mě, musím.
  Ahoj Petře (Novotný), Bobši
  jelikož je ve mně jistý dluh ke skate, ač jsem na něm nikdy nestál, otevřel mi oči v těch telecích letech, a za to nejen dík.
  Bohužel musím použít slovo lhář, jelikož jsem Ti, Josef, ve středu po telefonu sdělil, co se týče poličských závodů, že jsem byl jediný z našeho sdružení pro pořádat závody na úrovni ostatních měst a zároveň se připravovat na kandidaturu World 2012. Po současném dění ve skate nevěřím v delší trvání, a proto bych chtěl sáhnout, možná po poslední možnosti pořádání World 2010. Ode mne nepadlo jediné slovo, že do SVĚTA Polička nepůjde. V ten den si zřejmě mluvil s Radimem, který SVĚT s Tebou neřešil. Následovala večerní schůze, kde jsme zvažovali pro a proti. Výsledek zněl: ano jdeme worldovat. Teď nevím kde, kdy a kdo z Poličky řekl Tobě, že SVĚT nechceme. Můžeš tedy jmenovat?
  Nezlob se na mě, ale co si o Tobě mám já myslet a co si o mně pomyslí Polička. Úplně bezvadně si ze mě udělal úplného blbce, tím si mi znemožnil poděkovat skate se vším všudy.
  Co se týče tradic, mám úplně jiný názor, a to ten: neměly by se směřovat jinam, ale vytvářet i jinde. Tradice je v úzkém spojení se sponzory, mám takový pocit, že těžko seženeme korunu pro závody konané v jiném místě ač na úplně jiném statusu. Dále si myslím, že spolupráce mezi Hradcem a Poličkou je jedním z problémů čes skate, tak bych ji na MS netahal, z toho důvodu nechceme dále komunikovat s ISSA, takhle to už na ně asi stačí. Nechci s tímto otravovat nikoho, ale mnozí by to měli vědět, že je to jinak, než je uvedeno výše. Toto je můj poslední skate počin.

  Čau ať Vám to sviští!

 55. Ve středu v 18.30 proběhla schůze poličských skejtrů a po plodné diskusi jsme odhlasovali že do MS jdeme !!!
  Radim dostal za ůkol to poslat dál – což hned večer udělal !!!!

 56. Škoda, že když tak dobře znáte MĚ. Že se radši nesnažíte pochopit sami sebe….
  Myslím, že jsi ani nečetl co jsem psal výše. Zkus si to řadši přečíst a potom pojďme pokračovat.
  Pořád si myslím že je jedno kde to bude. Když by to chtěli dělat v Praze, já pomůžu i jim…..Ty ne ???

 57. Tento email jsem dnes obdržel..Protože Radimovi se to nepovedlo vyvěsit tak činím sám. Ahoj,
  omlouvám se , že Vám musím psát přes FB, ale na webu ČASS mi to nebylo umožněno, řádky které následují, se týkají právě tohoto vrcholného orgánu a hlavně mého BÝVALÉHO kamaráda pana Štefky. Ještě bych rád upřesnil, že jsem s panem Štefkou nikdy o pořádání MS nehovořil, protože poté co prohlásil na Ladronce nebyl důvod a dalším důvodem byly jeho neseriozní a nesmyslné finanční nároky vůči OS Sk8 slalom Polička.Pokud to nebude z mého dopisu zřejmé vzdávám se „postu zástupce“ v ČASS. Následuje článek a kopie emailů s daty, které jsem chtěl vyvěsit leč marně na web.

  Tak jsem si myslel, že jsem si sehnal na starý kolena koníčka kde se budu potkávat s kamarády a syna si budu brát s sebou ?jako důvod? a oba budeme rádi, že jedeme někam kam se těšíme. Tento týden mi ukázal, že je všechno jinak. Se synem promluvím a doufám, že najdeme i jiné společné zájmy. Včera jsem na tento web napsal něco co mne dnes mrzí a za co se omlouvám, byl jsem rozzloben a měl jsem v sobě hořkost. Všechno bych pochopil a dokázal odpustit, ale ta jedna věta, věta kdy někdo napíše, že něco spolupořádá prezentuje se prací jiných a přitom pouze nas..á lidi a bere jim chuť do práce, tak to jsem fakt už neustáll. Posílám, torzo našeho (svého) nezájmu a omlouvám se za Angličtinu, bohužel přítelkyně mého kamaráda není Vě..a a není ani překladatelka. Mějte se moc hezky, byli časy kdy jsem si spoustu z Vás vážil, ale to už bohužel neplatí. Jsem moc rád, že jde na PC odmazat oblíbená stránka. Čus a protože už tento web nebudu číst a na dlouhou dobu nebudu asi ani mluvit s Pepíkem Štefků tak mu prosím vyřiďte, že je mi ho LÍTO (o zamindrákovaných lhářích nejde slušněji nic jiného napsat). Z celé této události si odnáším jedno pozitivum, jsem rád, že se to stalo na začátku roku a za peníze které letos se synem ušetřím na poplatku do ČASS půjdu do nějaké nezdravé restaurace.
  Nakonec staré známé ? za chyby se omlouvám jsem DIS(neodpovídám za pravopis).

  CHLAPCI měl jsem Vás rád BDĚTE.
  Radim

 58. Píšeš : mě zase třeba poličáci tvrdili ještě včera, ža Worlds nechtějí. Kdo to tvrdil??? Kdo??? Martin

 59. Tudy ne přátelé, už takhle nás je málo a jestli se ještě rozeserem… Asi by nebylo od věci, kdyby se sešel mimořádně výbor asociace s kandidáty na MS, rozhodlo se, kde se bude konat. Myslím, že pokud si bude každý hrát na svém písečku , nikam se nedobereme. Jestli tu je asociace k něčemu, tak by měla v tomto případě sehrát svoji roli a i na případném MS se určitou měrou podílet.

 60. Máš Petře pravdu tudy cesta nevede,páč za tyhle LŽI se na vojně dávala deka a v hospodě přes držku.Plně Radimovi rozumím a také zvažuji ODCHOD třeba zůstane sám a konečně bude nejlepší.Martin

 61. Toto je bratrův (ROMAN TUMA)komentář, který se mu také nepovedl díky cenzuře vyvěsit: Nerad dělám unáhlené závěry, nerad vstupuji do řeči zasvěceným, ale pokud se to týká mě, musím.
  Ahoj Petře (Novotný), Bobši
  jelikož je ve mně jistý dluh ke skate, ač jsem na něm nikdy nestál, otevřel mi oči v těch telecích letech, a za to nejen dík.
  Bohužel musím použít slovo lhář, jelikož jsem Ti, Josef, ve středu po telefonu sdělil, co se týče poličských závodů, že jsem byl jediný z našeho sdružení pro pořádat závody na úrovni ostatních měst a zároveň se připravovat na kandidaturu World 2012. Po současném dění ve skate nevěřím v delší trvání, a proto bych chtěl sáhnout, možná po poslední možnosti pořádání World 2010. Ode mne nepadlo jediné slovo, že do SVĚTA Polička nepůjde. V ten den si zřejmě mluvil s Radimem, který SVĚT s Tebou neřešil. Následovala večerní schůze, kde jsme zvažovali pro a proti. Výsledek zněl: ano jdeme worldovat. Teď nevím kde, kdy a kdo z Poličky řekl Tobě, že SVĚT nechceme. Můžeš tedy jmenovat?
  Nezlob se na mě, ale co si o Tobě mám já myslet a co si o mně pomyslí Polička. Úplně bezvadně si ze mě udělal úplného blbce, tím si mi znemožnil poděkovat skate se vším všudy.
  Co se týče tradic, mám úplně jiný názor, a to ten: neměly by se směřovat jinam, ale vytvářet i jinde. Tradice je v úzkém spojení se sponzory, mám takový pocit, že těžko seženeme korunu pro závody konané v jiném místě ač na úplně jiném statusu. Dále si myslím, že spolupráce mezi Hradcem a Poličkou je jedním z problémů čes skate, tak bych ji na MS netahal, z toho důvodu nechceme dále komunikovat s ISSA, takhle to už na ně asi stačí. Nechci s tímto otravovat nikoho, ale mnozí by to měli vědět, že je to jinak, než je uvedeno výše. Toto je můj poslední skate počin.

  Čau ať Vám to sviští!

 62. Může nám admin vysvětlit, jak je možné, že někteří uživatelé nemají možnost zveřejnit své příspěvky na webu a musí tak činit prostřednictvím druhé osoby? Na čí popud tomu tak je a kdo je na indexu?

 63. Tak snad už mi všichni rozumí a nemusim svuj prvotní příspěvek k MS vysvětlovat.
  Kluci nechce se mi opravdu věřit, že by se mezi administrátory našel kdokoli, kdo by si dovolil cenzuru.
  Cituji Petra Janoušků : „My nejsme žádní cenzoři, bolševici, nebo něco podobného…. My zastáváme demokracii a právo na svůj názor.“
  Tedy na základě tohoto prohlášení předpokládám, že došlo k technické závadě, kterou nám snad někdo vysvětlí. Jen nevím kdo z daného citátu jsme „MY“ a kdo jsou tedy případní VY. Měl sem za to že MY jsme mi všichni.
  Pakli že by tomu tak nebylo, zcela chápu Radima.
  Než mne ale někdo zase napadne, coby nasírače, chtěl bych říct, že plně souhlasím s Petrem Novotným. Týká se to nás všech (opět smysl mého prvního příspěvku) potažmo naší sk8 slalomový budoucnosti. Přece se kuli týhle rivalitě všichni nerozeserem, když je tak hezky našlápnuto. Vzpomeňte si na tu euforii a radost v Hrádku nad Nisou a po sléze v Prachaticích na Starejch kolenou , který nastartoval Simon Thiele a čímž nás všechny nakop k současný aktivitě za což mu dík.
  Jak píše P.N. jestli tu je asociace k něčemu, měla by rozhodnout. Samozřejmě je k tomu třeba vůle Poličky i Hradce.
  Pokud k tomu mi ostatní zůstaneme lhostejní, pak opět chápu, že celýmu Poličskýmu klubu (nejsilnějšímu a nejlepšímu) může bejt asociace zvysoka ukradená.
  Pojďme se vyjádřit zda s Petrovo N. návrhem na mimořádnou radu souhlasíme a rovnou vymyslet termín, dříve se dostaneme za případnou hranici návratnosti. Místo bych navrhl rovněž neutrální a pro všechny dostupné, třeba Humpolec. Pajzl s místností na schůzi se všude najde.
  Rovněž by bylo fajn pokud možno s chladnou hlavou, aby sem všichni aktéři hodili co nejvíce argumentů a návrhů abychom byli chytřejší.
  Pepo prosimtě kdo ti tedy konkrétně řekl že Poličáci MS letos nechtějí ? Z předešlých příspěvků, se zdá tento bod, být poměrně podstatný.

 64. Ja tak nerad pišu ale stav mne ktomu nutí
  Založily jsme si organizaci a chceme donutit ISSA aby vypadala a chovala se jako organizace proto je mi divné že sní komunikuji jedinci bez domluvy s cass ?

 65. Čau FRAJEŘI,
  sedím doma u počítače s otevřenó hubó.
  Pokud je to vše fór,tak jste mě dostali, pokud ne tak je to docela velkej průser.Jsme partička kterou baví sk8 a děláme to pro radost. Ale jak na to koukám tak mě ten sk8 docela přestává bavit.

