Členský poplatek ISSA

Před časem jsem zde rozvířil diskuzi a hlasování ohledně zaplacení členského poplatku ISSA. Výsledkem bylo, že jsme si odhlasovali zaplacení tohoto členství z peněz asociace, tedy že bychom z letošních členských příspěvků ČASS část použili na zaplacení členství v ISSA.

Naskytly se zde ale hned dva problémy po tom, co jsem tuto skutečnost konzultoval s našim pokladníkem Tomášem Kodíčkem:

 1. Z asociačního účtu nelze bez účetního dokladu nic nikam poslat a tedy mi nemůže Tomáš poslat na můj účet peníze, abych já je následně zaplatil ISSA.
 2. Tomáš Kodíček, a k němu se mohou přidat i další, nechce vstoupit do ISSA, nechce jezdit závody, kde podmínkou účasti je členství ISSA a nemá ambice nám pomoci s ovlivňováním světového skateboardového dění tím, že by mohl, jako člen ISSA, pomoci s prosazením světových zájmů ČASS (pomocí hlasování). Tudíž tedy nechce, aby za něj ČASS zaplatila členský poplatek ISSA.

K bodu jedna mám pro vás návrh:

–         Neposílejte členský poplatek ve výši 1000,-Kč na účet asociace, ale pošlete ho na můj soukromý účet u České spořitelny 0747424063/0800. Já z této částky zaplatím členský poplatek ISSA 20 EUR, nebo 25 dolarů (plus poplatek za převod) a zbytek pošlu na účet naší asociace. Ti, co již zaplatili letošní členský poplatek ČASS, a jak vás znám, tak vás bude menšina, a chtějí, abych za ně odvedl členský poplatek ISSA, nechť mi napíší zprávu na e-mail petr.janousek@quick.cz a já to za ně odvedu z toho, co „zbude“ po ostatních. Tato operace ale vyžaduje vaši plnou důvěru v to, že vaše peníze nezpronevěřím. Rozhodně bych se jednou nechtěl zabývat papírováním a dokazováním toho, kolik a kam jsem převedl, kolik stály bankovní poplatky a podobně. V takovém případě radši nebudu dělat nic, a nechám na každém, aby si platbu za členství ISSA zajistil sám. Ještě bych zde chtěl upozornit juniory, že ISSA není tak benevolentní jako ČASS a že nedělá rozdíl mezi dospělým a juniorem a chce za členství stejně velký poplatek, tedy 20 EUR, nebo 25 dolarů. Pokud tedy chcete být členy ISSA a chcete, aby za vás ČASS členský poplatek zaplatila, pošlete mi na účet 500,-Kč a v tu chvíli jste do ČASS nepřispěli ani korunu a přesto budete členy ČASS.

K bodu dva:

–         Je každého svobodná volba, jestli chce, nebo nechce vstoupit do ISSA. V případě, že nechce vstoupit do ISSA, ale chce podpořit ČASS, nechť zaplatí 1000,-Kč za dospělého, respektive 200,-Kč za juniora do asociační pokladny tak, jak to bylo odhlasováno na valné hromadě.

Připomínky, podněty, souhlasné i nesouhlasné názory či jiné nápady očekávám v komentářích k tomuto příspěvku.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

26 komentářů u „Členský poplatek ISSA“

 1. ty si koledoješ . Účetně je tato konstrukce úplně špatně.
  asociace to může legálně zaplatit z účtu na zakladně usnesení valné hromady nebo výkoného výboru.
  Místo účtu se do účetnictví dostane rozhodnutí.
  Pavel

 2. Říká se,že v jednotě je síla. A já doufal, nebo to tak alespoň vypadalo, že jsme byli v této mé myšlence jednotni. Ukazuje se ale, že to tak nejni. Takže jsem nucen říci: „Zapomeňte na to, co jsem navrhnul.“ Nic mi neposílejte. Pošlete členský příspěvek ČASS na její účet (1000,-Kč dospělý a 200,-Kč junior) a kdo se bude chtít stát členem ISSA a zajazdit si tak na letošním MS v Hradci, nechť si sám zřídí svůj PAY PAL a uhradí členský poplatek sám. Myslel jsem to dobře, ale protože to už teď vypadolo, že dobrý skutek bude po zásluze potrestán, tak to odpískávám.
  Pokud mi už někdo něco poslal, tak to samozřejmě pošlu dál ma účet ČASS.

