Gigant Slalom Stromovka 2011

Registrovaní jezdci
Fotky Giant mkds ::  Fotky Letmý kilometr mkds
:: Fotky Radim
Liberecký areál ve Vesci se ukázal být opravdu místem zaslíbeným pro pořádání závodů ve slalomu na skateboardu a status Mistrovství České republiky si tento závod více než zasloužil. Navázat na tento nevšední zážitek bude opravdu těžké, ba skoro přímo nemožné, ale my v Praze se o to určitě budeme snažit při pořádání druhého závodu Českého poháru 2011 ve slalomu na skateboardu.

Závodní víkend  v Praze se, jako loni, skládá ze dvou samostatných závodů.

Gigant Slalom Stromovka 2011

V sobotu 28. 5. proběhne pod záštitou starosty Prahy 7 pana Marka Ječménka ve Stromovce závod „Gigant Slalom Stromovka 2011“. Tento závod by si určitě neměli nechat ujít jezdci, kteří jsou příznivci větších rychlostí a giant slalomů. Věříme, že stejně jako loni, se na startovní čáře objeví velké množství jezdců s longboardy a že bude opět možná konfrontace mezi slalomáři specialisty a longboardisty specializujícími se na rychlostní disciplíny.

Závodit se bude v následujících disciplínách:

– gigant slalom
– letmý kilometr

Gigant slalom se pojede podle platných pravidel ISSA – dvě kola, počítá se lepší čas (podle vývoje počasí a časového plánu je možné, že se pojedou tři kola).

Letmý kilometr bude doplňkovou disciplínou nezapočítávanou do Českého poháru. Cílem bude projet úsek o délce cca 100m v co nejkratším čase. Způsob rozjezdu jezdce bude pouze na libovůli jeho samotného. Dosažený čas bude přepočítán na rychlost v km/hod. Každý jezdec bude mít dva pokusy a nejrychlejší vyhrává.

Program:

Gigant slalom Stromovka 2011

10.00 – start trénink Open
11.00 – závod kategorie Open
13.00 – závod kategorie ženy
14.30 – závod kategorie junior
16.00 – start závodu letmý kilometr

Startovné:

Gigant slalom stromovka 2011
Open+ Ženy    150 Kč
Junior              50 Kč

Letmý kilometr
Open              75 Kč

Na Praze 7 existuje systém parkovacích zón a nelze tedy zaparkovat všude, kdy by se vám to líbilo. Na níže uvedené mapce jsou znázorněna místa (zelená zóna), kde můžete parkovat zdarma, bez nebezpečí, že vaše auto bude odtaženo městskou policií:

Sobotní večer bude zakončen na party v restauraci provozované Maďarem na pražské Ořechovce – viz. mapa:

V neděli 29.5 bude zázemí přesunuto na Strahov do ulice Zátopkova, kde se pojedou slalomy Hybrid (jedna lajna nebo dual) a duální Tight s následnými H2H souboji. V případě nepříznivého počasí, nebo přílišného časového skluzu, se bude postupovat dle platných pravidel ISSA a vítěz bude vyhlášen třeba už po odjeté kvalifikaci.

Program:

Prague open 2011

09.00-start trénink Hybrid (všechny kategorie)
10.00-závod kategorie Open
11.30-závod kategorie ženy
11.45-závod kategorie junioři
12.15-13.00 přestavba slalomu na Tight
13.00-13.30 trénink Tight slalomu (všechny kategorie)
13.30-závod kategorie Open
15.00-závod kategorie ženy
15.15-závod  kategorie junioři
16.00-vyhlášení výsledků

Startovné:

Tight +Hybrid
Open+ Ženy    400Kč (300 Kč + 100 Kč ČASS)
Junior              100 Kč  (50Kč+  50 Kč ČASS)

Předpověď počasí na sobotu a neděli:
Pokud se budeme trochu modlit, tak si snad zajezdíme… 😉

 

32 komentářů u „Gigant Slalom Stromovka 2011“

 1. Ahoj,
  Chtel bych se zeptat KDE se to v Sobotu v tý Stromovce pojede. Slysel jsem ze to místo co to bylo vloni je nejak rozkopaný nebo co. Mozná by stálo za to to trochu upresnit.
  Treba by pomohl podobnej plánek jako je nahore kvuli Party v Madarový hospode(?).
  Díky.
  Cau

 2. Ahoj
  Místo je stejné jako loni (indiani vrátily koleje)
  Plánek doplníme.
  Prosím účastníky o co nejdřívější registraci chtěl bych udělat nasazení do kvalifikace podle vykonosti aby si ti co se nedostanou do H2H si nejen zajezdily ale i zazávodily.

