Hog Hill

O minulém víkendu jsem byl jezdit v Redbridge Cycle Centru v Londýně, kde se pojede 6-7. srpna 2011 „British Open Slalom Championships 2011“, který kandiduje na status Main. Na tento závod se chystá vyrazit i několik českých jezdců, proto jsem se rozhodl přinést pár základních informací o samotném místě a také jsem natočil na svůj mobil krátké video z tréninkových jízd s longboardisty (všimněte si, že jsem na svém slalomovém prkně na dojezdu rychlejší a přibližuji se k nim. Vůbec to nechápali…. :-))

Většina českých jezdců bude nejspíše přilétat na letiště Stanstad. Odtud jede vlak do centra Londýna a končí ve vlakové stanici Liverpool street, což je zároveň místo, kde je možné přestoupit na metro – Central line (červená barva). Pro cestu metrem a ostatními prostředky městské hromadné dopravy je zapotřebí si zakoupit tzv. Oyster card (bývá k dostání jak na letišti, tak přímo ve stanici Liverpool street). Tuto kartu si „nabijete“ penězi a už můžete vyrazit. Londýn je rozdělen do zón 1 až 6. Redbridge Cycle Centre se nachází v zóně 4, což je poměrně daleko od centra. Tento fakt je jediné negativum okruhu. Nejpohodlnější cesta na okruh, za pomoci MHD, vede přes stanici metra Heinault a pak dále autobusem č. 247 (pokud se dobře pamatuji).

Okruh je otevřen od 9.00 do 17.00 hodin. Vyznačuje se hladkým asfaltem a dlouhým dojezdem buď do protikopce, nebo do rovinky. Dá se tady jet příjemně rychle, kdy se člověku neklepou kolena, ale zase to není nuda. Prostě skvělé místo pro závody.

Všechny zdraví

Petr Janoušek

Vice President ISSA.

16 komentářů u „Hog Hill“

 1. A ložiska máš taky ze střediska NASA jako desku??? Poděl se s námi, co to je to za kosmickou technologii že to tak frčí. Sakra, kde se tam dávaj ty smajlíci???
  Jinak pěkná reportáž a video taky, díky za to.

 2. 🙂 🙂 🙂 Popravdě musím říci, že zrovna kolečka se mi moc netočí… (mám ty ložiska po zimě nějaký zarezlý)… Myslím, že mi to na dojezdu tak frčelo díky kosmickému materiálu, který mám natrvalo implementovaný na břiše… 🙂 (to Zdendo jen tak nedoženeš, to jsou letité investice, které se teprve teď začínají zhodnocovat) 🙂 🙂 🙂

 3. Budu si teda muset vzít na záda pytel s pískem a do pytle mezi nohama nalejt alespoň dvě píva. Jinak to nevidím.

 4. Pěknej reportík Petře.
  Dovolím si ale vyhužít zdejší pokec ještě jinak.
  Oslovil mne Franko Di Giordio s pozvánkou nás všech na závody do |Milána 15.května 2011.
  Myslim že by to pro spoustu z vás moh bejt pěknej vejlet a ty lepší z vás by mohlo zaujmout velice slušný prize money na které myslím máte šanci dosáhnout.

  Hello Miro,
  I am Franco Di Giorgio of ESKATE Athletic Association,
  for Sunday, May 15th we are organizing a slalom race in Milan – Italy, it’s internationally recognized, and will be some performance for the public in other longboard disciplines ranging from sliding to mountainboard with also a mini-skatepark for street-skaters.
  With this mail I invite you and your group of friends and fans of longboarding in these official slalom race (you can find the post on the calendar europe ISSA – http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?t=7808 )
  This is a slalom contest recognized by the ISSA and in Italy is looming as the 2nd race in terms of importance after the World Cup downhill in Padoa.
  It would be nice and helpful to the Italian and European slalom if you slalom skateboards‘ friends will come, giving also support to this event thanks to your presence.
  This kind of contest will become a real landmark in the European scene and we have already members that joined the race like Janis Kuzmins, fourth in the world rankings of the last four years, Zaccaria Di Giorgio, ranking eighth in the World Juniors, as well as a special guest on the international scene, as Luca Giammarco, and more.
  Puma, the well-known sports brand, is our main sponsor, as well as Loaded, Abec11, Landyachtz and others who believe in our project. The City of Milan has given us the support and permission to use year-round spots where we and our crew can train with continuity.
  We have the highest money price of the category, more than 4,000 euros, of which 2,100 euros is the prize money for the slalom riders.
  For full details and to register or request additional information go to our website http://www.eskate.it/events-eng.html or write to info@eskate.it.
  Many thanks for your attention
  Franco
  P.S. Let me know your needs, soon on our web site you can find directions for hotel or hostel
  http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?t=7808

 5. Franco Di Giorgio oslovil takto snad každého, kdo je na Facebooku…
  Pokud tam pojedete v hojném počtu vydělávat peníze na basic závodu, tak je to pro mě dobrá zpráva. Alespoň nebudu mít příliš soupeřů v boji o titul mistra České republiky o den dříve 14.5. v Liberci 🙂 🙂 :-). Historie se ptát nebude, jestli tam byli nejlepší jezdci 🙂 🙂 🙂 … A já můžu bejt slavnej… A pak hned ukončím kariéru a povezu se už jen na vlně té slávy 🙂 😀 🙂

 6. Myslíš, Dalibore, že je to jedno, jestli v Liberci budete nebo ne?!… Že moje umístění bude pořád stejné 😉

 7. No vzhledem k tomu že do mužů přejdou bratři Knettigové tak bys tak moc nedivil 🙂
  (nechci aby si to někdo vyložil nějak špatně, je to pouze MŮJ názor)

 8. @ Petr Matous
  Názor velmi dobrej !
  @ Dalibor
  Taky super dobrý
  @ Pan Ing. Janousek
  🙂

 9. A už „známe“ nějaké informace ohledně dvou nejbližších tuzemských závodů?????

 10. @Zdeněk Mach: ve Vesci tají poslední zbytky sněhu, tak už snad do příštího týdne zjistíme co a kde by se tam dalo jet. Zatím plánujeme 3 slalomy od rána až do pozdního večera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..