Výše členských příspěvků a přijímání nových členů do ČASS

Velikost členských příspěvků a přijímání nových členů do ČASS jsou dvě věci, které spolu zdánlivě nesouvisí. Opak je ale pravdou. Při podávání žádostí o přidělení státních dotací jsme si ověřili, že pokud naše asociace nebude mít minimálně 800 členů, je naše šance velice malá. I přesto jsme několik večerů nad přípravou projektů strávili a žádosti jsme podali. Pokud však takto nějaké peníze získáme, bude to spíše možné považovat za zázrak.

Abychom tedy pro příští roky své šance zvýšili, budeme muset navýšit členskou základnu.

A teď se dostáváme k jádru celého problému. 800 lidí, ochotných vstoupit do asociace a zaplatit libovolně nízký členský příspěvek, nejsme schopni sehnat (i když myšlenka, že budeme mít 800 členů, každý zaplatí 1000,- Kč a my se tak staneme soběstačnými, je lákavá, ale nereálná). Vstup do ČASS pak musíme otevřít lidem, kteří sice vnitřně sympatizují se slalomem na skateboardu, ale nejsou ochotni, nebo nemůžou z osobních důvodů, platit členské příspěvky. Těmto lidem bych rád umožnil bezplatně vstoupit do ČASS. Takto přijatí členové by neměli žádná práva ani povinnosti, nemohli by volit a být voleni a nemohli by se účastnit valné hromady, neměli by nárok na závodní licenci. Byli by „pouze“ sympatizující členové ČASS a jako sympatizující členové by nám bezplatně mohli pomoci navýšit členskou základnu.

Pak by ČASS byla složena z lidí, kteří platí členské příspěvky a ty, kteří je neplatí. Platící členové (a je jedno zda jezdící, nebo nejezdící) by měli nárok na vydání závodní licence, klasifikaci v Českém poháru ve slalomu na skateboardu (jehož vítěz získá putovní pohár ČASS a jeho jméno bude nesmazatelně vyryto do štítku na podstavci poháru a získá tak historické místo mezi elitou českého skateboardingu) a možnost ovlivňovat dění v ČASS, účastnit se valné hromady, měli by hlasovací právo a mohli by kandidovat do výkonného výboru a předsednictva ČASS (dle stanov).

Velikost členských příspěvků bych rád populisticky snížil. Bohužel nemám k dispozici vyúčtování za letošní rok a to i z toho důvodu, že někteří věřitelé nám ještě nevyúčtovali své služby. Jak vtipně poznamenal pokladník Tomáš Kodíček cituji: „Ještě chvíli budou váhat a zahrneme je na seznam sponzorů…“ :-D.

V každém případě jsem pro, aby každý nový jezdící člen zaplatil vstupní poplatek ve výši 1000,-Kč (děti a junioři 200,-Kč) bez ohledu na případné snížení členských poplatků (odhlasujeme-li si zvýšení členských příspěvků, nový jezdící člen zaplatí tuto vyšší sazbu).

Co by se, dle mého názoru, mělo platit z peněz asociace a tím pádem i z členských příspěvků a kde na to vzít, se pokusím napsat v dalším příspěvku.

V diskuzi k tomuto článku bych rád zjistil váš postoj k náboru nových členů a k výši členských příspěvků. Tuto problematiku bych pak rád otevřel na zasedání valné hromady.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

Jedna myšlenka na “Výše členských příspěvků a přijímání nových členů do ČASS”

 1. Ááááno, dělá se to přesně tak. Takřka celou existenci sk8 klubu v PT od nikoho členské příspěvky nepáčim, protože kdybych tak učinil, pošlou mně všichni do prr.. a zůstanu členem sám, čímž odíl zanikne. Není li oddíl, neni hlavička k pořádání, není pak možno užívat plochu v areálu a hájit skateboarding před rozpínajícíma se fotbalistama.
  Máme v PT přes 40 členů, ale členy jsou třeba i rodina Potůčků, má exmanželka a spousta různých sympatizantů různého věku a po.. . Samozřejmě o tom všichni členi věděj, že jsou členi :-DDDD . Ku platnosti členství musí bejt uvedeno rodné číslo, aby si jej mohli ouředníci ověřit.
  Tedy za Petrův návrh samozřejmě zvedám ruku. Je to standartní řešení který je vymyšleno dlouho a na nic lepšího asi nepřídem.
  Co se náboru aktivních členů týče, stále si myslím že by se dala dělat větší propagace v okruhu lidí které by to mohlo zajímat.
  Existujou dva sk8 časáky, ale ani v jednom nebyla reportáž o ME v Poličce a ani o Brně.
  Myslim že i jiný plátky pro mladý (ty potřebujem) by tak povedený akce otiskli.
  S tim souvisí i to že je těšký sehnat sponzory.
  Když jim přinesete štos časopisů a publikací, kde bylo o loňské akci zmíněno , hned bude každej potencionální sponzor načaťejší. Je stim samozřejmě hodně práce a ten report někdo musí napsat, někdo ty média musí pozvat a tak.
  Já když to nešlo jinak, jsem jim nabíd „OK report napíšu a fotky dodám sám“ skoro všichni to pak otiskli. Nemusí platit reportéra, fotky a maj něco ne zcela tradičního a nemusí psát furt o fotbale. Já pak mám argument na městě atd.
  To má smysl samozřejmě u větších závodů a né Prachatic, i když po uzávěrce by měli všechny potencionální média obdržet od asociace tiskovku s plánem českýho poháru a statutama jednotlivých závodů. To moc práce nedá.
  Aspoň bys Petře poznal nový lidi 😉 . Znám třeba šéfredaktorku Cosmogirll 😀
  Tak zatim svazáci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..