Odešel Martin Kopecký

Tribute to Martin Kopecký from Vo Ko on Vimeo.

Vážení kamarádi,
Bohužel vám musím sdělit jednu smutnou zprávu.
Martin Kopecký právě v těchto chvílích tluče
nad vašimi hlavami na nebeskou skejťáckou bránu.
Byl dnes večer po otevření jeho bytu
nalezen mrtev.

MARTINE, ŠŤASTNOU CESTU…

Vojta

21 komentářů u „Odešel Martin Kopecký“

 1. ŘEDBĚŽNÁ INFORMACE PŘEDBĚŽNÁ INFORMACE (upřesnění dne 23. 11. 2011 večer)
  DNE 26. 11. 2011 SOBOTA v 11 hodin
  SE KONÁ POHŘEB
  PANA MARTINA KOPECKÉHO
  v LITOMYŠLI .
  ( Ul. U PLOVÁRNY ZA ZIMNÍM STADIONEM)
  OBŘAD BUDE BEZ OFICIÁLNÍCH ŘEČNÍKŮ !!!
  Z POVĚŘENÍ RODINY PROSÍM ZÚČASTNĚNÉ O NĚKOLIK SLOV …………

  SETKÁNÍ PO OBŘADU PROBĚHNE V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM LITOMYŠL

  ZA SESTRY BOHDANKU A KLÁRKU RENATA A IVO

 2. Tohle napsal Jani na skaterock.cz

  Martin,

  My dear friend, we shared many great moments together! I would like to thank you for your contributions to skateboarding and for giving me many memorable moments while visiting your country, meeting your friends and racing in your races! You were always a good host to visiting racers, and a great organizer!

  May you rest in peace now.

  /Jani

 3. Pokud vás napadá někdo ze zahraničních kámošů, co pamatujou Martina, tak zde je překlad možný k rozeslání:

  On a sad day of November 21 2011 our dear friend Martin Kopecky passed away. For most of us Martin was a friend, great companion or simply just a somebody we heard countless stories about or his name might had leaked to you through media. For most of us old time skaters he was absolutely exceptional and special person in all possible meanings of these words. His multifaceted talents allowed him to contribute so much to our group of misfits, punks and other damaged goods.
  Skaterock.cz called him in the interview from 30. 12. 2011 „THE DUKE OF CZECH SKATEBOARDING“ only to rename the interview to „THE KING OF CZECH SKATEBOARDING“ after his way too early departure and I am sure many of us would undoubtedly agree with this statement. The way Martin affected Czech skateboarding with his numerous activities in the 80s is still showing its marks to this day naturally often without any knowledge of todays youth about it. The same way he changed the skating itself in our country he also had tremendous impact on numerous people around him altering our ways of life. Those who can remember will never forget countless parties and some girls wish they would never forget those moments which Martin loved so much as much as he loved pioneering the world of skateboarding for all of us.

  Please add any of your memories and moments with Martin you would like to share with us. He might not be able to read them but he definitely deserves to be remembered and missed.

  R.I.P. Martin and thank you for everything

  http://www.facebook.com/event.php?eid=186977121389631

 4. co jsem tak koukal na Clausovu komunikaci na FB, tak Shane Rouse už to ví

 5. Kazdý setkání s Martinem stálo za to !
  Dokázal vzdy delat nezvyklé veci. Kdyz jsme napr. za „totáce“ jeli na závody „ven“ tak pár metru za hranicema vzdycky otvíral flasku sektu aby jsme si mohli pripít na krátkých pár dní svobody, které jsme meli pred sebou.
  Otevrel nám moznost vyjet ven a tak jsme mohli ukázat ze ceský skateboarding za neco stojí. Kdyby nebylo Martina, tak bych si nemohl poklábosit s Gonzálesem na Summercampu v Prachaticích.
  Krátká historka odtamtud – Na záver campu byla v Praze usporádaná pro vsechny úcastníky vecere. Problém byl ze tehdejsí zrízení (spíse zrícení) oddelilo „západáky“ od nás. Super bylo, ze Gonzáles & Co. chteli být s náma dohromady. Po delsí bezvýsledné diskusi s „orgány“ to skoncilo tak, ze za náma prisli ven na ulici i s jejich talírema a tak jsme povecereli spolecne na chodníku v prachu ulice.
  Skateboarding patrí do ulic, takze to vlastne skoncilo dost symbolicky.

  Loni v Policce jsem mu dal svou knihu fotograií. Vyprável mi, jak se u toho pobavil. Jsem jsem rád, ze jsem ho v dobe, kdy mu uz viditelne nebylo dobre, mohl trochu potesit.

  Poslední fór, který jsem od nej slysel:

  “ Smolarem století byl Gagarin, obletel celej svet a zase pristál v Rusku…“

  (Skoda, ze mu Martin nedelal managera, asi by pak skejtoval )

  Martine, ty potouchlíku, budes nám tady moc chybet !!

 6. Super video a důstojná pocta Martinovi, Vojto. Vojto, nevíš, jestli by nešlo to video přímo nasdílet sem na web? Aby tu nebyl „jen“ odkaz, ale celé video?

 7. mám to po všech útrapách v mnoha verzích rozlišení – nejdřív to jako mpeg mělo 780mega, po několika hodinách jsem ho natlačil na FB, tam to viselo pět minut, a pak to smázli kvůli autorskejm právům na muziku. Hledal jsem jinde, ale tam zase bylo omezení do 500mega, a tak se znova a znova přerendererovávalo, aby byl splnět datovej limit, a zůstalo to koukatelný, a tak se i formát měnil na WMV a zase renderovalo, a když se to konečně povedlo, tak ten upload opakovaně spadnul na vimeu. Uffff. Takže jestli je libo, je to k dispozici ve verzích od 160ti do 780 mega, a komperese WMV zatím vycházela jako nejvíce koukatelná.

 8. Moc pěkné video,dík Vojto!!!!!Robert Thiele Says: krásně napsané.

 9. Jo,jo Vojto je to super !!
  Jak jsme byli mladí a krásní!!
  Pár z nás bylo teda uz tenkrát tak vosklivejch jako ted.
  (treba já)
  Martine, nevim jestli jsi v nahore nebo dole. Já myslim ze dole by jsi mohl mít víc kámosu nez nahore a ze by tam taky mohla být vetsí sranda …

 10. Tak jsem po dlouhý době zavítal sk8 web a čtu tuto smutnou zprávu. Připojuju se, je mi líto, že Martin už není mezi námi. Jsem rád že jsem měl ještě možnost ho vidět a prohodit s ním pár slov letos na závodech ve Stromovce. Všechny vás starý kámoše se Strahova zdravím.
  Ládínek.

 11. sikovnej pejsek, Roberte, o vikendu to zacnu ucit kocky, aspon jedna by se to naucit mohla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..