 3. Peter, nakonec jsem ti tvůj poplatek na pay palu zamítl a peníze by se ti měly vrátit zpět, tak se na to, prosím tě, podívej.
  Volal mi Chozé, že ten můj výše uvedený příspěvek působí poněkud naštvaně a co že se stalo. Chtěl bych zde napsat, že naštvaně působit neměl. Jen jsem se dostal do stavu, kdy už někdo zaplatil na účet asociace, někdo nechce vstoupit do ISSA a nebylo vlastně „na korunu“ jasné, kolik kdo má zaplatit a jestli náhodou nebude trošku zvýhodněn ten, nebo onen. Takže jsem se rozhodl, že finančně nejčistší a pro všechny spravedlivý bude, když si platby každý zajistí sám.
  Vím, že jsme se zde dohodli na snížení poplatku do ČASS tak, že ČASS zaplatí za členství v ISSA. Bohužel ne každý chce být členem ISSA a tak by opět prý bylo nespravedlivé, kdyby všichni zaplatili 1000,-Kč a přitom by ČASS odvedla členský poplatek ISSA jen za někoho (prý, jak by k tomu ten, co nechce být členem ISSA přišel). Nejspíš by se to dalo řešit i způsobem, že by noví členové asociace zaplatili 1000,-Kč, ti, co už byli členy asociace loni, tak by zaplatili 500,-Kč (junioři 200,- v obou případech)… Ale jak by to bylo třeba s Pavlem Holcem, který už zaplatil 1000,- Kč nevím. Ten by se musel domluvit s někým, kdo by mu 500,-Kč vrátil zpět.
  Pro mě nejsnazší je teď: Zaplaťte dle zápisu z valné hromady 1000,- Kč, respektive 200,-Kč za juniory členství do ČASS a členství v ISSA nechť si každý řeší jednotlivě.

 4. To uz je jako tady v nemecku u toho zakaznika kde ja ted makam. Ty Prozesy sou na P*Í*C*U a na S*R*A*C*K*U!!! A to je jako vzivote das malej prst chtej celou ruku. Mas napad, do toho se rves, snaziz se, mas stim praci a co clovej zpatky dostane je teplý H*O*V*N*O!!! Petre diky moc za Info a ze si se snazil lidem ktery chtej jezdit „vjetsi zavody“ usetrit penize. Ale asi sme objevili Heureku a zjistily ze se blbost rozsiruje svjetelnou rychlostí.
  Ja vam dam tech 1200 Korun v Prachaticich a ISSA si zaplatim sam pres paypal.

 5. Sorry Peter. Prostě někdy ať děláš co děláš, tak to nedopadne a je lepší se na to vykašlat a věnovat se něčenu, co dopadnout může… 🙂 (moje žena tomu říká „bohulibá činnost“)

 6. Dodatek pro vsechny který mysli ze to je nejak nespravedlivé (ze se chtelo platit z penez CASS rocni poplatek na ISSA).
  Ty lidi co jezdi s Ceska na internationalni zavody, kde je ten ISSA poplatek nutny, tu cestu a to startovni na tech int. zavodech plati ze svoji kapsy. A kazdej si muze doufam predstavit ze to neni tak docela levny. Samozrejme muze kazdej tady rict ze to je kazdyho privatni sranda, ALE!!!
  Nezapomente ze ty lidi tam taky representujou Cesko a delaj Kontakty ze skejtakama z celyho sveta, a ty kontakty sou zmyho oka dulezity. Treba aby prijeli ty kluci a holky ze zahranici na cesky zavody, u nas platily startovny a prenocovali v hotelu a kupovali suveniry chodily do bordelu atd.
  Takze ten napad od presidenta to ISSA zaplatit z prispjevku CASS byl docela ferovej napad aspon trochu ty poplatky pro ty lidi co cesko representujou snizit.
  Nazdar!!!

