Časomíra pro ČASS

Na valné hromadě jsme „marně“ přemýšleli, co udělat s penězi, které hromadíme na účtu. Byly zde slyšet různé návrhy, jako třeba koupit 120 lahví Tequily, ale ty by nás nejspíše neposunuli dál. Tomáš Kodíček navrhoval vrazit peníze do reklamní kampaně na podporu slalomu na skateboardu, ale já si myslím, že by to mělo smysl pouze v případě, že by každé město mělo svůj oddíl, který se schází alespoň jednou týdně a my potřebujeme udělat nábor nových členů do těchto oddílů… Tak to u nás (vyjma Poličky) ale zatím nefunguje.

Já si myslím, že ČASS by měla (kromě toho, co už dělá) hlavně podporovat organizátory, kteří mají ambice uspořádat závod ve svém městě, a trochu jim odlehčit se sháněním veškerého možného vybavení, které je nutné pro pořádání závodů. A tím nejzákladnějším, bez čeho se žádný závod neobejde, je časomíra.

Ano, už slyším hlasy z měst, která si svou časomíru již obstarala, že to je věc z jejich pohledu nepotřebná, ale jak ukázal závod v Brně, i jim se může časomíra, která by v jejich případě sloužila jako rezervní, hodit.

Věnoval jsem proto trochu svého času, abych se poptal po dostupných časomírách na trhu jak v České republice, tak v zahraničí. Výsledek je následující:

 1. Josef Štefka má časomíru, do jejíhož vývoje investoval nemalý peníz. Jedná se o časomíru, která je plně funkční, ale pokud by ČASS chtěla stejnou časomíru koupit, musela by si připravit něco kolem 20 tisíc korun.
 2. Polička má časomíru taktéž vlastní konstrukce. Do vývoje Polička investovala přibližně stejnou sumu, co Josef Štefka. Časomíra je vylepšená o možnost připojit k ní displeje s ukazateli času. Po konzultaci s Petrem Kleinem by bylo možné nechat vyrobit časomíru i pro ČASS, ale cena by se pohybovala nejspíše kolem 20 tisíc.
 3. V Prachaticích mají k dispozici časomíru, která je taktéž domácí výroby. Tato časomíra ale není připravena na H2H souboje a tak je pro ČASS v širším měřítku nepoužitelná.
 4. V Anglii je používána časomíra od firmy R.U. Ready. Časomíra je původně určena pro závody ve střelbě. Angličané ji mají podomácky uzpůsobenou pro závody ve slalomu a H2H souboje. Hlavní výhodou této časomíry je možnost připojení bezdrátových displejů. Viz. obrázek. Cena časomíry je 2×179 USD = 6800 Kč + 4 displeje za 399 USD = 7580 Kč. Je zapotřebí dopočítat ještě cenu za kabely a startovací pásky a samozřejmě je zapotřebí si ještě něco doma dokutit sám.
 5. Poslední časomíra je k dostání na portálu coneracing.com. Jedná se o časomíru, kterou vlastní Petr Novotný a kterou používají pořadatelé ve Francii, Švýcarsku, Německu a prý i v USA. Jedná se o časomíru, která je připravena na H2H souboje, ale nemá žádné výstupy na externí displeje. Viz. obrázek. Cena časomíry je 225 EUR, což je cca 5700 Kč. K této ceně je zapotřebí dopočítat ještě cenu za kabely a startovací pásky.  Je to časomíra, která u mě zatím vyhrála pro její malý rozměr a již takřka konečné řešení.

V rámci diskuze bych od vás rád slyšel názor na nákup společné časomíry. Napište, prosím, zda si myslíte, že je dobré mít jednu společnou časomíru a pokud ano, tak proč a jakou preferujete. Pokud si myslíte, že není dobré mít společnou časomíru, tak také napište proč. O tom, zda nakonec ČASS zakoupí společnou časomíru, či nikoli, rozhodne výkonný výbor v rámci Skype konference.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

51 komentářů u „Časomíra pro ČASS“

 1. Ano, R.U. Ready časomíra vypadá na pohled dobře. Finančně ale vyjde na cca 20 tisíc, protože je potřeba k ní „něco“ dodělat doma… To „něco“ bych zjistil až ve chvíli, kdy bychom se domluvili, že do ní chceme zainvestovat takové peníze…
  Osobně stále preferuji časomíru č.5 od Trackmate… Tam bychom se měli vejít do 10 tisíc…

