3. závody Českého Poháru 2015 … Brno … 4.7. – 5.7.2015

Po dlouhých letech se skupinka odvážlivců s podporou ČASS a místního Longshopu rozhodla uspořádat slalomové závody. Vybrala k tomu asfaltový kopec v odlehlé ulici Pod Hády (Brno – Líšeň) a všichni zúčastnění se shodli na tom, že se „krásně svezli“. Sice to byla trochu alchymie s nastavením sk8boardů, vyzkoušením optimální velikosti a tvrdosti kol, ale paradoxně jediné pády byly až při nedělním tight slalomu. K tomu se ale přidalo nelidské vedro, kdy rozpálený asfalt násobil teploty na hodnoty přes 40°C.

Páteční testování tratě s poličskou mobilní rampou bylo zakončeno večerním setkáním v Líšeňském pivovaru, kde jsme podlehli svodům místních ležáků Marvan (11°), Řezoun (11°) a Ležoun (13°)…     ;o)

Sobotní ráno přivítalo všechny závodníky i pořadatele slunečným počasím, které ale postupně přecházelo v pekelnou výheň. Největší starosti přichystala organizátorům elektrocentrála, která přestávala náhodně vyrábět proud. Vázla tím nejen obsluha časomíry a propojení s výsledky, ale i chlazení nápojů a samozřejmě hudební produkce. Naštěstí se díky Spicyho úsilí podařilo závadu odstranit a závody mohly začít…

Jako první vyrazili před polednem do tréninku hybridního slalomu z menší nájezdové rampy dětské a juniorské kategorie. Po 20 minutách tréninku odjeli obě měřená kola, kde potvrdili roli favoritů v dětské kategorii Petr a Lukáš Martinů, mezi které se stačila vklínit Karolína Machová. Mezi juniory prokázal své kvality Matěj Štefka před Vojtou Nunvářem. Po úpravě pro dospělé kategorie, kdy byl slalom prodloužen na plnou délku 26 kuželů, byl opět 20minutový trénink a 2 soutěžní kola.
V ženské kategorii se bojovalo na ostří nože, zvítězila Mia Sudková, těsně následována plzeňskou nadějí Karolínou Vojtovou, Renčou Škrabalovou a slibně začínající Adélou Holakovskou.
Elitní kategorie mužů si užívala sklon kopce výrazně víc a odpovídaly tomu i časy. Na stupních se mísili mladíci s vyzrálými jezdci v pořadí Petr Matouš, Jakub Knettig a o pouhé 0,02 pomalejší Josef Štefka. Své pověsti zůstal tentokrát něco dlužen Jarda Knettig, který řešil problémy s přilnavostí kol a cestou dolů musel ustát několik slidů…

Pro juniorské kategorie byl start obřího slalomu opět snížen a znovu dostali menší nájezdovou rampu, s kterou si poradili všichni bez problémů. Své kvality potvrdil v dětské kategorii Petr Martinů a Lukáš Martinů odsunul Karolínu Machovou na třetí místo. V juniorech se pořadí neměnilo a Matěj Štefka porazil Vojtu Nunváře.
V ženské kategorii se opakovalo pořadí z hybridního slalomu, zato v mužské kategorii bylo všechno jinak…
Nejrychleji se propletl mezi kužely Jarda Knettig, o 0,04 za ním zaostal Standa Nožka a o další 0,03 Zdeněk Mach.

Tím byl završen sobotní program a mohli jsme se opět přesunout do otevřené náruče pracovnic Líšeňského pivovaru…

V neděli všechny čekal závěrečný tight slalom, který byl po několika tréninkových jízdách upraven, aby byl méně záludný. Přesto závěrečná pasáž 8 kuželů do kopce dokonale prověřila všechny jezdce starších kategorií.
Počasí bylo stejně kvalitní jako v sobotu a všichni se tvářili, jako že v Brně mají stejně teplo jako v  Kalifornii.

Závodníci z dětské a juniorské kategorie zachovali pořadí z hybridního slalomu, juniorskou kategorii vyhrál Vojta Nunvář.
V ženské kategorii zcela senzačně brala první místo Karolína Vojtová před Miou Sudkovou, Renatou Škrabalovou a Adélou Holakovskou. V mužské kategorii se o bednu poprali poličští jezdci v pořadí Jarda Knettig, Kuba Knettig a Standa Nožka.

Napínavé bylo vyhlášení OVERALL výsledků po všech třech slalomech, které dopadlo následovně:

Děti do 12 let
1. Petr Martinů, 2. Karolína Machová, 3. Lukáš Martinů, 4. Emily Martinů, 5. Dan Syrový, 6. Marie Maděrová, 7. Anna Šafránková

Junioři 12-14 let
1. Vojta Nunvář, 2. Matěj Štefka

Ženy
1. Mia Sudková, 2. Karolína Vojtová, 3. Renata Škrabalová, 4. Adéla Holakovská

Muži OPEN
1. Jaroslav Knettig, 2. Jakub Knettig, 3. Petr Matouš, 4. Stanislav Nožka, 5. Zdeněk Mach, 6. Jaroslav Šmerek, 7. Michal Šubrt, 8. Štěpán Vojta, 9. Daniel Jaroš, 10. Jakub Jirman, 11. Dan Syrový, 12. Ivo Škrabal, 13. Josef Štefka, 14. Robin Smejkal, 15. Jan Šmerek, 16. Tomáš Kučera

Velký dík za odvahu a odhodlání  při sponzorování a organizaci GRAND PRIX SK8 SLALOM BRNO 2015 patří Martinu Spicymu Hermanovi s celou brněnskou longboardovou bandou, Danovi Jarošovi (speaker), Ondrovi Sudkovi (časomíra), Ondrovi Beykssonovi za skvělé fotky a v neposlední řadě i týmu z Poličky za zapůjčení mobilní nájezdové rampy.

Další akcí před Mistrovstvím ČR v Poličce (8.8. – 9.8.2015) bude Skate´n´Chill Camp v Novém Městě na Moravě 4.8. – 7.8.2015. Tam dopilujeme techniku a v Poličce se teprve uvidí…  ;o))

 

5 komentářů u „3. závody Českého Poháru 2015 … Brno … 4.7. – 5.7.2015“

 1. Móóóc se omlouvám za spam. Když tak ať to pak někdo z adminů smázne.
  Myslím však že by Tony Hawk spoustu z vás moh zajímat a já tam nechci bejt jedinej dědek 😀
  Tedy
  Pokud vás zajímaj mimo slalomu i jiný sk8 disciplíny , tak se poďte potkat v sobotu ve Strašnicích.
  Já věřím, že to bude stát za to !!! 😉
  https://www.facebook.com/events/852231924844149/

Komentáře nejsou povoleny.