  Zdarec Dalas

 66. Čau páni, tedy musím říct, že se nestačím divit, co všechno se může stát pro pár špinavejch zlaťáků… Od doby, co se poličští sk8eři začali angažovat v pořádání závodů jsem tomuhle sportu, o kterém jsem popravdě do té doby neměl ani ánung, přišel na chuť, a proto jsem taky začal, i když okrajově, sledovat dění okolo něj. V poličském OS mám i pár dobrých známých, a proto jsem naprosto pevně přesvědčen, že by se pořádání takovéhle akce NIKDY bezdůvodně a dobrovolně nezřekli. Pokud by tedy samozřejmě nepřesahovalo jejich možnosti, ale důkazy o schopnostech a odhodlání poličských sk8erů jsou, myslím, nesporné. Nevím, Josef, jakou reakci jsi čekal, ale pokud Tvé osobní ambice a jejich prosazování, budou znamenat smazání Poličky ze sk8erské mapy, potom mi nezbývá, než Tě obvinit z ohromujícího aroganství a krátkozrakosti.

 67. Milí chlapci,
  jsem na tom asi podobně jako Dalas…
  Předem varuju, že můj příspěvek bude asi drobátko příliš otevřený, a možná i lehce osobní.
  Asi všichni dobře víte, že jsem byl dlouho jedním z těch posledních jezdících nostalgiků, pro kterého byla od Prachatických starých kolen tím jediným důvodem návratu k ježdění vůle se zase vídat s lidmi, se kterými jsem strávil podstatnou část svých nezbedných let, a ne zajíždění nějakých zásadních výsledků a masáž vlastního ega. Nejsem sám. Velice podobně to, myslím, cítí třeba Simon, Míra, Koďas, Maďar, Brňáci, a mnozí další kmeti, kteří tu pohádku mládí prožívali stejně, jako já. Když budu muset volit mezi mistrovstvím světa, a akcí typu Stará kolena, kde těch kemošů z mládí potkám ještě víc, zvolím to druhé. I z tohoto důvodu jsem na valné hromadě tolik oponoval Pepovi, kterej navrhoval některé téměř likvidační kroky závodů se statutem Basic, protože mu nepřipadají dostatečně reprezentativní pro „potenciálního sponzora“. Jasně. Celej svět, a i tato země, se dneska točí kolem peněz. O to více nechápu, proč dále zatěžovat někoho, kdo pro nás něco dělá téměř z vlastní kapsy, ještě desátkami do asociační kasy. Proč mu i ten drobný výtěžek ze symbolického startovného dále ztenčovat nějakým omezeným bodovým ohodnocením výsledků. Slabá účast totiž není zapřičiněna chybou organizátora, ale, přiznejme si, hlavně leností mnohých z nás, jet někam na odlehlý okraj republiky (na jedné straně Prachatice na jihozápadě, na straně druhé Olomouc na atředovýchodě). Ano, i ta cesta stojí každého z nás nějaké peníze, a často je to víc, než celé stratovné. Co tím chci říct? Chci tím říct asi tolik, že mi to handrkování o peníze už leze pěkně na nervy. Chci tím říct, že vůbec nechápu, kde tedy je ten náš oficiální prostor pro výměnu informací – je to valná hromada, výkonný výbor, tento web, facebook, nebo co vlastně? Napočítal jsem v loňské tabulce členů ČASS 44 lidí, a téměř čtvrtina z nich je ve výkonném výboru. Proč tedy ČASS neplní tu základní roli, kterou by měla mít – tu koordinační a zastřešující?!? Proč je hlavním výsledkem její činnosti zatím jen vymýšlení způsobu, jak jakéhokoliv organizátora a člena pumpnout o nějakou korunu, když ani tu svou základní a logickou (a nenákladnou!!!) roli vlastně neplní, natož pak aby mohla mít ambice organizátorovi s něčím pomoct? Jak je možné, že máme zastřešující organizaci, když si i statut závodu vyjednává každý organizátor úplně sám na svoje triko, a nikdo to nijak nekoordinuje? Jak je možné, že výkonný výbor neřeší tuhle svou zásadní úlohu. Jak může ISSA posuzovat komu v naší zemi přidělit MS pro tento rok, když dodnes opravdu „zná“ vlastně jen Poličku – (loňský Hradec měl skutečně evropský zatím jen název, že? – to není nic proti Pepovi, to je prostě fakt, za který ale Pepa nemůže). Ta otázka zní: KDO MÁ PRO ISSA TVOŘIT TOHO PROSTŘEDNÍKA PRO CELOU ČR, KTERÝ MÁ MOŽNOST POSOUDIT, KTERÝ Z NAŠICH ORGANIZÁTORŮ MÁ SKUTEČNÉ SCHOPNOSTI, PROSTŘEDKY A ZÁZEMÍ TO MS2010 USPOŘÁDAT ? ORGANIZÁTOR? Je to přesně tak, jak to píše jinde Míra – organizátor může o sobě ISSA nabulíkovat cokoliv, a ISSA ví stejně kulový co si o tom myslet, protože má v ČR jen dvě relevantní zkušenosti – opakovaně propršenou Prahu, a osvědčenou Poličku. Jak má ale zodpovědně posuzovat jako kandidáty Hradec nebo v Mírově nadsázce Prachatice? Kdo jí má podat ty opravdové reference? Organizátor sám? To je trošku blbost, ne? Není právě tohle hlavní úloha ČASS jako národní organizace? Ale na poslední valné hromadě jsem nic o kandidatuře Hradce neslyšel, a tady až do pátku ani nic nečetl. Kde tedy je to naše tuzemské fórum pro řešení těchhle věcí? Jak je možné, že sem člen výkonného výboru nemá možnost pověsit příspěvek? Dyk to je ŠKANDÁÁÁÁL!!!! Nemám ambice, a nechci dělat soudce ve sporech Polička vs. Pepa. Jen vím, že už mi ta věčná snaha udělat si ze sk8slaomu byznys, leze na nervy. A pokud už otravuje i lidi, kterých si vážím, natolik, že sem chtějí přestat chodit, a přestanou i jezdit, pak je to i pro mne hodně velký důvod k zamyšlení, jestli se taky nestáhnout. Poličáci jsou pro mne totiž lidi, bez kterých to úplně ztrácí šťávu.
  Proto vydávám několik výzev do všech stran:
  VÝKONNÝ VÝBORE, začni konečně taky někdy konat to co máš – dělej ten ksicht naší země vůči ISSA, toho garanta

  RADIME, přestaň blbnout, hrubý obrázek o tom, jak věci jsou, a kde bota tlačí, si každý z nás dovede udělat. Je zbytečné, abys kvůli tomu bouchal dveřmi, a zahazoval kontakt se všemi ostatními lidmi, kteří tě chtějí dál vídat. Je jich víc, než lidí, které ty vídat nechceš. Nedělej NÁNU!

  ROMANE A MARTINE TŮMOJC, pro vás pro oba platí vše, co jsem napsal Radimovi. Jestli se na to vybodnete, vymažu si vás z telefonu, z výsledkovejch listin, začerním vaše jména v telefonním seznamu, rozmažu vám ksichty na všech fotkách, zaspamuju vám mailový schránky nechutnostma a perverzí, a… …a já nevim co si ještě vymyslet abych vás ukecal 🙂 kucí, sakra, klíííídek

  IVOŠKRRRR, hele, zkus taky začít vyhrožovat, a uvidíš co se bude dít!!! 🙂

  PŘEDSEDO, možná je na čase, abys přestal dělat jen ozvěnu

  JOSEFE. sk8 by neměl bejt jenom byznys. Vážím si každého, kdo je ochoten mu něco obětovat, ale z toho tvého „profipojetí“ ten pocit již delší dobu tak úplně nemám – často spíš naopak. Máš-li rozum, začni ho používat – až se to tady podělá, a máme na to teď moc hezky našlápnuto, v ničem ti to moc nepomůže. Omlouvám se za svou otevřenost, ale sk8 nejsou jenom kadibudky, zábrany a tvoje unikátní časomíra. Jsou to hlavně ty lidi, který teď působí dost výrazně otráveným dojmem… …ale to už jsem tu jednou psal

 68. Zdravím vás všechny, chlapci,
  začnu tím jednodušším a to je domnělá cenzura zde na webu. Samozřejmě si tady na cenzuru nehrajeme. Problém se zveřejněním příspěvku mají ti, kdo zde píší svůj první příspěvek, nebo ti, kteří se přihlásili pod novým jménem, nebo uvedli jiný e-mail, který normálně nepoužívají. Pak jejich příspěvek čeká na schválení administrátorem, který pouze posuzuje, zda se nejedná o SPAM, ale v žádném případě necenzuruje obsah příspěvku. Lidi s administrátorskými pravomoci jsou dva. Já a Martin Kulhavý. Tento víkend se bohužel stalo, že jak já, tak Martin jsme byli v místech bez možnosti připojení k internetu, takže nebylo možné vaše první příspěvky schválit. Udělal jsem to hned, jak jsem se dostal domu k počítači. Od teď, když se přihlásíte pod svým jménem a e-mailem (bude se jednat o druhý a další příspěvek), tak už systém nebude čekat na schválení administrátorem a váš příspěvek bude okamžitě publikován. Pokud bychom takto nepostupovali, tak by v komentářích bylo desítky SPAMů a obtěžovalo by to všechny daleko více, než čekání na schválení prvního příspěvku na tomto webu.

  A teď k tomu složitějšímu…
  Člověk nemá dva dny přístup k internetu a vy se mi tu tak rozhádáte, že už skoro nemám komu dělat předsedu :-D. Chtěl bych začít tím, že si hluboce vážím jak Pepy Štefky, tak Radima Hromádka a ani jednoho bych si nedovolil nazvat lhářem, jak to tu mnohokrát zaznělo. S Pepou Štefkou jsem mluvil v sobotu po tom, co mě informoval o dění telefonicky Petr Novotný, a věřte, že z vašich příspěvků nebyl nadšen a po tom, co jsem si je přečetl i já, tak se mu nedivím. Chtěl jsem kontaktovat i Radima, ale ten úplně přestal komunikovat, nevzal mi telefon a na moji SMS, aby mi zavolal, vůbec nereagoval. Pepovi Štefkovi jsem do telefonu doporučil, aby se pořádně vydýchal, zaměstnal se fyzickou prací a nereagoval zde na uveřejněné příspěvky.
  Z vašich příspěvků je patrno, že mnozí z vás měli při psaní rudo před očima a možná již dnes by volili slova opatrněji.
  Rád bych vás tímto, jako předseda ČASS, vyzval, aby jste s okamžitou platností přestali přilévat olej do ohně v podobě dalších osočujících příspěvků jak zde, tak i na facebooku. Navrhuji, aby se znesvářené strany sešly face to face na neutrální půdě v Havlíčkově Brodě (Petr Novotný nabídl azyl ve své hospodě) a já jim budu dělat smírčího soudce. Možná by bylo vhodné, aby se sešli pouze ti, co pořádali závody v Poličce v roce 2007, tedy ti, co mají povědomost o, ať již skutečném, nebo domnělém, dluhu Poličky vůči agentuře Pepy Štefky. Tedy Pepa Štefka + někdo z CTM na jedné straně a Radim Hromádko, Roman Tůma a Petr Klein na straně druhé. A uprostřed budu já, jako nestranná nezasvěcená osoba vykonávajícího smírčího soudce.
  Věřím, že cesta zpět je stále otevřená, a že nejsme schopni během jednoho černého víkendu zahodit práci všech lidí zabývajících se sk8 slalomem a to nejen v Poličce a Hradci Královém, ale i v Praze, Prachaticích, Brně, Olomouci, Havlíčkově Brodě. Uvědomme si všichni a Radim to ve svém příspěvku také napsal, že cituji „…sehnal na starý kolena koníčka kde se budu potkávat s kamarády a syna si budu brát s sebou „jako důvod“ a oba budeme rádi, že jedeme někam kam se těšíme.“. A tak to cítím i já. Sk8 slalom mi dal mnoho nových přátel, mnoho nových zážitků a já loni nevynechal jediný závod, jedinou příležitost se s vámi opět sejít.
  Na konci mého monologu vám slibuji, že udělám vše pro to, aby byla válečná sekera opět zakopána, a aby se sk8 slalom dále v Českých zemích rozšiřoval.
  Sk8 is Gr8
  Váš předseda Petr Janoušek

  PS: Od teď znesvářené strany budu i já kontaktovat mimo tuto diskuzi a facebook pomocí telefonu a e-mailů a opět vás naléhavě žádám o zdržení se jakýchkoli komentářů k tomuto tématu jak zde, tak na facebooku. Všem předem děkuji.