 7. Tak clapci já nějak nevím…..zdá se, že ten kdo se snaží dělat pro ostatní něco zdarma ve svém volném čase je tady brán jako jaksi,… tento.
  Že ty jsi předsedo na tom chtěl vydělat!
  NO NIC!
  Výbor ČASS tady odsouhlasil, že se to zaplatí společně, ale když to teda zřejmě někomu tolik vadilo tak si to holt zaplatíme každý sám. Jenom chci říct, že si myslím stejně jako Peter i předseda, že JE DŮLEŽITÉ být i členem ISSA. Každý rok probíhají nové volby do vedení ISSA a hlasovat mohou jen členové a ti jsou převážně z USA.
  Zatím díky krizi není přetlak zájemců o pořadatelství závodů, ale může se stát, že třeba už příští rok nedostaneme ani jeden větší závod do ČR. Nebo se bude jezdit jenom Boarder cross a slalom v bazénech, startovat z vysokých ramp jak má Donald tu 3 metrovou, poplatek za členství ISSA bude třeba 100 dolarů na rok nebo se třeba zruší kategorie juniorů…..
  No a my ČTYŘI co jsme zatím členem to těžko přehlasujeme !
  ALE teď koukám ven a myslím, že už brzo oschnou cesty a konečně vytáhnu projet ty zaprášený kolečka. Přeju všem co tlačí český skejt pozitivně dopředu ať jim taky svítí slunce.

 8. No jo, Chozé, je to tak. Chtěl jsem se obohatit a vy jste mi na to přišli 😀
  Příště si musím dát větší pozor a truchu víc to zašmodrchat 😀

  Teď ale vážně. Lépe, než jak to napsal Chozé, nebo Peter bych to nenapsal. Musíme si uvědomit, že nám nenáviděná ekonomická krize loni a nakonec i letos v lečems hraje do karet. Hůře se shánějí peníze a zápaďáci se bojí víc než našinci… A tím máme snad neopakovatelnou možnost v Čechách prosadit skvělé závody a naučit sem jezdit zahraniční jezdce… Loni se to povedlo a letos to taky nevypadá špatně. Důležité je ale myslet na další roky, tak jak to napsal Chozé a neříkat si stále, že to nějak dopadne.
  Chlapci, jedna bitva byla prohrána, ale celou válku jsme ještě neprohráli, takže, prosím, obětujte dalších 500,-Kč a staňte se členy ISSA, ať jim to v příštích volbách můžeme spočítat. Nefunkčnost ISSA a speciálně Status Maršálů je do nebe volající!!!
  Peníze, co vložíte do ČASS taky neprožereme… Buď v příštím roce snížíme členské poplatky, nebo třeba opravíme rozjezdové rampy… Rozhodně to neprožereme!!!

 9. nerozumím. Pokud to schválilo představenstvo, pak nevidím problém proč se toho nedržet, spíš je přece problém to nedodržet. Nikdo z lidí, kteří nechtějí do ISSA tím nic nezískává ani netratí, tak proč stahovat kalhoty, když brod je sto kiláků od prahy?

 10. No a s tím PAY PALem… Možná budu vypadat jako úplnej blbec, ale mám ještě jeden návrh. Kdo bude chtít, abych to za něj zaplatil, nechť mi pošle e-mail, že chce, abych to za něj zaplatil. Já to zaplatím ze svého účtu a odešlu mu zpátky e-mailem transakční historii, kde bude platba+poplatek za převod. A to budu chtít, aby mi buď převedl na účet, nebo mi to dal cash na prvních závodech…
  Nedokážu ale zaručit, s ohledem na aktuální kurz, že po někom budu chtít 541,-Kč a po druhém 556,-Kč. Kdo se s tím dokáže smířit, tak ať se ozve.

 11. Já jenom nechápu komu to vadilo, jaksi jsem z diskuze tady na to nepřišel.
  Zdravím všechny, Zdeněk.

 12. Doporucuji to rozhodnout zentralne!!! Od představenstvo!!!
  Novy Zakon CASS je
  1. Navrh: kdo zaplati CASS zaplati z tim automaticky ISSA.
  (musi se kazdej jednou registrovat na ISSA, kdo nechce se registrovat na ISSA bude ho registrovat CASS a bude za nim taky CASS volit kdyz se neco na ISSA volit bude). A pro Juniory ze zvedly Prispjevky od 200 na 500 korun a muzou sami na ISSA volit i kdyz jim neni 18 let.
  2. Navrch neexistuje.

