1. Závod Českého poháru – Prachatice 2010

Výsledky ::Zpráva na rádiu Beat
Foto: Ivoš :: Radim ::

Už to zase začalo… Kola seriálu Českého poháru ve slalomu na skateboardu se dala v Prachaticích do pohybu. Z původně zaregistrovaných 38 borců dorazilo 33, omluvení hlásili potíže chřipkového rázu, ale věřím, že kdyby přijeli, tak by „Toho červa spálili…“, jak říkal Bolek Polívka.
Akci si ale nenechali ujít skvělí sk8ři Matěj Homola a David Horváth. Každý trochu z jiného důvodu, ale oba pro to, aby se mohli skateboardingem pobavit.
Prachatické sobotní ráno nás přivítalo mokrým oparem a tak se naskytla šance započít s rabováním sk8ového obchodu Míry Bartoše. Nejeden sk8r zde skvěle nakoupil a i já jsem se obohatil o dvě mikiny s vynikajícími grafickými motivy od Marcela 😉 … Díky Míro a nezapomeň na tu mojí malou 😀
Kolem poledne jako první oschla U rampa, která nenechala v klidu Maďara. Ten nazul své oldschoolové brusle a vydal se jí vyzkoušet. Jeho stojky na kopingu a následná salta rozproudila krev přihlížejícího davu a taky Horvimu, který nejprve sebral svůj slalomovej sk8 a vyrazil taky do účka. Po dvou pádech bravurně skulených do kotoulů překonal svou lenost a došel si do auta pro parkáče. A to už bylo úplně jiný kafe. Show se změnila v exhibici dvou skvěle se doplňujících borců. Diváci aplaudovali a Prachatice zavzpomínaly na doby, kdy zde jezdil Mark Gonzáles…Kolem čtvrté hodiny odpoledne z větší části oschla trať slalomu Tight. Na dvou místech zbylo trochu vlhkosti a bylo zapotřebí jet opatrněji a tolik do toho nedupat. To je ale naprosto cizí Martinu Kulhavému, létajícímu medvědovi, který prostě nedokáže jet na půl plynu a hned na prvním vlhčím místě se rozsekal… Simon Thiele taky něco brblal ve smyslu:“Je to mokrý, klouže to, podávám protest…“  a s velkou nelibostí nesl, že protesty na závodě Basic vůbec není možné podávat (ten už asi nebude dál sympatizantem asociace :-D)…
Slalom byl postaven s dovětkem světový, tedy těžký, a hned na úvod sezóny s ním mělo problém i pár vynikajících jezdců, jako jsou Standa Nožka a Petr Novotný (druhý ze závodu z francouzského Meze), o čemž svědčí i poměrně velký počet shazovaných kuželů. Nejlépe si s nástrahami trati poradili Chozé, Robert Thiele a Zdenda Mach… Kluci, gratulace…
Večer nás přivítala všem dobře známá 111ka. Pečená kolínka, věnovaná majitelem klubu, nám lítala přímo do huby, tequila tekla proudem, holky byly přítulný, no prostě pohoda… Organizátorům se povedlo jedno menší fau pax, kdy vítěze tightu, Chozého, při vyhlašování posunuli „až“ na třetí místo, ale vše se vysvětlilo a Míra Bartoš s grácií sobě vlastní vyhlásil aukci na prodej neplatného diplomu za třetí místo. Vyvolávací cena: 10,-Kč. Nemohl jsem si to nechat ujít a cenu jsem potvrdil… ale za mými zády se ozvalo „dvacet“, to když holky, co celé fau pax měly na svědomí se rozhodly se vykoupit… „Přihazuji na třicet…“, nevzdávám se… Dalas: „padesát“… Já: „šedesát“ … Dalas, si mě změřil pohledem a s lišáckým úsměvem přihodil: „osmdesát“… v klubu to vřelo. Takový souboj nikdo nečekal… Míra začal odpočítávat: “osmdesát poprvé, podruhé…“ „Sto!“, zarovnal jem cenu na kulatou částku a Dalas jen zakroutil hlavou… A pak se událo to, co nikdo nečekal. Ve slalomovém světě prozatím neznámý mecenáš zvedl ruku a přihodil: „pět set!“. To už jsem začal kroutit hlavou i já a cenný artefakt byl prodán nejvyšší nabídce. Za stržené peníze pak Míra koupil láhev burbonu a bujará oslava nabrala na dalších obrátkách…
Slunné nedělní ráno mnozí nevnímali a mezi těmi, co byli v limbu byli i organizátoři, spolu se startérem Radimem… To ale nevadilo ostatním… Karlos se ujal komentování závodů bez aparatury, pouze s kuželem u úst, poličáci natáhli časomíru, já jsem vyhrabal kus papíru a tužku a Andera se stala hlavní časoměřičkou a zapisovatelkou v jedné osobě… Hybrid mohl odstartovat… Z vítězství se opět radoval Chozé, který tak získal cenné double, následován Zdendou Machem a Robertem Thielem.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

