Členské poplatky do ČASS

Tématem, kterým bych se chtěl zabývat a které bych chtěl řešit pro sezónu 2012 (a pokud by byla vůle, tak i pro sezónu 2011),  je skloubení Českého poháru, jeho hodnocení (a defakto českého žebříčku) a placení členských poplatků do ČASS. Myslím si, že v Českém poháru by měli být hodnoceni všichni, kdo se zúčastnili byť jediného závodu Českého poháru, bez ohledu na to, jestli jsou členi ČASS, nebo ne. Pak v Českém poháru nebude figurovat 20 lidí, ale třeba 50. Dále si myslím, že vzhledem k obtížnosti výběru členských poplatků bychom měli jejich výši značně snížit a přenést výběr poplatků do ČASS na samotné závody (něco jako je ke každému lístku v kině připočítán příspěvek na kinematografii, tak u nás by to byl příspěvek ČASS na rozvoj slalomu na skateboardu). Má představa je 100,- Kč za dospělého a závod (18 let a starší) a 50,-Kč za dítě a juniora (do 17 let včetně, pakliže nejezdí v kategorii Open. V tom případě by platil 100,-Kč). Členský poplatek do ČASS navrhuji snížit na symbolickou částku 200,- Kč pro členy od věku 18 let včetně, děti a junioři by neplatili členský poplatek žádný. Za tuto cenu budou moci plnoletí členové volit a ovlivňovat dění v ČASS, všichni členové pak dostanou závodní licence. Ten, kdo nebude členem ČASS, nemůže očekávat jakoukoli odpověď od představenstva, případně výkonného výboru při diskuzích na sk8slalom.cz (Zda mu bude odpovězeno záleží čistě na rozhodnutí představenstava).
Příspěvek na rozvoj slalomu na skateboardu by se vybíral na závodech započítávaných do Českého poháru, případně s ISSA statusem Basic a vyšším. U závodů, se kterými nebude mít ČASS nic do činění, a které se nebudou započítávat do Českého poháru, ani do světového žebříčku (závody s nejnižším statusem Plain) se pochopitelně žádný příspěvek vybírat nebude.
Myslím, že nejlépe to bude pochopitelné na následujícím příkladu:
V Prachaticích Míra uspořádá závod, který bude chtít zařadit do Českého poháru. Pak startovné bude vypadat následovně: příklad je pro dospělého: Míra bude chtít 300,-Kč startovného na pokrytí nákladů na pořádání závodů + bude k této částce připočítán poplatek 100,-Kč jako příspěvek ČASS na rozvoj slalomu na skateboardu, dohromady tedy bude startovné 400,-Kč. Samozřejmě se Míra může rozhodnout, že jeho závod bude mít pouze status Plain, výsledky nebudou zaslány ke zpracování do Českého poháru, ani do světového žebříčku a pak bude startovné 300,-Kč. Děti by zaplatili startovné určené Mírou + 50,-Kč, v případě, že by se jejich výsledky započítávali do Českého poháru. Pokud by se jednalo o závod nezapočítávaný do Českého poháru, tak by děti zaplatili jen startovné určené Mírou bez navýšení o 50,-Kč.
Po skončení závodu Míra převede (nebo složí) na účet ČASS vybrané poplatky na rozvoj slalomu na skateboardu. Bude se jednat o částku rovnající se počtu jezdců ve výsledkové listině v kategorii Open a ženy krát 100,-Kč plus počet dětí krát 50,-Kč.
Tento návrh je předjednán s předsedou ČASS Radimem Hromádkem a místopředsedou ČASS Josefem Štefkou.
Co si o tom myslíte?

Petr Janoušek
Vice President ISSA, EU status marshal
😉

PS: Trochu mě mrzí, že většina členů výkonného výboru neuznala za vhodné se k tomuto tématu vyjádřit již v Google dokumentech, tak jak jsme se dohodli na valné hromadě v Havlíčkově Brodu. Co víc, ještě se tam ani jednou nepřihlásili. Možná by stálo za zvážení, jestli by nebylo vhodné tuto funkci přepustit někomu jinému, kdo by měl chuť a čas se tomu trochu věnovat…

63 komentářů u „Členské poplatky do ČASS“

 1. Tak tento návrh je konečně schůdným řešením po kterém voláme již delší dobu.Pokud by se podařilo ho odhlasovat již od letoška myslím ,že ČASS by měl mnohem více členů 🙂 Renata Škrabalová

 2. Děkuji Renato za komentář… Přidá se ještě někdo další?

 3. Myšlenka je to dobrá, to už jsem ti říkal. Už na Valné hromadě jsem to chtěl řešit, to víš. Určitě by se o tom mělo promluvit, ale když si to spočítám tak těm co pojedou na všechny závody to vyjde finančně na stejno. Proto asi nikdo moc nereaguje. A už vůbec to nezvýší počet členů ČASS. To spíš když by organizátoři závodů snížili startovné (to je podstatně objemnější částka) a pořádali akce pro „začátečníky“.

