Radim Hromádko – vize kandidáta na předsedu ČASS

Se souhlasem Radima Hromádka jsem jeho vizi přesunul pod samostatný článek tak, aby pod tímto článkem byla případná diskuze k jeho myšlenkám.

Dále je Radimův text:

V čem bych chtěl pomoci SK8 slalomu kupředu:

1- Sk8slalom a zahraniční vztahy:
– Česká republika (ČASS) by měla mít svého samostatného zástupce v ISSA. Tento člověk by koordinoval důležité věci ve vztahu k ČASS a ISSA. Nemyslím si, že by to nutně musel a měl být předseda ČASS, ba naopak. Snahou členů ČASS by mělo být, aby tento člověk v dohledné době zasedl do vrcholných orgánů ISSA.
– Získat pro ČR minimálně tři co nejvyšší statusy pro závody ve Sk8 slalomu na každý rok.
– Zajistit pro ČR do dvou let pořádání světového mistrovství
– Uskutečnit a do budoucna pravidelně pořádat výměnné Sk8 slalomové letní výcvikové tábory. První se uskuteční v příštím roce ve spolupráci s Lotyši
– Podporovat (pokud možno finančně) nejlepší jezdce v účasti na zahraničních závodech.
– Podporovat organizátory v získávání zahraničních jezdců, formou zvacích dopisů atd.
– Spoluvytvářet pro ISSA pravidla a org směrnice a nečekat na zahraniční moudra.

2 – Sk8slalom a vnitřní vztahy:
– Vytvořit kalkulaci nutných nákladů ČASS, ze kterých by se vypočetly členské poplatky, nakoupily poháry a hradily se poplatky spojené s fungováním ČASS.
– Snažit se o získávání dotací z ESF a jiných možných zdrojů, tyto finance by sloužily k financování Letních výměnných campů, ubytování zvaných zahraničních závodníků proplácení cestovného a startovného na zahraničních závodech atd.
– Snažit se přesvědčit kluby k utvoření právní subjektivity (myslím, že se na místní úrovni shánějí finanční prostředky mnohem snadněji). Nejsem přesvědčen, že bohatá ČASS je tou správnou volbou, neexistuje žádná KUCHAŘKA podle které by se rozdělovaly případně získané velké finance.
– Rozšířit počet pohárových závodů, v současné době jednám s lidmi z Olomouce (J. Konečným) a Třince (J. Kožušníkem) o možnosti rozšíření závodu ČP.
– Vytvořit předsednictvo ČASS složené ze zástupců jezdců, organizátorů, žen a juniorů.
– Obnovit tradici pořádání Krocení prkýnka, závod by se uskutečnil v PT v rámci Summer Campu, ČASS by pomohla s organizací, zajistila ceny a HLAVNĚ oslovila nové závodníky.
– V případě zájmu ze strany pořadatelů Oldk8trs zahrnout do ČP závody Starých kolen se základním statusem (bez omezení ).
– Snažit se o narovnání vztahů mezi členy.
– Prosadit rozpočty závodů (organizátor vypočítá NUTNÉ náklady daného závodu a v případě nedostatečných sponzorských peněz je promítne do výše startovného). Zároveň zavést povinnost el. přihlášek pro usnadnění této kalkulace.
– Zavedení minimálního startovného v kat. děti a junior (peníze ze startovného by umožnily pořadatelům nákup cen v těchto kategoriích).

11 komentářů u „Radim Hromádko – vize kandidáta na předsedu ČASS“

 1. Chtěl bych poděkovat Radimovi za čas, který strávil zamyšlením se nad budoucností ČASS a nad dalším směřováním sk8 slalomového dění v České republice. Myšlenky jsou veskrze skvělé, ale dle mého názoru v současnosti ze 3/4 nerealizovatelné. A upřímně říkám, rád bych se teď pletl…

 2. Radime super žes šel s kůží na trh.
  U některých bodů, bohužel souhlasím s Petrem.
  Pro příklad se vyjádřím k jednomu bodu :
  – Vytvořit předsednictvo ČASS složené ze zástupců jezdců, organizátorů, žen a juniorů.-
  Kolik myslíš že by to předsednictvo mělo mít členů, když chceš tak multipohlavní a multigenerační zastoupení???
  Nebylo by lepší, aby předsednictvo tvořili především zástupci jednotlivých měst? Nebo alespoň ti nejzkušenější lidi z ČASS ochotní pracovat? Klidně to můžou být samý ženský pokud budou splňovat co jsem napsal, ale u dětí říkám, že mám rovnou problém.
  Vím že vše myslíš dobře. Nicméně počítej s tím, že podobných reakcí (rozporů) jako ta moje se bude sypat na jakéhokoli (zatím potencionálního) předsedu spousta.
  I proto dík všem potencionálním předsedům že jsou ochotni do toho jít.