PS: Chtěl bych všechny pochválit, že se včas zaregistrovali, a že vás bylo fakt hodně. Pokračujte, prosím, v tomto trendu i na dalších závodech…

PPS: Mám radost z toho, že se naše základna stále rozrůstá a to dokonce o příslušnice něžného pohlaví. Ti, co s námi sympatizují, žádám, aby se bezplatně přihlásili do asociace a ti, co chtějí figurovat v celkových výsledcích Českého poháru a chtějí ovlivňovat dění v asociaci, nechť neváhají a zaplatí navíc členský příspěvek. Díky.

Rád bych opětovně všechny upozornil, že body do Českého poháru se započítávají pouze členům ČASS, kteří si plní své povinnosti a tedy uhradili členský příspěvek nejpozději do 10 dnů po závodě… Aby se vám započítaly body z Prachatic, musíte uhradit členský příspěvek nejpozději do 26.5. 2010.


30 komentářů u „1. Závod Českého poháru – Prachatice 2010“

 1. Bylo to velice hezký vás vsechny po tý zime videt!!!
  Dekujeme poradatelum který se fakt celý den a CELOU NOC o vsechno postarali 🙂
  Dekujeme Svatýmu Pomukovi ze to prece uschlo a ze sme mohli jezdit.
  Co delá koleno, pane lítací medved???
  Tesim se na dalsí zavody.
  Zdrav z Mnichova.

 2. Díky kluci za fotky… Dnes večer snad bude i ten článek… 😀

 3. Díky všem organizátorům za super závody, fotografům za krásný fota a předsedovi za výstižný článek. až na tu kosu to nemělo chybu, tak za 11 dni v Prage..

 4. Ahoj Peter, díky za optání. Vytáhli mi 60 kubíků vodokrve z nohy. Začínám chodit. Ve čtvrtek si jedu pro ortézu. Praha snad vyjde…

 5. tak predsedo ja nejsem z tech co nekde neco brblaji… mokry to bylo a jiste take pro vsechny stejne. Taky jsem neprijel do PT vyhrat jako ty!! Pro dobro veci jste mohli slalom o kousek zmenit a postavit ho vedle te vlhkosti! (a to nebyl jen muj nazor). Bylo by to jiste bezpecnejsi a to pro vsechny… nebyl jsem to ja kdo si tam namlatil uz pri treninku a bylo jich vic. Trvalo by to s kridou v ruce nanejvic 10 minut. Trosku protestu by jsi mel snest a nepredcitat mi nejaky blaboly o tom, ze to nejde. Asociace za to nemuze, pokud jsi ovsem nemyslis, za jsi to ty sam!!!
  Prachatice byly super a hura do Prahy. dekuji za pekny zavody.

 6. 🙂 Pláčeš dobře Simone, ale na špatným hrobě… 🙂 … Organizátorm závodů byli kluci z Prachatic. Já si tam „jen“ přijel zazávodit… 🙂

 7. heled ja za prve neplacu a to na zadnym hrobe… to je jen reakce na tvoji poznamku na moje brblani, ,,protesty,, a na tvoje predcitani pravidel nejaky Asociace a ten slalom si nakreslil ty a ten clanek je taky od tebe!! a jses ,,svetovej,, jezdec a kreslis ,,svetovy,, slalomy, ale to bude asi vsechno… vidim, nema to cenu… jestli ja brblam a placu dobre tak ty blbe kecas!! Dalo by se rict, ze jako Predseda se vzdavas odpovednosti a mejes si ruce!! No asi jsem to cekal… no a ja si tam prijel jen zajezdit a tak mi to vsechno muze byt vlastne taky jedno, zejo!