 2. předsedo po návštěvě londýna preferuji jejich verzi: pro jezdce je super a umožní další rozvoj v oblasti periferii. Stále o ní uvažuji pro Prahu navíc jestli jsem to dobře pochopil tak výrobce na stránkách klade dotaz na individualní řešení.
  P.S. jen je mi líto kluku a jejich investic ale to je problem komunikace a vztahů na malém písečku.
  Proto s ohledem na stav navrhuji přispět chlapcům symbolicky na jejich časomíry a pořídit „anglickou“ jako oficialní asociační.

 3. dotaz- ty dispeje ukazují čas – bez sražených kuželek? to se tam pak dodává ručo? Pokud ano – nešlo by pak k Trakmatu jen přikoupit ty dispeje?

 4. Čas je ukazován bez sražených kuželek a je jej nutné přepsat do nám všem známé výsledkové listiny, kam se také napíší shozené kuželky…
  Displeje mají pouze zobrazovací funkci a jsou připravené pro bezdrátovou komunikaci s R.U. Ready časomírou… Nejsem si jist, ale myslím, že časomíra od Trakmate není vybavena bezdrátovou komunikací… Možná by se k tomu mohl vyjádřit Petr Novotný…

 5. kdo to vymaká aby byl ten cas hned ukazovanej ze srazenýma kuzelkama, dostane ode mne basu piva!!! a flasku destilátu jeho volby!!!

  Ten R.U. Ready (4) Digit Display ukazuje na display jenom setiny, ale pocíta i tisíciny.
  Na tisiciny a vsechno co trvá dýl nez 99 vterin by se musel vzít ten
  Six (6) Digit Display
  a ten stojí uz $539 coz je balík, a potrebujou se dva. To uz je asi lepsi koupit dve LCD Televize a nejak ten cas na ne přesměrovat. Ale já si mluvim lechce, nemám o elektrice ani páru, táta byl televizák a já jsem jednou dostal takovou pecku od toho vysokýho proudu, ze od tý doby delám objízku i kolem zásuvky.

 6. Plety po minutě a třičtvrtě dlouhym slalomu mně nebubou zajímat setiny mého času ale to jak rychle mně Vojta uvede k životu.

 7. Je to chválihodné udělat něco s penězi co má ČASS.Ale když v ČR máme už 5 časomír (Polička,Chosé,Potok,Havl.Brod,Jura Konečný) tak si myslím,že by se mohli pořídit třeba pořádné displeje nebo „něco“(např.tv dokument,atd.)na vzpomínku na Martina Kopeckého.Co se týká časomír tak si myslím,že bezproblému kdokoliv zapůjčí.Příklad: závody v Prachaticích veme časomíru Polička a projistotu třeba Chosé.

 8. Pokud vím, tak Potůček žádnou časomíru nevlastní a Juru Konečného jsem už neviděl dva roky… Myslím si, že použitelné časomíry jsou tři – Poličská, Havlíčko brodská a Chozého…
  Uznávám, že Martin Kopecký byl velkou osobností československého skateboardingu, ale TV dokument by nám k ničemu nepomohl. Navíc Vojta Kotek jeden velmi povedený udělal…. Viz. odkaz http://www.sk8slalom.cz/2011/odesel-martin-kopecky/

 9. Chvíli jsem čekal na nějaké názory a předtucha se naplnila. Demokracie je příliš veliká…. Co člověk to názor.
  Většinou víte, že nejsem zastáncem zakupování další časomíry – jak píše Martin, je jich tu dost. Ale musím uznat, že display je dobrý nápad, jenom musím ještě zjistit na které všechny časomíry se dají které typy připojit. Nejlépe aby to fungovalo se všemi. Ale dobře že se přemýšlí co a jak. Hlavně předejte svoje názory svým zástupcům ve Výk. výboru, až se to bude probírat, tak aby o tom věděli.