 4. Souhlasím s návrhem.
  i pro lidi co jezdí na vetsinu závodu to vyjde levneji. Pro ty co pojedou jen jednou nebo dvakrát by mohlo být motivující být uveden v tabulce CZ Poháru a nemuset platit tolik. Pro poradatele je to asi práce navíc ale podle me pomerne casove nenárocná. Koneckoncu to muze být provedeno treba i týden po závode, takze by tam byla i jistá casová rezerva.
  Podle me celá akce usporí trochu penez ale nesliboval bych si od toho nejaký rasantní nárust clenské základny.
  Jen na konci sezóny bude vypadat tabulka trochu objemneji.
  Pocítám ze se ale i tak jen tezko prehoupneme prez 30-35 lidí.
  Zadarmo nebo hodne levne bych to dal juniorum a detem.
  Kdyz je to chytne tak muzou pak platit normálne az budou jezdit v dospelejch. „Nevybírání“ startovného by byl pak vlastne prímý
  vklad ha rozvoj „kinematografie“ neboli slalomu v Cechách.

 5. Ano, kluci, souhlasím s tím, že více členů do ČASS to nepřivede… Záměr je, aby více lidí platilo méně a tím na kopičce bylo stále stejně peněz… Tedy, aby nám do kasy ČASS přispěli i zahraniční jezdci… Také se domnívám, že tento systém by byl spravedlivější.
  Tak jak jsem to napsal, tak je to myšleno jako můj návrh, který není dogma, které by se nemohlo změnit. Pokud by byl většinový názor, který by se vyslovil pro další úpravu návrhu, rád tuto úpravu provedu… Mám třeba teď na mysli návrh Roberta směrem k dětem…

 6. Ahoj vespolek,
  přidávám se k názoru, že nepřímá úměra mezi velikostí členského poplatku a velikostí členské základny neexistuje.
  Martin Kulhavý

 7. Díky všem, kteří se tady vyjádřili… Potřeboval bych, aby tady napsali svůj názor všichni členové výkonného výboru (kteří zároveň zastupují organizátory závodů), protože jich se samotný výběr bude týkat a pak bych to postoupil ke konečnému schválení, nebo zamítnutí, představenstvu ČASS.

  Předpokládám, že pro je:
  Havlíčkův Brod
  Hradec Králové
  Polička (snad)

  Nevyjádřili se:
  Praha
  Prachatice
  Brno

  Pokud se pletu, tak mě opravte…

 8. Psal sem mega obsáhlý příspěvek hned po Renatě. Zabral mi asi půl dne a pak mi padlo PC a bylo to v čudu.
  Vzteky sem se sem od té doby nepodíval.
  S návrhem samozřejmě souhlasím. Když sem na podobné téma loboval koncem roku, tak jsem byl u mnohých z vás evidentně za debila.
  Přímá úměra mezi výší poplatku souhlasí.
  Minimálně já sem uvažoval, že pokud budu mnět platit demagogických 1000,- Kč tak se na to vykašlu a věřím že bych nebyl sám. Klidně však vypláznu litr, postupně, pokud se z účastním všech závodů.
  Tedy je jasný že s Petrem souhlasím a zvolávám hurá, no konečně!!
  Jen si dovolím dva bodíky do diskuse:
  1. základní členskej příspěvek stačí 100,- bohatě. Stále nevidim důvod, proč platit více. Naopak čim nižší, tim větší stále vidim šanci na nárůst členský základny. Při 100,- se stanou členy třeba i nezávodící přátelé slalomu. Nebo třeba longborďáci, si zaplatí stovku, aby si mohli zajet ofiko závod českýho poháru. Proč ne. Já bych to vítal.
  2. sem přesvědčenej že by se tento návrh měl uplatnit ihned, tedy od letošní sezóny. Na konci roku ste mne někteří s decentní dávkou arogance posílali k šípku s odůvodněním že sem měl bejt na valný hromadě.
  Nesmysl. Loni byla schůze taky v lednu 2010 na sezónu 2010. Tak proč by se o tak zásadním problému nemohlo rozhodnout nyní a lacino, tedy virtuálně.

 9. @Míra
  Ahoj, Jsem jenom chtel upresnit ze pokud jsi byl u nekoho
  za debila koncem roku tak u me jsi tím byl uz PREDTÍM. Hi,hi
  (Doufám ze jsem te ted nasr… abych se s tebou mohl v hospode zase udobrit !)

 10. Takže už zbývá jen Praha vedená Tomášem Potůčkem a Brno, kterému „šéfuje“ Dalibor… U Dalibora vím, že má nějaké lapálie s připojením k internetu, tak to s ním zkusím vyřídit telefonicky… i když… V Brně teď pořádají závody kluci z Poličky, takže je to asi hlavně na nich…
  K Mírovo bodu č.1: Je to opravdu téma k diskuzi. Osobně si myslím, že se nerozroste členská základna jenom proto, že se ještě sníží členský poplatek. V současné době se každý může stát sympatizujícím členem a nemusí zaplatit ani korunu… A stejně nám nějak závratně základna neroste… Už to prostě není o penězích… Navíc, dle mého návrhu, budou do Českého poháru započítáni všichni, kteří se zúčastní byť jediného závodu Českého poháru (nebude to svázáno s členstvím v ČASS), ale ve startovném přispějou do pokladničky ČASS. Naopak si myslím, že můžou bejt i takoví, kteří se jednou svezou, dostanou nějaké body, uvidí se v tabulce Českého poháru a zatouží se v této tabulce posunout výše… a pak pojedou i na další závody. A z toho budou mít přínos jak pořadatelé, tak ČASS. Neposlední výhodou tohoto systému by měla být menší administrativa při zpracování průběžných výsledků Českého poháru…