 13. No, já jsem jména schválně neuvedl. A to z těcho důvodů:
  1. Každý má právo na svůj názor a neměl by být za něj popotahován
  2. By nás to zase spíše rozdělovalo, než spojovalo (je nás tady proklatě málo a mělo by nás to hlavně bavit)

  A odpískal jsem to právě proto, že by v někom mohla vzniknout křivda a pocit nespravedlnosti a to by opět působilo spíše destruktivně, než konstruktivně. Teď je potřeba myslet dopředu a s tímto se smířit.

 14. souhlasím s tím, že nikoho není možné nutit ke členství v ISSA, byť je pro něho v podstatě „zadarmo“, pokud bude platit původní návrh, aby se mu hradilo z příspěvku ČSSA. To je každého svobodná vůle, a nikdo nemá právo ho používat jako mrtvou duši. Přesto by myslím bylo pro všechny dobré, aby odváděli jen jeden stejný příspěvek ČSSA, a platícím členům kteří o to požádají z něj následně hromadně uhradit příspěvek ISSA. Členský příspěvek tak jako tak zůstává stejný, tak vocogo? Je to jako když si někdo zaplatí all-incusiv, tak si zo tohoto požitku pak svobodně čerpá do svého břicha co jemu se líbí, a když nečerpá, je to výsostně jeho věc. Pak taky nikomu nepovídá, že měl tamten o dvacet piv víc, tak proč má platit stejně…

 15. Já rozumim oboum stranám. Chápu a souhlasím Petře Pletánku s tím, že ti co jezdí ven a musí platit ISSA příspěvek, nám všem dělaj jméno a reprezentujou. Chápu a souhlasím s tím, že to zda je někdo z CZ člen ISSA se zaplacenýma příspěvkama je dobré pro hájení CZ zájmů a i dík tomu je vysoká mezinárodní úroveň závodů u nás.
  Ale stejně tak i chápu toho, kdo cítí možnou křivdu v případě že by ISSA příspěvky byli placeny ze společné kasy. Dotyčný by taky třeba rád jel ven na ISSA závody, ale nepojede protože na to prostě nemá prachy a o tudíž může cítit jako křivdu to že defakto přispívá na registraci těm co na to maj. On za svůj příspěvek 1000,- Kč nedostane „nic“ , ale ti co jedou ven budou mít ze společné kasy zaplacenou ISSA registraci, tedy i z jeho peněz.
  Aby mně někdo nenapad, tak samozřejmě každej za svuj příspěvek užívá toho komfortu, že máme asociaci a skvělou organizaci, závodů, web a ještě se výbor schopen soudcovat či řešit problémy. Ovšem ti co makaj zadarmo pro nás všechny v čele s Petrem Janoušků nejvíc, makaj opravdu zadarmo a z oněch příspěvků nemaj nic, což je možná škoda. To ale stále nemusí řešit oprávněný pocit křivdy, těch kdož se ohradili proti zaplacení ISSA příspěvků ze společné kasy.
  Tím sem prostě chtěl říct, že je chápu a jak píše Petr J. , každý má mít právo na svůj názor a neměl by za něj být popotahován či dokonce pranýřován.
  Jinak já ne schůzi hlasoval pro uhrazení ISSA členství z pokladny. Pokud se přece jen rozhodne že se ISSA poplatky zaplatí ze společnejch peněz a rada internacionálně komunikujících uzná za vhodné, aby nás v ISSA bylo co nejvíc, pak dám souhlas i ke svému členství z oné tisícovky, kterou jsem dosud nezaplatil, i když bych byl třeba radši, aby jednou bylo v pokladně tolik peněz, že se za ně postaví špičkový rozjezdovky, a zbude i na cesťáky, aby každej pořadatel je mohl mít k dispozici zcela zdarma. To je ale z říše snů. pokud se naše členská základna nezvedne alespoň na 100 platících.
  Jinak bych zmínil ještě to, že na schůzi výboru (či na valné hromadě), by měli být vždy volení zástupci jednotlivých klubů klubů, kteří reprezentují vůli a názor těch které zastupují. Pakli že tito zástupci odhlasují, že se příspěvky zaplatí(i kdyby to bylo sebevíc nespravedlivé), mělo by to tak být a ten komu se to nelíbí, by si to měl vyřídit se svojim zástupcem v radě a nikoli s předsedou, kterej pouze jedním z těch kdož zvedl a třeba taky nezvedl ruku.
  Zdá se že všichni učíme dělat něco jako komunální politiku a vše je složitější než to na první podhled vypadá 😀
  Oproti politiků, se mi snad snažíme všichni aby to bylo dobře 🙂