 10. Ahoj,
  pro ty co nebyly v Anglii: S displeyema to fungovalo tak ze se vám v tréninku po vasem prejetí pásky zároven vynuloval cas predchudce a spustil se vás. Vy jste okamzite v cíli videli ,Displej byl pár metru za koncem slalomu, jaký byl vás tréniknový cas. Podle me super vec, protoze vnímání casu je dost subjektivní. Kolikrát se mi zdálo jak jsem jel rycjle ale cas byl pomalejsí nez v kole kdy jsem mel „pomalejsí“ pocit. To ale asi znáte sami. Já bych teda byl v podstate pro jakékoliv resení kde by byla tahle moznost. Oficiální „Cassomíra“ by byla urcite super.

 11. Aby zde byl zastoupen názor všech komu to neni jedno, tak já sem pro časomíru s velkým (obrovským) náskokem před všema ostatníma dosavadníma návrhama, včetně světelných tabulí, který mi přídou nejméně vzdálené smysluplnosti. Nicméně tabule jsou pouze příjemný nadstandart k časomíře, která je jak Petr zmínil v článku zcela nekompromisně nejzásadnějším prvkem, potřebným k pořádání závodů.
  Je fajn že se někdo nabízí k zápůjčce své časomíry za 20 táců zdarma, ale je zde spousta možných ale, které mohou ušlechtilou nabídku zhatit.
  Asociační časomíra by nebyla dobrá jen pro Prachatice a jako záloha na všech ostatních závodech, ale byla by velice užitečná k pořádání jakýchkoli lokálních závodů v začínajících městech, kam nemá důvod třeba žádný klub či soukromník (již vlastnící časomíru) jet.
  V kvalitách zmíněných časomír k mání, se vůbec nevyznám a tedy jako laik (blbec) bych preferoval poměr výkon-cena-snadná obsluha a hlavně by to měla být taková časomíra, ke které časem půjdou připojit světelné tabule, o kterých můžeme přemýšlet ve chvíli kdy přibudou další peníze v kase. Například z ME v Brně 2012 😉
  Myslím že můj názor reprezentuje názor celého Prachatického oddílu.

 12. Jestli jsi ty neměl být pokladníkem Míro.Aby ještě neubylo z pokladny za Liberec borče?

 13. Clen SlalomGangBang má vzdycky pravdu (Dulezité je mít svuj vlastní názor, ze ?)
  zdraví a tesím se na novou „CASS ó Míru“

 14. Omlouvám se všem,že jsem sem napsal svůj názor,nápad.Nebylo to myšleno ve ZLÉM.Byl to prostě nápad.Myslel jsem,že čím víc časomír tím víc adidas je možné zbytečné.

 15. Je skvělé, že se zde diskuze takto rozjela… Osobně úplně nesouhlasím s Chozého názorem, že demokracie je příliš veliká. Je naopak dobře, že zde zaznívá spousta odlišných názorů a je pak otázkou hlasování výkonného výboru, zda a jakou cestou se nakonec půjde.
  Většina z nás cítí, že použití displejů zvyšuje vizuálně profesionalitu celé soutěže a navíc je to velmi dobré i pro samotné jezdce. Jelikož ale máme všechny časomíry podomácku vyrobené, tak mi není jasné, jak technicky zajistit jejich napojení na externí displej… Třeba ale někdo poradí…

 16. Však píšu – co člověk to názor…. Taky jsem to tak ale napsal: dejte vědět svým zástupcům ve VV až se to bude projednávat….. v čemž byla podstata.
  Ocenil jsem Martinův nápad a určitě se nemá za co omlouvat. Spíš mi připadá že má jeho nápad podporu.
  Jenom mám pořád problém s těmito diskuzemi – člověk (já) nedokáže přesně slovo od slova opsat jak to myslí a druhý už to napadá….aů
  A Admine díky za new face.

 17. Do nové sezóny s novým webem. Jen doufám, že se Robert nebude zlobit, protože jsem si ho takto vypůjčil…

 18. @admin
  Díky za novou grafiku. Dobrá práce.
  Pokud moje fotka nevadí nikomu jiném, tak pro me je to OK.

  Co se tématu „prílisné“ demokracie týce tak jsem si vzpomnel na jeden Citát:
  “ Clovek =problém, zádný clovek =zádný problém“
  (J.Stalin)

  To ze obcas skrz nejakou formulaci vznikne omyl je normální. Dulezité je si to nebrat moc osobne.
  Jen piste dál svoje nápady at nám to tady nezdechne.