 11. Já osobně bych byl také pro, jet tímto systémem už od letošního roku. Zkusme o tom hlasovat. 🙂

 12. Ale o tom se už teď tímto způsobem vlastně hlasuje… Představenstvo ČASS dostane „na zlatém podnosu“ návrh, včetně toho, jaké města jej podporují a jaká ne… A bude na představenstvu, aby nakonec rozhodlo, zda návrh bude přijat a představenstvo jej uvede v život, či nikoli… 😉

 13. k bodu č.1 a Petrovu vyjádření.
  Petr má asi pravdu, ale stále v tom nevidim důvod a ani on jej nevyřkl, proč platit 200,- a ne třeba 100,- Kč. Kdyby Petr zcela v úvodu, tedy ve svém návrhu tohoto tématu napsal 100,- Kč a né cituji: „Členský poplatek do ČASS navrhuji snížit na symbolickou částku 200,- Kč…..“ , tak by o tom zřejmě nikdo nediskutoval a odsouhlasilo by se to. Pro někoho jsou 200,- částka symbolická, pro někoho to můžou být 2000,- a tak dále. Já tu stovku raděj propiju, pokud nevidím její konkrétní potřebu a smysluplnost dávat jí do pokladny.
  Bylo by fajn, kdyby se k tomuto bodu vyjádřili i ostatní a připsali i svá odůvodnění. Tedy PROČ ano a proč ne. Fráze typu kolik propijeme rohlíků, pro mne není důvod.
  Bod č.2 je nyní asi bezpředmětný, což je fajn, ale nechápu, proč to nešlo v listopadu 2010, kdy sem sem na to téma psal.
  Stejně mi nepříde zbytečný Radimovo příspěvek, jakožto legitimně kompetentního předsedy, kde navrhuje hlasovat.
  Autoritu předsedy by měli respektovat i ti kdož pro něho nezvedli ruku 😉

 14. Jako jezdci je mi fuck jedno jestli zaplatim 1000 nebo 200 a 7 x 100 z pohledu pořadatele je to špatně protože ta 100 bude budˇ jeho nabo čassu startovné nejde šroubovat pořád výš.Já už dnes o některých závodech přemýšlím jestli je na protest proti výši starovného nevynechám.
  Samozdřejmě rozšíření míst v žebříčku je potřeba ale když zvednu starovný nepřilákám výc jezdců ba naopak a do žebříčku přijdou jen ti co jezdí stejně už 30 let a ti co by dali jen jedny závody se na to díky tomu možna vykašlou.
  Bylo by potřeba hlavně přesně definovat potřeby a úkoly čass a jejich konkrétní finanční náročnost ne pořát řešit a schraňovat peníze bez jasného rozpočtu.

 15. Jinými slovy nám chceš říct, Pavle, že raději zaplatíš 1000,- Kč + startovné ve stejné výši, jako by jsi ho zaplatil (a nebo taky ne), kdyby jsi dal do ČASS 200,-Kč, ale ta stovka navíc by šla do kapsy pořadatele… Přiznám se, že to nechápu…
  Tak jak to navrhuji já, tak bych do ČASS zaplatil 200 + 7*100 = 900,- Kč. A s každým závodem, na který bych nemohl jet, zaplatím o dalších 100 Kč méně… Ale zase do kasy zaplatí Kowalski, Hadestrandi, Kuzmins…
  A na co ty peníze jdou? Uvědomme si, že se nejedná o nějakou převratnou částku sníženou o měsíční bankovní poplatek 129 Kč. Když pak na konci roku koupíme sady pohárů pro každou kategorii, tak tam zbude pár tisíc, které by mohl Radim použít pro pořádání Krocení prkýnka pro příchozí a na propagaci ČASS. Na žádný velký projekt to není…

 16. Ale o tom by se měli spíše rozpovídat kluci z představenstva… Předseda a místopředsedové + výkonný výbor…

 17. Martine admine…Je čas zprovoznit call pro členy výboru. Podporuju tvoji snahu a byl bych moc rád kdyby jsme to začali používat všichni. Pokud to půjde. Nouzově se dá využít Skype, ale to se také musí přihlásit i ostatní.
  Tak chlapci!: Dalibore, Míro, Petře N., Petře K., Tomáši K. a Tomáši P.- je to na vás, stačí se s Martinem domluvit a aktivovat si Call na Gmailu.

 18. Spoj se s Martinem.
  Call je stejný jako Skype jen je pod Gmailem, kde máme i ostatní dokumenty pro web a můžeme tak jeden dokument společně v reálném čase upravovat a nemusíme dokola posílat maily všem k připomínkám.
  Až si za cca 150 kč každý pořídí sluchátko s mikrofonem a nainstaluje ten program, můžeme konečně schůzovat všichni a zadarmo. S Petrem J., Radimem už tak fungujeme.