 16. No, Míro, ale on se ten příspěvek netýká jenom závodu venku, stejným způsobem se týká i Hradce a Poličky. Ten kdo tento příspěvek neuhradí, nemůže tam startovat – alespoń takhle jsem to pochopil já. To pochopitelně s dodatkem, že i to je každého soukromá věc, a pokud o možnost startu ani na těchto tuzemských závodech nestojí, pak je to jen jeho rozhodnutí. Sám se s nejvyšší pravděpodobností také nikam za hranice moc nechystám – snad jedině když mě bude někdo hooodně dlouho přemlouvat, a povídat mi „Vojto, dyk ty seš vážně tak děsně dobrej, že by to byla strašná škoda abys nás nereprezentoval“. Ale díky tomu, že to nehrozí, spokojím se patrně s tuzemskými metami. Přesto si myslím, že by tento příspěvek měl být každému zájemci uhrazen, protože příspěvek převážná část z nás platí proto, abychom JEZDILI. Pokud bodou tyto prostředky tedy použity právě na to, aby naši lidi mohli startovat alespoň na našich vrcholných závodech, z nichž je jeden shodou okolností letos mistrovstvím světa, pak je to dle mého názoru v pořádku. Vím, že je i pár lidí, kteří jsou spíše fandy, než jezdícími, a příspěvek platí v podstatě jen z vlastního pocitu soudržnosti, za což si jich hluboce vážím. Nemyslím si však, že by se jich právě toto využití prostředků mělo nějak dotknout. Názornou ukázkou je Radim – maká, nejezdí, jen platí, a to i za kluka. Ale ví proč to dělá…

 17. Chlapci, teď vám tady ukážu, s čím (s kým) se vlastně potýkáme… ISSA, někdy začátkem roku uvedla, že kdo nebude členem ISSA, tak nebude moci startovat na závodech se statusem Major a Main. Pak ale ta samá ISSA zrušila nám známé statusy Major, Main, Prime a Basic a zavedla statusy Level 1 až Level 4. Tím sice řekla „á“, ale už nedodala naše známé „bé“. A tedy, jestli stále platí, že na závodech se statusem Level 1 a Level 2 opět mohou startovat pouze členové ISSA. Do celého konceptu navíc „nezapadá“ ani přidělení statusu Level 1 pro Donaldův závod. Ten samý Donald, který řekl, že na ISSA sere, dostal od ISSA status Level 1. Kdo jeho donutí, aby na jeho závodu mohli startovat pouze členové ISSA, tak to opravdu nevím. Zdánlivě to nemá logiku. ISSA nehájí své zájmy a podporuje Donalda, který se vyjádřil slovy: „S ISSA nechci mít nic společného, je čas opět začít jezdit bazény…“. Logiku to nemá do chvíle, dokud si neuvědomíme, že status maršály jsou Klang, Kowalski, Königshausen, tedy chráněnci Donalda, kteří sledují jen své vlastní zájmy a ne zájmy ISSA. Tito 3K určitě budou chtít jet Donaldův závod a bylo by pro ně škoda, kdyby za to nedostali velký příděl bodů do světového žebříčku. Navíc, když prosadili Donaldovi status Level 1, tak mu tím i „dohodili“ spousta skvělých jezdců a tím pádem i prachy ze startovného a argumenty pro jednání se sponzory…
  My se teď musíme oprostit od diskuze, jestli ten, co není členem ISSA bude moci jezdit závody s vyšším statusem, nebo ne a tudíž, jestli a za koho zaplatit členský poplatek ISSA. Pro nás by mělo být hlavní tuto levotu nějak zrušit, vstoupit aktivně do mezinárodního dění a spolu s Lotyši, Španěly, Švédy, Němci a Francouzi svrhnout status maršály a změnit vedení ISSA dle původního návrhu Chozého: Tříčlenné představenstvo + výkonný výbor složený ze zástupců zemí pořádající závody (nebo ještě lépe, mající národní asociaci).
  A tady k tomu bude zapotřebí každého hlasu a proto bychom neměli stát v pozadí a měli bychom v co nejvyšší míře vstoupit do ISSA.
  Na příští valné hromadě pak můžeme vyhodnotit úspěšnost našeho členství v ISSA a následně rozhodnout, jak budeme pokračovat dál. Letos bychom to ale měli určitě zkusit.

