Mistrovství ČR 2012 – Bloody Bones Contest Havlíčkův Brod

CELKOVÉ POŘADÍ :: VÝSLEDKY MUŽI :: VÝSLEDKY ŽENY :: DĚTI DO 11 :: DĚTI 12-14 :: JUNIOŘI 15-17

Havlíčkův Brod hostil na začátku září mistrovství České republiky ve slalomu na skateboardu pod názvem Bloody Bones Contest. Musím se přiznat, že mé hodnocení tohoto závodu je vždy trochu neobjektivní, protože jej mám obzvláště rád pro celkovou atmosféru, ke které přispívá nejen pohostinnost pořadatelů a lidí žijících v Havlíčkově Brodě, ale nemalou měrou i luxusní ubytování v hotelu U zlatého lva, které je prostě bezchybné.

V restauraci hotelu U zlatého lva byl pro nás v pátek zamluven Petrem Novotným velký stůl a proběhla zde neoficiální welcome párty okořeněná oslavou 50ých narozenin náčelníka slavného SGB teamu Petera Pletánka. Ten zpočátku vůbec netušil, že se něco chystá… Tedy až do doby, kdy se prostořeký Tomík ukecl a mezi řečí náčelníkovi sdělil, že pro něj máme překvapení. Bylo jasné, že si náčelník již vše domyslel a moment překvapení se rozplynul jako pára nad hrncem… Nutno ale dodat, že i tak měl Peter radost velikou…

Letošní dešťovou tradici jsme neopustili ani v Brodě. Z pátku na sobotu spadlo tolik vody, že asfalt ve sportovním areálu Plovárenská odmítal uschnout. Organizátoři tedy operativně rozhodli o přesunu celého ansámblu do bývalého armádního letiště, kde se nachází výborný svah pro giant slalom.

Po krátkých tréninkových jízdách dostaly přednost před muži dámy, které stačily odjet svůj závod. Na muže se již nedostalo, protože začalo opět mírně pršet. S nástrahami giant slalomu se nejlépe vypořádala Eva Jedličková (SGB), která se tak stala Mistryní ČR v giant slalomu. Se ztrátou půl vteřiny dojela druhá Anička Vacková (Bloody Bones, vítězka Českého poháru) a třetí místo obsadila nestárnoucí Renata Trávníčková Škrabalová (Sk8 slalom Polička).

Giant slalom se v ostatních kategoriích dojížděl v neděli, brzo ráno… A jak už to tak bývá, tak po sobotní párty se nikomu moc dobře nevstávalo. Mnoho jezdců zachránila od diskvalifikace lehká přeháňka, která start o trošku posunula.

Čekání na sucho bylo vyplněno slavnostním předáním láhve šampusu Josefu Štefkovi (SGB), kterého tak ocenila Česká asociace slalomu na skateboardu za dosažení mety 100 započítávaných slalomů do světového žebříčku v novodobé historii, tedy účasti na minimálně 50ti slalomových závodech!

Pak už šlo vše jak na drátkách. Svou dominanci v konci letošní sezóny potvrdil Jarda Knettig, který před sebe nikoho nepustil ani v jednom slalomu a kromě třech individuálních úspěchů ve slalomech Giant, Hybrid a Tight shrábl i cenu v celkovém hodnocení. Mistrem ČR pro rok 2012 je tedy ve všech typech slalomů Jarda Knettig z Poličky (Sk8 slalom Polička) následovaný třikrát druhým Robertem Thielem (SGB), který jako jediný dokázal trochu s Jardou držet krok. O třetí místa se podělili Petr Janoušek (Giant, Sinners 84), Zdeněk Mach (Hybrid, Sk8 slalom Polička) a Jakub Knettig (Tight, Sk8 slalom Polička). V celkovém pořadí pak Jardu s Robertem doplnil na stupních vítězů Zdenda Mach.

V ženské kategorii ve všech slalomech ukázala svým soupeřkám záda Eva jedličková (SGB) a stala se tak Mistryní České republiky ve všech slalomech a napodobila tak Jardu Knettiga. Dvakrát druhá (Giant, Hybrid) a jednou třetí (Tight) byla Anička Vacková (Bloody Bones), dvakrát třetí (Giant, Hybrid) a jednou druhá (Tight) pak dojela Renata Škrabalová (SK8 slalomPolička).

V dětských kategoriích si mistrovské tituly odnesli Petr Matouš, Vítek Hromádko (oba Sk8 slalom Polička) a nejmladší česká naděje Terezka Podlahová (Skateboard slalom Prachatice).

Petr Janoušek
Předseda ČASS

11 komentářů u „Mistrovství ČR 2012 – Bloody Bones Contest Havlíčkův Brod“

 1. Peťo jako vždy super!
  Ještě by bylo fajn dát sem ke článku odkaz na výsledky, ne které se dostane každej bez hesla.
  Předem dík.

 2. Doplnil jsem to nahoru nad obrázek, tak Míro zkontroluj ty odkazy, jestli fungují… Je to správná připomínka… Původně jsem ty výsledky doplnil jen k článku oznamujícím závody a tady jsem si nějak neuvědomil, že by bylo dobré je dát i sem.

 3. Petře super, ale zdá se že to bohužel nefunguje.
  Pokud kliknu na odkaz, tak mi to ukáže mou sk8slalom mail adresu a chce to po mně heslo, který si nejspíš nepamatuju, ale to neni podstatný. Dle mého z toho vyplývá, že se k výsledkum dostane pouze člen výboru asociace, kterej má äsociační email adresu a to mi příde škoda. Bylo by fajn, kdyby to fungovalo třeba takhle https://docs.google.com/a/sk8slalom.cz/spreadsheet/pub?key=0AgCekpsVkk8OdC1qMi1Qb2ZBWDduRXBVNDU4QXhXckE&output=html

 4. To jsem z toho jelen… Přístup byl nastaven „Pro všechny, kteří mají odkaz, bez nutnosti přihlášení“. Nyní jsem to nastavil na „Veřejně přístupné na webu“ což je nejvíc, co tomu můžu dát… Tak snad to bude fungovat… i když fungovat to mělo už předtím…

 5. Asi by to chtělo aby to zkusil ještě někdo jiný, páč mně to nefunguje a třeba je problém u mne, což nejsem schopen poznat, při svejch I.T. neschopnostech 🙂

 6. Já to otevřu jak na noťasu, tak na tabetu i v mobilu, vše Jablečné, ale i na noťasu s Win7

 7. No já musel zadat heslo.
  Možná je to tim, že mám asociační adresu, ale tu má předpokládám i Ondra jako člen výboru, tak se divim že po něm jí to nechtělo.
  Ale hlavně že to funguje 🙂

 8. Petre, díky za shrnutí Havlbrodského mistrovství do pekného clánku !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..