 69. Předsedo,to si děláš srandu,tak na co je tato stránka když jsem žádána abych si svoje mínění a otázky nechala pro sebe a vy to budete řešit mimo stránky (takže není kontrola kdo co řekl a pak jen budete mlžit??? ).Myslím že jen ať všichni vědí kdo co napíše ne???Alespoň to bude bílé na černém!!!PS:kdo z Poličky to řekl Pepo?????? ŠKRABALKA

 70. Předsedo, jsem vydýchán, jelikož mi fyzická práce nechybí. Neměl by si nejdříve řešit na neutrální půdě konání MS, co po tobě vlastně všichni chtějí ? Tuma Roman

 71. Předsedo taky jsem v poho. Já jsem chtěl jen vědět KDO TVRDIL,ŽE MS NECHCEME to je vše.A ještě mi napiš co mám říct našim juniorským BOMBARDÁKŮM až se mně na toto téma zaeptají? To jim mám říct,že v tomhle krásným sportě vyhrává LEŽ to snad proboha NE. Řešit rok 2007 v roce 2010 to je také vlastně FÉR že. Proč to neřešit na netu, myslím že Polička nemá co skrývat. Martin TUMA v.r.

 72. Škrabalko, chci, aby tady diskuze přestala, protože ta dosavadní pouze roztáčí spirálu nenávisti a ničemu to nepomáhá.
  Romane, jako předseda jsem nedostal mandát jednat o MS. ČASS má své stanovy, které určují co kdo může a co ne… Na nejvyšším místě je valná hromada, na které se usneslo, že si organizátoři (členové výkonného výboru) budou pořádat závody „na vlastní pěst“ a to se vším všudy… Já, jako člen představensta, „pouze“ musím naplňovat závěry valné hromady. Ze své pozice se snažím, alespoň doufám, tupit hrany vášní. Pokud to nedělám dobře a něčemu to pomůže, jsem ochoten svolat novou valnou hromadu a přepustit tento post někomu lepšímu, aktivnějšímu, spravedlivějšímu. Škrabalko, se vší úctou, na své žádosti o zastavení této spirály nenávisti na těchto a podobných stránkách trvám. Ničemu to neprospívá.

 73. Sakra, než odpovím na jeden příspěvek, už je tu další 🙂 … Martine, v roce 2007 jsem ještě slalom nejezdil a proto se považuji za nestranného… Při pořádání závodů v Poličce v roce 2007 jsem taky nebyl, takže nemůžu zotpovědně říci, kde je pravda… Že tam ale zůstala nějaká hořkost, kterou se nepovedlo odstranit do dneška je více než jasné a souhlasím s tebou, že už to (nevím co) mělo být narovnáno dávno, a pak by nebylo potřeba řešit rok 2007 v roce 2010… A pokud nedojde k nějaké dohodě, tak se nepohneme z místa… Klukům řekni pravdu… ale ne tu, co jedna paní povídala, ale tu, kde jsi byl něčeho svědkem… U ostatního jim popravdě řekni, že nevíš jak to bylo a že nechceš rozšiřovat polopravdy…

 74. předsedo, musím tvoje tvrzení trošku opravit, protože ne všichni na valné hromadě (ovšem, ke své škodě) byli. Na valné hromadě zaznělo jen cosi o příspěvku organizátora závodu asociaci za přidělený status. Ani v zápisu z valné hromady na tomto webu nevidím nějakou podporu pro tvé tvrzení. Naopak, mimo zápis jasně z Pepových úst zaznělo, že Hradec o MS usilovat nebude. Pokud zazněla slova „na vlastní pěst“, zazněla jen v souvislosti s technickou podporou typu zábrany, hajzlíky, časomíra, aparatura, plakáty, apod. , protože je ne všichni organizátoři využijí, a bohužel, nejsou pro ně jak známo nabízeny tak úplně zadarmo, že…
  Souhlasím s tebou, že je potřeba situaci uklidnit. Nejsem si však jist, jestli toho lze dosáhnout separátním jednáním kdesi mimo veřejnou kontrolu. Myslím, že to spíš podpoří všelijaké další spekulace, kterých je tu už i tak dostatek, a vznikly právě tou netransparentností jednání. Proto jsem se také ptal, kde vlastně je to naše tuzemské skutečné fórum, na kterém se mají zásadní věci dohadovat a koordinovat, abychom kvůli každé poradě necestovali po celé republice. Když to jde se tady dohodnout o placení příspěvku ISSA z peněz ČASS, proč by neměly jít transparentně dohodnout i ostatní podstatné věci, mezi něž organizace MS zcela zákonitě patří. A tvojí rolí by myslím mělo být, tuto diskuzi moderovat, aby tu nevznikaly podobně patové situace, jako je právě tato. Jinak nám hrozí spíš ostuda, a ztráta té důvěry, kterou máme předevšm díky Poličákům, a pochopitelně, přiznejme, i díky Pepovi. Tohle je věc, která by měla být koordinována a rozhodována kolektivně. Není možné tu jako v zápisu z valné hromady připsat to „NÁVRH BUDE UPŘESNĚN JOSEFEM ŠTEFKOU“

  Nic víc, než můj názor…

  Vojťas

 75. Já osobně si myslím, že je velice dobře, že se tato diskuze rozjela a že by se k tomu měl vyjádřit každý, kdo má chuť. Komunisti říkali“ držte hubu, chceme mít klid na práci“.
  Tady jde taky mimo jiné o to, co chceme od asociace a jakou funkci by opravdu měla plnit. Jestli pouze vybírat peníze, nebo taky něco víc. Poud má pouze mít funkci berňáku, je lepší nemít žádnou asociaci.
  Kdo by se měl k celé věci vyjádřit je právě Pepa a jasně říci jak se celá věc má. Z dopisů,které zveřejnil Radim, jasně vyplývá, že se ISSA obrátila na pořadatele Poličských závodů,oslovila Radima a Josefa, nikoli Hradec Králové. Chtěl si snad Pepa přihrát „malou domů“? Na Ladronce jasně prohlásil, že o žádné MS nestojí.
  Je škoda, že se diskuze o pořádání takovéhoto podniku žádná nevede, ať už na tomto fóru, nebo právě na valné hromadě, kde veškeré diskuze se točí kolem peněz.
  Je dobré si vše pěkně vyřikat, protože tak se můžeme pohnout z místa, a okosličit vzduch. Ted je dost hustý.

 76. Vážený pane předsedo,
  ještě jsem nikdy na tento web nepsal, ale to co se odehrává i v Tvém podání mi příjde zcela neskutečné. Ty chceš řešit nějaký rok 2007(zástupný problém=Pepův byznys) a důležité věci necháváš být? Ty nám doplatíš prodělané peníze z Brna. Taky je po nikom nechceme. Tys nečetl reakce všech účastníků webu za poslední dva dny?!
  Ty nechápeš neférovost celé situace. Ty to vše chceš pěkně ututlat. Takhle se chovají naši politici a i mně v sk8 nadchla férovost a snaha o věc, kterou v posledních dnech a i z Tvé poslední reakce zcela mizí. Na tenhle web si každý mohl napsat v podstatě co chtěl a Ty jen potrzuješ cenzuru svobodného vyjadřování.
  Za rodiče poličských juniorů, kteří za svoji práci pro sk8 nechtěli nikdy ani korunu a ta práce zadarmo je zatím těšila, ale po Tvém vyjádření asi mnozí začnou hodně pochybovat. Proboha neřeš Pepův byznys a starej se o skate.

  Milan Matouš

 77. Vojťas, všechny své příspěvky, které jsem přednesl na valné hromadě, jsem zde s velkým předstihem publikoval, takže se k tomu mohl každý vyjádřit… a jaká byla reakce? Až na příspěvek k Webu prakticky žádná… Osobně jsem každého člena ČASS vyzíval, ať podá příspěvek a přednese jej na valné hromadě… A udělal to někdo? Nikdo… Jen Pepa Štefka a Tomáš Potůček přišli s příspěvkem ohledně ISSA. Ptal jsem se na valné hromadě, kdo je ochoten napsat zápis… a zase nikdo… Zápis nemusí být zapsán ideálně, ale není jednoduché dělat všechno… Moderovat diskuzi, psát zápisy, přednášet příspěvky, obhajovat se a nechat se mlýt mlýnskými koly…
  Jak jsem již napsal, nelpim na funkci předsedy a jsem ochoten se jí vzdát…
  Milane Matouši, ty víš kde je pravda? Ty jsi pořádal závody v Poličce v roce 2007? Ty píšeš o férovosti, ale tvůj příspěvek není férový… Navážíš se tady do Pepy Štefky, ale už vůbec nevidíš (nebo nechceš vidět), že Pepa Štefka je právě ta osoba, která nejvíc bojuje o pořádání závodů pro juniory a která prosadila závod pro juniory v každý den závodů dospělých… Nezlob se na mě, ale k takovému člověku by jsi měl vzhlížet… A nikdo mě tady nedonutí, abych kohokoli odsoudil bez znalosti věci…
  A odpovědi na tvé otázky?
  1. Nedoplatím ti prodělané peníze z Brna, stejně jako bych ti nesebral vydělané peníze.
  2. Velni pečlivě jsem četl všechny příspěvky
  3. Chápu neférovost celé situace a nechci nic ututlat. Ale v tuhle chvíli neférovost nepřichází od Pepy Štefky.
  A teď obecně: Každé závody něco stojí a tak se logicky jedná o byznis… ať chceme, nebo ne.

 78. Vážený pane předsedo,
  už se vůbec nedivím, že Ti Radim nebere telefony. Jestli jsi s ním jednal podobně jako se mnou…. Ať si ostatní udělají vlastní názor. Stalin, Hitler …. to byli také osoby, ke kterým
  nutili lidi vzhlížet – příkazem. Děkuji Ti za Tvoje vyjádření. Mně to stačí.
  Milan Matouš

 79. Nechápu, proč chceš předsedo řešit jakýsi rok 2007,o který v celé disksi nejde. Jádrem celé věci je, že Pepa prohlásil, že někdo z Poličky mu řekl, že MS dělat nebudou a on na základě toho poslal na ISSA nabídku. Všichni z Poličky se dotazují Pepy, ať napíše kdo to byl, protože na jejich schůzi se dohodli, že do MS jdou. Neférové by bylo od Pepy,kdyby LHAL.

 80. Martine Kopecký, ty jsi to kdysi začal a my to takhle vedeme dál. Nechceš to zase začít nebo ukončit? Prosím Tě napiš!

 81. Kdo je pro, aby Petr Janoušek odstoupil z funkce předsedy ČASS?

 82. Všichni někam utíkají, odcházejí, odstupují… ale to problém neřeší. Prostě je třeba se k tomu postavit čelem, je třeba, aby Pepa napsal, jak se celá věc má, pro případnou kandidaturu na MS podpořili Poličku, která má kredit se o takovýto podnik ucházet, vyříkali si, jakou úlohu a funkci má hrát ČASS, protože až teď se pořádně ukazují nedostatky.

