Olomouc 2009

Výsledky :: Fotky Rogul :: Fotky Radim :: Fotky Petr Pupík

Olomoucké závody se vyznačovaly rodinnou až komorní atmosférou. Nebylo to však způsobeno malou účastí jezdců, ale absencí hudby při komentování závodů. Olomoucký zesilovač si totiž nebyl schopen poradit s obojím a tak organizátoři zvolili raději mluvené slovo, než muziku.

Účast jezdců byla ale vynikající, možná dokonce nejlepší v celém podniku Českého poháru. A bodejť by ne. Na tyto závody se dostavili konečně i jezdci z Olomouce a nejbližšího okolí, kteří jinak ignorovali většinu závodů v jiných městech.

Chlapci, doufám že se nad sebou zamyslíte a příští sezónu už zase začnete jezdit i na ostatní závody Českého poháru.

Závod se jel na výstavišti Flóra za vynikajícího počasí a poměrně slušného zájmu diváků. Právě proto by si tento závod zasloužil trochu hlučnější atmosféru. Možná by pak nebylo slyšet šustění smykujících kol sk8u Martina Kulhavého, kterého od stupňů vítězů v hybrid slalomu dělilo pouhé 0.03s (cca 27cm) a v straight slalomu měl dokonce stejný čas jako třetí Pepa Štefka a na čtvrté místo jej odsunul horší čas z druhého kola. Právem se pak mohl nazvat „smolařem“ závodu. Je ale hodně takových (mezi které patřím i já), kteří by se rádi stali právě takovým smolařem a dosáhli na takto vynikající výsledky.

V závodě mě příjemně překvapily výkony Ivo Škrabala a kluků Knettigů. Ivo Škrabal se po letech zase postavil na sk8 v Poličce a po pár týdnech už v nabyté konkurenci v hybrid slalomu obsadil vynikající 11. místo. Kluci Knettigové zase na sebe upoutali pozornost vynikajícími časy 9.00s v Straight slalomu, kterými by se dostali na sedmé místo výsledkové listiny dospělých. Je vidět, že absolvovat soustředění se vyplatí, a že se výsledky dostaví velmi záhy (všichni jmenovaní trénovali v Havlíčkově Brodu na soustředění juniorů). Mimo výborné zábavy i zlepšené výsledky jsou nejlepší pozvánkou na další soustředění do Prachatic, které se uskuteční tento víkend 26.9 až 28.9.

Jsem velmi šťasten, že se kromě Ivo Škrabala nechala ukecat i jeho drahá choť, Renata, a že opravdu začala opět jezdit i ona. Renata je totiž ikonou Československého skateboardingu a já v koutku duše doufám, že kromě příjemné atmosféry a dobré nálady, kterou mezi nás šíří, přitáhne i další slalomové jezdce z tzv. Starých kolen (Renatko, to má být pochvala… Rozhodně nechci říci, že jsi stará, nebo že máš stará kolena :-D)…

PS: Po závodech mi Pepa Štefka pošeptal, jak by chtěl inovovat závod v Hradci Králové… A to vám tedy řeknu, máme se na co těšit… Možná by bylo lepší to nevědět, protože už teď se budím z toho „šíleného“ nápadu ze sna…

PPS: Na úplný závěr bych chtěl poděkovat klukům z Olomouce, že ač na závody letos moc nejezdili, tak přesto pro nás ostatní závody uspořádali a umožnili nám se tak setkat a při tom si krásně zajezdit. Kluci díky.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

9 komentářů u „Olomouc 2009“

 1. Ahoj všichni,taky my chceme poděkovat za fajn závody všem klukům z Olomouce a za pochvalu od Petra Janouška,díky !!!

 2. Cau,prosimvas slo by dat nekam jinam ty vysledky ten google neco nemam regnuty a nejde se regnout uz to zkousim po 20 a furt nejde..tak jestli by neslo dat vysledky jina at se muzu mrknout diky moc

 3. @Files
  Už by to mělo být v pohodě… Jednalo se o chybu, která se stane maximálně jednou za deset let 😀

 4. Ahoj Roberte,
  napiš něco o závodech v Zurichu, jakou to mělo úroveň.
  Máš nějaké foto ? Kdo tam všechno byl ?

  ivo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..