MČR – Bloody Bones Contest No. 7 – Havlíčkův Brod – výsledky

VÝSLEDKY: KVALIFIKACE OPEN :: H2H OPEN :: ŽENY :: 17 :: 15 :: 11

Kluk z plakátu 🙂

Pro mě nejlepší závod roku právě skončil… A hned po napsání první věty mi již dopředu zní v uších Vojty Kotka nevyslovená otázka „Předsedo… a co fantastická Polička?“… Takže hned dodávám, že se nechci nijak dotknout ostatních pořadatelů (ať už jsou z Poličky, Prachatic, Plzně, Brna… ), protože jejich závody mají jiná lákadla a tradice, která zase nemá Havlíčkův Brod, ale to co nabízí Havlíčkův Brod, je z mého pohledu nejdůležitější… Je to skvělý kopec pro závody s dojezdem, dokonalé rozjezdové rampy, dobře postavené slalomy, Bruna, který závody skvěle moderuje a bratry Novotné, kteří se snaží tlačit na plynulost závodů bez čekání, starají se o naše žaludky a Petr navíc dá všanc svůj luxusní hotel s příjemnou obsluhou pro naše pohodlné ubytování. To vše dohromady je složené puzzle, které nemá chybu a i proto jsem letos velikonoce strávil v Havlíčkově Brodě a rád se sem vracím… Ale zpět k závodům…

Rob

Byl bych rád, kdyby tento článek napsal Robin, protože na závodech z něj čišely emoce tak, že kdyby se nestyděl, tak by možná i brečel… Robin mi tak připomněl mé začátky mezi vámi, skejtslalomovými jezdci, kdy dojetí do cíle slalomu nebylo pro mě samozřejmostí a kdy každý krůček v pořadí výš byl pro mě velkým úspěchem. Tenkrát se mnou emoce cloumaly stejně, jako v Havlíčkově Brodu s Robem.
Při obřím slalomu za mnou Rob přišel, že potřebuje v sobě probudit bojovnou nálad a dodat kuráž a já si to vzal za své… Řval jsem na něj, když byl před poslední jízdou na rampě: „Kdo je nejlepší?“ a Rob na to nesměle „Rob…“. „Neslyším tě Robe! Kdo je nejlepší?“, já zas na něj… „Rob!“ zakřičel odhodlaně … „Kdo zaútočí na ten slalom?“… „Rob!“ zněla odpověď… Svými „vojenskými“ pokřiky jsme probudili okolní jezdce, kteří začali Robovi fandit a Rob tak startoval do své jízdy hnán velkým aplausem… Díky vám všem za něj… To byla fantazie!
Rob sice pak přišel s tím, že se nezlepšil, ale když se dodatečně dívám na výsledky, tak to byla jeho nejlepší jízda, a kdyby (vím, že na kdyby se nehraje) neshodil dvě kuželky, tak by zajel Romana Podlahu… a to přeci není špatný výsledek! Roman Podlaha je super jezdec, který hodně trénuje, a který až začne při závodě jezdit tak, jak jezdí v tréninku, tak bude trvale usazenej v první desítce… Takže co dodat… „Robe, ty na to máš a mysli na to, co jsem ti říkal a pracuj na tom… Ty víš, co myslím.“

Jarda

V Open kategorii pak Jarda Knettig ukázal, kdo je v Česku králem a vyhrál všechny tři disciplíny. Jen doufám, že v obřáku měl před poslední jízdou strach, když po dvou kolech byl s náskokem první a najednou se na chvíli ocitl mimo stupně vítězů… Ale zvládl to a po zásluze si odvezl celkové první místo. Holt už asi budeme závodit jen o to druhé…
V ženách to byl souboj mezi Aničkou Tehzou a Aničkou Vackovou. Nakonec šťastnější byla domácí jezdkyně. Sám za sebe jsem rád, že Anna Tehza rozšířila ženskou skupinu, a že máme v této kategorii od letošního roku ještě Miu. Teď ještě aby se k holkám přidaly Terezka Podlahová a holky Vojtů (máma s dcerou) a máme tu rázem sedmičlennou skupinu, která by mohla jet čtyřčlenné H2H.
Jak podotkl v komentářích Emil Martinů, v dětské kategorii se vyrovnanost vytratila a v dětech začal diktovat Petr Martinů. Na něm je znát tréninkové poličské úsilí. O kategorii výše neměl poličský oddíl zástupce, a tak všechny tři slalomy ovládl Max Thiele. V kategorii do 17 let opět dominoval Petr Matouš. Petře, už se na tebe těšíme v příštím roce v kategorii Open a věz, že svou starou vytahanou kůži zadarmo nedáme.
Vítězům gratuluji k úspěchu a všem děkuji za velmi příjemnou atmosféru. Speciální poděkování posílám Petrovi Novotnému a ještě jednou přidávám omluvu…

Petr Janoušek
Předseda ČASS

5 komentářů u „MČR – Bloody Bones Contest No. 7 – Havlíčkův Brod – výsledky“

 1. Kluci PARÁÁÁÁÁDA…Prostě SK8 Slalom POLIČKA . To jsou zas BUŘTO ŽROUTI z fake PRAHY asi naštvaní…. 🙂 🙂 🙂

 2. Krátká zpráva v Menšinových sportech na Beatu proběhne nejspíše v pondělí 15.9 v 7.20 a 10.30 hod.

 3. Díky předsedo za pěkný článek (ostatně jako vždy), další díky klukům do HB za krásné závody (ještě teď to na těle cejtím) a samozřejmě ještě jednou se přidávám s omluvou. Zdarec Zdeněk.

 4. Díky tomu, že jsem se snažil si HB jako vždy užívat si nejsem úplně jistý co všechno Petra N. rozladilo.
  Byl jsem ze začátku taky rozladěný nefunkcí již dávno vyzkoušeného WIFI spojení s displayem. Věřím ale, že chmury budou brzy zapomenuty a HB bude pokračovat v dalších letech stejně skvěle jako doposud.
  VELKÉ DÍKY všem. (vyřiďte i Verunce, zvládla časomíru perfektně)

 5. Zdravím ve spolek a ještě jednou díky za účast na 7th BBC.
  JJ, rád vyřídím Pepo.
  Mějte se fajně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..