 19. Tak pořád čekám, kdo mi za ten nový design vynadá a ono nic… 😉

 20. Ahoj Všichni,
  trochu mě zaráží, že se nejdřív bojuje aby ČASS disponovala penězi a pak se přemejšlí co vlastně s nimi …
  Nicméně byl bych určitě za to aby se koupila časomíra. Měl by to být typ ke kterému jdou připojit displaye. ( ty se dají koupit později). Pokud chceme rozvíjet slalomy musí se pořádat náborové akce a k tomu je časomíra naprosto nezbytná.
  Myslím si že je to dobrej nápad a pokud bude, musí se o ni starat tak jeden až dva lidi aby nedošla hned k úhoně a aby dlouho vydržela.

 21. Ahoj Ivoši. Tvůj příspěvek mě tak trochu pobavil… A myslím to vážně. Pamatuji si totiž dobu, kdy jsme pořád řešili, co udělat s penězi, které jsme tenkrát neměli a tuším že Kodíček tenkrát říkal: „Vy pořád rozdělujete nějaké peníze, ale vždyť my žádné nemáme… Nejdřív něco sežeňme a pak se dohodneme, co a jak…“… No a ty jsi teď přišel s opačným názorem… Takže mi to vyloudilo úsměv na tváři…

  @Admin
  Martine, aby ses tolik nedmul pýchou… Mohl bys, prosím, přidat odkaz při kliknutí na hlavní obrázek na http://www.sk8slalom.cz? Tak jak to bylo ve staré verzi… Díky… Ale jinak příjemná změna… Jen tak dál.

 22. Novej design je fajn Martine.
  Jinak si troufám odhadnout z diskuse, že většinově je zde vůle pro časomíru. Teď už jen vybrat tu správnou 🙂

  Dalibore, jak psal Pepa „AU“ .
  Evidentně si špatně pochopil psané slovo a zdáš se být dotčen. Ve svém textu zmiňuji rok 2012-2012-2012 a to je rok ve kterém již zřejmě všichni po valné hromadě všdí o navýšení 100,- ke startovnému a že se to vztahuje i na ME a MR. No a čím větší účast jezdců, tím více peněz na možné světelné zařízení.
  To že se vrátí prachy za Liberec z roku 2011-11-11 !!! je myslím jisté a o tom sem nic nepsal.
  Jako borec se taky necejtim kemo 😉

 23. Ahoj vsem,
  jen pro upresneni k uvodnimu clanku uvedu, ze jsem navrhoval podporit z penez CASS navstevnost zavodu tak, aby se zvysila atraktivita jednotlivych akci pro pripadne sponzory a tim ziskani vetsiho a trvalejsiho prinosu financnich prostredku. Zaroven souhlasim s tim, ze lze jiz nashromazdene prostredky smysluplne utratit a zde jsem zaznamenal pouze jeden, zde diskutovany navrh. Samotneho me nic vhodnejsiho nez casomira nenapada.

 24. Vazeni kamaradi,
  pisi do teto diskuze dale neco mimo jeji predmet proto, ze je aktualne sledovana a neumim zalozit novou. Tema by si asi vlastni vlakno zaslouzilo, protoze verim, ze vzbudi vasi pozornost.

  Vetsina z vas moji zenu zna. Ac s Martinem Kopeckym kamaradka, alespon, co mi je znamo, nebyla prilis, zda se mi, ze, navzdory jeji barve vlasu, prisla s velice dobrym, citlivym a vhodnym napadem. Prejmenujme Cesky pohar CASS na Pohar Martina Kopeckeho (presne zneni neni ucelem tohoto podnetu k diskuzi).

  Tesim se spolecne s pani Kodickovou na vase nazory.