 19. aha. Tušil sem že to bude něco jako skype, ale nevěděl sem proč si instalovat do svého PC další komunikátor, když mi skype příde dostatečný.
  Zřejmě to že je pod Googlem (Gmail) je asi tedy technicky nezbytné, jestli správně chápu.
  Konferenci provádíte s webkamerou? Mám totiž problém, že když na sbe lidi nevidí, tak nepoznaj podle mimiky kdo chce zrovna mluvit a skákaj si do řeči, což je ubíjející.
  Pak-li že ano, musel bych si koupit nejen sluchátka s mikrákem, ale i webkameru. Čemuž sem se až dosud zuby nechty bránil, ale v rámci ČASS bych se holt přizpůsobil 🙂

 20. Dobře tak specialně pro Petra Absurdní příklad
  Stromovka za neúčasti města je zcela závislá na starovném ale jeho maximální ziskovost je při startovném do 200 Kč cca 10 tis
  odevzdám-li 5000 čassu musim je doplatit já a pak je můj příspěvek 200 + 700 + 5000.
  Řešení: zvýšit starovné – důsledek vyberu stejně od míň jezdců.
  nebo snížit status pak ale vyberu stejně míň,žebříček nerozšířím a čass nedostane nic a to asi taky neni účelem. Dobré je to tedy jen pro ty kdo nic nepořádají. Problém členského poplatku není (podle mého) v jeho výši ale v ochotě jej platit protože když může někdo dát 2500 startovné na jeden závod a má problém zaplatit 1000 na rok za administraci a svou prezentaci v žebříčku tak to neni v penězích.

 21. Petrův návrh je prostě férovější vůči většině.
  Pokud někdo z jakýchkoli důvodů má možnost jet jen jeden závod za rok, tak proč by měl platit ČASSu 1000,- stejně jako ti kdož jedou celý pohár a tedy pontencionální výhody členství využijou na plno.
  Nevim proč bys měl za stromovku doplácet 5000,- ?
  Prostě ve tvejch propozicích bude že startovné je 200,- plus 100,- poplatek do zastřešující ČSSA.
  Nebylo by možná špatný, aby ČSSA dalo každýmu startujícímu na místě stvrzenku s razítkem ČSSA aby bylo každýmu jasný, že z té stovky pořadatel nemá ani kačku. Pokud by byl přítomen pokladník ČSSA, či jeho zástupce, pak si hezky může keš prachy souhlasící s počtem vydaných stvrzenek a tabulkově zaprezentovaných jezdců ovést do pokladničky.
  Pořadatel bude z obliga před podezřením z nadměrného obohacování a nebude mít další pakárnu s posíláním peněz, při všech ostatních starostech okolo závodů.

 22. Už se trošku ztrácím v diskusi. Princip Petrova návrhu je v tom, že každý kdo se zaregistruje zaplatí peníze pořadateli za startovné a ČASS vybere na základě startovní listiny spolu s organizátorem peníze od jezdců ( v potvrzení na místě bych neviděl problém, peníze mohu klidně vybírat já, oproti potvrzení a celkovou sumu odevzdám pokladníkovy, nebo odešlu na učet). V současné době je to tak, že poplatek ČASS mnoho lidí platit nechce. Chápu, že k tomu mají možná své důvody, nicméně mi nepřijde principiálně správné aby startovné museli platit všichni a členství v asociaci jen někdo a zdůvodňoval to tím, že v žebříčku být nemusí. Ostatní v něm být chtějí a proto také závodí. Nechci se opakovat ale ČASS je garantem nějaké kvality a věcí dalších. Nevidím na tomto návrhu nic špatného, ba naopak je mi velmi sympatický. Zkusme to a uvidíme. Nejsem ekonom a pokud by byl někdo schopen zpracovat jednoduchou kalkulaci jako podklad pro hlasování tak si myslím, že budeme vědět hned jestli ano nebo ne a pokud ANO tak s jakým rizikem. Já za sebe říkám ANO mě se ten návrh líbí.

 23. Asi nejsem z nejchytřejších, ale tvým počtům nerozumím, Pavle… Tomu, čemu rozumím, je, že máš tu volbu nepořádat závod ve Stromovce pod hlavičkou ČASS a tedy mít startovné o 100 Kč za osobu nižší… To může být tvá volba, ale pak nemůžeš chtít, aby se někdo s ČASS tím závodem zabýval a započítával jej do Českého poháru. Pokud ale chceš, aby ti tam přijelo víc lidí (jak sám píšeš), chceš svůj závod propagovat na webu ČASS, chceš, aby výsledky někdo z ČASS započítal do Českého poháru, chceš, aby loga sponzorů byla vidět zde na webu, prostě chceš požívat určitých benefitů, měl by jsi zkousnout, že musíš také něco na oplátku nabídnout a to je výběr poplatku na rozvoj slalomu na skateboardu… Pak ČASS bude moci podporovat Krocení prkýnka a podobné akce, z kterých můžou přijít noví jezdci, kteří ti nakonec zaplatí startovné na tebou pořádaném závodě…
  PS: Prosím tě, ukaž mi někoho, kdo dal 2500 Kč za startovné a nedal 1000 Kč členský poplatek… Nikoho takového neznám. Znám ale lidi, co si nemůžou dovolit zaplatit 2500 na startovném (a ani je nezaplatili), nemohou jet na všechny závody, protože je to pro ně drahé, ale když pojedou na 2-3 závody v roce, tak už ty 2 až 3 stovky zaplatí… A nemusí být členy ČASS a platit 200 Kč členský poplatek…

