Zpráva ze Skype konferencí BOD ISSA

Takřka pravidelně (až na jednu výjimku :-)) se zúčastňuji Skype konferencí BOD ISSA a myslím, že přišel čas vás seznámit s pár body, které z těchto konferencí vyplynuly.
První je fakt, že se budou opět konat doplňující volby do BOD ISSA (BOD ISSA = Board Of Directors International Slalom Skateboarding Association – neboli představenstvo mezinárodní skateboardové slalomové asociace). BOD je složeno ze 7 lidí, ale to už asi každý ví. Dle regulí ISSA by se měli v lichém roce (a to je tento) volit 4 noví členi BOD (v sudém pak 3 noví členi). Každý člen je tedy volen na funkční období 2 let. Jelikož ale v předchozích letech BOD příliš nefungovalo, stalo se, že loni bylo odvoláno (a tedy i voleno) 5 lidí, a proto v současné době bylo zapotřebí, aby 2 členi zvolení v loňských volbách již teď nabídli svá místa pro letošní volby a dal se tak dohromady potřebný počet 4 míst. K místu Petera Klanga a Wesley Tuckera nabídl své místo Jonathan Harms a Jani Söderhall. Protože jsem ale nechtěl, aby Jani, coby člověk, který v současné době dělá pro světový skateboarding nejvíce, odstoupil z BOD, tak jsem nabídl své místo. Odstupující členové BOD tedy budou Peter Klang, Wesley Tucker, Jonathan Harms a Petr Janoušek. Tito členové mohou samozřejmě znovu kandidovat.
Volby by měly probíhat následovně: od půlky do konce listopadu proběhne návrh nových členů BOD a jejich akceptace. Pak budou první týden v prosinci samotné volby s následným vyhodnocením a doplněné představenstvo převezme otěže 1. ledna 2012. Volit budou moct členové ISSA, kteří za letošní rok uhradí členský poplatek 10 USD. Je zde jediná výjimka a tou je Hans (Corky) Koraeus. Věřím, že všichni toto jméno již alespoň jednou zaslechli. Jedná se totiž o člověka, který dává dohromady světový žebříček a tvoří různé SW nástroje. Za jeho činnost mu bylo uděleno čestné členství oproštěné od členského poplatku.
Původně se chystaly i volby status maršálů a národních koordinátorů. Tyto volby byly ale na mé doporučení zrušeny. Volby status maršálů byly zrušeny z důvodu, že je velká spokojenost s jejich prací a tak není důvod měnit něco, co funguje. Volby by se konaly pouze v případě, že by některý ze status maršálů odstoupil.
Volba národních koordinátorů nebude v režii BOD ISSA, ale v režii národních asociací, popřípadě jezdců (BOD ISSA (nebo status maršálové) bude hledat nové národní koordinátory pouze v případě, že národní koordinátor nevzejde z doporučení svazů a jezdců). Funkční období národního koordinátora není stanoveno a obecně je teď zastáván názor, že čím déle, tím lépe… Neboli, když už daný člověk ví co a jak, tak jej hned neměnit a nezaučovat člověka nového :-).
Dále byl diskutován členský poplatek do ISSA pro rok 2012, což je dost ožehavé téma i u nás :-). Zatím to vypadá, že se poplatek bude pohybovat někde kolem 15 USD, což je spíše poplatek symbolický.
Dalšími tématy jsou články do časopisu Concrete wave, diskuze nad pravidly a pak otázky týkající se šampionátů. Tato témata ale nemají konkrétnější výstup.

Petr Janoušek
Vice Prezident ISSA a EU Status Marshal

 

6 komentářů u „Zpráva ze Skype konferencí BOD ISSA“

 1. Petre, díky za Info.
  Mozná by se o tom mohlo v pátek vecer ztratit pár slov az budem u Dalibora v hospode. Aby vsichni vedeli koho volit a tak…

 2. Petre, taky moc díky za info. Já vidím v tich BOD volbách ale docela prúser a to, protoze muzou volit jenom clenové ISSA který zaplati tich 10$. Já ted nevim jestli budes zase kandidovat (byla by to moc skoda kdyby ne). Ale kdyz jo, tak nebude mít cesko takovou sílu jako minule -> protoze asi není moc cechú který zaplatí tich 10$ (a já asi taky ne, nevim proc bych to platil) ty prachy dám radsi CASS aby se treba podporovali juniory. Robert má pravdu, pokecáme to u Dalase.

  Mám jeste otázku: bude se delat nekdy Inventura CASS pokladny? Mne by zájímalo kolik je tam penez nebo za co se ty peníze spendovali a nebo co je s tima prachama plánovaný…

  Tesim se na vás, a nezapomente Helmu
  http://www.slalomgangbang.com/images/skateboarding-is-sexy.jpg

  Plety

 3. V tuto chvíli nemám v plánu opět kandidovat vzhledem k situaci v Česku… Prostě mě to stojí akorát spoustu času a zájem o využití mé pozice v BOD ze strany českých organizátorů byl a je nulový.
  Pro příští sezónu chci být pouze EU status maršálem, což je dle mého názoru velmi významný post pro Česko… a hlavně jezdcem 🙂
  PS: Krásná helma, Plety….. 🙂

 4. Vím, že sem můj dotaz asi nepasuje, ale pořeboval bych vědět předběžný termín valné hromady. Ptal jsem se Míry který by to měl zařizovat a taky nic neví. Mohl by se někdo kompetentní k tomu vyjádřit ???? Předběžný termín byl údajně víkend v třetím týdnu ledna, je to skutečně tak ?? skejtu plnou hlavu Tuma

 5. Předběžný návrh, je Romane 21. leden, ale zde a ani na FB kam sem psal, se nikdo k němu nevyjádřil. Asi maj před vánoci všichni hoňky 🙂
  Vzhledem k tomu, že se nikdo nevyjádřil k tomuto termínu záporně, usuzuju, že jede pravděpodobně o termín většině nejvíce vyhovující a tedy na 90% konečný.

 6. Čau kluci,já přijedu s Tomem určitě v pátek 20.1.

  Zdarec Dalas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..