Web

Pokládal jsem si otázku: „Jak je možné, že ISSA fórum žije a o naše fórum nebyl zájem (a zrušili jsme ho)?“ Odpověď, s kterou se dokáži ztotožnit, jsem dostal od Petra Kleina (a od Petera Pletánka).

Ti mi řekli něco v tomto smyslu: „Víš, diskusní web je založen pro lidi, kteří se potřebují vykecávat, ale vlastně nechtějí nic moc dělat. My máme náš web založený na článcích, ke kterým se pak vede serióznější diskuze…“…a já doufám, že to tak skutečně je. Mým snem je co nejvíce navýšit počet přispěvovatelů. Pak by bylo pořád co číst, nad čím diskutovat a lidé by se na tento web vraceli. Snažil jsem se hodně lidem nabídnout možnost přispívat na web (ať už tak, že by mi poslali svůj článek a já bych ho pod jejich jménem publikoval, nebo mu přidělil práva a mohl by sem přispívat stejně jako já…), ale prakticky nikdo toho nevyužil. Je to škoda… Když se totiž pokusíte napsat článek, tak si tím zároveň urovnáte myšlenky a zjistíte, jestli pro svůj názor máte dostatek argumentů.

Míra Bartoš, Tomáš Potůček a jiní mi říkají, nebo zde píší, že by bylo potřeba napsat článek do skaterocku, a jiných sk8ových časopisů a webů… A já jim říkám: „O.K. napište to…“ a tam to většinou skončí… Ano, mohl bych napsat článek sám, ale jsem tak nějak vnitřně rozpolcen. Má rozpolcenost spočívá v tom, že by bylo určitě dobré se prezentovat na jiných webech a v začátku nám to mohlo pomoci, ale já chci, aby na našem webu byly články, které jinde nejsou, a aby lidi chodili číst naše články k nám a ne na skaterock…

Náš web je nesrovnatelný s tím, co jsme měli loni. O hodně víc žije, lidi sem chodí a já věřím, že je to jen začátek… Není tajemstvím, že otcem tohoto webu je Martin Kulhavý a já bych mu chtěl za jeho práci veřejně poděkovat.

Chtěl bych, za vydatné pomoci právě Martina, popotlačit tento web ještě o kousek dál. A co by se, dle mého názoru, mělo změnit?

 1. Pozadí… když čtu bílý text na černém pozadí, tak mi přechází zrak a celé se mi to mlží a písmenka mi poskakují. Několikrát jsem žádal Martina, jestli by nešlo udělat pozadí světlé (nebo bílé) a text tmavý (nebo černý). Martin mi na to řekl: „Kup si lepší monitor…“, ale já bych řekl, že to tím není. Naposledy jsem jej alespoň donutil k tvrzení: „Až vás bude dvacet, tak to změním…“ a já se tedy ptám: „Najde se tady dvacet lidí, kteří by hlasovali pro světlé pozadí a tmavý text?“.
 2. Titulní foto… Viděl jsem spoustu krásných fotek pořízených tuto sezónu… akčních, v pohybu… Chlapci, grafici, živíte se tím, copak je pro vás problém vytvořit skutečně reprezentativní titulní asociační obrázek?
 3. Obrázky v textu… Martine, jak velký je problém naprogramovat web tak, aby text v článku obtékal obrázky (zmenšené, ne oříznuté) a při kliknutí na tyto obrázky došlo k zvětšení obrázků do skutečné velikosti?
 4. Karty jezdců… Jak velký je problém v psaném textu, při uvedení jména závodníka, toto jméno zvýraznit a když na jméno nejedete myší, tak se objeví karta jezdce s fotografií, jménem a příjmením a s dosaženými úspěchy…
 5. To už není jen k Martinovi… Rád bych, aby se zvýšil počet přispěvovatelů a ti, co již můžou přispívat, aby více přispívali… Určitě má každý co říci, čím by nás mohl obohatit, předat zkušenosti ať už ze závodů, z nastavení prkna, z techniky projíždění slalomu, na co si dát pozor, ale taky jaké má zkušenosti se získáváním peněz, z organizací závodů, z jednání s médii a sponzory, na co si dát pozor… Nebo by tu někdo mohl uvést článek o tom, jak pořídit dobrou fotografii… Ať již statickou, nebo v pohybu… Jakou použít clonu a dobu expozice apod… Dala by se zde rozšířit historie skateboardingu, mohlo by zde být víc videí a fotek… Témat je spousta, která by mohla zajímat i ostatní. Jen se zamyslet a najít trochu času a chuť se vyzpovídat…

