Mistrovství světa, Slalom Skateboarding 2009 Hood River, Oregon – USA

Foto: Robert Thiele::

Puvodne jsem nepocital s tim ze se na letosní Mistrovstí sveta vubec vydám.

Spís se mi tam nechtelo. Daleká cesta a mylenka na to, ze se párkrát svezu a bude to stát kompletne okolo 1.700,00 EUR hovorily proti tomuto podniku. Racionálne to tedy vysvetlit nemuzu ale asi mesíc pred závodem jsem koupil letenku a zacal zarizovat bydlení a veci kolem. Jonathan Harms z USA, s kterým jsem se seznámil na „Tunnel Race“ v Dubnu v Zürichu mi pri mé organizaci dost pomohl.

Mestecko Hood River se nachází na brezích Columbia River asi 100 Km Východne od Portlandu na severozápade USA. Hood River je v USA známé hlavne jako stredisko
Kite-boardu. Na místo jsem dorazil v Ùterý vecer po 10 hodinovém primém letu z Frankfurtu, ale po celkove asi 24 hodinách na ceste. Nejlepsí byl poslední kousek autem. Po vystoupení z vlaku nedaleko Hood River jsem si chtel vzít taxíka. Nádrazí ale sestávalo jen z prachu a pár baráku pro nákladní vlaky. Byl tam akorát nejakej chlápek, kterej vyzvedával svojí zenu. Ptal jsem se ho na “Cab” ale jen odmávnul rukou, jako ze tady nic takovýho neni ale at skocim do jeho auta ze me tam co potrebuju odveze. Prima jsme si cestou pokecali a dokonce se prisel i podívat na závody (mezi fotkama je to ten vousatej rocker v kozený capce se slunecníma brejlema) . Casový posun oproti Evrope zde ciní minus 9 hodin. Bolela me ze vseho hlava jako strep a tak jsem zacal muj pobyt nakonec na práškách..

Streda 15. Cervenec 2009
Celý den se povaluju, zpracovávám Jetlag a trochu se jdu podívat po meste.
Na vsech krizovatkách je na na chodnících napsáno : “NO SKATEBOARDING”.
To si tady asi pekne vsichni zajezdíme 😉
Ve stredu vecer prijizdí pomalu dalsí ucastníci. Claude Regnier z Kanady s rodinou a s týmem bydlí o pár vilek dále. Michael Reiss, Ella Roggero, Paul Price a Martin Drayton z Anglie jsou ve stejném domku jako já. Vrelé vítání je asi to nejlepsí na vsech skateboardových závodech. Vecer jsem pozván ke Claudovy na Grill a na pivo. Oboje super.

Ctvrtek 16. Cervence 2009
Lehké zlepsení – Jetlag a bolest hlavy se pomalu vzdaluje . Dopoledne jedu s Claudem na kopec kde se má jet obrí slalom. Je to asi 10 km od Hood River. Stará, pro auta uzavrená “Columbia Scenic Highway” , vede nad rekou Columbia a skýtá krásný pohled do udolí na reku. Jezdí po ní ted uz jen vyladění sportovci na krásných kolech. Claude Regnier je poveren stavbou Slalomu a dává se pomalu do díla. Já se schovávám ve stínu, jelikoz je pekelný vedro a jsem rád ze se nemusím moc hýbat. Mel jsem ssebou 5L kanister vody coz mi akorát vystacilo. Asfalt je hladký a tak dávám dopredu ZIG ZAG 89A 70mm a do zadu 86A. Asi po hodine si jdu zkusit trochu zajezdit. Slalom jeste není zdaleka dostaven ale, mám alespon moznost zkusit kopec, prilnavost a hlavne dojezd. Není tu zadný protikopec a tak lze brzdit pouze nohou. Po dalsích asi dvou hodinách se chýlí stavba GS (Giant Slalom) ke konci. Delá to ted 80 Kuzelek. Od cíle ke startu jsem sel nahoru asi 10 Minut . Sklon svahu by se dal prirovnat asi tomu v Havl.Brodu z letosníh roku. Kuzelky jsou od sebe tak 5-10 metru. Vypadá to ze to bude dost dlouhý a hlavne rychlý !! Silný vítr fouká navíc zezadu. Dvakrát si to projízdím a zkousím co delají kolecka a podvozky v té Rychlosti. Claude dodal nakonec jeste asi 5 Kuzelek na startu. Tretí jízdu beru trochu razantneji. 85 kuzelek je docela náloz !! Ke konci slalomu se radsi uz jen vezu abych to dole ubrzdil. Hned po dostavení se vracíme zpet do Hood River. Natrénovat nebo zapamatovat si tenhle dlouhej slalom nazpamet nejde, a tak doufám ze to nejak dopadne.

