Návrh na vytvoření zvláštního web. odkazu

Ahoj Sk8tři, na základě žádosti jednoho z organizátorů závodů, o vyvěšení sponzora na web ČASS, se na Vás obracím s prosbou o vyjádření. Po konzultaci s Martinem Kulhavým, vymyslel Martin následující možnost prezentace. Organizátor který by měl zájem (pokud to většina členů samozřejmě schválí) zašle Martinovi logo sponzora, který podpořil závod v daném městě. Martin vytvoří zvláštní odkaz, na kterém bude uvedeno město, status a datum pořádaného závodu a sponzor který závod podpořil. Myslím, že by se tím organizátoři mohli prezentovat vůči stávajícím i potenciálním sponzorům a v ne poslední řadě by se tím mohla zvýšit návštěvnost webu (minimálně bych tuto možnost podporoval u sponzora jakým je město či kraj). Pro upřesnění, odkaz bude samostatný – sponzoři ČASS budou ve stávajícím formátu na titulní straně, regionální sponzoři by byli uvedení na tomto nově vytvořeném odkazu. Zároveň bych chtěl navrhnout aby každý organizátor který by tiskl plakáty na závody, uvedl povinně logo a odkaz na web. stránky ČASS, jako kompenzaci za prezentaci vlastních sponzorů na společném webu.  Prosím o Vaše PŘIPOMÍNKY, SOUHLASY či NESOUHLASY. Zároveň připomínám ZASLÁNÍ PŘIHLÁŠEK na formuláři ISSA do konce měsíce.

Díky Radim Hromádko

18 komentářů u „Návrh na vytvoření zvláštního web. odkazu“

 1. Jen Radima upřesním. Jednalo by se o stránku na které by byli prezentováni u jednotlivých měst jejich sponzoři.
  Martin Kulhavý

 2. 1. Admin se na valné hromadě zavázal, že zde bude vystupovat pod svým celým jménem, stejně jako my všichni ostatní… Proč se tak neděje nevím, ale určitě vím, že takhle nemůže apelovat na ostatní, aby tak činili… Argument, že přeci všichni víme, kdo je admin neberu… Taky všichni víme, kdo je Chozé, ale Chozé se může přihlašovat celým jménem, tak proč by nemohl admin…
  2. Provoz webových stránek stojí pár korun, ale přesto něco stojí (práci lidí nepočítám)… Navrhuji, aby pořadatel, který zde chce uvést loga svých sponzorů se na oplátku stal sponzorem měsíce. Pak loga sponzorů můžou být ve sponzorovaném měsíci na hlavní stránce webu asociace…

 3. Pokud si pořadatel sežene na svůj závod padesát lokálních sponzorů, tak tady bude padesát log ?????
  Tyto loga by pak zcela zastínili a znehodnotili logo skutečnýho sponzora webu, popřípadě sponzora celé naší asociace, pokud by se někdy nějakej našel.
  Pořadatel závodu prezentuje loga svejch sponzorů na plakáťe kterej tu zveřejní. Též může zmínit všechny sponzory v textu propozic k danému závodu. To si myslim že by mělo lokálním sponzorům (kteří sponzorují daný závod, ale asociace jako celek z nich nic nemá) bohatě stačit.
  Myslím že už nyní to je krapet narušeno. Respektive nevím jak TOI TOI přispívá asociaci, ale možná jde pouze o mou neinformovanost, tak mne prosím neukamenujte.
  Pak bych se chtěl ještě zeptat jak se revanžujou stránky SKATEROCK.CZ za vyvěšené logo (banner). Nevzpomínám si kdy naposled tam důstojně avizovali závod českýcho poháru (MS atd.). Pokud otevřu jejich stránky http://www.skaterock.cz/index.php , tak tam nevidim nikde ani odkaz na naše.
  Možná sem opět mimo a chyba je na naší straně, protože jim třeba od nás nikdo podklady nedal a neinformoval je, ale proč se nezeptat.
  Mne to prostě zajímá.

 4. Dovolím si upozornit, že mé jméno je Martin Kulhavý. A to je také pod komentářem, přesně v rámci dohody.

 5. Ahoj Míro,
  díky, že jsi reagoval, tvoje připomínka je správná. Je třeba zhodnotit proč a které logo visí na titulní straně. U připomínky zda by zde bylo umístěno padesát sponzorů. Pokud jsme se s Martinem dobře pochopili v pravém sloupečku by byl vytvořen odkaz Sponzoři jednotlivých závodů (nemusí to být právě tato formulace), která pokud by se roz klikla otevřelo by se okno ve kterém by byly pod odkazy ( název závodu,město, datum) který se po dalším prokliku otevře a vykouknou z něho loga sponzorů daného závodu. Tento problém řešíme v souvislosti z požadavkem Pardubického kraje, který je potenciálním sponzorem pro příští rok. Myslím, že speciálně u institucí typu město kraj, by tato zpětná vazba byla oboustranně výhodná.