  Míro, prosím, žádnou byrokracii… žádná razítka… Jen jednoduše vypočítat a složit na účet množství peněz dle příkladu uvedeného v článku… Nezesložiťujme si to… Žádnej pokladník ČASS (nedokážu si představit Kodíčka ja k tam sedí) ani žádnej předseda ČASS (ten má jiné starosti) tam sedět nebude. To je zbytečné… Nechť tam sedí jen jeden člověk a to pokladník organizátora akce…

 24. Byl to Petře jen jeden návrh, kterej měl pomoct přesvědčit Pavla a případné další pořadatele, potažmo jim pomoc v Pavlově „oprávněném“ argumentu. Navýšení startovnéhho o 100,- Kč je to čeho se Pavel oprávněně bojí a tenhle můj návrh, byl způsob jak jej startujícím legitimně z argumentovat (opakuji se) aby z toho pořadatel nevyšel jako zloděj.
  Rozumím i tobě, protože můj návrh přidává práci pokladníkovi, potažmo jeho zástupci, tedy funkcionáři , který už tak pro nás všechny dělá něco zadarmo. Tak ať si to hezky vyžere ten pořadatel, vždyť má přece vydřiduch od nás , tedy asociace tu úžasnou záštitu a všechnu práci s tabulkama zadarmo.
  Nene.
  Myslim si že by pořadatel nechtěl zas tak moc. Jaká pak byrokracie? Jsou to furtttttt stejný úkony, jen je prostě bude posranejma paragonama a tim že si to veme do kapsy dělat někdo jinej. Když ten samej úkon neudělá asociační člověk, kterej tak jako tak ty prachy musí zaúčtovat, tak to musí udělat pořadatel a furt je to +- stejná práce = byrokracie. Nakonec Koďas či kdokoli jinej u toho výběrčího pultu vůbec nemusí sedět. Stačí že vyndá z kapsy razítko, kterým pořadatel při výběru oštempluje paragon za asociační stokorunu (psichologickej efekt) a pak ČASS bafuňářovi vrátí razidlo včetně paragonů a balíčkem stokorun, jejichž počet si bafuňář zkontroluje se startovní listinou.
  zZere mu to max 5 minut a je to.
  Je mi jedno zda tenhle návrh projde, ale jeho důvod jsem snad již vysvětlil dostatečně.
  Pakli že by to bylo příliš mnoho práce pro dobrovolného čelna ČASS, navrhuju nějakou přiměřenou (pokud možno symbolickou:-D ) odměnu (tu by si ale zasloužili všichni funkcionáři, co něco dělají). Alespoň budou mít vybraný prachy nějakej smysl.
  Jinak se mi stále vůbec nelíbí, že by se z příspěvků měla platit jakákoli propagace, plus i sympatické krocení prkýnka. Na to by měli bejt sponzoříí, plus státní dotace, který už nikdo vůbec neřešíme.
  Mnohem víc by se mi líbil prapůvodní plán (sen), že by asociace měla svou vlastní časomíru a špičkový rozjezdovky, který by vozila na všechny potřebný závody zdarma a tím především vracela práci pořadatelům. Některý kluby sou chudší a některý bohatší. Ti druzí maj své časomíry i rozjezdovky, proč ne(super!). Ale tim pádem se ztrácí motivace mít to společný, tedy asociační (a nejlepší) . Přineslo by to i další výhodu a tou jest: že by se mohli dělat závody (třeba jen exibiční) po mnoha městech vlasti, kde by o to stáli a to by rozvoji slalomu o kterém tak často mluvíme (ale ve skutečnosti na něj se..m, a sobecky lobujeme skoro každej za svuj píseček) mnohem víc než cokoli děláme do teď.
  Takovejhle projekt myslím by mohl mít váhu i na příslušném ministerstvu a tedy by mohl být zastřešen ze zcela jiných peněz než jsou členské poplatky na úrovni golfistů.

 25. 1. K bodu týkajícího se výběru: Pokud to vidíš takhle, Míro, tak je to pro mě situace nepředstavitelná a raději svůj návrh stáhnu a zůstaneme u výběru 1000 Kč za člena ČASS…
  2. K bodu týkajícího se nákupu společného vybavení (časomíra, rampy a pod.). Dva roky, co jsem byl předsedou, jsem se to snažil prosadit a byl jsem jedinej, kdo hlasoval pro… Ostatní byli vždy proti a s tím je zapotřebí se prostě smířit…
  3. K bodu dotací z ministerstva: Já a Pepa Štefka jsme s tím strávili opravdu hodně času. Vymýšlením projektů, jejich sepsáním, tvorbou rozpočtů, běháním po ministerstvu… Nakonec to bylo všechno marné, protože jsme prostě malá organizace… Jediné, kde můžeme dosáhnout na peníze, jsou města… Proto se již dnes nemluví o dotacích z ministerstva… V Prachaticích je to ale na tobě a Frantovi…