 83. Ahoj všichni,
  celou tuto hádanici jsem spustil, a nejsem na to vůbec hrdý ale hrdý bych byl, pokud by se mi ji podařilo tímto vzkazem ukončit:
  1 – Celý problém vzniknul na Ladronce Pepovým prohlášením že nebude dělat Donaldovy atd. Pokud by normálně řekl ano jednám s nimi určitě se kolem toho dalo, i když buřlivě diskutovat a už tam jsme mohli hledat řešení.
  2 – Když mi Pepa ve středu zavolal, že pokud se podaří vyvolat jednání o jeho pohledávce pomůže nám v některých
  věcech. Předpokládal jsem, že právě v jednání o MS, mimo jiné členové našeho OS tehdy souhlasil se schůzkou.
  3 – Ve čtvrtek jsem z US „cíleně“ obdržel kopii emailu odeslaného Josefem, který mne velmi rozzlobil a spustil celo tuto hloupou a nic neřešící lavinu. Ač jsem to měl v plánu od té doby jsem nikoho v zahraničí nekontaktoval, protože jsem nechtěl abychom byli světu pro legraci. Josefovo jednání, mělo v tomto případe ke korektnosti velmi daleko. Možná že právě nyní, kdy se „bavíme“ touto hádanicí, někdo jiný zpracovává návrh na pořádání MS a bude z celé této situace profitovat.
  4 – Pořádání MS bylo pro mne a mé přátele věcí cti a osobní prestiže, nikoli zdrojem obohacení. Výdělek, který mohl ale
  také nemusel vzniknout, jsme chtěli investovat do kluků které tento sport baví.
  5 – Pan předseda Janoušek, ač někdy neobratně mne přesvědčil o své nestrannosti a jsem přesvědčen, že chyby které dělá dělá pouze z neznalosti věcí souvisejících a myslím, že svou práci ač se to mnohým nezdá dělá dobře.
  6- Tímto bych mu chtěl doporučit přeměnu ČASS v poradní a rozhodčí orgán který by jednal pouze se spolky a sdruženími. Odpadla by mu starost s vytvářením zisků a v mnohém ulehčila jednání, protože když v ČASS sedí u stolu několik lidí z jednoho města a hádají se o hloupostech o kterých se mohou hádat v hospodě zdržují tím ostatní a nikoho vlastně stejně nereprezentují.
  7- O tomto šílenství jsem se dočetl na Facebooku a prosím všechny o jeho ukončení. Nejedná se nic míň než o peníze a tady se to stejně nevyřeší. Rád bych se na tento web někdy vrátil a možná to i v budoucnu udělám, určitě to ale nebude dřív než se tady začne prezentovat práce, přestanou zde intriky a vymýšlení hovadin. Končím tím, že všechny které jsem neprávem urazil (zcela jistě Věr.. ) se jim tímto omluvám.

  Možná že tato negativní propagace webu ČASS přinese tak potřebné nové členy kteří sem vnesou „nový svěží vítr“.
  Omlouvám se gramatické nedostatky.

 84. tak především: nikde jsem se nevyjádřil v tom smyslu, že by měl Petr Janoušek odstupovat z funkce, a jsem tedy, Petře, jednoznačně PROTI. Dovolil jsem si korigovat tvé tvrzení o pořadatelství „na vlastní pěst“. Dovolil jsem si také nesouhlasit s tvým postojem k této situaci, a to je vše. Vyzval jsem tě pouze ke změně postoje, a nejsem myslím sám. Těmhle věcem prostě chybí ta transparentnost, protože otázky pořadatelství mistrovství světa mám za natolik zásadní, že si na nich můžeme i zlámat vaz. Pokud byla zapotřebí součinnost více organizátorů na OPEN halové mistrovství republiky v Brně, neumím si představit, že bychom se mohli ucházet o pořádání MS 2010 bez širší dohody pouhým jednáním kdesi v zákulisí. Pořádání nejdůležitějšího závodu světové slalomové sezóny musí být sázka na jistotu, jinak dopadneme podobně, jako se světovým pohárem v klasickém lyžování v Liberci. To opravdu chceme? Osobně se domnívám, že tady ani osobní, ani podnikatelské ambice nemají mít místo. Nechci z nás dělat Hochy od Bobří řeky, ale jsme lidi, které něco spojuje, a podle toho bychom také měli jednat. Pokud tady má existovat nějaká rada moudrých, která má být garantem kvality pro vnější okolí, pak je to dle mého soudu právě výkonný výbor (jehož, připomínám, nejsem členem). Tohle by měli být lidé s dostatečnou zkušeností a kvalifikovaností pro posouzení otázky, kdo by měl MS pořádat, a toto stanovisko tlumočit ISSA. Pokud tomu tak není, pak nezbývá, než přejít na Mírovu variantu, kdy si každý organizátor bude vůči ISSA vystupovat sám za sebe, a natluče jí do hlavy cokoliv, co se mu zlíbí. viz. http://www.sk8slalom.cz/2010/zapis-z-valne-hromady-konane-dne-28-1-2010/#comment-1615 No, pak nás ale pámbů ochraňuj…

 85. @Roman Tůma
  nerad puntíčkařím, ale tohle nezačal Martin Kopecký, ale Luděk Jáša – tuším z Nového Sedla – ten byl prvním předsedou asociace, a Martinem byl díky „Návrhu na reorganizaci československého skateboardingu“ svržen… 🙂

 86. Ahoj kluci,jak vidím názory tu jsou a každý má právo napsat co si o tom myslí.Spousta připomínek a i dobrých postřehů o problémech které je třeba dořešit.Ovšem je to debata naprosto zbytečná (dle mého ) pokud se nevyjádří hlavně Pepa.Nevím proč má za něho jednat předseda(alespoň mi to tak připadá)Nic proti tobě Petře ,chceš být nestraný ale pokud se nepřipojí Pepa je to k ničemu(odpovídáš vlastně za něho a proto to také vypadá že máme něco proti tobě).Mimochodem tvoje odstoupení nic neřeší.Skoro každý napsal jak to cítí ,tak proč ne Pepa a neodpoví na jednoduchou otázku(která tady již několikrát zazněla?) Škrabalka

 87. Dobrý den pane Matouši,
  Petr Janoušek se stará o sk8 z nás nejvíc.Vaše přirovnávání k různým jménúm neblahých vojevůdců mě přijde trochu scestné. Jestli chcete něčemu pomoci tak se starejte o kluky ať jim to jezdí a mají z ježdění radost.

  Dalibor Daňhel
  místopředseda ČASS

 88. Rad bych se vyjádřil (ne přidal k debatě-je toho tady až dost),
  jako jasně konstruktivní se mi jeví příspěvek Petra (předsedy), a Radima (ten dlouhý vysvětlující). Je třeba se sejít a DOMLUVIT se. (To je to co nás odlišuje od zvířat. Ne práce, ale domluva, že se nesežereme ale chceme najít řešení) jsem pro setkání a vyjasnění „pověr“ či vysvětlení a vyjasnění tahnoucích se sporů. Pokud se tyto vyřeší bude určitě lépe.
  Ohledně MS je taky pravda že mezitím co se tady válčí, tak někdo už maluje slalomy, a proto by bylo vhodný jednoznačně (třeba z pozice ČASS) zaštítit českou žádost o MS a následně vyřešit kdo z čechů…

 89. Správně Petře K. . Zaštítit.
  Ale kterou ???
  Kandidovat jak už bylo zmíněno mohou všichni, ale průvodní a doporučující dopis z ČASS by mohl rozhodnout a hlavně možnost konání MS v CZ zachránit.
  K případným volbám, by však zde měli obě kandidující města prezentovat důvody a argumenty, proč by mělo být MS právě u nich. Samozřejmě pokud vůbec chtějí.
  Jestli tenhle muj návrh neni nesmysl, tak by bylo fajn aby admin zřídil nové téma „prezentace a hlasování o MS“
  Obě kandidující města by dostali stejný prostor (např. 300 slov) a Členové asociace by pak zde hlasovali. Vše by mělo být termínově omezené.
  Možná je to blbost, ale příde mi to v tuto chvíli jako nejrychlejší řešení jak zachránit demokraticky MS v CZ.
  Pojede li každý z kandidátů dál na vlastní pěst, budeme se vyčištění atmosféry jen více vzdalovat.

 90. Souhlas. Zbývá dořešit jedinou věc, jestli má jít o hlasování celého členstva (obdobu valné hromady), nebo o hlasování pouze předstvenstva a výkonného výboru. Obě varianty jsou pro mne přijatelné, a jsem pro. Současně by myslím bylo dobré tady zřídit rubriku pouze pro výkonný výbor, do které by mohli přispívat a hlasovat pouze členové tohoto výboru, a vznikla by tak internetová verze zasedání tohoto výboru.
  Dosáhnout toho lze dvěma způsoby:
  1. zřídit zde druhé diskuzní fórum, do kterého bodou mít od admina příslušná práva přispívat jen členové výboru, a nečlenové budou moci příspěvky jen číst a případně reagovat pouze v tomto našem součaném fóru
  2. zřídit zde pouze další rubriku, a příspěvky nečlenů výboru průběžně mazat, či přesouvat jinam, aby šlo opravdu o diskuzi samotného výboru

  Záměr takového kroku je myslím jasný – moci i ze strany výboru řešit věci operativně a v krátkém časovém horizontu. Obvolat každého člena výboru, aby se v podobných situacích v nejbližší možné době podíval na web, a vyjádřil své stanovisko k dané problematice je myslím rychlejší a levnější, než si pracně narychlo dohadovat schůzku kdesi uprostřed republiky

  HOWG

 91. Tak jsem si udělal první víkend letos volno, vrátím se s nestačím se divit.

  Důrazně se jako autor a administrátor tohoto webu ohrazuji proti nařčení z cenzury tohoto webu. Je zde nastavena funkce proti spamu. Podobný web je možné denně spamovat až stovkami komentářů o viagře, pornu a podobných záležitostech. Proti tomu jsem nastavil funkci, aby každý nový komentující byl schválen adminem. Pokud pak napíšete komentář ze stejné IP, bude Váš komentář zveřejněn automaticky. Doufám, že to již skutečně všichni pochopili a čekám za lživé nařčení omluvu.

  Znovu všem členům ČASS nabízím možnost publikovat na tomto webu články.
  Update: V tuto chvíli zde mohou publikovat: Petr Janoušek, Petr Klein, Martin Kulhavý, Josef Štefka a Robert Thiele.

  Mám celou partu riderů opravdu rád, rád Vás všechny vídám a rád s Vámi zapařím. Ale stejně rád s Vámi soutěžím (masíruji si svoje nebohé ego). A tak jsem se zaradoval, že jsou dvě nominace pro MAIN v Čechách. Zvýšila se tím šance, že si budeme moci vyjet světové body doma. Jistě víte, že jsem jen prostý chlapec z venkova a tudíž to vidím takto. Nechci tím nikoho nas..t, urazit, nebo šlápnout někomu na kuří voko.

  Tento web je zasvěcen sk8 slalomu a spadá pod ČASS. Myslím, že by stálo za zvážení jestli by ho neměli takto využívat členové ČASS.

  Co se týká komunikace vedení z domova mám řešení. Pokud to někoho zajímá kontaktujte mě.
  Martin Kulhavý

 92. Zdravím Tě LÍTAJÍCÍ MEDVĚDE Z VENKOVA. Při prvním pokusu odeslat komentář tam proběhlo slůvko cenzura,proto jsem Tě ihned kontaktoval.Řekl jsi mi,že jsi MIMON ale že cinkneš předsedovi ale ono stále nic a nic(předseda taky pryč). Tím to upřímně a hluboce se omlouvám(ty vole málem jsem si rozbil hubu o zem). Martin

 93. Zdravím Vás členové asociace. Ale jen čumím, co se tady odehrává(lo). Hitleři, lháři, nekalý business, cenzura, konec letitých kamarádství atd. Pro neznalého situace by se po přečtení předchozích příspěvků mohlo zdát, že se stala málem vražda nebo obrovský zločin. Ale vezmu to od počátku problému (jsou dva) tak, jak to asi vidím já.

