Návrh pro sezónu 2012

Připravuji na jednání představenstva ISSA nějaké myšlenky, které bych rád prosadil pro sezónu 2012. Jelikož se mnohdy jedná o myšlenky, které by bylo zapotřebí připravovat již dnes, rád bych se vás zeptal na váš názor, jestli si myslíte, že jsou smysluplné…

Světový pohár.

V současné době máme Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a Mistrovství Ameriky (US National). Rád bych ostatní závody se statusem Main (které nebudou mít status „mistrovství“) zařadil do závodního seriálu zvaný „Světový pohár“. Vítěz světového poháru by získal pohár (mohl by být i putovní na kterém by byla jména vítězů jednotlivých ročníků viz. Stanley cup). Pohár by byl předán zástupcem BOD ISSA na prvním závodě se statusem Main v následujícím roce a na kontinentu, z kterého je vítěz světového poháru.
O závodech zařazených do světového poháru pro rok 2012 by mělo být rozhodnuto nejpozději do konce října 2011.

Slibuji si od toho:
– větší motivaci k cestování nejlepších jezdců
– nižší cestovní náklady pro jezdce (dřívější objednání letenky a ubytování = nižší cena)
– snazší plánování účasti jezdců na závodech s vysokým statusem
– větší účast jezdců na závodech se statusem Main
– větší výběr startovného pro organizátory
– zviditelnění ISSA a BOD

Způsob vyhodnocení světového poháru by bylo nutné probrat s Corkym. Má představa je, že by se započítaly všechny body ze všech závodů světového poháru.

Kategorie v kterých by se předával pohár:
– já navrhuji předávat pohár pouze nejlepšímu muži, profesionálovi, v celkovém pořadí.

Další možnosti jsou:
– nejlepšímu muži v celkovém pořadí, nejlepší ženě v celkovém pořadí, nejlepšímu juniorovi v celkovém pořadí
– nejlepšímu muži v každém slalomu (tight, hybrid, straight, giant, super giant, border cross…) a v celkovém pořadí, to samé v ženách a juniorech… a různé kombinace.

Soutěž národů.

Navrhuji vyhodnotit na konci sezóny pořadí národů. Má představa je následující: sečetly by se body tří nejlepších mužů, profesionálů, z každé země získaných do světového žebříčku a součet by určil pořadí.
Pořadí národů by se pouze vyhodnotilo na stránkách ISSA bez předání cen.

Předpokládaný přínos:
– nejlepší amatérští jezdci by byli více nuceni přestoupit mezi profesionály
– podpora týmového ducha
– zvýšená účast jezdců na závodech, kteří nepatří do první světové desítky.

Opět bychom to museli probrat s Corkym, zda a za jakých podmínek by to bylo možné zapracovat do výpočtového SW.

Soutěž týmů.

Navrhuji vyhodnotit na konci sezóny pořadí týmů. Má představa je následující: sečetly by se body tří nejlepších mužů, profesionálů, z každého týmu získaných do světového žebříčku a součet by určil pořadí.

Pořadí týmů by se pouze vyhodnotilo na stránkách ISSA bez předání cen.

Předpokládaný přínos:
– nejlepší amatérští jezdci by byli více nuceni přestoupit mezi profesionály
– podpora týmového ducha
– zakládání nových týmů, větší zájem o slalom skateboarding
– zvýšená účast jezdců na závodech, kteří nepatří do první světové dvacítky
– vyjasnění příslušnosti jezdců k týmům – každý jezdec by mohl v aktuálním roce reprezentovat pouze jeden tým. Dobrým příkladem je Janis Kuzmins, který je členem týmu sk8kings, coneracing team a kdo ví jakého ještě.