 8. Sááákra mušim se do toho vložit. Petr má pravdu v tom, že odpovědnost nese především pořadatel, tedy oddíl skateboardu při TJ Tatran Prachatice, tedy já a Franta.
  Skutečnost je taková, že já preferoval čas, ačkoli sem byl sám pokakanej až za ušima z toho mokra a nevěděl sem zda to můžu risknout jet, či ne. Vzhledem k tomu že při tréninku většina lidí řekla jedem, tak ač sem sám měl obrovskej strach, tak sme to vodpískli (odstartovali). Tedy výtky by měli jít především jak píše Petr na pořadatele, tedy v první řadě na mne, potažmo na Frantu.
  Simone chápu tě, ale ve chvíli kdy sme měli strach že začne každou chvilku znova pršet, závod byl (bez protestu jezdců na prvních 10 místech) rozjetej a měl sem strach, že když podlehnu „asi oprávněnejm“ protestům, tak se to neodjede, protesty sem prostě v zájmu (snad) většiny vetoval. Měl sem vůči tobě přiznám výčitky (sám bych raděj jel na suchu), ale kdybychom tvé argumenty vyslyšeli, tak se nejspíš závod vůbec nestihl odjet a předpověď počasí na neděli, byla více než tragická.
  Čili schrnutě. Veškeré výtky perte na mou hlavu a alibisticky říkám, “ pokud nepřeje počasí a tím pádem ani čas, pak v rámci kompromisů holt k nějakým křivdám občas dojde“.
  Argumentu „měli jsme podmínky všichni stejný“ rozumím a kdyby ti na vlhku neustřelili kola v první jízdě a odjels to, pak by možná k protestu z tvé strany nedošlo. Já vím. Kdyby 🙁 .
  Prostě tak to je a všem právem ukřivděným se tímto omlouvám, nicméně výsledky jsou neměnné a dík schodným podmínkám „korektní“.
  Článek psal předseda Petr, protože jej píše za nás téměř vždy a jsme za to rádi. Myslím že ani nepřísluší, aby pořadatel psal článek sám o sobě.
  Možná by ale nebylo vůbec špatný, aby report napsal ještě někdo zcela nestranný (pokud někdo takový existuje). Byl bych ale moc rád Simone, kdybys ještě jeden report z PT závodů napsal ty. Nevidim problém v tom, aby zde byli dva úhly pohledu. Zdaleka nebylo vše profi a zasloužíme si objektivní po.eb!
  Popravdě si osobně zasloužim dostat pořádně za uši, za nedělní výpadek. Kaju se, omlouvám a jen do mně 🙂
  Ale jinak byla chvilkama docela sranda né 😉 ???

 9. Za nic se neomlouvej Míro… já se královsky bavil a stejně tak ostatní… a o to snad hlavně jde, ne?… A počasí? Za to přeci nikdo nemůže… Doby, kdy jsme poroučeli větru a dešti už jsou snad dávno pryč…
  A ta stať o té neděli nebyla výtka organizátorům, ale vyzdvižení a poklona nám všem, že se dokážeme domluvit, každej přinese něco a dohromady uspořádáme závod skoro „z ničeho“…
  Simone, jsem zvědav, a byl bych moc rád, jestli zvedneš hozenou rukuvaci Mírou ohledně článku a něco napíšeš…

 10. teda, připadám si tu trošku jako na pionýrském táboře, nebo svazáckém soustředění…
  …protože TAK JE TO SPRAVNE, TAK TO MA BYŤ!!

 11. Hezky, předsedo, že by ti konečně došlo, o čem celou dobu mluvím já i Simon? VŠECHNY závody se svého času pořádaly skoro z ničeho, a bylo nám dobře. Za poslední rok ale poslouchám často něco jen o tom, že jsou prachy primární, a že je přesně tohle pro potenciálního sponzora odpuzující, a závody BASIC se div že rovnou nezruší. Lepšíš se, předsedo, a za chvilku našim debatám snad začneš i rozumnět… ;o)