  1/ Výběr organizátora MS – ISSA to prostě na poslední chvíli vzhledem k totální nekoncepčnosti, neschopnosti jednat (např. s Donaldem) a snahou vyřešit dvě věci jednou ranou (odstavit Donalda a zorganizovat MS) nabídla všem organizátorům Main najednou. Jelikož v ČR jsou dva zájemci o Main, oslovili oba. Pokud by vedení ISSA nebyla parta lidí, kteří dle mého rozhodují důležité věci, ale nemají vlastně žádnou odpovědnost, nikdy by nezvolili takovýto postup. Jistě vědí, že v ČR existuje celostátní organizace ZASTŘEŠUJÍCÍ celé slalomové dění. Měli se tedy obrátit s nabídkou na ni. Je to tak standardní ve všech ostatních sportech, pokud se neřídí jinými ale všeobecně uznávanými pravidly (F1…). Naše asociace by pak návrh měla řešit k všeobecné spokojenosti a úspěšnému zvládnutí organizace se všemi subjekty v ČR, které se mohou jakkoli zapojit a pomoci organizačně, finančně atd. Samozřejmě, první věc by byla zvolit místo, kde závod bude, a to po zvážení všech pro a proti formou porovnání projektů jednotlivých organizátorů, s ohledem na splnitelnost cílů např. vzhledem ke zkušenosti a finančnímu zajištění.

  Ale jak víme, k tomuto nedošlo. A vzhledem k bodu 2 nastala situace, která nikomu neprospěje, pokud se nedopracujeme ke konstruktivnímu řešení. Možná si uřízneme pořádnou ostudu, je také možné, že přestane skate slalom v jednom městě existovat. Ostudu bych přežil, ale to druhé by mne fakt štvalo.

  2/ Proč vlastně je takový problém Hradec x Polička? Jde o peníze. Na začátku byl Pepa Štefka, který si po závodech v Hanoveru asi řekl, že to stojí za to se znovu do toho slalomu vrhnout, ale pořádně. Nejen ježděním, ale i organizací. Má firmu živící se marketingem a produkcí velkých akcí. Věděl, že bez počátečních a to nemalých investic to nepůjde. S kamarády z 80. let, se kterými už v té době dělal skvělé závody se do toho pustil. A přivedli SPOLEČNĚ do Poličky nejlepší jezdce Evropy a světa. Závody si získaly absolutorium mezi všemi slalomáři.
  Přišel loňský rok a po STEJNÝCH problémech ISSA jako letos se zajištěním organizátora získala Polička ME. A zde začal – dle mého mínění – problém. Pepa nejspíše očekával, že s touto grandiózní akcí bude opět spojena jeho firma, a on třeba konečně trochu srovná obrovskou finanční díru z minulých let. Nakonec se stal pouze spoluorganizátorem, více méně jako „dodavatel“ organizace (pokud to definuji špatně, omlouvám se).
  A letos už skoro celou story znáte – Pepa uvažoval o odmítnutí nabídky, nakonec poslal PŘIHLÁŠKU, dle mých informací pár chvill před schůzí Poličského klubu. A v přesvědčení, že do toho nejdou.
  Poličský klub loni prokázal, že zvládnout organizaci velkých závodů umí – a to i v Brně. A uspořádat MS v Poličce by bylo vyvrcholení slalomu v Čechách na místě, které se o jeho propagaci určitě zasloužilo nejvíce. Všichni místní – Radimem počínaje – si určitě v moment odhlasování, že „do toho jdou“, představili velkou výzvu a také hromadu každoroční práce, která je čeká, ale také ten skvělý pocit, který pak představuje dobře odvedená práce po skončení závodů. A pak přišla ta frustrace z vědomí, že někdo jiný už podal žádost. No a lavina se rozjela…

  Mnozí nadávali na práci předsedy, na cenzuru atd. Přitom si vyměňovali názory pouze mezi sebou na jiných sítích a neuvědomili si systém zvěřejňování příspěvků na fóru. No pěkný maglajs. Rád bych poznamenal, že mnozí nejsou členy ČASS, takže…

  A co s tím? Lze usmířit obě strany? Já jsem vždy optimista. Teď je řada na asociaci, aby ukázala, jestli je ASOCIACÍ (od slova sdružovat), nebo obdobnou partou jako ISSA, alespoň z mého pohledu. Je tedy nemožné vyvolat jednání? Je potřeba se k problému postavit jako organizace, která je schopna řešit a VYŘEŠIT důležité věci. Vystupujme jako AUTORITA, jinak to nemá smysl a nechme to všechno na internetová fóra a facebooky, ono to pak nějak asi dopadne…

  Využijme naší organizaci k tomu, k čemu jsme ji založili. K pozvednutí slalomu. Není to pořád sranda, ale to se dalo čekat. Navrhněme konkrétní jednání týkající se MS v ČR a nenechme si kvůli nedorozumění a momentálních dílčích nedohod zničit něco, co může být opravdu velkou věcí a také skvělou zábavou. Jsem připraven udělat vše potřebné, co povede k zdárnému konci – jen prosím myslete pozitivně a nechte urážení, rychlé soudy a rudá vidění někde. Hlavně rychle, nebo bude MS v Amsterdamu nebo ho udělá Donald a nikdo z nás se nesveze. Zdar, T

 94. Martine K. Medvěde – kluku z venkova, rád bych touto cestou vyslovil svou omluvu, pokud má slova vyzněla tak, že směřují k tobě. Musím však obratem dodat, že z mé strany určitě ke tvé osobě nebyla mířena, protože nevidím žádnou souvislost mezi tebou, a výše uvedenými nepříjemnostmi. Systém přístupu do fóra dobře znám, a ještě i v tuto chvíli nedovedu zcela pochopit, že je někteří přispivatelé neznají, resp. znají špatně. Přiznávám, nenapadlo mě, že by např. Radim, který sem, myslím, přispívá jíž delší dobu, a nejde tedy o ten pověstný první „schvalovaný“ příspěvek, mohl nevědět, že musí zadávat vždy stejnou mailovku a uživatelské jméno. Tímto se tedy omluvám nejen tobě, ale i všem ostatním, kteří se mohli cítit být i z mé strany nařčeni z cenzury. Ta situace mi v případě člena výkonného výboru v danou chvíli prostě připadala naprosto nepochopitelná, a neslučitelná se zdravým rozumem…

  ale stejně je to škandááál, že člen výkon.výboru tohle neví, co? 🙂

 95. jo, málem bych zapoměl, ještě k tvému příspěvku, Martine. Pro plenárku představenstva a výkonného výboru k problematice MS si úplně umím představit i pouhou konferenci na Skypu, nebo aspoň někde na chatu, nebo jiné varianty on-line komunikace ve smluvený čas. Pro prozatímní vyřešení této jedinné hořící otázky by to myslím bohatě postačovalo, a každý by tak ušetřil minimálně procestovaný čas…

 96. Na ISSA webu se objevila zpráva od Dominika Kowalskiho, že Zurich, Grenogle a Amsterdam už nekandidují na MAIN (jestli jsem si ti dobře přeložil). viz. níže:
  Hey there!

  So far, MAIN status goes out to:

  1. Zürich
  2. Grenoble
  3. Amsterdam

  others are still in process, but will be announced really soon. Thanks for your patience.
  greetz the kKk.
  http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?t=7269

  Co to pro nás znamená? Zatím se můžeme jen domnívat. Ale s ohledem na to, že zatím prakticky nikdo z Evropanů nezaplatil členský poplatek ISSA a Kowalski a spol jsou chráněnci Donalda, tak se domnívám, že tyto závody budou mít max. status Prime… A možná tak odpadla konkurence pro MS… Další otázka ale je, jestli na něj pak někdo přijede…
  Toto vše jsou jen mé nepodložené dohady…

 97. Naopak, status Main „odešel pro“ tyto města. Takže ho mají.

 98. Aha… Špatný překlad… No a znamená to tedy, že nemají zájem o MAJOR? Tedy MS?

 99. Tomáš Potůček se zpožděním a o to lépe, nám všem zde nastínil pravděpodobně reálný stav a příčiny celé situace. Pokud je to tak jak píše (zřejmě ano, vzhledem k tomu že se žádná ze stran neohradila) pak myslím Tomáš přispěl k vyčištění vzduchu a předešel dalším možným dohadům, podezříváním atd.
  Tedy už se snad VŠICHNI vyvarujeme silných slov a případných urážek. Poďme tedy řešit. Věřím že i Radim s odstupem času vidí vše klidněji. V rámci zjednodušení bych navrhoval, aby za Poličskou organizaci jednal pouze on. Bylo tomu tak na schůzích ČASS a jak zde bylo zmíněno, je snad jediným ofiko Poličským členem. Bez urážky kamarádi z Poličky, ale má li se věc pohnout, bylo by určitě prospěšnější, aby Radim plnil i funkci , mluvčího. Tedy ohledně vyřešení MS nechť vaše názory prezentuje pouze Radim.
  Za Hradec je též pouze jeden mluvčí.
  Předsedo, zkus pohnout ledy a vyvolat trojstranné jednání. ČSSA – HRADEC – POLIČKA.
  Nebo zkusme můj návrh „500 SLOV PRO KAŽDÉHO Z POŘÁDAJÍCÍH A VÝKONNÝ VÝBOR ČI VALNÁ HROMADA SKUTEČNÝCH ZAREGISTROVANÝCH ČLENŮ ROZHODNE KOMU DÁ DOPORUČENÍ.“

 100. kucí, prosim, neposerme to… jupíííííííííííííííííííííííí 🙂

 101. Měl jsem připraven jeden příspěvek, který jsem zaslal „znesvářeným“ stranám k recenzi, ale než mi ho všichni odsouhlasili, tak se stal vlastně přežitým. Nicméně bych vás rád informoval o tom, co se „v zákulisí děje“. Vypadá to, že spíme, ale není to tak. Je domluvena schůzka mezi Pepou Štefkou a CTM na jedné straně a Poličkou (Radim, Petr Klein, Roman Tůma) na straně druhé. Uprostřed budu já, coby předseda asociace, Dalibor Daňhel (místopředseda) a členové výkonného výboru Tomáš Potůček a Petr Novotný. Jednání se uskuteční v Havlíčkově Brodu tento pátek od 17.00 hod v kavárně Petra Novotného. Jednání se samozřejmě mohou zúčastnit i další, ale dohodli jsme se, že mluvit budou pouze výše jmenovaní. Věřím, že si tam vše potřebné vyříkáme, a že se opět rozejdeme jako kamarádi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnovou frekvenci.
  Kontaktoval jsem předsedu ISSA a status maršály s tím, že Česká republika má nadále zájem o pořádání MS2010, ale že potřebujeme pár dní k řešení menších problémů v rámci ČASS a požádal jsem je o strpení a také o to, aby veškerou korespondenci vedli přeze mě. Gary Fluitt toto akceptoval, ale Peter Klang napsal kandidaturu pouze Poličce. Napsal jsem jim tedy opět, že máme dvě kandidující města a to Poličku a Hradec Králové a požádal jsem je, aby coby kandidující město doplnili i Hradec. Po pátečním jednání se rozhodne, jaké a jakým způsobem vybereme preferované město a to pak všichni podpoříme. Upozorňuji, že u kandidatury Poličky je navíc uvedeno chybné datum.