 25. Ahoj všichni,
  po přečtení těchto komentářů bych chtěl rád a upřímně říct svůj názor na Nerudovskou otázku: Kam s nimi? A nerad zvedl vlnu nevole mezi námi všemi. Z mého pohledu pokud potřebuji investovat finanční prostředky, tak bych je já osobně investoval tam, kde by se mně suma při nejmenším vrátila. Nákup časomíry pro ČASS mně přijde tak trochu nošením dříví do lesa. V současné době sami víte, že tohoto zařízení je v republice nejméně tolik, co závodů. Za Poličku mohu zodpovědně sdělit to, že do začátku českého poháru budeme mít časomíry dvě a dokážeme je poskytnout nezjištně každému, kdo o ně požádá. Nevím, zda by nebylo lepší peníze investovat do zvoleného (výsledky loňské sezóny) českého týmu, který by reprezentoval ČASS a Čechy na světových slalomových kláních. Sám jako předseda poličského skatu cítím, že pochlubit se tím, že mám jedny z nejlepších v republice, na světě je asi ten nejlepší pocit a deviza k získání podpor tohoto sportu. Těžko by měl hokej, fotbal atd. tolik Jágrů a Rozických, kteří by si měli vybavení a cestování hradit ze svých těžce vydělaných peněz. Další cestu investice vidím do podpory klubů, které mají zájem o rozšíření českého poháru o další závody. A z toho teď už cítím, že financí máme sakra málo. Ještě bych v mém příspěvku chtěl Daláče požádat o objasnění poplatku ze startovného pro ČASS z brněnských závodů 2011.
  Přeji vám hezký večer, skate v duši
  R. Tuma

 26. Nemyslím si že fenomén Jágr-Rosický se uskutečnil dík členským poplatkům jejich svazů. Naopak si myslím že financování u těchto sportů (sportovců), je úplně jiná a nepřirovnatelná písnička.

 27. Byl jsem upozorněn Chozém, že mám v článku chybu. Bohužel to tak nejspíše je… Mylně jsem přeložil informaci z ceníku firmy R.U. Ready, kde jsem se domníval, že „Four 4 Digit Display“ jsou 4 displeje se 4 číslicemi, ale bohužel se jedná pouze o jeden displej se 4 číslicemi. Avizovaná cena 399 USD = 7580 Kč není tedy za 4 displeje, ale pouze za jeden.
  Je mi to líto, špatně jsem to pochopil a všem se omlouvám za mystifikaci.

 28. Teď jsem měl delší hovor s Evou Jedličků… shání na poslední chvíli časomíru pro Prachatice a nemůže žádnou sehnat… Měli jí slíbenou z Poličky, ale ti jí mají prý rozbitou (asi tedy obě mají rozbité)…Otázka je tedy nasnadě: Kde je ta kopice časomír, které jsou k dispozici a tudíž není nutné koupit jednu asociační?!

 29. nechtel sem se do toho téma „časomíra“ motat, je mi i trochu jasný proc ty jedni co maj, rikaj ze zadnou časomíru od ČASS nepotrebujou. Ale mám supr nápad 🙂
  ČASS nepotrebuje poridit časomíru….

  ČASS obstárá jednu NÀHRADNÌ časomíru –> a je to hotovo soudruzi a soudružky

  a ted jdu do práce zalejt kytky, pokecat ze šéfem a pomalu ale sichr do balíme a vypadneme do Prachatic
  cau, cau

 30. ¨Navrhuju svolat výkonný výbor a dát hlasovat o nákupu „náhradní“ časomíry pro asociaci.
  Škoda, že už neni koupená dávno. Debatujeme o tom už slušně dlouho.
  Ach jo.

 31. Jo, to by bylo dobré konečně to kladně vyřídit a ještě by se mohlo jedním vrzem projednat posunutí termínu závodů v Plzni na září, když na nás zahraničí sjelo šméčko s termíny.

 32. Rád bych znovu rozjel diskusi na téma asociační časomíra.
  Je mi jasný že ti co byli pro , jsou pro stále a ti co jsou proti jsou stále proti.
  Nevím však proč se již na toto tolik diskutované téma nehlasovalo.
  Další argument který mne k této iniciativě inspiroval, jest stále stoupající startovné na českých závodech.
  Praha 700,- , Liberec 60 éček. kam to pude dál.
  Pokud by byla společná časomíra, věřím že by se pořadatelské náklady mnohým snížili.
  Dále bych měl k pořadatelům toto:
  – nechci si povinně kupovat triko s logem závodu ani stravenku na jídlo a pití, pokud o tuto hodnotu snížíte startovné. Rád bych se rozhodl svobodně sám zda si to triko koupim a třeba si koupím i tři když se mi bude líbit.

  Moc by mne zajímalo, zda zde má ještě někdo podobný názor jako já a nebo zůstanu jako vrchní rejpal osamocen.