 26. BOD
  č.1 simtě se hned neurážej Petře a nic nestahuj. Možná píšu krapet neomaleně, že se tě moje kecy dotýkaj, ale jinak to asi neumim. Hlavně nic nestahuj. Neni to porve co tím vyhrožuješ a nepřímo mně tak zavíráš ústa 🙂 . Tvuj návrh je super a já jen diskutuju, uvažuju a to by měli dělat všichni. Jenže nedělaj a tak tě asi s..u jen já. Pokud se mnou nebude většina souhlasit, tak to prostě neprojde a hotovo, jede se dál. Opravdu ti nerozumim. Nemyslim si i že jde stáhnout zveřejněnej návrh. Pokud bys tu dětinskost udělal, tak já bych tvůj návrh podal znova a třeba bys mne moh zažalovat za autorský práva 😀
  č.2 evidentně na spoustu věcí máme podobný názor, ale co se dá dělat. Názor většiny je zákon. Nicméně vše se může oprášit, stejně jako názory se mohou měnit.
  č.3 ste šikovný, o tom žádná. Myslím si ale že ministerstvo či jinej potenciální mecenáš slyší především na celorepublikovou akci. Pokud by se exhibiční závod (spojený spůjčováním prken a lehkým lektorstvím) jel ve všech krajích republiky pak už je to pádnější argument. Sem přesvědčenej že by nebyl v krajských městech problém sehnat k účasti školy a stejně tak lehce lokální média (tisk, kabelovky, rozhovor v rádiu…..) a na to zas slyší sponzoři, jejichž cílovej zákazník je mládež a kterej má šanci se zviditelnit.
  Moc dobře vím že obcházení ministerstev a prezentace projektu na různých místech je mnohdy sizifovská práce a nevim kdo z našich řad by to dělal při zaměstnání.
  Ideální by byl profík, něco jako Martin Kopecký v dobách minulých . Tedy to berte odemne jen jako úvahu, že tahle možnost možná existuje. Třeba se někdy někdo v našich řadách najde 🙂

 27. Neurážím se, taky jen diskutuji a snažím se vysvětlovat… Prostě dle mého mínění (a také může být přehlasované), si stále myslím, že by se jednalo o přílišnou byrokracii a pak by bylo lepší, zůstat u starých členských poplatků…
  Nechám teď trochu prostoru k diskuzi představenstvu…

 28. K valstnictví společné časomíry a ramp: Nedokážu si představit, že by se někdo staral o tyto věci. Zajišťoval odvoz na závody, následnou montáž a provoz. Potom by ve své podstatě neměl možnost si užít žádné závody. Pokud by se najala firma, která by to zajišťovala, ve výsledku vám vyjde levněji si vše obstarat na vlastní náklady. Spočítejte si jen dopravu a jednoho člověka, který se o vše postará a za dvoje závody to máte doma.
  Co hlavně brání rozvoji slalomového skejtu je nedostupnost slalomových prken, ty prostě nikde v obchodě nekoupíte.

 29. Na tom něco je.
  Jn s nedostatkem prken moc nesouhlasim. Musí bejt napřed poptávka, aby byla slušná nabídka. zájemců je příliš málo, aby si krámy mohly dovolit výběr prken a bylo to pro ně rentabilní.
  Spousta slalomářů si prkna stjně objednaj z venku, nebo si je koupí na závodech levněji od pro jezdců.
  Pokud by si někdo troufne udělat velkej (slušnej) výběr slalom prken na svém krámu, tak to budue prodávat hodně dlouho a něco bude muset stejně zlevnit. Spočítá li pak dobu, jak dlouho mu v tomto specifickém zboží leží peníze, kolik má průměrný rabat se započtením výprodeje, tak na 90% zjistí, že je to zcela nerentabilní a pokud se chce uživit, zainvestuje do jiného sortimentu.
  Německo je mnohem větší země a zas tak moc speciálek tam taky není.

 30. Ahoj ,
  Rád bych se k bodu „co brání rozvoji Slalomu“ nebo „nedostatek slalomových prken“ taky rád vyjádril ale asi by bylo lepsí kdyz by to bylo nekde extra mimo rubriku „clenské poplatky“. Udelejte prosím nekdo (treba pan nový predseda ?)na toto téma extra vstup.
  dík a zdravím

 31. Souhlasíme s návrhem platby poplatků navrženým Petrem Janouškem,
  tj. 200Kč základní poplatek dosplělí + 100 Kč pro ČASS na každém závodě.
  Junioři 0 Kč nebo co nejmenší poplatky.
  – schváleno členskou schůzí SK8 Slalom Polička

  za SK8 Polička Petr Klein

 32. je fajn že se diskuze pořád vyvýjí ale nevim kam?
  Kdy bude mimořádná valná hromada k revokaci usnesení řádné valné hromady.
  Robert chce vědět kdy budou závody. A pořadatelé podmínky.
  Ja jsem řek Radimovi ať dá dohromady projekt „krocení“ kterým Čass zastřešuje výběru poplatků. A nic jen povšetný ideový záměr navíc v tremínu pražských závodů.(Hold je nepořádá polička tak je nutné proti nim postavit jinou akci.
  Je hezké se dohadovat ale to co jste schválily znamená že jezdec který objede celý serial zaplatí Čass cca 19 x 100 + 200 protože v Prachaticích jsou závody 2 v Praze 3 atd.
  Nesouhlasim ani z variantou poplatků za závodní víkend a jsem pro zachování stávajícího modelu placení za závodní licenci (o částkceje možno diskutovat.