 3. Petře – admine, či kdokoli z vás kdož jste v tomto „bezvládí“ kompetentní a ochotní ověřit pravost přispěvatele.
  Mohli by ste zde vytvořit složku (případně tabulku – podobnou závodní registraci) kam by sme od nyní do určité doby mohli mi kdož nebudem přítomni hlasovat?
  Na valné hromadě by pak kdokoli z přítomných připojených otevřel notebook a po té co by jste měli odhlasováno vy, by jste společně sečetli hlasy nepřítomných z webu – plus by jste ověřili jejich platnost.
  Je to jen návrh.

 4. Zdar, ti kdož uvedli svůj mobil nebo e-mail u registrace a chtejí hlasovat to maji snadné. Mohou hlasovat ze svého mailu či mobilu. Vytvořit tabulku podobnou registraci také není problém. A jako ověření tam je možné napsat svůj mobil, (který se nezobrazí ve výsledcích). Technicky jednoduché.

  Ale jak psal Pavel, nebudete mít odezvu o tom co se na hromadě děje.

  Co se týká anonymity uživatelů můžu nastavit funkci, že psát komentáře mohou jen přihlášení uživatelé. A to jen pod skutečným jménem. Tuto politiku jsem chtěl nastavit hned na začátku, ale mnohým se to nelíbilo.
  Medvjed

 5. Ahoj,je jasné,že to co psal Pavel je pravda ale pokud nemáme Skype tak to jinak nejde…..Ta tabulka by byla fajn 🙂

 6. Skype sice nemám moc rád, ale je to freeware a nainstaluješ ho na cca 4 kliknutí. A vytvoření účtu trvá 3 minuty i s přihlášením. Tabulku udělám a pokusíme se zprostředkovat dění na místě.

 7. Děkuji Radimovi ,že uveřejnil svůj plán a proto prosím i ostatní kandidáty aby nám,co na valné hromadě nebudeme napsali i svoje myšlenky.Dík Renata

 8. Je den valné hromady a voleb.
  Nevím zda budu mít odpoledne a večer čas a přístup k PC. Tedy
  obrazně zvedám ruku a dávám svůj volební hlas člena ČASS ve volbě nového předsedy ČASS, kandidátu Radimu Hromádkovi, jenž zde zveřejnil svou vizi.
  Věřím že můj hlas bude tímto způsobem platný jak již bylo zmíněno znalcem stanov Pavlem Holcem.
  Prosím jen admina, či jinou kompetentní osobu o potvrzení regulérnosti této volby.
  Nevím zda admin může ověřit pravost mé e-mailové adresy. Pokud ne, máte na mne telefon a rád pravost své volby potvrdím a hovor dotyčnému ověřovateli rád proplatím.
  Nevolejte ale všichni 🙂
  Jo a buďte na sebe na valné hromadě hodní, ať se můžeme na jaře všichni po Thielovsku udobřovat 🙂

 9. Základním právem člena ČASS je jeho účast na Valné hromadě. Těm kterým to uniklo můžu zopakovat, že svoji kandidátní řeč s návrhy jak by mohl jít sk8slalom v Čechách kupředu, přednesu na této Valné hromadě. Předpokládám, že všichni, kterým jde to samé tam budou, zapojí se do diskuze a tím se také budou podílet na směru, kterým ČASS půjde příští rok. Těm, kteří budou hlasovat a,b,c….bez toho aby věděli o čem, přeju dobrou volbu.

 10. O kandidátní vizi jsme všechny kandidáty prosili několikrát s předstihem. Poprve to zde vyslovil Petr Pletánek již relativně dávno.
  Mělo by to výhodu i pro voliče, kteří se valné hromady z účastní a to z toho důvodu, že si obě vize pak mohou v klidu s chladnou hlavou promyslet, popřípadě o nich diskutovat a tedy zvolit s rozvahou, nikoli pod časovým tlakem, na schůzi samotné, kde není příliš času například projít s kandidáty jednotlivé body, kterým případně někdo nerozumí. To vše se mohlo probrat zde.
  Nic z toho se však nestalo a o tom že svou vizi předem nezveřejníš a předneseš až na valné hromadě, ses Pepo zmínil až nyní.
  Vše píšu v klidu bez emocí a i přesto že komunikace všech kandidátů s námi zde takřka neexistovala, chci říct že si vážim vás kdož kandidujete a jste ochotni pro nás přijmout tuhle nevděčnou funkci.
  Klobouk dolu a dík, většina z nás na to nemá a tím myslím nejen odvahu.

 11. ja sem nak nepobral jak mam teda hlasovat pokud to stačí takle tak bych chtěl dát svuj hlas radimovi telefo pro ověření je 774642114

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..