Petr Janoušek
Předseda ČASS

25 komentářů u „Web“

 1. Tak předsedo, máš jednoznačně pochvalu za to množství témat! Vše jistě budeme řešit na Valné hromadě, ale jak píšeš, je dobré reagovat tady v komentáři a ověřit si smysluplnost svých názorů.
  Na fóru ISSA už se taky řeší, že by měl konečně začít fungovat ofiální web, protože jenom fórum není dostatečně reprezentativní. Bohužel sitace je celkově nějaká špatná… Snad nově zvolení členové BOD nastartují změnu k lepšímu.
  K tvým bodům zde : 1 – černé pozadí kritizuju Martinovi od chvíle, kdy dělal zkušební verzi tohoto webu a říkal jsem mu a psal už 15 x, ty jsi teď 16tý a tak už snad budou stačit další 4 hlasy !
  2. foto – máš jistě pravdu – navíc se dá udělat, že se foto mění, klidně 10 nejlepších a při aktualizaci se vymění. Toť pro chudáka webmastera. (zde to jistě taky souvisí se zájmem o sponzoring stránek) Rozkliknkěte si odkaz Sponzor webu a můžete si vybrat libovolný měsíc nebo i dva… Potom bude i web dokonalejší, myslím.
  3. a 4. to samé…
  5. tady jsi předsedo výtečným příkladem. Teď jenom aby jsme my ostatní pochopili, že občas má každý co sdělit a dostal chuť to předat dál. Taky si dám závazek, až dám dohromady nový SGS board, tak ho předvedu.

 2. Cerný pozadí bych taky zrusil…
  Ted jen uz 3 hlasy
  (nebo radsi 4 at je to tutovka)

  zdravím

  Robert

 3. Zdar všem co nás čtou,

  ad1: 15x Štefka, 2x Předseda a jednou Robert, už chybí jen 17 jmen ;-). Redesign připravuju. Bohužel den má jen 24 hodin a spát míň než 5 hodin není dlouhodobě úplně dobrý.

  ad2: Proti této fotce protestuji od začátku. Rád bych požádal speciálně Vojtu z Pakistánu, jestli by nehodil do placu pár pěkných obrázků.

  ad3: Tato funkce je součástí webu od počátku.

  ad4: Vojta už má pro tento nápad nafocené obrázky. Ještě jsem je neviděl, ale budou určitě super. Pak už stačí člověk, který to do webu napíše. Takže tato funkce je také dostupná od začátku. Ukázka

  ad5: přesně pro to jsem tento web takto napsal a stále doufám, že tak bude pracovat.

 4. ÁÁ zdá se že už nejsem osamocen v rámci přání o oživení tohoto webu 🙂 . To je fajn, aspoň nejsem sám za jediného nepříjemného aktivistu  . Ono totiž popravdě, to co mi vymyslíme a případně si odsouhlasíme že by zde bylo fajn, jde převážně na hrb Martinovi, páč to mi ostatní neumíme.
  Rád bych upozornil, že existuje i facebookový ekvivalent asociačního webu, kterej tuším založili mladí kluci z Poličky. Facebook je obrovský fenomén, kterej má spoustu odpůrců (určitě i mezi váma). Já jsem však přesvědčen, že jde o neodvratnou záležitost a tudíž jsem to uvítal. Líbí se mi jako rychlá a pohodlná náhrada , za omezenou možnost diskuze a možnost vkládat sem témata, pozvánky atd. Namítnete mi asi že proč tříštit návštěvnost mezi dva weby. Inu kdo zná facebook, a je trochu mladší, dá mi věřím za pravdu že jde o zábavnější formu. Sem ale samozřejmě za, že veškerá dobrovolná energie by se měla soustředit sem. Nakonec na sk8slalom facebook http://www.facebook.com/group.php?gid=130292086047 stejně nikdo mimo mne nepřispívá, tedy i já se krotím aby to nevypadalo že jsem si jej stvořil sám pro své reklamní účely 
  Petr Pletánek s Petrem Kleinem maj možná pravdu (fórum= vykecávání se pro ty co nechtěj nic dělat), ale stále v tom nevidim důvod, proč by volné fórum nemělo být. Co je špatnýho na tom že někdo se chce jen vykecávat , aniž by chtěl něco dělat. Pokud se volá po oživení webu, tak ať se klidně kdo chce jak chce vykecává né? Navíc fórum by tak fungovalo i jako reflexe na dění. Chceme přece znát např. názory všech a né pouze těch kdož pro blaho všech pracují. Nebo né ? Souhlasím ale že pokud bude přístup jen na základě registrace, heslování atd. , pak to bude fungovat jako dříve, tedy skoro vůbec a Martina bych tím nezatěžoval.