 12. Tak já se zase Vojťas trošku zhorším… Pořád si myslím, že pokud byl v neděli na závodech nějakej potencionální sponzor, tak si to určitě se sponzoringem rozmyslel… Poličáci by si tohle dovolit nemohli…
  To nic ale nemění na tom, že celý víkend to byla pro mě zábava, a že jsem vás rád všechny zase viděl…
  No a teď jsem se ještě od Simona dozvěděl, jak jsem „skvělej“ a co všechno dělám… Citace Simon:“…a ten slalom si nakreslil ty (Janoušek) a ten clanek je taky od tebe (od Janouška)!! a jses ,,svetovej,, jezdec (zase Janoušek) a kreslis ,,svetovy,, slalomy (zase Janoušek), ale to bude asi vsechno…“
  Víc už toho fakt nestíhám 🙂 … Ba ne, stíhám… Ještě stíhám světově rejpad do Simona a jeho ješitnosti :-D.
  Simone, slibuji, článek z Prahy nechám na tebe a můžeš si tam napsat, co chceš. O.K.? A taky si můžeš postavit tady slalomy… Ale to bychom potřebovali, aby jsi přijel o týden dříve…

 13. asi jde nejdriv o to, ze…
  Rizika u skateboardu, ktera jsou uz tak velika, by se meli mozna co nejvic zmensit a to na minimum.
  Nemluvim jen za sebe! Zavodnici na prvnich deseti mistech jsou logicky lepsi nez ti na ,,chvostu,, a tech pod deset je vzdycky vetsi pocet! Oni chteji a musi taky zavodit, jinak nebude tech prvnich deset!
  Ti nejlepsi se se situaci vlhko umi vyporadat. Asi by ti ostatni meli zustat doma?!
  Kdyz me trikrat (zbytecne)ulitnul zadek, je to moje chyba! Protoze nejsem tak dobrej jako tech prvnich deset? Hmm.
  Miro, dame si preci panaka a pokecame a je to!
  Predsedo Petre, ja zadnou rukavici letet mym smerem nevidel tak se na me klidne vyser!! Uz jsem toho napsal dost… mimo jine! A kdyz neco pises a nebo ridis je tady vzdycky nebezpeci konfrontace! To je prece normalni a nebo nepis nic!!
  TAk predseduj dal a pis dal a je to…
  Z opravdoveho niceho nikdy nebylo nic!
  Delame vlnobiti na klidnem rybnice a jeste mame na to tu nasi energiii pouzit a zajezdit si na tech vlnach. Vojtechu vzdyt, ty vis, jak obrovske a silne to nase ,,NIC,, v nas je. Do prdele a na to se snad napiju ted a tady i za tebe!! Zdravim a jdu rozhoupat par vlnek….

 14. jesitnost… hmmm… ty ses fakt vul. Vojta se zmylil, ty vubec nevis o cem pisem!

 15. Vážení kamarádi,máme úžasnou nabídku na závody do míst kde jen tak někdo nebyl….Chceme se vypravit autobusem a hledáme další zájemce.Pojede nás pouze a maximálně 24,ostatní sedačky budou vymontované(místo na spaní)za pouhých 4500kč na cestu tam i zpět!!!!!!Ubytování není problém v rodinách a na zahradách,ZÁVODY 100M OD MOŘE!!!! Termín je odjezd 21.7 ve 24 00 závody 24.7-25.7 2010 návrat nejpozději 27.7 v nočních hodinách.Přeposílám mail od domorodců ať máte představu……# ———— Původní zpráva ————
  # Od: Martins Vidzenieks
  # Komu: ,
  # Kopie:
  # Předmět: Competition in Liepaja, Latvia
  # Datum: 08.5.2010 10:25:39
  # —————————————-
  # Hello Radim,
  #
  # this is Martins Vidzenieks and Ainars Jermacenko writing from Liepaja,
  # Latvia regarding skateboard slalom competition in 24th of July, 2010. It has
  # come to our attention that some Czech slalom skaters have been looking for
  # ways to come to a some competition in Latvia. We have planned this
  # competition Baltic See Cup 2010. In this competition we have planned to use
  # nearly flat surface with ideal pavement. There are planned to have special
  # slalom, tight slalom and high jumping. We hope to have also parallel slalom,
  # but not for sure yet. This is competition that usually brings together all
  # best Latvian and Lithuanian slalomers. The location is 100m from the Baltic
  # sea. It should be mentioned that during this weekend in Liepaja there will
  # be a major rock festival – Baltic Beach Party (see http://beachparty.lv/#).
  # They have not made the webpage in English yet, but hopefully you can figure
  # out the scale and fun it brings. The down side of this event is that all
  # hotels are fully booked already. This should not keep you from coming as
  # Ainars and other skaters are willing to host you in their homes and
  # backyards if you bring your own tents. See also our webpage http://www.sk8slalom.lv
  # .
  #
  # Hey, let us know if you consider coming. Also you are welcome to ask any
  # questions.
  #
  # Cheers!
  # Martin
  #Pokud máte zájem prosím ozvěte se co nejdříve na mail:renata305@seznam .cz!!!!Díky a mějte se fajn Renata

