Stromovka – Gigant slalom – report ze závodu

Výsledky sobota :: Spot na rádiu Beat ::
Fotky: Radim :: Ivo :: Vojta (sobota) :: Vojta (neděle) :: Boris :: Předseda ::

52 riderů doufalo ve zlepšení počasí a nakonec se i dočkalo...

Příznivci velkých rychlostí a gigant slalomů se nemohli dočkat neděle. Brněnští kluci s dlouhými prkny na kolečkách (longboardy) dokonce vstávali už ve tři ráno, aby se dostali včas do pražské Stromovky a zúčastnili se tam prvního gigant slalomu pořádaného v Praze za podpory Prahy 7 a pod záštitou starosty Prahy 7. Česká asociace slalomu na skateboardu spolu s Longboard.cz byla hlavním pořadatelem závodu, který tu ještě nebyl. Schylovalo se k souboji čistokrevných slalomářů a čistokrevných sjezdařů. Otázka visela ve vzduchu… Kdo je lepší?

Program hned na začátku narušil noční déšť, který ale neubral nic na náladě jezdců. Slalomáři specialisté vzali útokem stánek s domácími hamburgery a klobáskami a longboardiské kopec se slovy: „Déšť není překážka…“ začali „sušit“ asfalt slidy (smyky) ve velkých rychlostech. Slalomáři jen kroutili hlavou nad jejich uměním a longboardové jezdce to bavilo čím dál více.
Předpověď počasí nebyla právě nejlepší a bylo nutné udělat zásadní rozhodnutí: „Zrušit závody, nebo ne?“. Thomas, hlavní vůdce longboardistů a spoluorganizátor akce, byl proti jakémukoli rušení a vyhlásil k všeobecnému nadšení soutěž o co nejdelší slide. Nejlepší slide předvedl Radek Lukeš, kterému na záda dýchal Joshua Shaněl a na třetím místě skončil Adam Roguljič… Pro mě, jako diváka, to byl skvělý zážitek.

Protože to stále vypadalo, že se nebude moci jet regulérní závod v gigant slalomu, rozhodli jsme se informovat starostu Prahy 7 o zkrácení programu ve Stromovce. To jsme ale netušili, že se k nám přeci jen obrátí štěstěna čelem, a že vysvitne slunce, které pomůže trať vysušit. Závod mezi kužely se nakonec rozjel se značným zpožděním. Vítězem byli všichni, kdo vydrželi až do této chvíle. Objektivně ale bylo více jezdců s longboardy, takže absolutním vítězem jsou oni. Třeba my slalomáři, dostaneme šanci k odvetě 12. až 13.6 2010 v Havlíčkově Brodě, kde pokračují závody Českého poháru ve slalomu na skateboardu. Výsledky slalomu jsou uvedeny níže.

Takže ještě jednou díky Praze 7, jejímu starostovi a všem, kteří nám dopomohli  uskutečnit tento závod.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

Výsledky gigant slalomu:
1. Michal Černý
2. Michal Velhartický
3. Mára Vodvárka


6 komentářů u „Stromovka – Gigant slalom – report ze závodu“

  1. Díky všem, kteří si nenechávají své fotky jen pro sebe… Já sem večer taky svoje přihodím. Po letech spílání Vojtovi, kdy jsem z něj nebyl schopen fotky vyrazit, ho letos musím jen chválit. Takže ještě jednou díky, a kdyby se našel ještě někdo, kdo něco nafotil (v žádném případě se nemusí jednat o profi fotky), nechť je uloží někam na rajče, nebo na picassa a hodí nám sem odkaz do příspěvku. Já pak odkaz přesunu nad článek k ostaním fotkám.

  2. Ve čtvrtek 3.6. 2010 v 7.20 a 10.30 hod proběhne krátká zpráva o závodech na Ladronce a ve Stromovce v Menšinových sportech na rádiu Beat.

  3. Jo též děkujeme pořadatelům (a kuchařům( za parádní akci a zveme všechny do H. Brodu, Krvavý Hnáty HB

  4. Přidal jsem nahoře odkaz na zprávu, která byla odvysílána na rádiu Beat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..