  Články do skaterocku.cz jsem psával a to i ohledně jiných závodů, než Prachatických. Tedy né pouze ve vlastním zájmu , ale v zájmu všech pro sk8slalom. Ohledně letošní Poličky jsem skaterocku dodal fotky a chtěli po mně i článek. Po zralé úvaze jsem usoudil, že není myslím úplně dobrý, abych psal všechny sk8slalom reporty pro skaterock.cz já. Navíc dík zlomený haxně, nejsem schopen sdělit skutečné pocity závodníka, z jednotlivých závodů o který by neměl bejt (minimálně už kuli hustýmu obřáku) čtenář připraven. Napsal sem tehdy přes facebook Martinu Kulhavému, zda by report nenapsal on. Za prvé se celýho ME intenzivně a se slušnýma vejsledkama jako závodník účastnil, za druhý všichni víme jak je temperamentní a plný intenzivních pocitů po každé jízdě (tedy věřím že by jeho report byl dostatečně nabyt dramatičností a čtivostí, tedy příběhem) , za třetí v zhledem k jeho rychlým vyjadřovacím schopnostem a vitalitě jsem předpokládal že by to pro něj nebyl problém (naopak sem doufal že by ho to mohlo bavit) napsat report , no a v neposlední řadě jako webmástr je jako jeden z prvních u kompletních výsledků, které se vkládají na tento web. Bohužel Martin pokud vím se mi ani neozval, ale než se na mně naštve, předesílám že zcela chápu jeho vytíženost a už toho dělá dost. Jen mi moh dát vědít stručně „soráč, nemám na to čas“ , nebo něco podobnýho. Taky je ale možný že se k němu tento můj dotaz (nabídka) nedostal. Na ME samotném jsem seznámil redaktora skaterock.cz s Petrem Janouškem, kuli výsledkum. Jak s tim naložili netuším. Taky si myslím že mohl být použit i Petrův skvělý report. Mi pro skterock.cz nejsme konkurence a tedy věřím že by o exkluzivitu nikdo nebojoval.
  Shrnu li to, tak mi příde opravdu hrozná škoda, že o tak suprovým a hystoricky i důležitým závodě jako je ME v Poličce se na bezkonkurenčně nejnavštěvovanějším sk8 webu u nás, nevyšel dlouhej a poutavej článek, plnej fotek (vybrat by se od nás všech jistě dalo) a s videem, třeba od Jaryna , kterej je má vždy parádně zmáklý.
  Zde ti tedy Petře musím oponovat. Chceš li , aby lidi chodili číst články o skateslalomu sem, pak mi NAOPAK příde důležitý, aby je mohli číst i všude jinde. Sem o tom na100% přesvědčenej. Tak obrovskej a skvělej závod jako letošní ME v Poličce, moh a měl bejt profláklej ještě více a bylo by to pro dobro nás všech (myšleno asociaci) a nejvíc především pro pořadatele samotné. Sesbíráním všech zmínek o této akci v jakémkoli médiu, je jeden z nejlepších argumentů pro sponzory na příští sezónu. Hehe já moc dobře vím že je to spousta práce a času, ale tak to prostě je. Navíc už sem zmínil že na reportu by se měl podílet vždy i někdo z domácích.

