Main a Major závody pro rok 2013

ISSA se opět snaží udělat představu o zájemcích o nejvyšší statusy Main a Major pro rok 2013. V Evropě to znamená, že jsou v současné době obesíláni národní koordinátoři s žádostí o zaslání předpokládaných aktivit v roce 2013. Není požadováno nic konkrétního, jen zda bude v jaké které zemi zájem o pořádání závodu se statusem Major (Mistrovství Evropy), nebo Main, jaké to bude asi město a přibližný termín. Jelikož jsem já národním koordinátorem pro ČR byl bych rád, kdyby jste mi v komentářích napsali, jaké má kdo ambice pro rok 2013. Pokud nebude žádný zájemce o Major/Main, tak jsem bez práce, při jednom zájemci požádám o vyplnění žádosti o status do konce srpna a při více zájemcích rozhodne o předkladateli žádosti výkonný výbor… Tak se hlaste 😉

Dále se připravuje menší doplnění pravidel ohledně stavby slalomů. Jedná se o doplnění bodu 8.8:

8.8 Course Setting
The race organizer is responsible for setting the course. The method used shall be clearly stated in the race sanction application. (Who will set the course, description of course, when will course be set, etc.)

The course setter(s), or one or two riders they select, may briefly ride a race course while setting it to ensure that the course is suitable for the event. However, such testing must be kept to an absolute minimum. Any other practicing or training on the race course before the event, except during the official pre-race warmup/practice session, is strictly prohibited.

Ve volném překladu to znamená, že bude vneseno do pravidel, že organizátor zodpovídá za postavené slalomy. Jaký typ slalomu, kde a kdo jej bude stavět by mělo být uvedeno již v žádosti o přidělení statusu. Ti co staví slalomy (nebo jeden až dva vybraní jezdci) mohou slalomy v krátkosti projíždět, aby bylo zjištěno, že slalomy jsou sjízdné. Testování je ale nutné omezit na nezbytné minimum. Trénink slalomů před závodem (mimo oficiálního tréninku) je striktně zakázán.

Na BOD se také mluvilo o tom, že stavět slalomy by měli dva nedomácí jezdci společně s jedním domácím (popř. organizátorem) a to ještě jezdci, kteří neaspirují na nejvyšší příčky…

Tak to je zatím asi vše.

Všechny zdraví

Petr Janoušek
Předseda ČASS, NC pro Česko, EU status marshal a člen BOD ISSA 😉 🙂

Jedna myšlenka na “Main a Major závody pro rok 2013”

  1. No, dobrá změna pravidel,
    konečně by mohly být slalomy průjezdné i pro normální lidi,
    co mají klasické treky a ne bestiálně drahé speciální slalomové treky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..