Opět bychom to museli probrat s Corkym, zda a za jakých podmínek by to bylo možné zapracovat do výpočtového SW. Určitě by musela přibýt kolonka „jezdec týmu“

Tak to je zatím vše. Na vaše názory a postřehy se těší

Petr Janoušek
Vice president ISSA, EU status marshal

 

14 komentářů u „Návrh pro sezónu 2012“

 1. Koukám, že nepřestaneš….. zase něco nového.
  Určitě body k zamyšlení, tak ti napíšu jenom svůj názor. World Cup je OK – už to tak skoro samovolně bylo (Main/World cup)v letech 08 a 09, ale nesčítaly se body. Dobrá myšlenka, ale bude důležité, kolik bude závodů. Myslím tak 3 – 4 v EU a stejně tak v USA. Tahle myšlenka bude mít určitě velkou podporu.
  Hodnocení národů je ještě lepší věc, hlavně pro CZE, protože se budou určitě někteří divit! Robert Thiele nám to už před pár dny spočítal, takže určitě podporujeme, ale někteří zjistí, že nejsou tak dobří a budou hledat proč to nejde počítat. (třeba moc složitý SW, nebo moc času se zpracováním a nebo….) Tak jim můžeš navrhnout, že to klidně za pár chvilek spočítáme ručně -jako vždy.
  No a do hodnocení týmů se po předešlé diskuzi nebudeš chtít pouštět ani sám. Myslím, že tam bude už hodně důvodů, proč to snad ani nepůjde. Třeba Janis to nemá ani jako týmy, ale chce uvádět své sponzory. Spousta jezdců není v týmu a tak myslím, že to je takové předčasné….
  TEĎ ALE JEDEN BOD, který si myslím, že by měl zařazen jako první! Přesto, že si myslím, že se o to snažíš, je nejprve potřeba DOKOPAT organizátory závodů kandidujících na MAIN, aby poslali formuláře a udělit statusy na rok 2011. A to třeba i Lotyšsko (3 kandidatury Prime) atd. Vím, jak to je, ale když se to nepodaří včas a bude se zase ustupovat dodatečným přidělením statusů, tak můžeš znovu do konce října vyzývat organizátory World Cupu 2012 a oni budou zase žádat v zimě a posílat (možná)na jaře 2012.
  Přesto chválím a přeju hodně optimismu.

 2. Nazdar,
  Souhlasím s Pepou.
  Delat hodnocení teamú je asi neproveditelné. Kdyz by se to spocítalo tak existuje mozná dokonce více ruzných znacek nez
  jezdcu(GOG,Pavel,Airflow,Indiana,Kaliber,sk8kings,161,Blackcross plus ruzná sjednocení jako Sinners84,SlalomGangBang atd.)to by byl asi dost hokej…

  Hodnocení národu by ale bylo urcite zajímavé. Podle me je
  tu nekolik mozností. Bud první tri PRO nebo jen první dva PRO
  a prvního Amatéra NEBO (!) První PRO První zena a První Junior .
  (+ ev. treba první „Master“ ?) .Tretí Varianta je podle me teda asi nejobjektivnejsí co se týce „Národu“. Nekomu to pomuze nekomu ne. Rozhodne by nemeli být rozdíly na konci roku tak velké. Otázka je jak by pak dostali body treba Svedi kterejm zádný zenský nejezdej. Otázka je taky jestli scítat dosazené body a nebo umístení na jednotlivých zebríckách (?) aby to bylo alespon trochu „spravedlivé“ .
  Pokud by se tam bodovali i Juniori (to bych videl jako docela zásadní) tak by se tím potazmo mohla i zvýsit i trochu clenská základna. Treba by pak jezdilo i víc zenskejch (?)
  Jsem zvedav jaký bude mít tento návrh ohlas ve svete
  a taky na brnensku.
  zdravím
  Robert