  k bodům:
  1. jsem neutrální. Nemám s černou plochou problém , možná dokonce naopak, ale je mi to jedno, tedy se zdržuju hlasování 
  2. souhlasím a Martin sám už odpověděl , že na tom snad pracuje Vojta Kotek
  3. zde asi nerozumím Martinově odpovědi, pokud sem pochopil otázku. Možná jde spíš o vaši vnitřní technickou komunikaci, a tedy aby Martin vysvětlil, těm kdož maj přístup k tvorbě obsahu, jak vkládat do textu fotku. To by bylo fajn, neb každej (nejen Petrův) report to náramně z atraktivní.
  4. Martin též odpověděl. Jen myslím že fotky by měli mít možnost dodat i členi ze svého domácí archivu a pak zcela rozumim Martinovy, že čas který by strávil u datlování všech členů asociace a sázení na web , je možná už moc co bychom po něm chtěli. Nevím jak se o to však podělit s ostatníma, když většina z nás na tuto práci zřejmě nejni dostatečně webmastersky gramotných. Chtělo by to nějakou dobrovolnou sekretářku sákra ne?  Dámy hlaste se 
  5. šouhlas Petře. Zde jsme zas trošku u toho adminovýho přístupu na tvorbu témat. Možná je to ale tím že všichni sou dost zaměstnaný a né každej žije sám jako já, tedy se jim těžko trhá čas od rodin. Tedy nejspíš i nadále budeš hlavním tvůrcem témat ty, za což se přidávám ku chvále od Josefa  K daným tématům které jsi zmínil, by bylo fajn, kdyby přispívali ti nejlepší v oboru. K fotkám třeba Robert Thiele. Nastavení prken na různý slalomy Chosé atd. Samozřejmě musí ale kluci chtít 

  PS: Martine Kulhavý vydrž to  Iniciativa poslední doby chca nechca, víceméně vyznívá jako přidělávání ti práce. Buď s náma trpělivý 

 5. Asi dělám něco špatně Martine… Obrázek, který do textu vložím, mohu zarovnat doleva, na střed a do prava… Text jej ale neobtéká, i když je to na ikoně, kterou mačkám, nakresleno… Tak mě, prosím, pouč…
  K bodu 4. … Měl jsem na mysli trochu něco jiného… Líbilo by se mi, kdyby v textu bylo zvýrazněno jméno jezdce, na které když najedu myší (a nekliknu) se objeví kartička jezdce ve velikosti kreditní karty s jednou fotkou jezdce a základními údaji o něm…

 6. Jo, takhle jsem to myslel… musím se podívat, co dělám špatně, že mě to tak nešlo… 🙁 …vidím, že to ale jde… sorry…

 7. a teď mi řekni, co je špatně… jen jsem se podíval, jak je to nastavený, nic jsem vědomě nezměnil a přesto to teď vypadá tak, jak nechci…

 8. Ale jak je vidět, tak se ti to podařilo zase spravit… Mluvil jsem s Chozém a ten má podobné problémy… Nemůže to být v typu prohlížeče?

 9. hojte,
  ano, je to pravda, cítím tady velký dluh s naší historií. Každý z nás má doma nasyslenou spoustu dobovejch fotek, ale nikde nejsou k vidění. Proto jsem už mluvil s Petrem o tom, že by bylo dobré pod zdejším odkazem HISTORIE mít jednoduchou databázi fotek, dobových článků, výsledkovejch listin, a jinech písemností. V základu by dle mého názoru měla být tříděna podle roku, pak podle závodu či jiné akce v daném roce, a nakonec podle člověka, který jí pořídil, dodal, sehnal, a tak. Současný stav je takový, že sem každej z nás strčí nějakej odkaz kamsi – Rajče a podobně – a je v tom docela chaos. Navíc si nejsem jist, jestli po určité době „nenakouknutí“ do příslušné fotogalerie, nepoužívané fotky „nespanou“ do hlubin nenávratna. Můj dotaz na admina zní: máme dostatečnou volnou datovou kapacitu co do objemu na umístění takové naší fotogalerie na našem serveru, nebo jsme nuceni jít cestou těchto externích serverů? Rád se editace ujmu, ale nemám jistotu, jestli je cesta externích serverů úplně vhodná. Ano, druhou možností je označit jako skutečnou historii třeba jen cokoliv „předlistopadového“, nebo podobnou dělící čáru, ale můj osobní pohled je ten, že historií je v podstatě cokoliv, co už bylo – tedy třeba i letošní závody, a proto bych to neodděloval, a toto dělení použil pouze v případě datově-objemové nouze. Tak jak? Jasně, velké části z nás se skutečná slza v oku zaleskne hlavně nad těmi pracně oskenovanými z dob, kdy by samo slovo digitál znělo jako něco neúplného, protože jsme znali jenom digitálky, ale máme tu i novou generaci lidí, která se na nich najít prostě nemůže, a přesto rádi uvidí své začátky, i kdyby byl jen rok-dva staré. Takže Martine, toužebně očekávám tvé vyjádření kterou cestou se ubírati, aby náš web dále zkvétal.