 16. S tímhle :

  Nemluvim jen za sebe! Zavodnici na prvnich deseti mistech jsou logicky lepsi nez ti na ,,chvostu,, a tech pod deset je vzdycky vetsi pocet! Oni chteji a musi taky zavodit, jinak nebude tech prvnich deset!
  Ti nejlepsi se se situaci vlhko umi vyporadat. Asi by ti ostatni meli zustat doma?!
  Kdyz me trikrat (zbytecne)ulitnul zadek, je to moje chyba! Protoze nejsem tak dobrej jako tech prvnich deset? Hmm.

  Musím samozřejmě souhlasit.

 17. A já zase s tímhle:

  jesitnost… hmmm… ty ses fakt vul. Vojta se zmylil, ty vubec nevis o cem pisem!

  (To jako já…) 😀 😉 😀
  Jsem fakt vůl… Nepoučitelnej vůl… 😀 😉

 18. Soudruzi, vám musí bejt teda fakt dlouhá chvíle.
  Dete radsi pracovat a vydelavat penize aby se vase decka mjeli jeste lip nes ted.

 19. no, je to dobrý – tak je to u tebe všecko při starým, a rozumíš stále stejně málo…
  Ty věty byly totiž o tom, že k dobrýmu pocitu nepotřebuju žádnýho tvýho sponzora, ba dokonce ani tu aparaturu. Stačí mi Karlos řvoucí ty jeho nehoráznosti do kuželu. Pro mě kvalita závodů prostě nespočívá a nikdy nespočívala v tom, kolik do nich kdo nainvestoval peněz, které pak po někom jiném žádá zpět, kolik na ně dorazí zvučných jmen, která si ty peníze někam odvezou, ale kolik na ně dorazilo lidí, se kterými si rozumím, a co s nimi stačím zažít. Letošní Prachatice pro mě byly v tomto směru luxusními závody, a Míra myslím svůj nedělní výpadek vůbec nemusí řešit – patřil totiž k věci – k tomu společnému zažívání něčeho. Myslím Petře, že jsem ve svém životě uspořádal podstatně více skejtovejch závodů, než třeba zrovna ty, a vím co to obnáší. Co to znamená se zadarmo starat jen kvůli tomu dobrému pocitu. Nepotřeboval jsem k tomu žádné pricemany a sponzory. Potřeboval jsem k tomu hlavně ty kamarády – Koďase s jeho zelenou stodvacítkou, protože jsem sám žádné auto neměl, Formany s jejich zesilovačem Suchejch mozků, abych měl do čeho ručně vyrobeným kabelem připojit svýho walkmana kvůli muzice pro ostatní, Viktora, Maďara, Smolíka, a všechny ty ostaní paka a podobný vemena, který s nutným remcáním každého správného lenocha jsou k ruce k čemukoliv, co je zrovna potřeba. Nikdy jsem za to nikomu z nich nic neplatil – neměl jsem z čeho, a jen by se jich to dotklo. Věděli, že to dělají pro sebe. Stejným způsobem jsem pak pod záštitou studia přežíval místo ve škole v Liberci u Viktora, a přestavoval pražské strahovské Účko vozíce si k tomu třicetikilovou svářečku na nádrži své motorky. Stejným způsobem mí kamarádi Potokovi přitáhli na předloňský pražský závody vlastní sanitku až někde od Hořovic, aniž by jim někdo zaplatil aspoň projetej benzín, natož pak čas, který tam stráví. Úplně stejně remcající jsme letos v PT tahali my ty stoly a nájezďák, Andrejka časomírovala, a Radim s Karlosem spíkřili. My nepotřebujeme nějakýho náhodně kolemjdoucího mecenáše, kterej neví co s penězma, a najednou se z čisté oblohy rozhodne, že se stane naším sponzorem, a že se mu to v něčem do jeho byznysu vrátí. Takovej tu totiž zaplaťpámbů ani není. My se nepotřebujeme přetvařovat, a působit dojmem klubu Rychlých šípů, s tebou v roli Mirka Dušína, jen proto, aby nám dal někdo peníze! Pak totiž přijdeme o všechno to, proč pro nás má smysl to, co děláme, dělat. Nikdy jsem si nepřipadal nikde víc cize, než na Euroskatu 88 ve sportovní hale. Vše bylo tak dokonalé, všude kamery a objektivy, všude mraky diváků na tribunách, ale mezi mnou a mými kamarády stáli najednou ti negramotové ve žlutých vestách v černém s vysílačkama za pasem, kteří každému z nás diktovali kam smí a kam ne jen proto, že jeden z nás měl připnutou kartičku fialovou, a druhej zas zelenou. Kdy bude kdo z nás co dělat jsme si najednou neudávali my sami, ale nějací lidé z televize kvůli přímému přenosu, aby se divák, válející se doma po nedělním obědě u pivka na kanapi, necítil dotčen, že už jsme podle televizního programu dávno měli jezdit to a to, a přitom to tak není. Není tvoje vina, že o tomhle nevíš zcela zákonitě vůbec nic. Jen se lidem, kteří se znají přes třicet let, stále nesnaž dělat v hlavách pořádek jen proto, že tvé důvody ježdění, a vidění skejtu, jsou zcela zákonitě úplně jiné, než ty naše. Schválně se na FB koukni, kolik jsem odpublikoval fotek někoho, kdo jede na prkně ve slalomu, a kolik je tam spíš jen těch tváří, které mám prostě rád. Možná podle toho pak i snadněji odhadneš, co je pro mě tou skutečnou hodnotou proč se tomuhle věnuju…