Pátek, 17. Cervence (Giant Slalom)
Dorázíme na Kopec. Registrace, placení startovného, prevlíkání….Jdu na svou první treninkovou jízdu. Podle znacek, které potkávám na zemi. Je videt ze dnes ráno to jeste celé trochu prestaveli ( ?) No nic, uvidíme az se svezu. V míste kde byl vcera start pribylo jeste pár kuzelek. Za zatáckou ale vidím ze tam taky pribylo jeste dost dalsích. Podle udaju poradatele jich je dohromady 126 (!) To se z toho asi pos… ( nebudu mít radost) doufám ale ze to ustojím a hlavne udejchám. Po 14 minutách (!) chuze dorázim od cíle na start. Myslím ze Václavák v Praze se dá vyjít tak za 8 minut – to jen tak pro predstavu o jakých dimenzích ten slalom byl. Nájezdak nebyl nijak vysoký ale mel príjemný efekt ze vás pri výjezdu trochu zatlacil do prkna. První treninková jízda. Z zádného místa není videt celou trat a tak jedu slalom aniz bych mel moznost videt jestli tam stojí vsechny kuzelky. Chybelo jich asi 6 a tak doufám ze to budu mít komlpetní v druhé tréninkové jízde.Ta se ale bohuzel nekoná, jelikoz je ukoncen predcasne trénink. Makám jeste rychle na start abych se svezl alespon jeste jednou. Bohuzel ale zbytecne. I lidi který uz byli nahore jsou odveleni vysílacku na “Riders Meeting” .To to super zacína. Po trati ted chodí dost lidí a navíc jezdí cyklisti kterí mají ted volný průjezd. Sanci na druhou tréninkovou jízdu vzdávám. Pri celkovém poctu celkem 77 nahlásených jezdcu nelze 2 treninková kola o asi 1,5 – 2 minutové delce ani prakticky zvládnout.
I kdyz jsem byl na miste vcas jsem nemel moznost ten slalom alespon jednou projet kompletní. Závod jedou1. Kolo vsechny trídy po sobe a pak vsichni 2. kolo. Hlavne se ceká.

První kolo rozjízdím po startu naplno a jedu asi do tretiny bez chyby a bez schozených kuzelek , ríkám si ze musím akorát vystacit z dechem a neslozit se nekde cestou.

(Pripomenme si císlo 126 kuzelek !) Najednou jsem se dostal do problémů, Smykem beru jednu zatácku druhou nato taky a tak jsem rád ze jsem to ustál ale minul jsem dalsí a tudíz je mi jasný ze to bude DQ. Beru to ted alespon jako trénink a jedu naplno dál. U rozhodcích vyzaduji posléze opravnou jízdu, protoze jsem nejel ani jednou v treninku kompletní slalom ale zamítají .To je nevýhoda toho, kdyz je clovek nekde uplne sám, proste jste jen jeden a to nikoho neohromý. Cestou nahoru jsem si udelal na asfaltu krídou krizek asi pet kuzelek pred místem kde jsem v prvním kole vypadl. Pri druhém kole u mé znacky zpomaluji a kritické místo projízdím. Hlavne dojet az do konce ! Místy je to rychlé a velmi technické ( = kritické) a pripomíná to v té rychlosti spíse Hybrid- nez obrí slalom. Schazuji celkem 4 kuzelky. Coz je docela dost ale radsi borím nez abych riskoval druhé DQ. Hodne foukal vítr tak aby kuzelky nepadaly jsou nasazené vzdy dve v sobe. Kdyz je ale takhle “zdvojené” naberete v té rychlosti tak je to docela pecka do prkna a do nohou.

Posledních 15 kuzelek ze sebe zdímám uplne vsechno a dokonce i trochu pumpuju.

Nejdulezitejsí ale je ze se mi podarilo bez pádu zastavit !! Brzdím zatácením a dobrzduji nohou. Ze skejtu padám rovnou na kolena , a to ne kvuli modlení ale protoze se mi podlomují vycerpáním nohy, vsechno me pálí a funim jak po maratonu .126 kuzelek zvládám za 92 sekund . Dojízdím v Amatérech (AM) celkove na 6. miste. Nic moc ale nakonec po prvním kole DQ docela OK.

