Plzeň 2014 ve znamení radosti z jízdy

VÝSLEDKY: OPEN :: OPEN – STRAIGHT 2 NEJ ČASY ::  LEGENDY :: ŽENY :: DĚTI :: JUNIOŘI :: MLADISTVÍ
FOTO: AIŠA

Do kategorie OPEN jsem přidal výsledky z kategorie LEGEND, protože kategorii LEGENDY Český pohár nezná… To jen na vysvětlenou, proč se pár lidí posunulo v OPEN kategorii níže, než bylo vyhlášeno v Plzni.

Plzeň 2014

Plzeňský závod přinesl do řad jezdců opět radost z jízdy. Nelze si nevšimnout velké aktivity Ondry Sudka, který, ač sám se na prkno postavit nemůže, tmelí plzeňskou partičku, rozmazluje plzeňské jezdce luxusními rozjezdovými rampami, shání tréninkové časomíry, vyrábí zadní podvozky, zajišťuje tréninkové prostory pro zimní měsíce a navíc si nemyslí, že jen on ví vše nejlépe a je ochoten naslouchat ostatním jezdcům a upravit již postavený slalom tak, aby Vojta Kotek neměl žádnou práci a jezdci odjížděli ze závodů bez odřenin, hematomů a zlomených částí svého těla. Díky Ondrovo snažení tak plzeňská scéna roste k radosti nás všech, je tam úžasná parta a závody v Plzni měly skvělou atmosféru, která prosákla do krve každého jezdce.

Není mnoho jezdců, kteří by rádi jezdili na rovině. Většina má ráda alespoň mírný kopeček, který umožní jezdci lépe si vychutnat jízdu, i když na tom po atletické stránce není úplně nejlépe. Přesto první jezdecký den nabídl jezdcům nevšední zážitek v čtyřkolovém hybrid slalomu. Jarda Knettig si jel v Open kategorii svou vlastní ligu, ale za ním se strhla mela o druhé až šesté místo mezi Petrem Janouškem, Petrem Novotným, Josefem Štefkou, Daliborem Daňhelem a Tomášem Fialou. Každý z jezdců se byl schopen v dalším kole zlepšit a až teprve poslední kolo rozhodlo… Závod to byl velmi těsný, o čemž svědčí i konečné časy 12.88, 12.89, 13.02, 13.04 a 13.06s. K tomu se přidal Tomáš Kodíček s druhým místem v kategorii Legend a bylo jasné, že ten večer bude co slavit…

Po sobotní oslavě byl původní nedělní Giant slalom pro mnoho jezdců obtížně sjízdný. Tady patří velký dík Ondrovi, že po upozornění jezdců na možné karamboly slalom na několika místech zlehčil a tím předešel pádům, kterých jsme byli svědci na proběhlém MS v Poličce. Přeci jen naše základna není až tak široká, abychom si mohli dovolit vyřadit z provozu další jezdce. Vojta Kotek sice chrochtá blahem nad MS v Poličce, ale mně se množství sedřených jezdců ani trochu nelíbilo. Jsem tedy opravdu rád, že v Plzni se jezdcům naslouchalo, slalom se zjednodušil, tím se sice zrychlil, ale také zbezpečnil.

Za zmínku stojí ještě dvě věci, kterých jsem si všiml brouzdáním výsledky.

 1. Anna Tehza má ve Straight slalomu 4xDQ, aby pak v hybridu obsadila druhé a v giant slalomu dokonce první místo… Nemůžete mi někdo do komentářů napsat, co se Aničce přihodilo tak strašného, že ani jednou ze čtyř pokusů nedojela Straight do cíle?
 2. Petr Matouš by se v Open kategorii umístil 2x druhý (Straight a Hybrid) a jednou první (Giant). Nevím, jestli Petr bude moci jezdit i v příštím roce v kategorii do 17 let (z důvodu věku), ale já bych mu opět doporučil přestoupit do Open kategorie… I když to pro nás znamená konkurenci navíc 🙂