 3. Pokud si pamatuju, tak loni na tom místě nebyl bezpečný dojezd do kopce, podobný luxusu v Liberci, či dlouhá rovina. Pak si bohužel kuli brždění tenhle závod musim odpustit a závidět vám zdravejm a zdatnejm 🙂

 4. Dojezd ve stromovce je asi 100 m po rovine šířka 6 m s možným výjezdem do posekané trávy.
  Na strahově se dát otočit do protisměru.

 5. Kluci by u toho samozrejme rádi byli ale tentokrát to nevyjde.

 6. ahoj, všem co se chystají do prahy a třeba ještě neřešili spaní. Bydlím v Holešovicích a mám tam dvě pohodlná, kdyby nouze tak tři těsná místa. Ráda oplatím loňskou pohostinnost jiných tak mi kdyžtak napište na FB nebo na mail (mobil teď není v provozu) nikola.dozova@gmail.com ..
  pa

 7. POZOR Změna termínu H. Brod-omlouváme se, ale z důvodu kolize s jinou akcí na plánovaném místě musíme termín závodů v HB přesunout na 3.9. 2011. Prosíme administrátora o úpravu termínu, díky a sorry.
  Jiří Wiche a Krvavý hnáty HB

 8. Neslo by posunout závody na JINÈ MÍSTO (myslím treba ten super plac u letiste) a termín nechat ? Pokud v tom teda nebude pro vás organizátory jinej hácek. (povolení a tak)
  dík a cau
  Robert

 9. Mám dotaz na dámy a juniory plánuje jetě někdo cestu do Prahy.

 10. ahoj Pavle,
  u mě to vypadá blbě,mám špatný koleno. Anička,co vím, je se školou v Itálii, a Renča s Ewčou Wiche nevim. Myslím, že ženská kategorie se může zas vměstnat do open..
  Ahoj

 11. Ha, ted mi došlo, že jsem se ani nezaregistrovala. Já dorazím, ale pojedu jenom neděli, a klidně můžu v open. 🙂
  Těším se na vás na všecky. 🙂

 12. Čau, chci se zeptat, musím se registrovat nějak předem nebo až na místě? Díky

 13. tak to se evi uvidime, i kdyz na prkynko asi nevylezu..spis urcite ne 🙂

 14. Hurá bude vítěz v kategorii děti a ženy.
  Nedělní slalomy jsou nakresleny(by Janoušek).
  Snad pan počasí bude nakloněno.

 15. Omlouvám se, jsem přihlášenej, ale už teď vím, že nedorazím. Je mi špatně, bolí v krku, prostě to stojí za h…. Tak ať se vám to vydaří a je pěkné počasí.
  Čus Zdeněk.

 16. Ano, jak napsal Pavel Holec, Hybrid a Tight slalom jsme včera postavili. Oba slalomy budou duální (aby nám to pěkně odsejpalo). Tight slalom se zdá být malinko těžší, protože kopeček, na kterém je to postavené, tomu dává rychlost a od půlky tedy budete muset být trošku mrštnější. Jak jsem vás ale viděl v Liberci, tak se o výsledek nebojím.
  Hybrid slalom je naopak jednoduchý, skoro by se dalo říci juniorský. Důvod je ten samý… Kopeček, na kterém je to postaveno je pro tight dost velký a pro hybrid zase malý. A protože jsme nechtěli postavit dva stejné slalomy, tak tight je skutečně těsný a hybrid je o dost volnější, blížící se k giant slalomu. Věřím, že si každý přijde na své. Ti z první desítky si budou libovat v tightu a ostatní zase v hybridu.
  Teď už jen, aby nám přálo počasí.