 33. vysvětlení pro rejpala: za Liberec stačí, když zaplatíš 48 E. To co se k tomu dostává můžeš klidně odmítnout. Na jiných MAIN závodech se pro přehled letos platí: Amsterdam 50 E a k tomu řídký triko v dvou mini velikostech, jenom organizační zmatek a závody bez aparatury a moderátora, Riga bude 60 E a ??, Grenoble 60 E a nějaký meals. Už jsme projeli hodně závodů a opravdu se mi zajišťovat organizaci na úrovni a ještě za to doplácet. Rád s tebou posedím a spočítám ti jak to finančně vychází. Co se týče časomíry tak by mě zajímalo, kdo by ji třeba v Liberci obsluhoval a za kolik? Takže za Liberec by se určitě neušetřilo, ba naopak.

 34. Diskuze k výši startovného je asi opravdu potřeba přenést někam k posezení u piva… Sám nevím, jaký pohled je vlastně dobrý… Jestli jezdit za 100 Kč někde na chodníku se stopkami v ruce, bez aparatury a bez nájezďáku (protože všechno něco stojí a i nájezďáky je potřeba minimálně dopravit na místo), ale i tak se třeba dobře pobavit, nebo za víc peněz na oficiálně zavřených tratích s větší bezpečností, s oficiální časomírou, aparaturou a tím i úrovní…
  Možná právě správné vyvážení obojích přístupů je to správné… Ale je to spíše na diskuzi k pivu…

 35. Myslím že je jedno zda k pivu či zde, ale otázkou je zda toto téma diskutovat a já myslím že ano. Tedy pokud nejsem jediný, komu se tento trend navyšování startovného v CZ nazamlouvá. Pak by nemělo cenu to řešit.

 36. Kolik se tedy platí za pronájem a obsluhu časomíry?
  kolik se platí za nájem nájezďáků?
  Kolik se platí za aparaturu?
  Mě by to hrozně zajímalo, hlavně ta časomíra,
  protože jsem víc jak 3 sezony vozil na všechny závody časomíru,
  kterou jsem zafinancoval nákupem potřebných dílů,
  včetně kabelů, fotobuňky, branky, prostě komplet
  a nikdy jsem za to nedostal ani korunu,
  protože bych se ostudou musel propadnout, chtít za to peníze.

 37. A co sponzoři???? Taky mi připadá, že si závody platí závodníci……

 38. Když to tady tak čtu tak nejsem jedinej kdo se nad tím pozastavil. Chápu, že s pořádáním závodů jsou spojené jisté náklady, které máte spočítaný a stejně tak jsou spojený náklady závodníků se těchto závodů zůčastnit. Moc jsme chtěli s Honzíkem přijet ale nepřijedem. J.

 39. Můj osobní pohled (ze strany jezdce i pořadatele) na celou záležitost by vydal na celý článek… a stejně by se to ve mně pralo, protože jako jezdec bych nejraději neplatil žádné startovné, ale jako pořadatel nechci kolem závodu měsíce běhat a ještě jej dotovat ze své kapsy.
  Takže chápu komentář Šmerdy, coby jezdce, ale možná by to chtělo si zkusit i roli pořadatele a získat tak pohled z druhé strany… Míra to má v Prachaticích jednodušší v tom, že nemusí platit dopravu nájezďáků a „pronájem“ Tatranu je grátis… V Poličce jsme loni platili 500 Kč… Je to hodně, nebo málo? … Ondra si svojí zkušenost teprve odbude…
  Protože nevím, co je vlastně správně (např. členský poplatek do ČASS jsme snížili z 1000 Kč na 200 Kč, ale vůbec to nemělo vliv na příliv nových platících členů, takže to v tom asi nebude…), tak se držím pravidla nabídky vs. poptávky… Pořadatel nechť si stanoví startovné dle sebe a jezdec nechť se rozhodne, zda mu ta zábava za to stojí (jaký je poměr cena x výkon)…
  Snad jsem tímto příspěvkem nikoho nenaštval… Více opravdu až u piva (třeba i bez piva :o))

 40. Kolik se tedy platí za pronájem a obsluhu časomíry?
  Kolik se platí za nájem nájezďáků?
  Kolik se platí za aparaturu?