 3. @Chozé
  Závody v Lotyšsku se dnes podařilo uzavřít. Trochu se tam nemohli vzpamatovat ze smrti Ginse. Plety by to měl opravit na ISSA webu (snad do konce týdne). V současné době je tam jeden Main a dva Prime závody. Před schválením jsou žádosti z Anglie. Ve vzduchu zůstává Berlín. Tam ještě nemáme vyplněný formulář. Dalibor pracuje na žádosti o Main pro Brno… Stále se snažíme, ale začátky jsou vždy těžké a jde to pomalu. Všichni se musí naučit, že bez vyplněného formuláře to nepůjde (alespoň v Evropě ne). Taky si na svou funkci zvykají národní koordinátoři. Viditelně jsou problémy i v Česku… Jsem ale optimista a věřím, že pro sezónu 2012 to bude o hodně lepší…
  Rád bych držel současný stav 5 Main závodů v Evropě a to samé v Americe. Když budu počítat „horší“ rok v Evropě, tak mi vychází 1xMajor pro Worlds, 1xMain pro Euro, 1xMain pro indoor Euro. Tak by zbyly 3 závody pro Světový pohár… Zatím jsem pesimista ohledně větší tradice indoor Eura. Pokud v roce 2012 indoor Euro nebude, tak pro světový pohár zbudou 4 závody. Když nebude v Evropě Worlds, tak 5. Ono to tak nějak vychází, Chozé. Každopádně by jich mělo být asi stejně v Evropě i v Americe… Budu nad tím přemýšlet.
  @Robert
  Se ženami jsi si odpověděl sám… Je jich málo, proto bych je zatím do hodnocení národů nepočítal. To samé je s juniory. Hodnocení národů si musí nejdříve vybudovat své místo na Zemi… Tvůj názor je skvělý, ale podle mého by to teď celou myšlenku pohřbilo…
  Hodnocení týmů… Každý může uvádět své sponzory jak chce, ale měl by oficiálně jezdit pouze za jeden tým. Nedokáži si představit, že by třeba cyklista uváděl že zároveň jezdí za Astanu a Diskovery (nebo jak se ty týmy jmenují)… Udělal by se v tom trochu pořádek a třeba by jezdci byli více hrdí na svůj tým…

 4. Plety už to opravil na ISSA webu… Plety, máš mou pochvalu… Chtěl jsem jen říci, že EU status maršálové nic nezdržují a Plety i Ricardo pracují velice rychle a spolehlivě… Jen prostě v mnoha případech nemáme tu správnou páku na organizátory. Potřebujeme trochu přetlak v zájmu o vysoké statusy. Ten se ale postupně dostaví. Věřím tomu, že s fungujícím webem a světovým žebříčkem dostanou i ostatní chuť do práce.
  Teď už jsou v Evropě jen dva volné Main statusy. A předběžný zájem má Česká Republika, Německo a nezapomeňme na tradiční bašty Švýcarsko, Švédsko a možná i Itálii a do dalších let Španělsko… Myslím, že už letos někomu zůstane v ruce Černý Petr a v jeho zemi Main nebude. To bude motorem pro rychlejší podání žádostí pro rok 2012…

 5. pardón že tu teď zcela naruším probírané téma.. Petře bo někdo..kam můžem házet info na pt závody??
  dík Evík

 6. Míra Bartošů má právo sem přidávat články… Obrať se na něj…

 7. Petře opět proti proudu ale mám dojem že nacional tendence by se do sk8 tahat neměli na rozdíl od gang-ových (týmy na sponzorských či ideových základech) V otázce SP jsem pro.