  Radim Hromádko
  předseda ČASS

 6. Nevim Radime zda rozumim zcela přesně.
  Pokud by měli mít sponzoři jednotlivejch závodů (nikoli celého českého poháru ) zde své místo, pak by stačilo aby se objevili na dané stránce k jednotlivým závodům. To znamená po kliknutí na pořadatelské město vpravo nahoře. Je to myslim jednoduší pro návštěvníky a míň pracný pro admina , než vytvářet další odkaz „SPONZOŘI JEDNOTLIVÝCH ZÁVODŮ“
  Nyní krapet ke srozumitelnosti tvého příspěvku:
  Se kterým Martinem ses chápal? Tůmů, nebo Kulhavým?
  Jaký je požadavek Pardubického kraje a čeho chce být sponzorem na příští rok? Poháru?
  Nyní trochu odbočím. Stejně podle reakcí se zdá, že téma loga sponzorů, mimo nás dvou nikoho nezajímaj.
  29.11. hraje Claus Grabke s kapelou svého syna v Českých Budějovicích.
  Co se slalom party týče, tak zatim by sme se měli potkat: Dalibor Daňhel, Tomáš Potůček, Franta Zíka, Martin Velek, holky Jedličků, já.
  Tedy se ptám jestli nedorazíš a zvu samozřejmě všechny vás ostatní. Myslím že by to mohla bejt fajn příležitost se potkat. Do pozdně jarních dnů a prvních závodů, se to asi nepodaří.
  Info najdete na slalom FB zde http://www.facebook.com/group.php?gid=130292086047
  Omlouvám se že o tom píšu sem.
  Již mi byl přidělen přístupový kód na tyhle stránky, abych mohl například vkládat tématické články o muzice, ale nějak sem ho zašantročil.

 7. Ahoj,
  jelikož otázka sponzorství je mi tak trochu blízká, musím, ač nerad, přidat svůj osobní názor k těmto komentářům. Ač nerad proto, že se zde rozmazává nerozmáznutelné. Sponzoři naší zábavy, kterou se docela úspěšně snažíme povýšit na sport, nejsou sponzory ale dárci, a z jejich darů si můžeme zpříjemnit nezapomenutelné chvilky. Myslím, že cesta uveřejnění jejich log na našem webu je pro nás ta, která nás nic nestojí, ale je naše chvilky ano. Ať je to v Telecím a nebo v jiné …… .
  Tuma Roman, Lubná u Poličky

 8. Romane já sponzoruju Prachatickej závod cenama. Tedy svejma firemníma darama. Klub 111 (sponzoruje) daruje pečená kolena. Áda Zíků daruje prostřednictvím Franty kalendáře a další produkty své obživy.
  Tedy by sme tu pak měli mít též své logo stejným právem.
  I v ostatních městech by se posbíralo spoustu dárců, kteří nám svou dobročinností zpříjemňují nezapomenutelné chvilky.
  Stojím si však za svojim názorem, že na hlavní stránce by měli mít reklamu pouze ti (podle tvého dárci) sponzoři, kteří sponzorují (podporují,darují) web či celou asociaci. Jinak tu bude „milion“ log. Myslim že bohatě stačí, aby dotyční sponzoři (dárci) měli reklamu na konkrétních odkazech závodů které podporují, plus na všech promo materiálech konkrétního pořadatele.
  Nevim proč sem píšeš nerad ?? :-O ? Od toho přece tenhle web a diskuze je ne?
  Zřejmě sme v rozporu, ale to se přece nic neděje. Od toho je rada ČASSu, která může rozhodnout jednoduchým virtuálním hlasováním, aniž bychom se museli scházet.
  Třeba se zde vyrojí vícero klonů možností. Například pokud o to někdo stojí tak moc, nechť odevzdá např finanční desátek (nějaké určené procento) ze SKUTEČNÉ hodnoty daru. Zde by se však dozajista narazilo na vyčíslení skutečné hodnoty, která by šla lehce zakamuflovat, tedy obejít.

 9. Napadá mne že by se měl vytvořit ceník reklam pro ČASS. Zatím máme pouze cenu pro sponzora na provoz webu. V rámci členské základny, navrhuju aby se snížil radikálně roční členský příspěvek a vytvořil se ceník pro sponzory asociace.
  Například bych odlišil logo sponzora webu, kde jest částka v současnosti daná a logo sponzora ČASS . To jak velikostí, tak razantně cenou.
  Kdysi bylo pravidlo, že kdo sežene sponzora, bude odměněn deseti procenty z dané částky (například).
  Co ty na to Radime a ostatní?