Když to shrnu, tak nemám Ondrovi moc co vytknou, více musím chválit… Jeho starost o jezdce byla příkladná a i to jejich domácí pivo mělo říz! Trochu mi (a ostatním také, v první řadě s Aišou) zamotal hlavu s tím, že si vymyslel pro první závod (v druhém jsme mu to zrušili J) podmínku, že pořadí jezdců určí součet dvou nejlepších časů, na což nebyl připraven SW a výsledky byly počítány ručně… Já jsem se rozhodl, že to udělám „šalamounsky“. Pořadí nechám jako by se počítal nejlepší výsledek ze čtyř kol (to co se dělá automaticky), vedle si spočítám ty součty a tam kde se pořadí bude měnit (asi ve dvou případech), tak „postiženému“ jezdci přihodím kuželku, aby se posunul tam, kde má dle řečených pravidel být. Jedním z těch postižených je i Pepa Štefka, který klesne z 5 na 6 místo v Straight slalomu. Někteří si mohou myslet, že se tak chci zbavit konkurence v boji o umístění v celkovém pořadí Českého poháru, ale není tomu tak. Jak já, tak Pepa víme, že ať by mu zůstalo páté, nebo klesne na šesté místo, tak se mu stejně tento výsledek bude jako nejhorší v konečném účtování škrtat (takže je to vlastně jedno, jestli dojel pátý, nebo šestý) a plus je to hlavně pro Tomáše Fialu, který si přijde na nějaké body navíc.

Pořadí v Českém poháru se nám začíná zamotávat. Rozhodne poslední závod v Praze (4-5.10). Jarda Knettig, pokud přijede, si nejspíše opět odveze putovní pohár. Komu však zůstane Černý Petr, v podobě čtvrtého místa, není zatím vůbec jasné… Skoro si říkám, že bych ten závod ani neměl pořádat (dokud o prsa vietnamské ženy vedu 🙂 )… To je ale jen žert… Těším se na závod v Praze!… I když před tím se těším ještě do oblíbeného Havlíčkova Brodu.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

9 komentářů u „Plzeň 2014 ve znamení radosti z jízdy“

 1. Chtěl bych ještě poděkovat adminovi (Martinu Kulhavéhu) za změněnou titulní fotografii. Martine, díky.

 2. Rádo se stalo. Pokud budete podobné fotky posílat, můžu je měnit častěji. Zatím nebylo za co… 😉

 3. JJ, byly to moje první závody v Plzni a naprostá spokojenost.
  Jen tak dál, máte dobře nakročeno.
  Ať se daří

 4. Díky. Skvělé!
  Ale jestli se chcete ještě zlepšit, tak příště dva slalomy na tom perfektním kopci a jeden v neděli na Škodovce. A nemusíte ani složitě objednávat déšť na nedělní ráno. Stačí, když dáte start na 11.00 a to už budou snad všichni v pohodě……

 5. Na doporučení „vrchnosti“ v rámci registrace jsem se věnoval hlouběji stránkám ISSA a zjistil jsem,že podle resultu u závodů v Plzni,děti do 11-ti let, GIANT SLALOM nemají vyhodnocen. PROČ ?
  Podle mého názoru je to zbytečná ztráta bodů pro nejmladší kategorii v závodech se statutem PRIME.
  V hodnocení ředitele plzeňského závodu Ondry i v hodnocení Petra Janouška v ČP je to OK!

 6. @Emil
  Pravda je, že by tam měly být výsledky všechny tři… ale vzhledem k tomu, že do světového žebříčku se z každého závodu započítávají max. 2 slalomy (dva nejlepší výsledky jezdce) bez ohledu na to, kolik se jich jede a všechny tři slalomy dopadly výsledkově naprosto totožně, tak usuzuji, že se na ten třetí Corky vykašlal… Můžu mu napsat, ať to doplní, ale ve výsledku se nic pro jezdce nezmění, protože jim zůstanou započítané stávající dva slalomy… Mám tedy Corkyho otravovat, i když klukům nepřibude ani bod, protože se jim ten slalom automaticky škrtne?

 7. Děkuji za odpověď ! Nikoho neotravuj! Mě jenom zarazilo, že všechny kategorie vyjma dětí mají tři slalomy a oni jenom dva.Na tomto příkladu vidím, že i pracující důchodce se musí pořád ještě učit!
  Ještě jenom malá drobnost-příště ať tam Corky nepíše,že první dva slalomy odjelo 29 jezdců a poslední GIANT pouze
  asi (24) jezdců. Laik ,jako já, si udělá závěr, že obřák byl tak náročný,že to všechny děti zabalily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..