 33. Miro jsem pro pokud opravdu nevznikne kvalitní rozvojový projekt na jehož základě by se dalo zdůvodnit zdanění aktivních jezdců.
  Pokud ano tak s jeho podporou nemám problém protože se dá počítat že přinese peníze v následujících letech formou lepší pozice všech při jednání s možnými mecemáši.

 34. Pokud si zrekapitulujeme roční náklady na provoz asociace za poslední tři roky, uděláme si předběžný rozpočet nákladů na rok 2011, pak odhadneme podle předešlých let kolik cca lidí zaplatí, zvolí se rezerva aby přišlo do kasy o neěco ví peněz než je třeba (10-20%) pro strýčka náhodu, tak zjistíme skutečnou potřebnou výši členských poplatků, které dozajista nebudou činit 1000,- Kč.

 35. Ahoj Pavle,
  svůj ideový záměr jsem Vám posílal emailem už minimálně někdy před čtrnácti dny. Bohužel jsem na tebe v té době neměl email a prosil jsem ostatní aby ti ho přeposlali. Mj. tam bylo napsáno, že pokud by byl z Vaší strany zájem oslovím instituce které se zaobírají mimoškolními aktivitami. Budou pořádat „Dny dětí“ které se většinou konají na přelomu května a června, že je rád oslovím. Nebylo by třeba shánět děti,(už tam budou) nebylo by třeba shánět povolení, hudbu atd. Také jsem tam psal, že pokud by bylo třeba cen, diplomů atd. tak je seženu. Termín a návrh, nebylo žádné dogma. Píšu, prosím, žádám od čerta k ďáblu ohledně propagace. Leč jak začínám čím dál tím více zjišťovat, sám všechno nezvládnu, to je samozřejmě špatně. Pořád nějak nemůžu pochopit, proč je pro Vás tak nedůležité dostat do sk8slalomu nové lidi a hlavně mládež. Pro kolik lidí pokud to takhle půjde dál chcete pořádat závody za 5. let??????????????? Mluví se tady o organizování MS, budou do té doby vůbec nějací závodníci ????????????? Dohodnu se s místopředsedou, o hlasování, či popř. Valné hromadě. V současné době se platí poplatky dle stanov, ve stavu legislativní nouze nejsme. 🙂

 36. Pavle, nepleť si pojmy „závod“ a „slalom“ (mateš tak i ostatní). V Prachaticích se nebudou pořádat dva závody, ale jen jeden, jehož součástí budou dva až tři slalomy (nebo více). Viz. příklad uvedený v článku… To samé bude v Praze, Havlíčkově Brodu, Poličce, Brně, Olomouci… Pokaždé to bude znamenat 100 Kč za jezdce v kategorii Open, nebo ženu a 50 Kč za dítě, dívku a chlapce, ve věku 17 let a nižší, které nestartují mezi ženami, nebo v kategorii Open…
  Pokud někdo absolvuje všech 6 plánovaných závodů, zaplatí postupně 200 + 600 = 800 Kč (na místo současných 1000). Nečlen asociace zaplatí 600 Kč a bude klasifikován v Českém poháru, ale nebude moct hlasovat… ale to bych se už opakoval… A s každým závodem, na který se nebude moci dostavit, to bude mít o 100 Kč levnější.
  Víc k tomuto tématu nemám co napsat. Snad jen to, že je to v rukách představenstva, jestli to bude platit již pro tuto sezónu, nebo se dohodneme až pro sezónu 2012, a nebo se zvolí jiné řešení.

 37. Mně se taky zdála Pavlovo verze podivná až nesrozumitelná, ale raději sem počkal než to někdo „Petr“ vysvětlí 🙂
  Radime proč legislativní nouze? Copak je nutná ku změně k lepšímu 😉 ?
  Stačí že je zde vůle a pak aby třebas virtuálně (po mailu, po skype atd) výbor zvedl ruku pro či proti a můžem tak jet.
  Moje pro někoho rejpavý doplňovací návrhy se neshledaly s ohlasem, a tedy rád zvednu ruku pro Petrův návrh a myslím že i celý náš obroský PT oddíl 🙂
  Nemyslím si jako Pavel že jde o zdanění aktivních jezdců na úkor občasných jezdců. Nikdo z aktivních přece neni aktivní pro ty neaktivní, ale pro sebe. Naopak mi příde Pavle nefér sučasný paušální poplatek 1000,- Kč, kde (použiju-li tvou formulaci) jde o zdanění svátečních jezdců na úkor aktivních. Tedy účastník jednoho závodu v roce, zaplatí stejnej litr jako např ty kterej pojedeš všechny? Buď rád že ten svátečnák pojede aspoň jeden závod.
  Čili , Petrův návrh mi příde zatím ten nejlepší (nejspravedlivější) o kterém jste část z vás zatim vůbec ochotna diskutovat. Tedy prosím a vzívám předsedu (páč on jest pravomocný ze své funkce), aby nečekal na nutnost legislativní nouze a vyzval výbor ku demokratickému hlasování o new variantách členských poplatků na rok 2011, neb věřím že je zde vůle.
  A říkejte si co chcete, já sem přesvědčen, že projde li Petrův návrh, bude to mít i vliv na vyšší členskou základu !!!

