Zpověď Jardy Knettiga

 V loňském roce výkonnostně raketově vzlétl Jarda Knettig, čímž na sebe upoutal  velkou pozornost celého slalomového světa. Rozhodl jsem se mu proto položit pár otázek na prahu nové sezóny…

1) Ahoj Jardo. Věděli jsme, že jsi velký talent, a že určitě jednou budeš prohánět světovou špičku, ale stejně bych řekl, že mnozí z nás věřili, že to nebude tak brzo :-). Loni jsi začal s bráchou jezdit mezi muži a na konci roku jsi se ocitl až na samém vrcholu, kdy jsi zvítězil na Mistrovství Evropy v Brně v hybridu. Mohl by jsi shrnout tu loňskou sezónu? Co ti dala, popřípadě vzala?

Ahoj, sám jsem byl překvapený, kam až jsem se za jednu sozónu dostal v kategorii Open.

2) Doporučil bys i ostatním juniorům, kteří se po vašem přechodu dostali na špici mezi juniory, aby také zkusili štěstí mezi muži? Máš pro ně nějakou radu, povzbuzení?

Určitě ano, protože mezi muži je to mnohem náročnější a jsou obtížnější závody. Dalším juniorům bych to určitě doporučil! Myslím si, že jezdí mnoho juniorů, kteří na to mají.

3) Jaké máš cíle pro letošní sezónu a koho vnímáš jako svého největšího soupeře?

Mým cílem pro letošní sezónu je to, abych zajížděl stejné výsledky jako  v Brně. Silných soupeřů je hodně, kteří ani třeba na české závody nejezdí. Vše se ukáže ve Sttutgartu.

4) Kdo ti nejvíce pomáhá… při tréninku, závodech..

V první řadě je to celá SK8 slalom Polička .Také Tomáš Hnát, který mně a bráchovi pomáhá se servisem prkna. Tímto bych mu chtěl poděkovat. Hlavní dík patří všem našim sponzorům.

5) Jaké máš v plánu objet letos závody?

Hlavně bych chtěl objet všechny české závody a určitě Sttutgart.Jinak uvidíme, co bude za závody.

6) Robert Thiele začal stavět skvělá prkna „T-Board“ a vím, že ti jedno věnoval. Já sám jsem si od něj pro letošní sezónu jedno pořídil. Jak se ti na jeho desce jezdí a v čem je podle tebe odlišná od staré desky?

Ano, tím bych chtěl Robertovi moc poděkovat. Jinak bych jeho desky doporučil každému. Desku jsem si navrhoval a tak to je i podle mého gusta. Deska je tvrdá a takové mám rád. Ve slalomu mě to zrychluje a je více točivá.

7) Mnoho slalomářů přešlo mezi longboardisty… a longboardisti zase přecházejí k nám. Jaký máš názor na longboarding a neláká tě zkusit štěstí i mezi nimi?

Ani ne, neláká. Někdy bych si ale nějaký kopec chtěl sjet.

8.) Svým věkem patříš mezi mladé jezdce… Jak vnímáš působení jezdců, kteří patří mezi ikony československého skateboardingu. Mám na mysli Káju Houdka, Roberta Thieleho, Petera Pletánka, Dalibora Daňhela, Tomáše Fialu, Míru Bartoše, Josefa Štefku a další… Tito jezdci už mají nárok na kategorii Masters , ale místo toho prohánějí mladé kluky, jako jsi ty 🙂

Vnímám je spíše jako své vzory a velké soupeře. Každý z nich mně dává dobré rady.

9) Loni jsi začal experimentovat s účesem… Zatím se jednalo o havraní čerň. Nechystáš v této oblasti něco nového? Třeba Matěje Bartoše jsem nedávno v Prachaticích potkal s červeným kohoutem na hlavě…

Zůstanu u havranní černě.

10) Vraťme se ke skateboardingu a konkrétně k Mistrovství světa ve Stuttgartu. Vypadá to, že tento závod bude skvěle obsazen a nebude lehké se dostat mezi nejlepších 10 jezdců, kde si myslím, že je tvé místo. Budeš se nějak speciálně připravovat na tento závod? Myslíš si, že by ti místa, kde se slalomy pojedou, mohla sedět? Těšíš se že zde potkáš nějakého zámořského jezdce, se kterým bys normálně neměl šanci se seznámit?

Trať by mně sedět mohla. Nemám rád velké kopce, protože trénujeme jen na rovince. Těším se, jestli přijede Dominik Kowalski, Hadestranti, Joe Mclaren.

11) Jak jsi na tom s jazyky? Brzy po tobě bude vyžadováno poskytnutí interview v jiné řeči, než v rodné. Učíš se nějakej?

Spoléhám jen na angličtinu, kterou nás učí ve škole.

12) Bratr Jakub jezdí také skvěle, ale tys mu loni poodskočil. Myslíš, že se i on letos dotáhne do absolutní světové špičky a na čem by měl zapracovat, aby se mu to povedlo?

Také bych byl rád, kdyby se tam dostal, ale teď už jezdí výborně, jen je to v mužích moc náročné, protože tam rozhoduje každá setina.

13) Je nějaká otázka, kterou bys chtěl, aby ti byla položena a co bys na ní odpověděl?

Jen bych chtěl ještě jednou poděkovat týmu Polička a všem sponzorům.

Díky Jardo za odpovědi a ať se ti dále daří…

3 komentáře u „Zpověď Jardy Knettiga“

 1. Ahoj předsedo,
  výbornej nápad vyzpovídat takhle ze začátku sezóny
  mladý nadějný skejtaře.Uvidíme na podzim jaké bude zúčtování.
  Jardo,pěkný odpovědi.Držím palce a to všem v sezóně 2012!!!
  Skejtu zdar!!!
  T.F.

 2. Jardo drzim palce na vsech cestách . At na skejtu nebo bez nej !

  @Predseda .
  Dobrá práce ! (jako vzdycky … )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..