  Rád bych opět požádal všechny, kdo zde používají svůj nick, aby uváděli své celé jméno. Zde se za své názory nemusíte stydět a pokud se pod ně nechcete podepsat, tak je sem nepište. Jedná se i o Pavla Holce (pholka), Evu Wicheovou (Ewa), Nikolu Dóžovou (nikola) (jsem rád, žes o sobě zase dala vědět a doufám, že začneš zase více jezdit) a také o DBOYe, kterého nejspíš zatím neznáme, ale rádi bychom ho poznali.
  DBOYi, odpověď na tvou otázku zní: můžeš se zaregistrovat až na závodech. Pořadatelům ale velice pomáhá, když se jezdci zaregistrují již před závodem a organizátoři pak můžou finalizovat harmonogram, ví, kolik se pojede kategorií, kolik si mají připravit cen a kolik asi tak vyberou na startovném. Navíc je možné si připravit dopředu startovní listiny a pak je to při registraci na místě snazší. Navíc nemusíš platit nic dopředu (alespoň na těchto závodech) a tak nic neriskuješ a vlastně se ani k ničemu nezavazuješ. Jen nám říkáš, že na 80% pojedeš… a registrace trvá 1 minutu, ani ne…

 17. Čau, jméno mé Dominik je. Dík za odpověď. Zaregistroval jsem se tedy. V sobotu na viděnou.

 18. Super, těším se na shledání můj příjmenovče… 🙂
  Díky za registraci.

 19. ahoj, no netusila jsem ze je tam vic nikol a je tudiz moje necele jmeno problem. Ja zavod nepojedu, asi se to ke vsem nedostalo, ale v lednu jsem byla na operaci kolene (rozdrceny meniskus a utrzeny predni krizovy vaz). Je to teprv mesic co slapu poctive na rotopedu a teprve vcera jsem se postavila na brusle. Rozhodne jsem nemela pocit ze je dobre jit hned na sk8 a tento status zustava i pro prazske zavody i kdyz me to silene mrzi! Jeste ke vsemu odletam za mesic na 3 mesice do afriky, takze pokouset zdravotni stav kolene asi neni to prave orechove 🙂 Zas pristi rok..:)

 20. Promiňte za tu registraci já jsem omylem klikl dvakrát a potom jsem zjistil že jsem napsal do teamu Příjmení 😀 moc se omloavám 😀

 21. V pohodě Vítku, odmazal jsem to.
  Rád bych poděkoval všem za registraci. Je nás hodně a tak si to snad užijeme. Na konci článku jsem vyměnil obrázek s předpovědí počasí… Uvidíme se zítra.

 22. Když už teda skoro všechny holky s něčím marodí, co místo kategorie ženy vytvořit regulérní kategorii „ženy-marodky“, nebo „ženy tělesně handicapované“? :)Pokud neuznáme předmaturitní stres jako vyhovující srovnatelnou diagnózu, pojede Eva W (protože je na sebe prostě přehnaně opatrná) kategorii open, a celej zbytek zůstane – Renča tuším v posledních pár týdnech taky uznatelně marodila 😉

 23. Ještě by v neděli měla dorazit Anička, pokud vím. A maturitu už mimochodem mám. 🙂 A ona bude i paralympiáda jooo? 😀

 24. ANO, ANO Paralympiádu beru 🙂 Užijte si to a hlavně ať vám vyjde počasí!!!!!Renata

 25. Díky všem, kteří přijeli a užili si s námi závodní víkend. Já, za sebe, jsem spokojen, že se k nám konečně slalomový bůh neotočil zády, a že počasí bylo skvělé pro skejtování. Věřím, že i vy jste si zajezdili… Párty u Maďara byla super. Díky Maďare za super pohoštění….
  PS: Nohy mě bolí jako prase…