 38. PS: Radime myslím že bys jakožto předseda měl disponovat mailovým adresářem na zcela všechny členy asociace. Jedním vrzem pak zcela bezpracně můžeš rozesílat mail všem a nemusíš psát „pošlete to někdo Pavlovi“. Předpokládám že předchozí předseda adresář měl a mohl ti jej předat. Taktéž admin má věřím ve své databázi přispěvatele.

 39. tak už to někdo rozhodněte ať se můžu rozhodnout o organizaci pražských závodů.

 40. Souhlasím s Petrem a Mírou.200členský poplatek ČSSA + za každý odjetý závod 100kč Renata

 41. Navíc se zdá že vyloženě negativní reakce na Petrův návrh žádná neproběhla, na základě čehož si troufám věštit, že je takřka rozhodnuto. Tedy stačí to už jen z ouřadovat Radímku, a je to 😉

 42. Přesně před 14ti dny jsem zde (příspěvek 26.) vyzýval všechny členy výboru k tomu, aby si pořídili Call, nebo Skype. S Martinem jsme potom zjistili, že ve větším počtu účastníků musíme komunikovat jenom přes Skype.
  Doufám, že si ho už všichni pořídili a tak svolávám na sobotu 20.00 hodin SKYPE KONFERENCI VÝKONNÉHO VÝBORU. Především k bodu Členské příspěvky. Doporučuju každému, kdo ještě Skype nepoužíval, aby si ho nejdřív vyzkoušel s někým ve dvojici. (My jsme se poprvé s Radimem a Petrem a Martinem skoro hodinu spojovali) tak aby ostatní celý večer nečekali.
  Dnes ještě budeme mluvit s Radimem, tak vám tady ještě napíšeme podrobnosti aby jsme si všichni mohli promyslet projednávané body.
  USLYŠÍME SE V SOBOTU 20.00!!!

 43. O víkendu jsem na 90% v Prachaticích bez možnosti připojení k internetu, takže se nebudu moci Skype konference zúčastnit. Nicméně vše, co bych mohl říci, je uvedeno zde, takže má neúčast není pro konání konference fatální… 🙂

 44. Mnohem snáze by se mi konferovalo v týdnu, ale budu se snažit zúčastnit i v sobotu, i když jde o pro mne jediný večer v týdnu, kdy druhý den nejdu do práce 🙁 . Pokud se mi nezadaří, zvedám ruku pro Petrův návrh, ale podle toho co píšeš Pepo, tak bodů na projednání se vyvrbí zřejmě víc. Nechcete to posunout alespoň na 19:00, nebo ještě dřív ???
  Pokud Petře nebudeš mít v PT našláplej program, můžeš se z účastnit konference u mne.

 45. Beru si s sebou do Pt sk8… Doufám, že se někdo přidá a že nám bude přát počasí… O tvé nabídce, Míro, určitě budu uvažovat…

 46. Kluci sobota je zítra. Přibudou nějaké body? Cituju Pepu: „Dnes ještě budeme mluvit s Radimem, tak vám tady ještě napíšeme podrobnosti aby jsme si všichni mohli promyslet projednávané body“

 47. Omlouvám se, ale sám se nemůžu zůčastnit. Odešel mi počítač a snad se mi povede vložit tento příspěvek. Nikdo další kromě Míry se navíc neohlásil, takže nebude s kým mluvit. Navíc předseda má pro nás špatnou zprávu, tak musíme chvíli počkat a Skype schůze se odkládá na neurčito. Já tady teď asi 10 dní nebudu.
  Co se týče členských příspěvků ČASS, jsem přesvědčen, že projde Petrův návrh.

 48. TO ZNAMENÁ ŽE BYCHOM NEFORMÁLNĚ MOHLY Petrův návrh odsouhlasit zde, na ofiko fóru. Nevim jak moc je to košééér, ale pokud nevznikne protinávrh (bartošovo doménopruda 🙂 ) či konstruktivní ekvivalent Petrovo alternativy, tak by se mohl návrh považovat za odsouhlasený 😉
  Pokud je někdo proti, pak má možnost se zde vyjádřit, popřípadě argumentovat.
  Jen si dát termín do kdy. Vyděl bych to jako akceptovatelné, protože i legitimní skype konference byla svolána zde na fóru , bez osobního oslovení mailem.
  Nechci suplovat předsedu, ale ste někdo proti ????
  (ptám se jako řadový, výkonnostně slabý člen 😉 )

 49. Já tomu pořád nerozumim při současné situaci čass vybral za rok 2010 od mužů a žen 26000 když jsem to přepočítal na petrovu varianto vybral by čass 26 400 a to jsem počítal i MS které asi nebude každý rok? z toho mi vychází že čass prodělá,pořadatelé prodělají a jediný kdo ušetří jsou jen jezdci kteří nic nepořádají a to je asi onen ušlechtilý cíl (v propočtu ignoruji juniory ale tito moc nezmění)
  Dále potřebuji znát jak budou nastaveny podnínky protože na tom závisí jaké budou budou-li Pražské závody. ato co nejdříve (do 28.2.2011

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..