 20. Na závodech i přesto že jsou tak malé a „bezvýznamné“,bylo kurva hodně práce…!! Sponz. nemáme ,a to nejspíš kvuli tomu že samotné město má za sk8táka jen zmr… co hulí a chlastá ve skateparku..,to že jezdíme cca v Pt asi 4ří..už ale nikdo neví!! Já osobně jsem sob i ned. absolvoval s těžkým zápalem prudušek a v tenhle moment,jsem na antibiotikách a docela chcípám,ale ten „sk8″ mi za to určitě stojí!! Co se týká slalomu a Petra J.,tak si stojím za vším,neb slalom byl postaven tak aby byl zajmavě-těžkej,ne však nesjízdnej,a to se myslím povedlo! Pokud se všem co je zajmá slalom skate/ a ne bullshit keci/ v Pt líbylo určitě sme rádi,a snad už kurva jednou nebude v Pt pršet… Ale napadá mě jedno heslo které by tyhle fuckin-chat rozpravi,mohlo ukončit… Bylo napsáno na jedné hodně staré samolepce a stálo tam…“SHUT UP AND SKATE“!!! To je to čím se řídím já!!! Přátelé!

 21. Ahoj Kluci,

  Zkusím to vecne a bez emocí.

  – Kdyz vede slalom vodou a dejou se pri tom zranení tak je to ostuda. Je nám vsem uz víc jak 17 let a jakýkoliv i mensí pád muze mít dluhodobé následky
  (viz. napr. Tomás Potucek nebo Míra Bartos)

  – Pokud je to závod „Basic“ tak mi k tomu proste nepasuje
  „Slalom na svetové úrovni“ s odstupem i 1,5 m mezi kuzelkama.
  V prípade ze chceme aby alespon 2-3 lidi za rok pribyli do nasich rad tak je tímhle modelem moc nenalákáme.

  – stavení slalomu dopredu dává vzdy prostor ke spekulacím :–(

  Sice extrémní príklad ale dám to sem:
  2008 na MS ve Svédsku to meli svédáci nastríkaný 3 mesíce dopredu a ostatní závodníci meli omezení na pouhé 2 (!) tréninkové jízdy. Kdo vylez na nájezdák dostal cárku fixem na nohu a po dvou cárkách uz se nesvez. Svédi sedeli v klidu v kresílkách a sledovali jak se tam z toho vsichni kroutíme.V Amateréch v obráku byli pak první tri Svédové (já byl ctvrtej, haha). Vsechny tri jsem v závode dva týdny predtím zajel takze si dovedete predstavit ze jsem asi nebyl moc rád.