 8. Uvidíme, co na to řeknou ostatní členové BOD.
  Jsem rád, že tu pár hlasů zaznělo. Všem za to děkuju. Každý názor, každá myšlenka ať už pro, nebo proti, je dobrá. Člověk to napoprvé nedokáže domyslet až do konce. Robertova myšlenka, že by se do hodnocení národů měl započítávat nejlepší muž, nejlepší žena a nejlepší junior je dle mého názoru do budoucna opravdu dobrá. V současné době by to ale spíše zkreslovalo výsledek, protože v hodnocení juniorů je tak trochu bordel (tím jak je jich málo, tak v Česku (a jenom v Česku) je hodnotíme ve třech kategoriích odděleně a tím pak ve světovém žebříčku se stane, že Matěj Bartoš a Čenda Bacík jsou před Knettigama a Petrem Matoušem, i když je ani v jednom závodě nezajeli…), navíc zdaleka ne všechny země mají juniory. Podobné to je v kategorii žen. Těch je taky málo. Takže zůstanu zatím pouze u mužů. Možná by bylo řešením mít pohár pro každou kategorii…

  @Eva Jedličková, Honza Brothánek a ostatní, co by měli co říci zde na webu ohledně skejtu a mají nové téma, které zde není, chci nabídnout, aby se stali redaktory zde na webu a místo vložení „komentáře“ který nesouvisí s článkem vytvořili článek nový. Ne že by to až tak vadilo, že je u článku komentář k jinému tématu, ale do budoucna se tento komentář špatně hledá, pokud si jej chce někdo znovu přečíst. Je to tak trochu podobné s přílepkama v zákonech od poslanců. Je v tom prostě bordel.
  Redaktorem se stanete tak, že mi napíšete na mail petr.janousek@sk8slalom.cz, nebo adminovi na martin.kulhavy@sk8slalom.cz a my se o to postaráme.

 9. Trochu musím poopravit svůj předchozí komentář. Protože jsem asi zlobil, tam mi admin sebral administrátorská práva a přidávat redaktory již nemůžu… Takže se s důvěrou obracejte pouze na něj. A já to jdu vydejchat, protože mě to, díky mé mužské ješitnosti, pěkně nas…. naštvalo…

 10. Ahoj ve spolek. Byl jsem na pár dní lyžovat, takže mimo dosah.
  Ad reklama, peníze jsou už na účtu a projekt bude mít reklamu od příštího týdne (je to tak domluveno). Jinak v ostatních měsících došlo ke změně včas.
  Ad práva, před měsícem došlo k aktualizace RS na kterém tento web běhá a tím k úpravě uživatelských práv. Obnovil jsem Ti možnost přidávat uživatele.

 11. Tak nějak nevím, kam to napsat, soudruzi. Jen jsem vám chtěl říct, že jsem si dneska koupil takovej ten odfukovač listí, kterej je kombinovanej i s vysavačem a drtičem. Jasně, píšu to sem pochopitelně hlavně proto, aby mi ho všichni záviděli, ale tak mě napadlo, jak pořád dokola řešíte za co ty tučný peníze asociace vlastně utrácet. No, při vzpomínce na letošní Liberec si nemůžu nevzpomenout, jaká to byla pohoda s těma benzínovejma ofukovadlama, a trať byla uklizená natotata. Já mám jenom elektrickej, kterej má příkon asi 2,3kW, a jak jsem ho hned tak nedočkavě testoval, nemohl jsem se ho nabažit jak dobře se s tím krámem dělá, a to, co by jeden zametal půl hodiny má hotové za dvě minuty. Proto vznáším iniciativu. Nechceme ho z asociačních peněz spolu s nějakým dlouhým prodlužovákem pořídit? Třena v Lidlu je ode dneška v akci za 1300 peněz, a asi dlouho nebude. http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-F799848E-C2755C82/lidl_cz/hs.xsl/index_20298.htm Myslím, že by byl nejen na zametení, ale i na dosoušení tratě (víme, jak nám něco podobného letos chybělo) výbornej. Stejně se na všechny závody chronicky vozí spousta věcí, tohle by se myslím už taky vešlo… Pokud je tu někdo, kdo má právo zavelet, tak ať to tedy případně udělá, a pokud jsou všichni líní to někde shánět, klidně se o to postarám – ale mělo by to bejt pokud možno hned.
  Jasně , v benzínové verzi by asi byl operativnější, ale to by se muselo celkem dost připlatit…

  HOWG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..