 18. Vojto Radim je skvělej (vyjímečnej) příklad, ale je to jeho svobodná vůle za kterou zaslouží úctu, nicméně stejně tak je na rozhodnutí všech ostatních zda budou solidární néli přímo charitativní jako on. Ty bys zaplatil příspěvek kdybys nejezdil? Já ne, tak jako sem to neudělal loni a to především pro to že nemám peníze, ačkoli někdo namítne že mám drahé auto (neni moje, ale ČSOB a asi dlouho bude, né li na vždy) .
  Když sem prachy měl, tak sem taky uvažoval jinak a například na starých kolenou sem prodělal na koncertě Clause Grabkeho 15000,- a nelitoval sem toho. To si však letos dovolit nemůžu a tak účast Clause zdaleka není jistá, páč přes skvělou solidaritu Petra Novotnýho 5000,- Martina Kulhavýho 1000,- a Petra Pletánka 1000,- Stále prachy chybí. Psal sem Clausovi a i on přispěl tím že snížil svůj cesťák o 100 euro na 300,- Éček. Tedy i on zasponzoroval svou účast cca 2600,- Kč. Nicméně stále je zde náklad na hotel, komplet stravu a pití po celou dobu pobytu, na dálniční známku a na zvukaře. Claus se trochu ohradil ohledně klubu 111 že se mu zdá malej a že se tam nevejdou. To bych moh vyřešit klubem v hotelu PARK kde budete všichni nejspíš bydlet a pak by sme se přesunuli na after párty do klubu 111 kde to máme všichni rádi.
  Každopádně stále nějaký prachy chybí, tak uvidíme 🙂
  Sakra sem nějak odbočil.
  Souhlasim s Petrem Janouškem, že s anarchií a krapet arogantním prosazováním vlastních zájmů 3K by se mělo něco dělat. Rozumím tomu tak, že pokud nás nebude v ISSA dost, tak oni kdykoli si dupnou, bude po jejich ať je to fér či ne.
  Můžu svůj litr Petře zaplatit poštou či někomu hotově? Mám krapet problém s účtem.

 19. Míro, ale to přece vzájemně vůbec není v rozporu. Mluvím o tom, že ty lidi kteří nejezdí a platí, platí tak jako tak litr – z vlastní vůle. Ať už se z příspěvku lidem, kteří mají zájem, bude poplatek do ISSA hradit, nebo ne. Kdo platit nechce nebo nemůže, ten dál neplatí. A ten kdo platí do ČSSA jen proto, aby mohl jezdit pouze u nás, bude platit taky pořád stejně, jen se svým odporováním tomu, aby mu z toho naše asociace zaplatila i příspěvek ISSA, sám dobrovolně ochuzuje o možnost startu na celé třetině našich tuzemských závodů, a bude moci startovat tedy pouze na čtyřech z nich – O TOM MLUVÍM!! Je to dáno tím, že ani na našich tuzemských závodech s vyšším statusem nebude moci díky pánům z ISSA startovat. A pokud se díky změně původních statusů na dnešní levely pletu, omlouvám se, bo tomu nerozumím. Třeba taková Polička a Havlbrod budou do té startovní restrikce ISSA taky patřit, nebo ne?
  Od začátku souhlasím, že je to každého svobodné rozhodnutí, jen poukazuju na to, že tím každej kdo chce jezdit jen ztrácí – ať už chce jezdit i ven, nebo ne – protože peněz bude platit stejně pořád stejně, jen nebude moct leckde startovat ani doma. Toť vše… Jedinej, kdo by tím skutečně něco ztrácel, je totiž naše asociační pokladna, a proto by to mělo být rozhodnutím předsednictva, nebo valné hromady. Jen můj názor…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..