1. závody Českého Poháru 2015 Prachatice

Na stadion Tatranu Prachatice se sjela opět špička českého sk8slalomu včetně tradičních opor žijících trvale v Německu. Jenže tenhle ročník byl zcela výjimečný v několika ohledech.
… oproti loňskému ročníku jsme v Prachaticích stihli odjet oba závody během soboty za nezvykle slunného počasí. Loni jsme na to spotřebovali celkem 2 deštivé víkendy.      ;o))
… další vítanou změnou byla účast nových talentů (Jakub Jirman, Adéla Holakovská, Adam Višňovský) nebo tradičních závodníků, kteří vloni v Prachaticích chyběli (Kuba a Jarda Knettigovi, Standa Nožka, Raduška Podlahová, Jarda Šmerek se synem Honzou)
… téměř skokový nárůst kvality některých jezdců, kteří se svojí jízdou prosadili do vyšších pater výsledkové listiny (Mia Sudková, Robin Smejkal)
… postup Petra Matouše z juniorské kategorie do kategorie Open, kde úspěšně změřil síly s ostatními muži

Všechny kluby dorazily v hojném počtu a startovní pole tvořilo celkem 42 jezdců v 5 kategoriích … do 12 let, do 15 let, do 18 let, ženy a kategorie Open (muži). Někteří dorazili již v pátek a zúčastnili se oficiálního tréninku slalomů Tight a Hybrid.

V průběhu tréninku Tight slalomu (těsného) byla zjištěna závada na kabelech časomíry a start prvních závodníků byl proto posunut. I zde došlo k zajímavému úkazu – po příjezdu náhradní časomíry na stadion začala původní časomíra fungovat zcela bez problémů. V horku okolo 30 stupňů Celsia všichni jezdci odjeli 2 oficiální tréninková kola a závody začaly nabírat na obrátkách. Ve třech měřených kolech se stal suverénem kategorie do 12 let podle očekávání Petr Martinů, ale zde je třeba vyzdvihnout i statečný výkon Lukáše Martinů, který v loňském ročníku po pádu v tréninku odstoupil. V kategorii do 15 let dominoval Lukáš Knobloch, v kategorii do 18 let Max Thiele, oba z Německa. Snad k největšímu překvapení došlo v ženské kategorii. Přijelo celkem 6 žen a konkrétně Mia Sudková začala dosaženými časy (a hlavně čistou jízdou) konkurovat velké části jezdců z kategorie Open. Není divu, že zvítězila, následována Terezkou Podlahovou a Karolínou Vojtovou. Přiostřilo se i v mužské kategorii Open, kde zvítězil Petr Matouš před Jardou Knettigem a Robertem Thielem.

Po třetí hodině odpolední byl zahájen trénink Hybrid slalomu (se třemi téměř obřákovými oblouky) a následně dvoukolový závod všech kategorií. V kategorii do 12 let opět dominoval Petr Martinů, následován Janem Vázlerem a Lukášem Martinů. Vítězství v kategorii do 15 let si odvezl Lukáš Knobloch, druhé místo obsadil Matěj Štefka, třetí Felix Thiele. Kategorri do 18 let ovládl Max Thiele následován Vítkem Hromádkem. Delší oblouk svědčil v ženské kategorii vítězce Mie Sudkové, druhé Renatě Škrabalové a třetí Karolíně Vojtové. Nejsilněji obsazenou kategorii Open ovládl Jarda Knettig před bratrem Jakubem a Robertem Thielem.
I v této kategorii 12 jezdců nepřekonalo čas Mii Sudkové (opět bez jediného sraženého kuželu).

Celý den všichni jezdci hledali ideální velikost a tvrdost kol, protože téměř tekoucí asfalt a místy velmi zavřené oblouky vyžadovaly maximální pečlivost v nastavení skateboardů i výběru kol.

Vyhlášení a předání cen proběhlo večer v prachatickém klubu 111 a závěrečnou párty zakončila kapela Shelter Six.

Velký dík patří pořadatelům, zejména Romanu Podlahovi, Frantovi Zíkovi, Mírovi a Matěji Bartošovým a celému skvělému prachatickému týmu nadšenců. Ještě jednou DÍKY.

5 komentářů u „1. závody Českého Poháru 2015 Prachatice“

 1. Michale díky za prima „report“ z Prachatic. Ti co tam nebyli se muzou dozvedet jak to bylo, a ze ze to byla urcite skoda tam letos neprijet a ti co se zucastnili si své zázitky zrekapitulují. Neni to jednoduchý to pokazdý sepsat, takze jeste jednou díky, ze jsi se toho ujal. Do Prachtic posílám jeste jednou pochvalu za zdarilý závod !!

 2. Za pořádající též moc dík za report a všem z účastněným za trpělivost.
  Ještě jednu chybičku na naší pořadatelskou adresu si dovolím zmínit. Na večerní párty jinak parádní kapela Shelter Six, byla prostě moc nahlas. Jsme si toho vědomi a pro příště se pokusíme se poučit 🙂 Já za to zaplatil dočasnou hluchotou, jenž se podílela na mém osobním průseru druhej den, ale o tom sem psát nechci. To třeba u piva na příštích závodech 🙂

 3. Já si na hlasitost musiky stezovat nemuzu. Sedel jsem dlouhou chvíly pred barákem a tam to bylo akorát : -)

 4. Jo, přesně tak, stačilo v Albatrosu otevřít okno a bylo to fajn 😀
  Prostě všechno fajn, akorát bys Míro neměl příště tolik přikládat pod kotel,
  je mi sice jasné, žes chtěl vysušit všechno, co v minulých letech zmoklo,
  ale takhle nám to málem přeschlo na troud.

Komentáře nejsou povoleny.