Slalom World Cup Grüningen

VÝSLEDKY: STRAIGHT KVALIFIKACE :: STRAIGHT H2H :: HYBRID KVALIFIKACE :: HYBRID H2H
O víkendu 20-21. června 2015 hostilo po dlouhé době Švýcarsko závod světového poháru. Ten se konal v Grüningenu a organizace se ujal Jadranko Radovanovic, který tak pomyslně převzal štafetu od Ramóna. Český tým na tento závod vyrazil ve složení Josef Štefka, Pavel Holec, Petr Janoušek a zahraniční premiéru si odbyl Robin Smejkal. Dalšími česky mluvícími jezdci byli Robert Thiele s klukama a Radan Knobloch s Lukasem. Tito borci ale hájí barvy Německa…

Robin přijel do Prahy značně natěšen na závody. Úplně jsem v něm viděl sám sebe, když jsem jel poprvé do Grenoblu. Jeho očekávání bylo veliké a jeho nároky na sebe sama ještě větší. Z našeho pohledu to bylo srandovní a trochu nefér jsme si z něj začali utahovat… prostě sněženka a machři :-). Rob se ale nedal a poměrně brzo pochopil, že si z něj děláme srandu a začal si jí recipročně dělat z nás. To už bylo dobré znamení, že zapadl. Popisovat cestu, ubytování, večerní posezení u ohně s tequillou asi nemá smysl, takže se v čase posunu k sobotě.

Sobota – dle norské předpovědi mělo pršet… a světe div se, pršelo. Chozému, mě a Pavlovi to bylo jedno, neb jsme si řekli, že si z toho uděláme výlet. Rob byl zklamán… Chtěl jezdit a vypadalo to blbě. Snažili jsme se ho rozptýlit nákupem dárků pro nejbližší a kávou u Curyšského jezera. Rob však byl rozladěn ještě trochu více, když uviděl ty ceny… Švýcaři se rozhodli si udělat z turistů dobrý den a všechno stálo od 4 franků víc… Káva 5 franků, pivo 5 franků, zákusek 4.50, pizza 17 franků… Ponásobeno 25 Kč/frank to nebylo nejlevnější. Chuť na kávu s výhledem na jezero však byla silnější…

Kolem jedné hodiny odpoledne asfalt oschl o mohlo se začít jezdit… Kdyby ovšem Jadranko předtím natáhl časomíru, udělal registraci a ještě pár dalších organizačních věcí. Skutečně jezdit se začalo ve tři odpoledne.

S ohledem na nejistou předpověď počasí dostali přednost profesionálové a začalo se Straight slalomem. Kvalifikaci ovládl (při neúčasti Hadestrandů dle očekávání) Janis Kuzmins před Jermacenkem a Stasem. Já jsem vyhrál bitvu o poslední osmé místo pro H2H o které se pralo pět jezdců (já, Pascal Weber, Ferdinand Lindner, Oleg Glushko a Chozé) a kde nakonec v můj prospěch rozhodl menší počet shozených kuželek.

H2H souboj pak byl pro mě skvělým tréninkem. No řekněte, kdy se člověku naskytne možnost „prohnat“ mistra světa Janise Kuzmince v jeho nejoblíbenější disciplíně…

Nesmím zapomenout na „Němce“ Roberta. Ten jel svou standardní kvalitní jízdu a obsadil pátou příčku. Jsou prostě jezdci, kteří nestárnou…

Po profesionálech přišla na řadu směs nazvaná Open kategorie, kde byli všichni mimo PRO jezdců. Konečně se tedy dostal ke slovu i Robin! Do kuželek vlétl jako uragán a taky jako uragán po sobě zanechal spoušť. Časem by obsadil sedmé místo, ale čtrnáct kuželek je přeci jen trochu moc silná káva. Normálně by tento výkon byl ohodnocen diskvalifikací, ale Jadranko se na věc díval shovívavě a určil pro DQ dvacet kuželek. Po prvním kole byl tak Robin dvacátý.

Pro druhé kolo jsme se snažili Roba uklidnit, utlumit jeho přemotivovanost a nakonec se to povedlo. Rob zajel (s boží pomocí) čistě a posunul se na konečné jedenácté místo! To bych řekl, že by mohl být pro každého panice zahraničních závodů skvělý výsledek, ale Rob přesto spokojený nebyl. Snad proto, že desítka byla blízko… setina sekundy.

