Skate Slalom Cup Praha

Výsledky :: Fotky Petra Janouška :: Fotky Vojty Kotka :: Televizní záznam

30.-31.5. 2009 Praha Strahov a Ladronka – vítězství nad deštěm
Na začátku nelze než konstatovat, že počasí závodům příliš nepřálo, stejně jako na prvním závodu sezóny v Prachaticích a analogicky tomu, jak to bylo loni v Praze, i první den závodů na Strahově byl deštivý a studený. Na začátku nám sice optimistická nálada velela postavit Giant slalom jež měl na svědomí odborník přes Giant slalomy Pepa Štefka.

Hrozně jsem se na slalom těšil. Měl jsem totiž tu čest být při jeho úterní přípravě a trochu si jej osahat. Slalom byl připraven členitý, ale nezáludný, rychlý a hlavně zábavný jak pro závodníky, tak pro diváky. Počasí se ale nemínilo umoudřit, a tak i největší optimisté kolem jedenácté konstatovali, že stejně jako loni, se i letos závod holt pojede pod jednou z tribun na stadionu. Náladu to ale vlastně nikomu nepokazilo. Důležité bylo, že se vůbec pojede.
Všichni přítomní přiložili ruku k dílu a celý slalomový cirkus se přesunul pod střechu. Dokonce i takoví velikáni, jako jsou Robert Thiele a Dalibor Daňhel se nebáli vzít košťata do ruky (viz fota)  a pomoci s úklidem prachu na dlažbě spartakiádního stadionu. Inu, naposledy jsme zde uklízeli my, před rokem.
Teplé alkoholické nápoje z Red Bull stánku dávaly zapomenout na chladné počasí, Chozé se chopil křídy a kuželů a s rutinou sobě vlastní vykreslil na dlažbě náhradní hybrid slalom.
Začal závod pod taktovkou speakra a ředitele závodu Tomáše Potůčka. Sám závodit nemohl, neboť je v rekonvalescenci po operaci kolena, ale pro pořádání závodu to bylo plus… Tomáš, se svým perfekcionalistickým přístupem, zvládal ředitelování i komentování závodů na jedničku.
Závodníci dali do závodu vše… jak zkušenosti s nastavením trucků a výběrem koleček, tak svůj um při vedení svého stroje mezi kužely hybrid slalomu. Zaujetí a soustředěnost přímo čišela z výrazů v obličejích jednotlivých borců (viz fota). Závodu se zúčastnila švýcarská hvězda první velikosti – Ramón Königshausen, třetí muž světového žebříčku profesionálů. Čeští borci tudíž měli o motivaci postaráno, protože získat skalp takového jezdce se nepodaří každý den. Závod byl dramatický, vyhecovaný, jelo se na samotné hranici přilnavosti koleček. Avšak lišku zrzavou nikdo nedohonil. První místo obsadil Ramón, druhý byl Robert Thiele a třetí Tomáš Fiala. Že amatér Robert dokáže úspěšně atakovat nejlepší české profesionály, víme již z loňských závodů, ale že Tomáš Fiala obsadí třetí místo a zajede tak všechny Čechy, aniž by letos stál na sk8u, to bylo velké překvapení a nelze než před jeho výkonem smeknout. Vítěz Prachatického hybrid slalomu, Petr Novotný, se tentokrát musel spokojit se sedmým místem.
Oproti závodům v Prachaticích přijelo do Prahy více juniorů a ani ti si nic nedarovali zadarmo. Vítězství a cenné body do Českého poháru ukořistil Jarda Knettig před Vojtou Valenou a Petrem Matoušem, vítězem úvodního závodu Českého poháru v Prachaticích. Jak je vidět i situace v kategorii juniorů je velmi vyrovnaná.
Nepřestávalo pršet, takže jsme byli nuceni vzdát se myšlenky na Giant slalom pod otevřeným nebem. Musela tedy posloužit opět tribuna spartakiádního stadionu. Oproti hybrid slalomu došlo k posunu nájezdové rampy tak, aby bylo možno využít co největší možnou plochu povrchu k tvorbě slalomu.
Boje o setiny sekundy byly líté. Pepa Štefka projížděl kuželky slidem, ale bylo mu to houby platné. Opět skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, za vítězným Ramónem, druhým Robertem a třetím Tomášem. O urputnosti závodníků svědčí i utržení kabelu od časomíry, který jsem byl nucen jet okamžitě po závodě spravit domů. Nestihl jsem tedy zahájení after party v pohostinné usedlosti Ladronka.
Při mém příchodu již byla zábava v plném proudu, Petr Karlíček se na mě zubil svým potutelným úsměvem a mně bylo jasné, že tady to bude opět velké. Na plátně již běžela sk8ová videa, DJ Efka (nebo jak se to píše) si rozbalovala své nádobíčko a začala příprava na slavnostní předání cen pro nejlepší borce uplynulého dne. Ceny věnované usedlostí Ladronka (zastoupené Tomášem Kodíčkem) a Rock´n´Rollem předal sám velký (vzrůstem) předseda České asociace slalomu na skateboardu Petr Janoušek (tedy má maličkost) a má půvabná asistentka. Tady se sluší poděkovat všem sponzorům, kteří se jakkoli podíleli na akci a mediálnímu partnerovi rádiu Evropa 2.
S přibývajícími panáky byla nálada čím dál lepší, DJ Efku posléze vystřídal DJ Potůček a nelze než říci, že jeho hudební kreace byla o třídu lepší než zmiňované DJ Efky. Jó holt trénink z Prachatic se musel někde projevit. Nejodolnější jedinci vydrželi slavit až do rána, což bylo jasně patrné na skelném pohledu Petra Karlíčka … Holt mejdan jak má být.
Neděle byla naplněna očekáváním, že si přeci jen zajedeme Giant slalom na strahovském kopci. Nepršelo sice, ale jezdit se nedalo. Ředitel závodu, Tomáš Potůček, vydal pokyn k přesunu k usedlosti Ladronka, kde se jel pod dohledem televizních kamer ČT4 sport divácky atraktivní Stright paralel slalom (zde připojte komentář a pokud možno kladně zahlasujte).
Závodníci nejevili známky únavy po probdělé noci a vrhli se do boje s časomírou mezi kužely. Fotografie z rozjížděk dokládají zápal a bojovného ducha všech borců. Lidi od televize neskrývali nadšení a je pravděpodobné, že se na obrazovky televizních diváků dostane i Mistrovství Evropy v Poličce.
Vítězství uhájil před dotírajícím Robertem Thielem Ramón, který se tak stal nejúspěšnějším jezdcem celého víkendu, třetí místo bral Tomáš Fiala.
Vyhlášení vítězů ozářilo slunce a vítězný Ramón z radosti a pro pobavení ostatních jezdců a diváků si osedlal vznikající sochu páva před usedlostí Ladronka.
Rád bych vás ještě pozval na 3. závod Českého poháru ve slalomu na skateboardu do Havlíčkova Brodu, který se bude konat ve dnech 13. a 14. června. Registrujte se na závody v předstihu zde, pořadatelům to ušetření čas při registraci v den samotného závodu.
PS: Vyzkoušela se i novinka – start na pípání. Je to zajímavá věc, ale hlas mezinárodního startéra Radima Hromádka doufám nadobro nenahradí a bude se používat pouze při head to head soubojích… Radim prostě do slalomového kolotoče nenahraditelně patří. Díky Radime