  V Prachaticích jsem byl i prez mojí chripku a snásel jsem vse na Tatranu s cajem v ruce snad statecne. Byl jsem tam rád a Pokud to jen trochu pujde budu tam i pristí rok !
  (i kdyz bude predpoved pocasí taková jako byla letos)

  Slalomy si malujte vsude jak chcete. Pokud si to nekdo náhodou namaluje “na sebe” nemuze mít z vítezství stejne zádnou radost …

  Hlavne aly mysleme na nase “Stará Kolena” a budme rádi ze nám to jeste trochu frcí

  Cauky

  Robert

  P.S. Pochvala shitovi za parádní sjetí nájezdáku s holou Pr…. (řití) !!!
  Vyfotil to nekdo ? To by se melo dát prístí rok contest T-Shi(r)t

 22. Máš pravdu, Roberte, stavění slalomu dopředu dává prostor ke spekulacím… Samozřejmě by bylo krásné, kdyby jsme byli takoví „stavěči“, kteří by byli schopni postavit slalom během půl hodiny… Nám ale oba slalomy trvaly celý den… Kdybychom je tedy stavěli o závodech, tak by na samotné závody nezbyl čas 🙁
  Takže jsme je postavili dopředu (a tak jsme se všichni dohodli, že to není nic proti ničemu), ale na trénink čas nezbyl (bylo hnusný počasí)… Ať tomu budete věřit nebo ne… Nikoho nebudu přesvědčovat, protože to samozřejmě nejde dokázat…
  Nechci obhajovat trať vedoucí vodou… Ale, pokud se nepletu, tak Míra si zlomil nohu v Olomouci, kdy trať vodou nevedla… Skateboarding je prostě nebezpečný sport… a zeptejte se Tomáše Potůčka, na čem jezdili v Anglii… Tam, když přijeli, tak tam byl led, který postupně roztál a byli rádi, že jeli alespoň na té vodě… To je ale extrém, který zde snad zavádět nebudeme 🙂
  Roberte, když se podíváš na ISSA web, tak tam najdeš spousta diskuzí o tom, jak těžké mají být slalomy… Jedni (ti lepší, kteří se dříve pasovali do role „profesionálů“) hlasují pro těžké slalomy a libují si v nich, ti horší (dříve byli v kategorii „amatéři“) hlasují pro lehčí slalomy. Pro letošní sezónu jsou ale obě kategorie sloučené do Open… Navíc na začátku června je ve Švýcarsku ME a tam nebudou lehký slalomy… Dle mého názoru již není čas jezdil lehké slalomy… Berte Prachatice jako trénink na letošní vrcholy – ME a MS v Hradci…
  Prosím, akceptujte všemi odhlasované právo organizátorů, postavit slalomy dopředu a v obtížnosti, kterou si sami zvolí… Když, kluci, zorganizujete závody ve Stuttgardu a dopředu si postavíte slalom, tak určitě nikdo proti tomu nebude protestovat.
  Tento příspěvek byl taky napsán bez emocí… Cílem je pouze ukázat, že každá mince má dvě strany a nic není černý, nebo bílý… a co hlava, to názor…
  Jo a ještě bych chtěl všechny upozornit, že se zde do diskuze přihlašuji buď pod svým jménem, pak vyjadřuji svůj osobní názor jako osoba Petr Janoušek, nebo jako Předseda a pak vyjadřuji názor jako „funkcionář“ ČASS… Dělám to tak už od začátku…
  PS pro pakistánce: Nechci se stavět do role Mirka Dušína… Ten neuměl jezdit na sk8u a nejspíš by mu to bylo ve Stínadlech na dlažbě houby platné. Tento víkend se budou stavět slalomy pro závody v Praze… Máš možnost se podílet na jejich stavbě. Já jsem nachcípanej…