Pak zase sprchlo a opět se chvilku čekalo.

Začal hybrid slalom. Chozé byl po Straight slalomu a dvanáctém místě rozladěn a byl by nejraději, aby se hybrid přesunul na neděli, kdy mělo být lepší počasí. Jadranko ale rozhodl jinak a udělal dobře.

Kvalifikace byla opět velmi těsná. Já jsem bohužel tentokrát boj o nejlepší osmičku o setinu prohrál a skončil  devátej. Chozé zabojoval, zajel o dvě desetiny lepší čas než já a do H2H šel z šestého místa proti třetímu Jermacenkovi, Robert postupoval z druhého! místa. Dominoval opět Janis.

H2H souboje tentokrát nepostrádaly dramatičnost. Robert narazil na Mišáka Duponda, který se rozhodl, že svou starou scvrklou kůži nedá zadarmo. Robert nakonec Michaela v každé jízdě předjel o pouhých pět, resp. šest setin vteřiny a po zásluze postoupil mezi nejlepší čtyři.

O stejný úspěch se snažil i Chozé proti mladičkému Edisu Jermačenkovi. První kolo Edis vyhrál o 0,073 sekundy, druhé pak Chozé o 0,067 sekundy. Ano, počítáte správně, Chozé prohrál o šest tisícin sekundy po dvou kolech… Neuvěřitelně těsný a dramatický závod!

V semifinále Robert narazil na Chozého přemožitele Jermačenka a dokonale pomstil Chozého vyřazení. Finálová jízda a boj o třetí místo se už nekonaly, protože začalo opět pršet a kvůli pokročilé večerní hodině nebyla ani naděje, že povrch opět uschne.

V neděli se měl odjet zbytek, tedy finálové jízdy H2H hybridu profesionálů, hybrid Open třídy a tight slalom ve všech kategoriích. Počasí ale bylo proti, a tak ve tři hodiny odpoledne bylo rozhodnuto závod ukončit.

V hybridu tedy Robert uhájil skvělé druhé místo, které mu zajistilo dělené druhé/třetí místo v celkovém pořadí profesionálů se Stasem Mironenkem a prvním Janisem. Amatéry vyhrál Arturs Liskovs před Tomsem Dreiblatsem a třetím Radanem Knoblochem.

Speciální ocenění obdržel Victor Gallo za „šťastné“ třinácté místo mezi amatéry a Oleg Glushko jako jezdec, který přijel na závod z největší dálky. Oba ocenění doslati sadu kol Entity, které věnoval Robert Thiele, potažmo asi Honza Smolík.

Všechny výsledky jsou v záhlaví tohoto článku.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

6 komentářů u „Slalom World Cup Grüningen“

  1. Pane Prezindente, klobouk dolú, ty to proste umís (rychle, kvalitne a spolehlive). Moc hezky napsaný a fakt skoda o to pocásko.

  2. Díky za pochvalu chlapci. Při hodnocení pokoje jsme si vzpomněli na Pletyho komentář zde na webu, a tak ještě dodávám hodnocení ubytování. Na booking.com mělo naše ubytovaní průměrné hodnocení 9,3 z 10 možných bodů. Všechno bylo skutečně supr. Majitelé vstřícní (za 10), snídaně skvělá (za 10), pokoj výbornej, WiFi dostupné, možnost grilovat, pro děti trampolína a houpačky, jezírko s rybičkami a lavičkou pro odpočinek u kávy… ale když jsme vylejzali z auta, tak pršelo a ten věšáček v koupelně mohl být klidně o 5 cm vejš… Za nás jsme se shodli na šesti bodech 🙂 🙂 🙂

  3. Já už jsem to hodnocení odfajfkoval a vypočítalo se 9,6 , asi za to mokrý dřevo u venkovního krbu.

  4. Se nedivte, bodový průměr vytáhlo Plzeňské P12° 😀
    Viz foto (Y)

  5. Hezky, chlapi hezky a VELKA pochvala Robovi za bojovnej vykon. Jo, jo, Statl jede! ;o)

Komentáře nejsou povoleny.