  Z komentáře, který zde už nezveřejním celý, jelikož je, jak jsem uvedl, přežitý, vybírám na konec pouze jednu stať týkající se hlasování o mém odsoupení: „Aby to tady nesvádělo k různým nepodloženým dohadům, tak bych tady chtěl uvést, že jsem nerezignoval. Jen jsem napsal, že jsem ochoten vzdát se předsednictví, pakliže bych už nebyl hoden stát ve vašem čele, pakliže bych už neměl vaši důvěru. Víte, v žádném případě mi nevadí i ostřejší diskuze s kýmkoli z vás. Nemyslím si o sobě, že mám patent na rozum a pokud mě někdo přesvědčí o své pravdě, tak jsem rozhodně schopen změnit svůj názor. K velkému zamyšlení mě přinutil Milan Matouš, který mě neváhal připodobnit k totalitním vůdcům typu Hitlera a Stalina, ačkoli já Milana vůbec neznám a nejspíš ani on mě. Pokud by se ale mělo jednat o většinový názor, opravdu nemám ve vašem čele co dělat a proto jsem se rozhodl o jakési ‚hlasování o důvěře‘.“.
  Nakonec bych chtěl poděkovat všem, kteří mi v komentářích vyjádřili podporu a všem, kteří se snaží vzniklý spor urovnat.

 102. Výborně kluci !!!
  Výběr smírčích „soudců“ mi příde ten nejlepší a plně dostatečný.
  Věřím že všichni z účastnění nechaj adrenalin doma , na tak viklidněném neutrálním území jako je Havlobrod a budem se moct těšit na MS.
  15. května to pak v Prachaticích třeba zapijem 😉
  Prachatičtí vám drží palce!!!

 103. Vážení přátelé,
  myslel jsem, že po některých vyjádřeních k mým komentářům se už na tento web nevrátím. Dnes jsem byl ale na naší schůzce Sk8 slalom Polička požádán, abych své minulé příspěvky ještě jednou okomentoval a proto tak činím. Kdykoliv jsem schopen se komukoliv omluvit a pokud je to potřebné, tak teď touto cestou i činím. Pokud ovšem všichni, co jim mé komentáře vadily, si je POZORNĚ přečtou, pochopí, že jsem neměl v úmyslu nikoho urazit a ani jsem to neudělal. Jenom jsem popsal své pocity ohledně kauzy, která se s námi v Poličce vleče již dost dlouho. Na své komentáře využívám nick svého syna Petra (S JEHO SOUHLASEM), ale podepisuji je SVÝM jménem stejně jako tento.
  Milan Matouš

 104. Podle závěrů schůzky v HB se mám omluvit Josefoj za komentář č. 92 a 94. Veřejně zde tedy prohlašuju, že jsem tyto komenty nepsal já, ale s mým souhlasem můj otec. (kterýmu jsem poskytl nick ale řádně se pod svým komentem podepsal 😉 )

 105. Když jsem na prvních závodech v Havl. Brodě, tak se mi tam mrtě líbilo a to nejen kvůli tomu, že mě tento sport baví a že jsem nebyl poslední, ale hlavně kvůli tomu jaká tam vládla pohoda, nikdo se nechoval k ostatním jako k soupeřům, ale jako ke kamarádům se, kterými si jen tak závoděj a to mě nejvíc nakoplo, abych pokračoval. Postupem času se skejťáci stali mojí druhou rodinou. Po hektických událostech minulých dní mám strach, jak to bude všechno pokračovat. NEMĚLI BY SE SPÍŠ SNAŽIT HLEDAT NOVÍ JUNIOŘI ???? Určitě si nikdo z Vás nepřeje aby tento sport v ČR skončil a když nás bude jenom 11 juniorů tak by se ten zánik mohl stát skutečností…..

 106. Tak co se deje? Je MS v Cesku nebo ne? Jak ste se soudruzi dohodli. Zakopali ste tu valecni sekeru?

  Donald uz zmenil Pravidla. Ráno open Class odpoledne ty co byli nominovany + prvnich 5 zavodniku s tich ranich zavodu. Zadny Juniori, zadny Masters ale zato Holky

  to the interested readers:
  brixlegg will be the host of 2 races in different formats this year.
  there will be one open class race druing this 3 day event starting 8am-2pm every day.everybody can participate!!!
  groups will be men and women only,no masters,no juniors.
  starts will be done from regular height ramps and courses will be set according to existing issa rules.
  expect money and special prizes there.
  the invitational event will start at 2pm and will take place on the same venues but with different,more challenging courses and higher speeds involved.ramp height will be approx.7 ft.
  as a bonus we want to invite the 5 fastest open class racers over to the race event in the afternoon.
  no cone penalties here,but a limitation on how many cones you are allowed to throw.fastest time counts.
  new elimination format for this race and implementation of the „hot seat“.
  brixlegg has the best gs course in europe and besides that it is known for its famous skatepark,good accomodations,excellent infrastructure.
  i will keep each and everybody posted about the progress of the race and about interesting news on this project.
  please also visit:www.brixlegg-championships.com on march 1st.

 107. Nazdar Peter,
  o Doldovo plánech víme, ale díky za zprávu.
  Válečná sekera byla zakopána. Všechno jsme si to pěkně vyříkali. Teď ČASS jedná s ISSA. O výsledku budete všichni na těchto stránkám informováni. Chtěl bych vás poprosit, aby jste ještě chvilku vydrželi (snad do konce tohoto týdne) a pak už by mělo být jasno. Nrerad bych zde uvedl zprávu, kterou bych pak musel za dva dny dementovat…

 108. Ahoj Skejtaci.

  Na ISSA (International Slalom Skateboarding Association) se konecne neco deje.
  Donald Campbell, Steve Pederson a Rob Ashby chtej být nový BOD (Board of Directors).
  K tomu se musí to aktualní BOD (Joe Iacovelli, Gary Fluitt, Peter Klang, Wesley Tucker, Joe McLaren) zbourat. Nemá to moc smysl cekat na pristí volby. Cim driv se to zacne hejbat tim líp.
  Doporucuji vsem který jste na ISSA registrovaný a zaplatily tam svuj poplatek na 2010 tady na to zbourání hlasovat.
  Prosim hlasujte yes. (kdo chce hlasovat no, at prosim nehlasuje :-), díky.

  http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?p=70679

  A proc? Protoze to aktualní BOD nic moc nedelá (a to uz delsí dobu). Jsou to vsechno vice méne Amici az na P.Klang ale
  ten spinká jako snehurka a na vsechno sere.
  ´
  Je ted nase moznost ty budoucný BOD ISSA aktivity posoupnout trochu do Europy. A já si osobne myslim ze jedinej kluk (a jeho budoucný BOD team) který
  se bude o to fakt starat a angazovat je Donald Campbell. Donald zije pro skejt, podporuje/sponzoruje mládez. Má skejtovou firmu Pavel, G.O.G , skejtovej shop, zije pro skejt atd.
  A horsi nez je to ISSA ted, to asi stejne nejde 🙂

  Prosim, dejte Donaldovi moznost ukázat co je schopný delat!!!

  Dekuji vám moc
  Nacelník Teamu SlalomGangBang
  The one and only member of Hall of Fame of Czech Skateboarding
  Peter Pletanek

 109. jo jeste neco, hrozne by mne to potesilo kdyby jste tady dali poznámku ze jste na ISSA hlasovali. je to jedno jak jste hlasovali
  (já vím moje Čeština je katastrofální, asi se pomalu prihlasím na školení Češtiny)

 110. Pravda je, že se nic na mezinárodním poli neděje… Otázkou je, jestli je volba Donalda pro český slalom to nejlepší, co může být… Dle mého názoru se taky může stát, že s Donaldem v čele v Čechách skončí statusové závody…
  Podle mě bude mít Donald tendenci tlačit hlavně své značky GOG a Pavel…
  Letos bylo zrušeno několik závodů a jeden z nich měl právě pořádat Donald (Brixlegg). Nevím, jestli to je ta správná deviza pro revoluci… Dovolte mi také, abych připomněl, že Donald nás řadí „mezi ty ostatní z východu“, tedy k Rusům…
  Jasné ale je, že něco se musí změnit, protože současné BOD neprospívá slalomu na sk8u… A jestli má Donald přispět k tomu, že budou nové volby, tak já také říkám ano…

 111. a más lepsí návrh nez Donalda!!!?????? Kdo jinej to z Europy má podle tebe delat??? Co???
  Donald je ok, ja sem mu treba rekl ze uz Czechoslovakia neexistuje ale ze se to ted menuje Czech Republic, Donald se omluvil a podekoval za to. Nobody is perfect. A já Donaldovi urcite do prdele nepolezu. A o ty Statusy, bych si moc starosti nedelal, dostane to ten kdo si to zasluzí. Ale aspon nejaký status dostane!!! Tady jde o to aby se slalom dál v Europe positivne rozvýjel a i kdyz Donald má Pavel a GOG a samozrejme spekuluje ze se to positivne na jeho Firmy vlyvne, ale já ti reknu jedno Donald urcite neni milionár a v budoucnosti nebude, protoze jemu jde hlavne o skejt a má stesti ze to má jako práci.
  A jeste chci tady neco rict, jsme rádi na konstruktivní komentare jako od Petra Janouska. Kazdej má svoje názory a to je dobre, ale prosím vyserte se na to sem postovat nejaky kraviny a hádat se o primytivní veci který jse si uz mneli vyridit v materský skolce.
  Diký moc

 112. Ok: tak proč ne třeba vy dva. Proč by nemohl kandidovat nějaký Čech nebo někdo kdo se k čechům hlásí. 🙂

 113. Ok. špatně jsem se vyjádřil – jděme bourat – potom stavět 🙂

 114. Nazdar ,

  Jsem se chtel kouknout na ISSA skrz ten link ale po mým nalogování tam vyjede ze ten artikel tam uz neni (?)

  ( http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?p=70679 )

  Jinak myslím ze Donald neni zabednenej a ze si urcite zaslouzí svoji sanci. Mozná by stálo za to udelat v Brne nejakou minischuzi at jsme alespon v tech zásadních vecech zajedno.

 115. @Robert, na ten link muzes jenom kdyz si ISSA Member –> Kdyz si zaplatil ten ISSA 2010 poplatek a Jani Soderhall ti na to interní forum umoznil pristup.

 116. @Peter
  ISSA jsem sice zaplatil ale teprve pred týdnem
  tak si jeste budu muset pockat…

 117. Až po té co sem četl na FB a reagoval, jsem se kouknul sem. Pár textu bych si býval ušetřil.
  Souhlasim s Petrem Janouškem i s Robertovo návrhem.
  Petře Pletánků. Na tvůj dotaz zda je lepší návrh než Donald s mnoha otazníkama, říkám proč né třeba ty??? Miluješ skateboardig jak málo kdo, činný si též a máš jednu obrovskou výhodu proti D.C.. Neživíš se skateboardingem, jsi nestranný, poctivý a věřím že máš po celé Evropě obrovský morální kredit. I na ISSA fóru působíš tak, že všichni vidí že umíš ovládat své emoce a řešit věci s chladnou hlavou.

  Vzhledem k tomu, že mnozí nejsou na FB, dovolím si sem zkopírovat své FB vyjádření :

  Zdar kamarádi.
  Taky se mi líbí (Simone a Radime) že nás Péťo informuješ. Oovšem jsem z obsahu novinky (pokud ho chápu správně) decentně vyjádřeno rozpačitý.
  Ač asi nemám zaplaceny příspěvky ISSA (myslím že z CZ přátel téhle stránky má zaplaceno tak 5 lidí) mám potřebu se k novince vyjádřit.
  Co mne k tomu opravňuje?
  1. cítím se být členem celosvětové komunity přátel skateboardingu , lhostejno zda za prachy či ne, tak jako věřím že většina skaters téhle planety. I o tom je přece skateboarding.
  2. ač většina z nás nejsou členi, to kdo bude ve vedení ISSA a jakým způsobem se vedení zmocní má bezprostřední vliv na to jak se bude jezdit u nás, jaký status budou mít ambiciózní pořadatelé u nás získat atd.
  3. sem člen-přítel, této stránky.