Předseda ČASS Petr JanoušekN4110_13291.jpg

20 komentářů u „Skate Slalom Cup Praha“

 1. Na Ladronce bude schůze. V salonku jako obv. a bude končit v 02:30. Bude se projednávat sjednocení ochranných prostředků s nařízením EU.

 2. Já se určitě chystám přijet. Ovšem do Prachatic jsem chtěl taky jet, ale byl jsem marod. Takže se dodatečně omlouvám za absenci a moje registrace proběhne co nevidět.
  Zdravím všechny.

 3. Ahoj kluci,

  Nemejte strach pred Ramónem !!
  Jede se mnou autem a je tedy docela dobre mozné
  ze s ním treba nekde zabloudím a tudíz nebude moci vubec startovat.
  (=Trénovat nemusíte)

  Zdravím vsechny !

  Robert

 4. Jen ho Roberte přivez… Ať máme srovnání se světem… Češi mají nejlepší slalomáře na světě a Ramóna se rozhodně nebojíme… Každej je porazitelnej 🙂

 5. Je to přímo mezi spartakiádním stadionem a stadionem Evžena Rošického. Ulice je Atletická.

 6. V sobotu v 17:00h se stojí fronta v PALLADIU před Rocknrollem. Dostanou ještě teplý trička a helmy a bude se to fotit. Mohli bychom cizincům ukázat, jak se správně stojí fronta.

 7. dnes nám přišel z USA čerstvej THRASHER
  pokud by ste měli někdo konkrétní zájem, tak piště na mira@final-sk8.cz
  Tentokrát však vše za plnou cenu. Potřebuju vydělat na naftu 🙂

 8. Vzkaz pro Kaju Hódka,
  ahoj Kajo, jak to žes nebyl v Práglu. Žes nepřijel v sobotu, to bych pochopil, přectav si, že oni nemajó padesát litrů na to aby zrušili dišť. Oni si tam normálně nechjó totok, lakomci. Kajo ale na ten Ladrón s přijet měl, hrál tam suprové borec, ňáké DJ Štefka a to bys neuhod co hrál. On ti má normálně ty starý váli od Moravanky a všecky pecky od Evy a Vaška normálně muzika jak řemeň. Druhé deň zme se na ně složili tak přestalo scat. Ty béku přijela ta jejich „Česká“ telka a nevim jak to děláš, ale oni vůbec nechtěli natáčat dyš s tam nebil. Tak nakonec, že tam bil ten MILKABOY ten Ramonhauser tak zme je překecli a něco tam teda uďáli ale to viš to bilo glgaček neš sa jim začalo chtět. Ty a Karliček tam kuli tobě celou nedělu bulil. Že pré s nim ta jeho kočajda nemluvi protože s jí slíbil že sa ji podepišeš na ruku. Kajo v Brodě nebude telka tak já nevim esi tam má cenu jet? Co ty na to??

 9. ….sypu popel na hlavu,teda svou,avšak v životě lidském jsou,…jakože člověk míní a ….,šak to doženem příště,ne…

 10. díky pořadatelům a pomocníkům za super závody. škoda toho počasí v sobotu… TV záznam taky dobrej, kdo byl ten cizinec? tak se těšíme na shledání v H.Brodě 13. a 14.6., dojeďte počasí je objednaný…

 11. Zdravím Vás a rád bych Vám sdělil, že jsem dokončil článek s fotogaleriemi http://www.hanuskoviny.cz/index.php?a=56 ze slalomu v Praze, který jsem dával postupně dle svých časových možností dohromady.
  Držím palce, at Vám i ostatní závody letošního poháru, zejména ten v Poličce, vyjdou podle Vašich představ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..