 23. Ahoj lidi,
  sice jsem se zařekl, že už sem psát nebudu, ale taky si rejpnu. Byl jsem sice indisponovanej, týden jsem trošku slavil, ale něco málo si pamatuju. Je sobota kačky dneska vydělávat nemám kde. Po zimě všichni psali jak se těší do Prachatic atd. a bác.
  1 – Sponzoři vs. závody, závody v PT měli minimálně dva hlavní (Míru a Frantu) a pár dalších „bezejmenných“. Možná, že si
  vy holomci vůbec neuvědomujete, že to ty lidi stálo čas a určitě i vlastní prachy který dali za to abyste přijeli a viděli se.
  Jiná věc je, že pokud by měli peníze od sponzorů nebyl by pro ně problém sehnat a zaplatit kryté místo kde by se
  „regulérní“ závod mohl zajet. Závody by měli zcela jistě vyšší status ale asi by tam už nebyla zas až tak uvolněná
  atmosféra.
  2 – Před malovaný slalom, pokud děláte závody musíte mít časový harmonogram, počítat s počasím a dalšimi faktory. U
  velkých (i malých) závodů je harmonogram neúprosný. Každá ušetřená minuta je vaše +. Jsem jednoznačně pro aby si
  každý pořadatel předem připravil tratě. Šetří to čas, nervozitu hádání kdo atd.Myslím, že je právem každého pořadatele
  využít znalosti domácího prostředí (nikdo nikomu nebrání zajet si zatrénovet do PT, Hradce, HB atd).
  3 – Všichni tady brečíte ohledně regulérnosti tratě. To je Vám 10let? Vy neumíte svolat závodníky, říct si mezi sebou je to
  VO HUBU na tom nejedem a dohodnut se, co dál???? Na takhle zásadní věc snad nepotřebujete žádná pravidla.
  4 – Každou chvíli sem někdo napíše, zaplatím starovné a jedu si zazávodit a pořadateli starej se. Ono to není tak
  jednoduché chlapci a děvčata. Kolik z Vás se ptalo a zamýšlelo nad tím, že třeba Míra, Potok, nebo i jiní nemají letos
  prachy a to pořadatelství je pro ně o tom že si sáhnou do svejch a dají to Vám ? Jenom proto, abychom se mohli vidět.
  Už jsem se na tomto webu jednou neudržel a dodnes toho lituju.Tento sport byl o přátelství a nevázanosti. V okamžiku,
  kdy sem vstoupí velkosponzoři, disciplína a nesmlouvost je všechno pryč. Peníze jsou sice potřeba vždycky, ale
  rozhodně nejsou nejdůležitější. Viz PT, těžko bych si mohl dovolit na večeři s generálním partnerem usnout v
  podroušeném stavu na koberci, nebo se nevzbudit na závod který nebyl v harmonogramu.
  Dovolil jsem si zpracovat a rozpracovat kuchařku obsahové náplně a vybavení jednotlivých statusů závodů. Pokud má v hlavě něco podobného udělejme závazný elaborát, kde bude jednoznačně uloženo pořadateli co všechno musí splňovat k tomu aby mohl být jeho závod veden právě s tímto statusem (nic složitého, žádný strašák). Pokud už podobná věc existuje beru vše zpět.

 24. Taky jsem radši nechtěl psát…… ale pozorně tu všechno čtu a většinou dvakrát.
  Skoro věchno co je tu psáno je pravda a protože každý názor píše někdo jiný je to přesně tak : každá mince má dvě strany. Někomu vyhovuje PANNA někomu OREL. Toť už tak.
  Radime pokud máš čas rozpracuj Kuchařku, ale navrhoval jsem podobný Manuál už na poslední schůzi a narazil jsem právě na ty pohodáře co jim nemám co nařizovat. Na druhou stranu jinému pohodáři vadí vlhko. (teď to fakt není proti nikomu – to jsou dvě strany jedné mince)
  JEDINÉ co mě napadá je to, že na každých závodech se udělá menší schůze a tam se vždy domluví co a jak. Chybí nám totiž komunikace – osobní, tato webová nás totiž spíš rozděluje a to bylo určitě škoda.
  Ještě jednou : píšu obecně a snažím se najít cestu mezi pohodou Starých kolen a regulérností Českého poháru.
  Už před těma čtyřma rokama když jsme znovu začínali jsme o tom mluvili že kompromis se těžko bude hledat….

 25. klucii vzdyt o nic nejde, me slo vlastne jen o tu bezpecnost.
  Těma jako by ,,hadkama,, se vlastne dostavame dal. Tak to bylo vzdycky!
  Radime, mam a to ty jiste taky – stary pravidla CSSA – stať k organizatorum zavodu. Na jednu stranu jsou usmevne historicka, ale na druhou stranu by nebylo spatne se z toho poucit, to dobre prevzat a mozna neco aplikovat na dnesek.
  Jestli je nemas tak ti je poslu. Ivos je taky spolutvoril … ten by je mohl take mit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..