  Z čeho sem rozpačitý a proč nemám z této novinky dobrý pocit?
  – „Donald Campbell, Steve Pederson a Rob Ashby chtěj být nový BOD“
  Oni chtějí? Oni jako řadový členi vyzývají ostatní ku svržení (bourání) současného BOD bez čekání na volby?
  Já se ptám – oni se neumí dohodnout normálně že přistupují k tomuhle dle mého agresivnímu pučistickému způsobu?
  – možná špatně chápu Petrův překlad o hlasování, ale zní to jako by všichni byli vyzváni k tomu aby hlasovali ANO a nebo aby šli do prde.. . Pokud je to tak, tak potěš pámbů, ale doufám že se pletu.
  – pokud současný BOD nic nedělá, pak ať je fórum vyzváno ku hlasování o předčasných volbách. Zároveň ať se teprve sami přihlásí příslušní kandidáti a předloží své vize o fungování, s jasnými body co budou pro všechny dělat lépe, aby bylo jasný proč maj bejt volený a že nejde pouze o jejich narcistickej, agresivně arogantní rozmar. Copak sakra stačí říct „oni dělaj hovno, MI budeme ti praví a nejlepší, pomozte nám je svrhnout!“ ? Takhle se chovaj dospělí inteligentní lidi ???
  – „posunutí BOD do Evropy“
  Mimo Campbella vím prd kdo jsou další jeho samozvaný kandidáti ale jednoho sem našel a tuším že je to anglán. Pokud by měli být pouze oni BOD, pak má zas Evropa převahu a to mi nepříde fér, kord u sskteboardu, kterej přišel z USA. Já bejt amík, tak nebudu potěšen a věřím že to může vést k tomu že amíci začnou takto agresivně vzniklou BOD (pokud se puč povede) ignorovat a to je dle mého spíš rozpad ISSA než krok do předu.
  -„Donald zije pro skejt, podporuje/sponzoruje mládez. Má skejtovou firmu Pavel, G.O.G , skejtovej shop, zije pro skejt atd.“
  Věřím že Donald žije pro sk8, ale taky žije z něj a sponzorovat, dělat závody, starat se o firmu, neni jen láska, ale i standartní nutnost každýho podnikatele v tomto oboru, pokud chce přežít a dál se živit tím co ho baví a miluje to. To jen tak na vysvětlenou , aby nezasvěcení nepodléhali iluzi, že kdo sponzoruje (v rámci reklamy), dělá závody, vyrábí a prodává atd ještě nemusí být bůh a zhmotnění ušlechtilosti a ctností.
  Já NAOPAK sem toho názoru, že v takovéto vrcholné funkci, by nikdy neměl být kdokoli, kdo má skejt firmu a nebo je jakkoli skateboarding pro něho předmětem obživy!!!!! I kdyby šlo o nejčestnějšího člověka na světě, vždy může (a bude) být podezříván ze zneužití rozhodovací moci a lobismu. Pokud je tak ušlechtilý a chce pracovat , organizovat a dělat lépe pro všechny, pak to může činit i jako řadový člen. Nebo mu jde snad o moc a větší páku na prosazování vlastních názorů, protože jsou nejlepší ale nedaří se mu je prosadit?
  Nezapomeňte všichni, že kdyby bylo po jeho, pak pravděpodobnost že se letos v CZ pojede mistrovství světa je myslím hodně malá. Troufám si tušit …….

  Jo. Někdo z vás si určitě řekne že ze mne hovoří předsudky a že bych měl jakožto padělatelů technických nápadů král bejt hezky z ticha.
  Nene. Pana DC znám především z vyprávění a stále mi zní v uších vzrušené hovory mnohých z vás o tom jakým způsobem určoval nominace jednotlivých zemí na svůj závod. Atd atd. Tedy i kdybych žádný trucky nevyráběl, reagoval bych stejně.

  Možná že se ale MOC pletu a vše sem jen špatně pochopil. To by bylo moc fajn a pak li že mi to bude lépe vysvětleno a shledám že sem se mýlil, rád tento příspěvek smáznu.

  Jinak bych moc rád znal názory k této BOD novince i vás ostatních, pokud vám to třeba neni úplně jedno 🙂

  Těšim se na pivko se všema v Brně 😉

 118. Tentokrát jsi Míro přesně vystihnul jak to cítím i já.
  DC jako samozvaný král nás Čechy vymázne z mapy slalomu jedním mávnutím ruky. A junioři můžou na nějaký závody rovnou zapomenout, to je pro něho jako pořadatele zbytečná práce navíc.
  Nic na tom ale nemění, že současný BOD nepracuje a musí se změnit.
  Stále mám návrh, že v BOD musí být jeden zástupce z každé země, ve které se jezdí závody. Jenom pořád nevím jak to prezentovat a prosadit.

 119. no, výborne, aspon se neco deje!!! Doufám ze to nezústane jenom teoreticky a verbální. Já nevim co do tedka CASS z ISSA delá/delala. Ale de fakto mi cesi aktuálne zadnýho krále nemáme a nebo jo?

  Pepo já si nejsem jistej ze DC by se na Juniory vysral, on by si s tim rezal do svýho masa. Já myslim ze to melo být v Brixlegg (bez Junioru) ale to mnel být jinej druh závodu, ale mozna ze mas jiný informace který já nevim…

  A proc by mnel DC vymazat Ceskej Slalom Sk8 z mapy, to nechápu. Jakej by mnel mít DC k tomu dúvod? Je jeste nejaký starý ucet otevrený nebo co? Pepo prosim te to vysvetlit.

  No, aby CZ (CASS) mnelo vliv na ISSA je z mýho hlediska napred nutný aby sme si my sami napred u nás „uklidili“ a potom sli do toho „velkýho sveta“. Bud bude CZ slaom sk8 v budoucnosti proti ISSA vystupovat jako jednota (CASS) a nebo individualne (Mesta který porádaj a doufám ze i v budoucnosti závody poradat budou) Já myslim ze se presentovat jako CASS by bylo lepsi (to známe s prirody, skupina má víc moznosti prezit).

  Ale nejvetsi problém asi je, ze se nekdo potrebuje který se o to fakt muze a bude starat. A kdo uz z nás má tolik casu na to a schopnosti ??? Já ne, já rád pomahám kdyz musí být i víc. Potrebuje se nekdo který má ty nutný schopnosti -> neutiká hned kdyz mu nekdo ukradne hracku, trochu anglicky by mnel umnet, musí být více méne respektovaný tim zbytkem skejtáku, angazovat i kdyz za to nedostane peníze, musí mit cas, atd.

  No a ted dobrá rada drahá co? Ja to vidim tak, ze se to bude takhle dál plácat.
  Nikdo si ale potom nemusí moc stezovat, protoze kdyz se neco nelíbí tak se proti tomu musí neco delat. A je velký rozdíl mezi delat a kecat.

  Jiná moznost by byla ze se udela Europská Organizace. Ale hned s tím zacinaj ty známý problemy -> kdo zvedne prdel a pujde do toho???

  Moc se na vás tesim, uvidíme se v Brne

 120. tak sem napsal DC aby kvuli tomu tému Juniori, Cesi/Rusáci a jak vidí ceský slalom sk8 napsal a poprosil dát k tomu jeho komentar. Bud se ozve primo tady (anglicky) a nebo já to prelozim a dám sem.

  Doufám ze je to pro vás ok
  Ahoj
  Plety

 121. Radime: „“jít bourat-potom stavět:-)““ když neni daný výkres, stoprocentní investor a vůle lidu??? Dle mého by se nemělo nic bourat , dokud neni připraveno nové a jasně funkční na základě prokazatelné většinové vůle. Tedy hlasovat by měli i ti kdož jsou proti. Navrhovatelé by pak měli na základě většinové vůle vyzvat současný BOD k předčasným volbám a nic by se nemělo dělat za jejich zády. (Mnichovskej diktát – o nás bez nás):-) .
  Péťo: mi Češi přece žádnýho krále nechceme a ani žádnou jinou diktaturu. Chceme demokraticky a tudíš většinově zvolené vedení a našea zástupce a možnost je taktéš demokraticky vyměnit 🙂
  Pepo: tvůj návrh tvořit BOD ze zástupců každé skateslalom země (pokud projeví zájem), zní absolutně nejspravedlivěji amělo by zajistit největší objektivitu. Mám však obavu z toho, že je třeba zemí hodně a v BOD by bylo tolik členů, že konečné rozhodování by bylo velice zdlouhavé až vleklé a na výkonnost BOD by to mohlo mít negativní vliv. Nyní nekritizuju, jen nahlas přemýšlím. Sám řešení bohužel neznám.

  Chtělo by to nějakého schopného člověka který se vyzná třeba v tom jaký je řád v parlamentu, který by nastavil rozumný pravidla.
  Vše co se děje, ať na domácí či mezinárodní úrovni, občas zavání arogancí a bezvládím.
  Petr měl například dle mého pravdu v tom, že kandidáta na letošní MS měla předkládat česká asociace, po té co by CZ výbor dle svého svědomí, vybral toho nejlepšího.

  Všichni se myslím musíme učit 😀

 122. Taky pevně věřím, že najdeme čas si to v Brně vyříkat…
  Peter má pravdu v tom, že je třeba si udělat pořádek nejdříve u nás v ČASS… V ní teď nepanuje bezvládí, jak by se mohlo zdát. ČASS, přesně podle stanov, vedou místopředsedové Dalibor Daňhel a Tomáš Kodíček… Na valné hromadě pak bude volen nový předseda a možná by bylo na snadě začít diskutovat o nových kandidátech na tento post…
  V současné době jsem v písemném kontaktu s Janim Soderhalem, což je člověk, který celou ISSA založil (pokud vím). Jani podporuje naše myšlenky, které je ale obtížné v současné době prosadit dále… S úcty k němu a k jeho práci jsme zatím nepodali návrh na založení Evropské asociace, i když by se mi to zdálo být také nejvhodnější řešení situace…
  Rád bych, abychom společně prosadili do role status maršála Petera Pletánka… Nechci ale předbíhat a celou debatu bych rád přesunul do pozice „face to face“ do Brna…

 123. Nechci tady nikomu nic diktovat 🙂
  ale kdo chce, muze prijít v pátek 8.10.2010 v 22:00 hodin do Dalasový Restaurace v Brne.
  Smysl toho „mejdanu“ jsou ty aktualní témata mezi sebou probrat (face to face). Zbytek se uvidí…
  PS1: Zbrane se musí odevzdat pred vchodem
  PS2: doufám ze pro Prachatice je ten cas ok (Míro, musíte trochu slapnout na plyn jestli chcete)
  PS3: od Dalase máme na ten Termin/Location jeho ok

 124. Zbraňe zástanou doma 😀
  No zkusíme šlápnout, ale začátek asi úplně nestihnem.
  Taky myslím že nejsme úplně nezbytní. Vy ste kluci rozumný a tváří v tvář to zmáknete 🙂

 125. peter pletanek asked me to reply here to some recent discussions.

  as you all know i try really hard to get a new bod for the issa

  reasons for this are obvious.
  first some explanations:
  back in the day i made a mistake-(unknowingly)throwing czechs and russians in the same pot.
  all i can say these days is „ouch“ and sorry for being so stupid.
  i actually like the czech racing scene and when i compare it to others i can see that czech people seem to have more fun throwing races and skating in general than other eastern or ex-eastern countries.
  i hope this was no insult here again.

  then i heard that one concern is that i am against junior classes
  in races,i can assure you that this is wrong.
  next thing will be that people will argue and say that i didn’t include juniors in brixleggs race.
  that was for a reason,because the courses wouldn’t have been doable by juniors in general.
  and then-if i want to throw a race which is entitled „the toughest race on the planet“,where do i throw juniors into it please?