  Nikdo mi nechce odpovědět, nebo to nikdo neví?

 41. Ondro odpovědět ti musí ten kdo pronajímá. Aparaturu bych ti doporučoval sehnat si místní. Zvukařů je v Plzni určitě dost a věřím, že najdete takového kterému bude stačit jedno Liberecké startovné. Hlavně uštříš na cesťáku.
  Čím bych ale u vás začal, je pokusit se sehnat sponzora. Ve větších městech je vždy více potencionálních možností, než třeba v Prachaticích.
  V první řadě ale oslovte váš městský úřad a požádejte je o příspěvek. Argumentujte tím že jde o český pohár. Oslovte regionální noviny, které o tom moc rády napíšou zdarma. protože stejně nemaj o čem psát a českej pohár ve slalomu po 30 letech v Plzni je zralý na titulku. Oslovte místní kabelovku a taky regionální rádio.
  Tohle všechno je pak zajímavý pro sponzora. Sponzor je ochoten dát prachy na akci o který se píše, která je vidět v tv atd a na kterou se možná přídou podívat hojně diváci a ze které bude pravděpodobně video, kde bude vidět jeho logo, stejně tak jako na plakátech.
  Je to hodně práce, ale když si rozdělíte ve vaší partě úkoly a povede se to, tak může být startovný skousnutelný i pro chudší slalomáře a třeba vám i peníze zbudou, za který si necháte postavit vlastní rozjezdovku. Zkuste ji ale raději už nyní nechat postavit za městský peníze.

  Petře nenaštval. O tom je diskuze. V Poličce 500,- asi neni úplně málo, ale pokud odečtu 100,- Kč jako členskej příspěvek do asociace, tak sou to 400,- a pokud by si odpustili triko a lístek na jídlo, tak se jedná o úplně v pohodě přijatelnej peníz.
  U textu na Liberec, jsem četl 60 éček a to je evidentně nejen z mého pohledu mazec. Pepa sem napsal že stačí když zaplatim 48. Snad to neni protekce a platí to pro všechny členy asociace ;-)) Nicméně 48 éček je při dnešním středovém kurzu 25,58 stále 1227,84 a to neni málo ani po odečtení členského příspěvku do asociace 100,- Kč. Ve srovnání s Poličskou pětistovkou, kterou si zmínil je to dvaapůlkrát tolik.
  Co se snížení čelnského příspěvku do asociace týče, tak její význam není pouze v tom aby přilákala nové členy. Její velký význam vidím v tom, že ten kdo jede jeden závod v roce, nemusí platit členský příspěvek stejně velký jako ten kdo jede všechny závody. Vše je úměrné tomu kolik jede závodů a tedy jak moc využívá služeb asociace. Je to prostě spravedlivější. Ten kdo uvidí prapory asociace jen jednou v roce, už nemusí platit 1000,- Kč ale pouze 300,- a to mi příde fér.

 42. No nakonec pro mě není problém nájezďák svařit,
  dát do historické časomíry nové baterky
  a může se frčet,
  jen ta časomíra nebude tak protivně pípat a nepojede se duálně,
  tím pádem bych se mohl dostat na směšně nízké startovné.

 43. Je možný dát kontakt na to zvýhodněný ubytování v Liberci,ať si můžu udělat celkovou kalkulaci závodů? Díky.

 44. zdravím vás z pobřeží francie
  a jen pro pořádek Praha i přes pro některé hrůzné startovné ani letos neskončila v plusu a to i přesto že jsme náklady ořezaly na absolutní minimum Pořadatel na závodech musí vydělat aspoň na pivo aby se mu kompenzovala ta až půlroční práce.

 45. http://www.trackmateracing.com/shop/product.php?id_product=90
  Myslím že nepotřebujeme připojení na velké světelné displeje.
  Měří se s ní i světové rekordy. http://www.facebook.com/photo.php?v=4402602345209
  Pokud vím, tak proti nákupu asociační časomíry, je pouze Polička a Hradec. Tedy nechápu v čem je problém a proč už se dávno demokraticky nehlasovalo.
  Náhradní a bezproblémově funkční časomíra, by se letos hodila nejen v nedělní Poličce, ale stoprocentně i na tak prestižní akci, jako bylo MS ve Štutgartu a to si zdaleka nemyslím pouze já.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..