 26. tak.
  Se spoustou lidí jsme se shodli, že to letos byly zatím asi nejlepší pražské závody v novodobé historii. Lepší počasí, než bylo v neděli, si lze jen stěží představit – krásnejch dvaadvacet, pofukoval příjemnej vítr do zad, slunce a oblaka nad hlavou – takže žádná depka, a přitom ani vedro, a naše duše se skoro vznášely v oblacích při tom posedávání a polehávání v místech, kde mnozí z nás strávili celé mládí.
  Technické problémy byly v míře přiměřené (ony tomu stejně občas, pokud jich není moc, dodají trošku i šťávu), a nálada? Nálada prostě výtečná. Na té se bezesporu hodně podílel i kulturně-společenský program v sobotu večer u Maďara, a myslím, že to zdaleka nebylo jen tím, že nám tam připravil grandiózní tuny až nechutně chutnýho žrádla – sekanou počínaje, řízky pokračujíc, a ohromnou šunkou od kosti konče. Ach, Maďare, nedalo by se to tento víkend zase zopakovat…? 😀 Na tomto doprovodném programu ale bylo stejně asi nejpodstatnější to, že jsme tentokrát zůstali všichni pohromadě, a nepoztráceli jsme se po skupinkách někde v tom přihlouplém velkoměstě, jak bylo často právě při pražských závodech zvykem. Jo, i Koďasova Ladronka je moc fajn místo, jen se mně osobně do něj skejťáci zdaleka nehodí tolik, jako k Maďarovi. Tam bych se přecijen zvracet trošku styděl (ovšem jen v případě potřeby, která tentokrát stejně nenastala) 😀
  I Pavlova Stromovka měla svoje osobité kouzlo – hlavní stan rozvinutý na mostě nad železniční tratí neměl chybu, a kombinace neposlušných psů, dezorientovaných penzistů a matek s kočárky, a udýchaných nezkrotných cyklistů, vyvolávala nejedno adrenalinové pokoukání. Ono se tam totiž po rozjezdu prostě už jen nedalo nijak zastavit. 🙂
  Prostě vám, milí kamarádi, chci říct, že mi zase jednou bylo jako za těch starejch zlatejch skejtovejch časů, a když v neděli závody skončily, a já jsem zůstal na Strahově najednou s Francinkou už dočista sám, zažíval jsem stejné pocity náhle opuštenosti, jako jsem zažívával kdysi – za těch starejch dobrejch časů. Dnes už vím, že jsem v tom nebyl sám. Sami dobře víte, že se dlohodobě řadím do týmu nostalgiků, a pokud této skupince o něco jde, pak je to právě o tento náš vnitřní dobrej pocit. Mimochodem – letos se to zatím daří na všech závodech ;o)

  Díky tímto každému, kdo se na této nízkorozpočtové akci (vlastně dvou-třech akcích) jakýmkoliv způsobem podílel. Záměrně nebudu nikoho jmenovat, protože do detailů organizace každého z těch dvou dnů nevidím, a hrozí, že bych mohl na někoho diletantsky zapomenout. Nicméně, přesto promiňte – Maďare, hmmmm, DOBŘE TY…!! 😀

 27. Co dodat. Prostě opět jeden parádní víkend a na Prahu obzvlášť vydařenej po všech stránkách !!!!!
  Snad jen škoda, že spousta z nás po pár letech přestala na závody jezdit. Neptal se jich (Jarek Kožušník, Olomoučáci atd.) někdo, co je příčinou ??? Vědí například vůbec o změně v placení příspěvků?
  To se ptám jen tak do fóra, nikoli osobně.
  Zde první část fotek http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2021038415653.2120241.1534720319
  Je to časově velice náročný, se prokousat tím mořem fotek 🙂

 28. Neplánuje se ještě nějaký Giant slalom či Letmý kilometr na některých zbylých zastávkách(Polička,Olomouc,Havl.Brod či Brno) Českýho poháru sk8 slalom 2011?
  Děkuji předem za odpověď!!!

 29. Ahoj Michale,
  v Poličce se Giant slalom plánuje a o letmém kilometru můžeme zauvažovat, probereme to u nás a uvidíme.
  Jinak pěknej Giant se taky jezdí v H.Brodě, ale tam nevím jak to bude letos s tímto slalomem, protože to mají být jednodenní závody. Ale Krvavý hnáty z HB dají určitě včas vědět.
  Olomouc a Brno jsou závody na rovině.
  Čus Zdeněk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..