Zápis z jednání výkonného výboru ČASS ze dne 28.11. 2012

Přítomni: Peter Pletánek, Pavel Holec, Míra Bartoš, Tomáš Kodíček, Ondra Sudek, Roman Tuma, Petr Janoušek, Josef Štefka, Petr Novotný

Nepřítomni: Dalibor Daňhel (omluven), Martin Kulhavý

 1. Krátká informace o jednání BOD a EU status maršálů

30.11. 2012 bude definitivně rozhodnuto o přidělení Mistrovství Evropy pro rok 2013. Kandidáti jsou Londýn (UK) a Antibes (Francie). Pokud do tohoto data nebude doručena lepší žádost (ve hře může být ještě Itálie), tak ME bude hostit Anglie.
EU status maršálové informovali o stavu časového rozložení závodů v Evropě pro příští rok. Průběžně upravovaná časová osa je k dispozici na tomto odkazu.

 2. Členství v ČASS vs členství ve výkonném výboru (VV) + členské poplatky. Možnost náhrady členů VV.

Chce-li někdo zastávat post v ČASS a ovlivňovat tak dění v ČASS, musí se zaregistrovat a stát se tak členem ČASS. Konkrétně se jedná o Ondru Sudka a Romana Tumu, kteří zastupují svá města v ČASS a přitom nejsou jejími členy. Ondra Sudek již tuto administrativní povinnost splnil, očekává se, že i Roman nezůstane pozadu.
Možnost nahradit v průběhu roku nevýkonného člena výkonného výboru jiným členem nebyla řešena

 3. Přidělení bodů v Českém poháru za diskvalifikaci, popřípadě nenastoupení k závodu

Výkonný výbor rozhodl, že 50 bodů dostane pouze jezdec, který se dostavil na startovní rampu a následně byl diskvalifikován z důvodů stanovených pravidly + např. nemohl do závodu odstartovat z důvodu pozdě zjištěné závady na skateboardu (zkratka DQ). Jezdec, který se nedostavil ke startu bude ve slalomu hodnocen zkratkou DNR (Did not race) a nezíská žádný bod. Bude tak změněna dosavadní praxe, kdy 50 bodů/slalom získal každý jezdec, který zaplatil startovné a přitom nemusel do závodu vůbec nastoupit.

 4. Nový putovní pohár pro ženy

ČASS obstará nový, důstojnější, putovní pohár pro ženskou kategorii. Na pohár budou zpětně doplněna všechna jména žen, které v Českém poháru zvítězily.

 5. Možnost účasti holek mladších 17 let v ženské kategorii.

Každá dívka, bez rozdílu věku, se může rozhodnout pro start v ženské kategorii. Musí se tak rozhodnout na začátku roku a nemůže se v průběhu roku vrátit do původní kategorie. Při účasti v ženské kategorii se stane rovnocennou soupeřkou k ostatním jezdkyním se stejnými právy a povinnostmi. Např. bude bojovat o ceny určené pro ženy, ale bude také platit stejné startovné, jaké platí ženy.

 6. Status formuláře pro české závody

Josef Štefka zaslal vyplněnou žádost o přidělení statusu Main pro závod v Liberci. Nejsou k dispozici vyplněné žádosti pro statusy Prime pro města Havlíčkův Brod, Polička. Polička zaslal nástřel žádosti pro pořádání MS v roce 2014.
Není přiděleno pořádání Mistrovství České republiky. Pořadatel bude určen nejpozději na valné hromadě v Prachaticích. Potencionální zájemci nechť se hlásí u Petra Janouška

 7. Termín valné hromady

Termín valné hromady byl stanoven na sobotu 19.1 2013. Valná hromada se uskuteční v Prachaticích. Odpovídající prostory zajistí Míra Bartoš. Prostory budou nekuřácké.

Zapsal Petr Janoušek

Jedna myšlenka na “Zápis z jednání výkonného výboru ČASS ze dne 28.11. 2012”

  1. já věděla že jsem ten datum někde viděla… 🙂 dík předsedo, ještě že tě máme!!! tak super,budu se těšit…teda vlastně už teď se těším… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..