  now back to the issa story

  it sucks for several years and i really want to push hard to change it.
  i also do NOT FAVOR any country.
  people who know me a bit better know that i am for absolute neutrality when it comes to contests/events.
  i was very often in the situation where i could have favored a teamrider during my contests,i never!!!!!!!!! did that.
  i do races and will do my work with the issa in an absolute neutral way,any other way would be counteractive to what i want to achieve.
  anybody who says something else is not right.
  i do have the means to shape the issa into a working thing and if you people support me i surely will not disappoint you.

  my reputation as a board and truck builder is at stake when i do this.

  i am in the whole circuit longer than the most and i also had the chance to watch the development of the last 6 years.
  we are going downward-that’s for sure.
  this can be changed

  there will be measures which won’t be applauded by all,but the overall vibe is meant to be positive for racers and organizers.

  i can get the ranking up again and i can get more racers to races with very simple things.
  also with my concept the issa won’t need to ask for membership money anymore,it will earn money from vendors,not from racers.

  you asked me to tell exactly what i want to do when i start working.
  well,i won’t do it now,there are enough idiots out there waiting for me to tell them how things can be improved to the better.
  they should come with their own solid ideas.
  i will tell everybody everything when the voting goes up and then you all can decide if you like what we want to do or not.
  i am already working on the concept for 2 weeks and you will see something surprising soon on the issa start page-i hope you all will like it-because this will also help you.

  please be so fair and vote for a change

  i am no liar and have only good intentions,some czech racers know me a bit-go ask them about me if you are in doubt.
  if you have any concerns i will answer per e-mail,i want to keep the program silent for now,write here:info@peek-a-boo.de

  again,take your time and go to the vote area on the issa-members section.

  thank you very much for your attention!!!!

 126. Tak jezdci kteří znáte DC vymáčkněte se jak moc je to upřímné. Dám na Váš názor 🙂

 127. Cau Skejtacky a skejtáci,

  Následující ISSA clenové zaplatily poplatek (20 Euro) na 2010 a z toho dúvodu jsou OPRÁVNĚNÝ na ISSA hlasovat a mít pristup k tomu internímu ISSA forum.

  kdo jeste nehlasoval a hlasovat chce, potrebuje na to hlasování svúj ISSA account (úcet)-> Uzivatel a Heslo
  A ten Wesley Tucker (Secretaty ISSA) vás musí extra povolit na to Members only Forum. Kdo to povoleni jeste nemá, staci poslat z ISSA krátkou mailku na Wesley, jeho uzivatelní jmeno na ISSA je Wesley Tucker

  Staci kdyz do mailku napisete:
  Hallo Wesley,
  I am payed ISSA Member see also thread
  http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?t=6638
  please can you register me to the ISSA members only area?
  thank you

  normálne to trvá 1-3 dni nez to Wesley aktivuje

  Byla by skoda, kdyz uz máte tu moznost hlasovat to nevyuzit…

  to aktualni hlasováni najdete potom tady
  http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?t=7579

  a tady ta listina CAAS/ISSA clenu
  Dalibor Danhel CZE
  Petr Janousek CZE
  Josef Stefka CZE
  Petr Novotny CZE
  Tomas Fiala CZE
  Vitek Hromadko CZE
  Petr Klein CZE
  Jaroslav Knettig CZE
  Jakub Knettig CZE
  Martin Kulhavy CZE
  Zdenek Mach CZE
  Petr Matous CZE
  Stanislav Nozka CZE
  Ivo Skrabal CZE
  Renata Skrabalova CZE
  Roman Totusek CZE
  Martin Tuma CZE
  Vojta Valena CZE
  Pavel Holec CZE
  Robert Thiele GER
  Peter Pletanek GER

  Doufám ze sem nejaký nezapomnel.

  PS: kdyz poslete mailku s ISSA tak jí máme tak dlouho v Outbox nez si to ten adresát neprecte.

  PS2: kdyby nekdo s tim potreboval pomoc, muze se u mne samozrejme ozvat, já nekousu 🙂

  Díky moc
  Plety

 128. Donalda osobně neznám a tak jsem využil možnost si sním promluvit přes Skype… (ještě teď ho lituji, že musel snášet mou lámanou angličtinu 🙂 )…
  A musím říct, že já mu šanci dám… Podle mě, to nemůže být o moc horší… Amíci z BOD ISSA dělají velký kulový, neodpovídají na výzvy, prostě dělají mrtvý brouky…
  A teď k tomu, co bylo napsáno výše… Míro, jak vidíš, členské poplatky do ISSA má zaplaceny většina českých skejťáků a ne menšina… Lidi prostě čas od času chtějí řící svůj názor… A Plety, ty jim můžeš doporučit, jak hlasovat, ale v žádném případě jim to nemůžeš nařídit, nebo dokonce zakázat hlasovat jinak, než chceš ty… To je demokracie…

 129. @Peter J. vse v klidu.

  napsal jsem

  ——–>
  Doporucuji vsem který jste na ISSA registrovaný a zaplatily tam svuj poplatek na 2010 tady na to zbourání hlasovat.
  Prosim hlasujte yes. (kdo chce hlasovat no, at prosim nehlasuje 🙂 , díky.
  <——–
  Já jsem doporucoval a prosil, nikomu jsem to nenarizoval jak ty to pises.
  Precti si to jeste jednou v klidu.
  Nazdar 🙂

 130. Jsem v klidu… 🙂 … Krásně se to na tom ISSA webu mele co? Obávám se, že to ale půjde tak nějak do ztracena… 🙁

 131. jako vzdycky Petre, zacne se to tam mlejt a pak to prestane.
  Není v tom struktura, takze není divu. Na ISSA vstávaj (se budí) kdyz jim trochu tece do bot. Já mám aktuálne/uprimne jenom jednu starost a ta je ze Donald se na to vysere a pak tam nebude nikdo, kdo se z Europy angazuje tak aby se neco zmenilo. A byla by toho fakt skoda

 132. Kde je na ISSA ta diskuse? Je přístupná i nečlenům bez zaplacení příspěvků?
  Pokud ano, šoupněte sem, odkaz . Dík.

 133. so i read a bit thorugh the pages here and would like to leave another comment on things.
  i had a funny tlk with petr and his computer was not really working,but it was a good conversation.
  to get this clear for everybody:
  when we start to clan up this mess we want to leave a solid association.
  we will implement important changes during the first period to arrange and organize the structure of the association.
  we want:
  happy organizers
  happy racers
  clear structures
  very good cooperation of all ountries involved!!!!!!!!!!!!!!!!!
  communication-very important!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  parity!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  right now the whole issa is a big mess
  there can’t be any accurate ranking as some of the results in the usa were only written on paper and got discarded after the races(colorado,nationals).
  i think the only chance to clean this mess up is to get a european working bod and one reliable american(steve is more than reliable).
  if we don’t act now this port will become more than faceless.
  ranking has to be revived next season in a very clear and structured way.
  races need to be coordinated
  racers need to be inspired to visit those races
  promotion has to start for the sport

  A BRAND NEW FACE is needed

  people have to realize this is no kindergaten,this is a serious sport,st the moment it is not and i guess you all see the development of this year-CHAOS

  we need clear structures and we need people we can trust when they promise they work.
  wait a few more days and check the forum-starting on the 15th!

  please mark this day

  inbetween show the bod what you think about them

  my big hope is that-if we get elected-after next year is over,the hard work will be continued by other more responsible people than the ones we had the last years.

  things have to change
  thank you for reading my post and for supporting the cause

  voice your oppinion on issa-don’t just read,speak out please-we need that!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 134. Yes, my computer was on strike… 🙂 But I’m glad I could hear your ideas, Donald …

 135. jen se chci Petře Janoušků decentně ohradit.
  Dle mého druhá z těchhle dvou vět
  „Míro, jak vidíš, členské poplatky do ISSA má zaplaceny většina českých skejťáků a ne menšina… Lidi prostě čas od času chtějí řící svůj názor…“
  byla úplně zbytečná(rejpavá dle tvého stylu) . Velká (nemalá) část lidí co je v seznamu že zaplatili ISSA příspěvky žádnej svůj názor veřejně nesdělují a sem názoru, že velká část z nich zaplatila nerada z prostého důvodu a tím jest platné hodnocení ve světovém žebříčku.

  Ještě by mne zajímalo, jak se dostal příspěvek D.C. opět na konec téhle diskuse když zde byla například zajímavá výzva Radima Hromádků vůči těm co se s panem Cambelem znají.
  Radime tys snad sám zažádal o smazání (nevidím důvod) nebo došlo k nějaké nedemokratické samovůli ?

 136. K žádné nedemokratické samovůli nedošlo… To je další Donaldův příspěvek… Ten první je pod číslem 151 a Radim má číslo 152…
  Tou druhou větou jsem jen chtěl pouze poopravit tvoji milnou doměnku cituji:“Ač asi nemám zaplaceny příspěvky ISSA (myslím že z CZ přátel téhle stránky má zaplaceno tak 5 lidí) mám potřebu se k novince vyjádřit.“… Těch lidí je prostě víc než pět…

 137. Ahoj ,
  Vcera jsem mluvil prez hodinu s DC.
  (V podstate tedy mluvil jen on)
  Pokud udelá i jen 1/3 z toho co má v plánu tak ze
  se Slalom ve svete zacne zase pozitivne vyvíjet.
  uvidíme se v Brne tak to muzem prokonzultovat. Zatim to vypadá ze bych se mel v Pátek vcas dostavit do Daliborovy do restaurace na schuzi.

 138. Hlasovat budu prostřednictvím hlasu svého synka, až si vyslechnu názory ostatních v B. Letos už se mi poplatek platit nechce. Co takhle pozvat DC na závody do Brna. Vím, že je to na knop, ale viděl by jak u nás závody vypadají a rozhovor z oka do oka taky není nikdy na škodu.
  Ahoj v Brně 🙂

 139. Zval jsem ho na pokec do Brna… Říkal, že by rád, ale že je pracovně very busy… A pak z toho vznikl ten talk přes Skype…

 140. Jinak jsem Radime velmi rád, že tě v Brně uvidím… 😉

 141. Mám velmi dobrou slivovičku.Přijeďte včas,nemuselo by zůstat…

 142. jo slivovička je konstruktivní jako bejk 😀 !!!
  Se omlouvám P.J. Nějak uniklo že jde o další DC příspěvek.
  Příčinou je nevzdělanost dělnické třídy. Tedy jak neumim anglicky, vůbec mi nedošlo, že by mohlo jít o další DC příspěvek.

 143. Zítra ráno Snídaně s novou 6:20 a 7:20 upoutávka na Brno. 🙂

 144. K tomu me napadá akorát titulek z clánku o MS v Hradci.
  Bude to vecer „Naplnený novými myslenkami“
  Uz se tesím na konstruktivní setkání.

  cau v Brne !!

 145. i want to share something with you
  this is an e-mail i received after our race we had a few months ago
  i asked the vice presideant of the issa to help me publish race-results.read it and come to your own conclusions:

  —– Weitergeleitete Mail —-
  Von: Daniel Gesmer
  An: pabsk8@yahoo.de
  Gesendet: Samstag, den 21. August 2010, 22:34:40 Uhr
  Betreff: (2) Re: results

  I posted Group A and B results for you. Group C data is incomplete.

  FYI, I am getting VERY tired of supporting slalom. Please do not take me or my brand for granted. I will no longer offer support if it is not returned. If I find out later on that your race was an ABEC-11 love-fest, I will be pissed that you turned to me for help.

  Dan

  finally i want to say that he did not post the spreadsheets whivch i wanted him to post,he just typed in place 1-4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..