 10. Poněkud později ale přesto se vmísím do debaty. Jak píše Míra Bartoš… Ano pokud něco dáváte sponzorsky na závody tak si tam svá loga vyvěsíte taky. Do kategorie SPOZNOŘI ZÁVODŮ. Neboť to spadá do sponzoringu jednotlivých závodů. Proto by nebyly nijak ohroženi ani poškozeni sponzoři ČASS a WEBU. Naši „sponzoři“ (naši myslím jakýchkoliv cz závodů) jsou dle mého spíše příznivci, dárci, pomocníci (proto je píšu do uvozovek). Nikdo z nich do nás neinvestuje peníze proto aby se zviditelnil. Mnoho firem které jsem oslovil mi peníze či dar davají se slovy, tady to máte. Je to pro Vás jako podpora, protože Vás osobně znám. Nikdo to tu netlačí do sportu, který by je vynesl na výsluní bussinesu. Jediný co jim můžeme nabídnout je logo na plakátu (nutné jako doklad do jejich účetnictví), plachtu na závodech, a logo na webu. To je jediný, čím by se dotyčný mohl blejsknout na party nebo v soukromý být potěšen, že má logo jako sponzor daného závodu. Je to i motiv je nalákat… „podivejte se na naše weby… dozvíte se co se děje a taky se tam najdete, třeba najdete na fotkách z akce, ale určitě v kolonce sponzor závodů.“ V současný situaci by bylo dobré tohle šanci mít. Snažit se podržet lidi který nám pomáhají, třeba i nalákat nový…
  Je to i tak, že vím že mluvím i za Poličku kde je většinou hodně sponzorů na závody, ale Tihle lidi se podivají na naše weby, protože tam loga mají, ale SK8slalom asi neprokliknou..

  Neboli – já bych byl pro dokaz pod sponzory WEBU. Na titulní straně webu by nebylo vidět žádné logo „lokálního“ spoznora a v prokliku pak loga buď všechny pohormadě a nebo poděleny jednotlivými závody. Vidět by tam byly celoročně o při přípravě dalšího ročníku by se aktualizovali.

  Ohledně odvodu peněz ze sponzorů to zas tak vesele nevidím, protože snad v republice není nikdo kdo by na závodech vydělal a proto mohl zaplatit.

  Petr Klein

 11. Zdar
  pokusím se upřesnit ideu.
  V pravém navigačním sloupci je ve druhé úrovni ČASS.
  Tam je tato navigace:
  O ČASS
  Pravidla pro závody ČASS
  Registrace do ČASS

  Pod ni přidám odkaz „Sponzoři závodů ČASS“. Kliknutím na něj se v hlavním okně otevře stránka, na které budou jednotlivá města a jejich sponzoři. Je mi jedno jestli jich bude 5 nebo 100. Pokud mi pořadatel dodá loga a odkaz kam má prolink z tohoto loga mířit, rád to udělám. Jde o to, abychom sponzorům nabídnuli další zviditelnění.

  Martin Kulhavý

 12. Zdar,
  Pro názornost jsem odkaz vytvořil. Pořadatelé kteří chtějí zviditelnit sponzory svých závodů, ať pošlou jejich loga odokazy.
  Martin Kulhavý

 13. Skvělá práce Martine, díky.
  Jsem moc rád, že se tahle diskuse trošku rozhýbala a hlavně, že se snad podaří dohodnout něco co nám všem může jenom pomoci.
  Radim Hromádko

 14. Ahoj,
  když se tu tak řeší ti „sponzoři“ a věci kolem tak jsem se chtěl zeptat jestli by bylo možné sem hodit banner FreeRejdia (moje internetové rádio) samozřejmě že by byl banner ČASS na webu freerejdio.4fan.cz a občas by byla i „reklama“ ve vysílání.
  Mluvil jsem o tom s Radimem, ten mě však požádal abych to napsal i sem co si o tom myslíte, takže děkuji za všechny ohlasy 🙂

 15. tak jehovistické sdružení Pakistánec, Magyar, and Iva Zwierzynová se na zítřek taky těší do Budějic na Grabkeho, a hlavně na ten náš zbytek diváctva.

  Nick s plným jménem někdy snad příležitostně vytvořím, byť tu jmenovců příliš nemám, a mé příspěvky jsou díky mému založení velice snadno rozpoznatelné… :))

  HOWG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..