Český žebříček

Jak se tak probírám světovým žebříčkem, říkám si, že by třeba nebylo špatné si vést průběžný žebříček českých jezdců. Vím, vedeme si průběžné pořadí v Českém poháru a tento žebříček by se mohl zdát, že se bude jednat o jakési zdvojení, ale pokud by vám to udělalo radost, tak bych jej pro vás rád vedl… Jako vzor vedení žebříčku bych si vzal model používaný v tenise. Tento model je následující: Každému jezdci se započítávají každý den v roce do žebříčku body, které získal za právě uplynulých 365 dní. Udám příklad: v libovolně zvoleném dnu 14.5. 2010 bude mít každý v tomto žebříčku započítané body, které získal v Českém poháru od 15.5. 2009 do 14.5. 2010. Do žebříčku by se započítávaly pouze body získané v Českém poháru.

Zvoní mi telefon a volá mi Martin Kulhavý… Neodolám a říkám mu o Českém žebříčku a on mi na to namítá, že by spíš uvítal, kdyby znal průběžně dosažené body do světového žebříčku. Pokyvuji hlavou. Má to ale dva háčky… Jednak jsem doposavad nepochopil, jak je ten Corky počítá a pak by člověk musel mít k dispozici všechny výsledky ze všech zahraničních slalomů, kterých se zúčastnili čeští jezdci… Což může být problém…

Na závěr bych chtěl napsat, proč si myslím, že by bylo dobré mít Český žebříček… Lidi, a muži zvláště, jsou soutěživí a ješitní a chtějí být lepší než ostatní a nutí je to dobývat stále nové a nové mety. A tento žebříček by mohl být jedním z motivačních stimulů, který by „nutil“ jezdce absolvovat pokud možno všechny závody Českého poháru. Velká účast na závodech by byla plusem pro pořadatele těchto závodů…

Napište, co si o tomto nápadu myslíte. Jestli máte podobný názor, nebo úplně jiný… Nebo napište, jaké vylepšení, nebo jakou změnu by jste přivítali vy…

Petr Janoušek
Předseda ČASS

6 komentářů u „Český žebříček“

  1. Mě se ten ATP sk8slalomu docela líbí.
    Jinak by mě taky zajímalo jakým koeficient se počítají body ze závodů podle statusu…

  2. No hoši, udělejte si den volna a můžete si procházet stránky World rankingu. Vše je tam podrobně popsané.
    Pro začátek v horní liště Rules a potom Calculation. tam je množství odkazů. A potom ještě několik dalších pravidel.
    Mám už ale připravené zjednodušení, myslím, že i objektivnější. Jenom bude potřeba to společně prosadit.

  3. Chozé, netrvalo mi to ani tak dlouho a zdálo se mi, že už vím, jak na to… Pak jsem se ale dostal k bodům za závody v Havlíčkově Brodě… Tam se to jelo jako Open, se statusem Prime, stejně jako v Hradci… V HB jsem ale dostal za 8 místo 218 bodů a v HK jsem byl také 8 a dostal jsem 211 bodů… Dle pravidel je správně 211 bodů v závodě Prime Open… Jediný rozdíl, který jsem našel, bylo v označení „Open“… u Hradce to je „OP“ a u HB „PO“… Co to je ale „PO“ už jsem nezjistil a ani jsem nenašel tabulku, podle které bych měl dostat za 8 místo 218 bodů…. 🙁

  4. Je to celkem jednoduchý. V HK 8. místo bodování OPEN 211 bodů je OK.
    A v HB bylo 8 lidí bodovaných v kategorii PRO, takže jsi dostal za 3. místo v AM 218 bodů.
    Tam je hranice v počtu zúčastněných PRO. Když, jich je do 7 mají také jenom OPEN body, ale v HB bylo už 8, tak mají vyšší PRO body a AM se počítají také podle AM.

  5. Aha… Já byl vlastně v HB třetí 😀 a ne osmej… Tak to je mi to už jasné… Díky… Já byl pořád zafixovanej na tom „Open“…

  6. No, ačkoli byla odezva na vedení Českého žebříčku velmi chabá, až odmítavá, neodolal jsem a udělal jsem jej… Přesně podle hesla „Aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel…“ 🙂
    Přesto jsem přesvědčen, že tento žebříček má určitou vypovídající hodnotu, a že by se k němu mohlo přihlížet při nasazování jezdců do závodu (zvláště do kvalifikace H2H, kde by bylo lépe, aby už v kvalifikaci spolu jeli rovný s rovným)…
    Aktuální žebříček naleznete vpravo v rubrice Odkazy, ČASS žebříček… Tak a je to…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..