  čuste

 10. Náš web neoplývá enormní datovou velikostí. Prozatím máme galerii soustředěnou na picasaweb – http://picasaweb.google.cz/sk8slalom. Tam je datová velikost podstatně větší a už tam běhá i aplikace pro fotogalerii. Každý kdo fotí má svoje digitální album někde na netu. Systém linků není ideální, ale pokud by se všechny fotky soustředili na jedno místo, bude jich za dvě sezóny opravdu moc. Je možné zaplatit větší hosting a naprogramovat galerii uvnitř webu. Nicméně je to momentálně zcela mimo moje časové možnosti.
  Zdar všem! Létající medvěd

 11. OK, pochopil jsem. V tom případě jsem pro tu variantu, udělat tady alespoň databázi ve formě duplicitníchj odkazů. Jinými slovy – jednou by byly odkazy tak jak jsou – u příslušného článku a diskuze, a podruhé tytéž v rámci historie ve výše uvedeném dělení ROK – ZÁVOD – ČLOVĚK. Souhlas? S tím by, tuším, nemusel být zásadní problém ;o) Jde mi prostě o to, dát tomu nějakou logiku. U novodobých pohárových závodů nějaká základní logika podle tohoto členění již z dob starého webu je, tak pokud budeš pro, můžeme podobným způsobem začít dělat i tu dávnou historii skejtovejch praještěrů, aby alespoň tam, kde se dá příslušná fotka nějak časově zařadit, zařazena byla. Nepochybuju o tom, že se vyskytne i spousta fotek, jejichž zrod se při nejlepší vůli nepodaří určit, ale s tím si myslím umí poradit odkaz OSTATNÍ, nebo odkazy s bližším pojmenováním. Dej mi vědět jak se na to koukáš, případně něco o problematických místech

  čus

 12. Ahoj Vojto. Tento nápad se mi moc líbí a je technicky snadno realizovatelný. Pokud do toho půjdeš, náš moji plnou podporu.

 13. Nazdar ! Na http://www.slalomranking.com hledají výsledkové listiny z roku 2009 aby mohli udelat konecne zebrícek 2009. Je to hned na uvodní stránce jako „Collection of all event data for 2009“ tak pokud máte neco co oni nemají tak se muzete spojit.
  Zdravím vsechny a preji vsem hodne skejtu pod stromeckem.

  cauky
  Robert

 14. Za Českou republiku jsme tam výsledky zaslali už před měsícem… Nicméně díky Roberte za upozornění…

 15. Ahoj predsedo & Co., vlastne mi to vubec neprekvapuje ze uz jste to tam poslali 😉
  Moc na ty ISSA+ranking stránky nechodim tak mi to prislo jako novinka. Díky za info.

 16. tož těm z vás, kteří letos nějaké vánoce máte, je přeju hezké…

 17. Hele admine, nechci tě moc honit, ale jak to vypadá s tím novým face liftem těchto stránek… Už se nemůžu dočkat…. Taky by to chtělo udělat Upgrade odkazů na závody Českého poháru, kde Polička stále jen „kandiduje“ na Major… Už by tam klidně mohly být odkazy na nový závodní rok… Dej nějakej termín… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..