– Claude Regnier , který slalom pred zmenami postavil, vypadl sám v druhém kole.
– První AM (Kevin Delaney) by se svým casem byl na 4.Miste (!) v PRO kategorii
– dnes jsem udelal první DQ v mé slalomové historii.
– Kolecka jsem po tech pár jízdach dnes ojel o tolik asi jak za poslední celou sezonu.

Sobota 18.Cervence (Hybrid slalom)
Po obráku nemám moc dobrou náladu ale výtecná snídane z hromadou boruvek velkejch jak tresne od nasí domácí mi vlévá optimismus. 40 kuzelek dluhý hybrid není moc technicky nárocný. Kopec je ale docela strmý a asfalt hodne nekvalitní. Jede se na pomerne siroké ulici temer v centru Hood River. Dopredu dávám fialový Seismic 84A a dozadu zlutý ZIGZAG 83A. Mekcí kombinaci kolecek ssebou nemám jinak bych je tam dal.Vycházel jsem z toho ze v “Americe tam je blaze” tam maj hladkech asfalt vsude, buhuzel to tak neni.

Kvalifikace se jedou 1. Kolo zase vsechny skupiny po sobe a pak stejne 2. Kolo. (AM, Jun.,Masters, Women, PRO…) Ten systém je dost uhozenej . Na svou druhou kvalifikacní jízdu jsem cekal asi Hodinu a pul. Po prvním kole kvalifikace mám 3. Místo. Jedu druhou jízdu. Ciste a rychle. Nez jsem dosel na start uz byla na rade dalsi skupina a tak si nemuzu ani overit svuj nový cas. Ze jsem ve finále mi jako informace stací a tak ”jdu na párek” , svlíkám chránice a polehávám ve stínu. Po pár minutách ale vyvolávají mé jméno ze mám jít na start “Re-Run”. Nechápu ? Ríkají ze v dojezdu za koncem slalomu tam najelo nejaký auto a ze nase dvojka musí jet opravnou jízdu. Neuvedomuji si ze by tam vubec nejaký auto vjelo (?) a jestli, tak me urcite nerusilo. Mám i nekolik svedku ze moje jízda byla cistá a tak mi uznávají muj cas.Opravu jede ten druhej kluk sám. Následuje zase dlouhé cekání na finále, které jedou opet uhozeně vsechny skupiny po sobě 1. Kolo o postup do posledních 8 a pak teprve 2. Kolo. Je to samé dlouhé cekání = dost prudérní.

Po té co jsem se dostal mezi 8 posledních mám moznost zkontrolovat konecne casy konkurence a svoje. Je to sokující, protoze ty lumpové mi muj cas z druhého kola Kvalifikace.

Sice uznali ale nezmenily to lemplové v tabulce a dali to jako DQ. Jsem vytocenej az do nebes, protoze tento cas by byl znamenal 1. Místo v kvalifikaci (!). Dávám protest , mám i svedky na to ze mi muj cas uznali. Omluvají se ze to “Zapomneli” změnit. Jejich chyba ale v systému tabulek uz to prý po dalsím odjetém kole nelze opravit. Pro me to znamenalo jít do finálových jízd jako tretí a ne jako první.

Do poslední ctyrky se dostávám relativne hladce. Absolutní finále mi uniká jen o pár setinek, Ale Sebastian “Seb” Leger z Kanady má v jednom kole nasí rozjizdky super start a já ne. Do boje o tretí místo jdu z celé predchozí anabáze jeste trochu zhrzen a je mi to vsechno nejak Jedno. Nakonec obsazuji 3. Místo v Hybrid Slalomu. Vyhrává Justin Collins. Muj minimální cíl bylo být do 5.místa. První medajle sice hřeje, chyba rozhodcích mi ale i tak lezí v zaludku .

Kdyz se dojel Hybrid slalom tak bylo v Evrope uz po pulnoci a já mohl zacít letos slavit své narozeniny “o den dríve”. Objímali me i nejaký pěkný holky (viz.Fotky)

– Sice nejlepsí cas ze vsech AM zcelého dne ale nakonec jen 3. Místo.
– Chyby se dejí ale takovéhle na Mistrovství sveta nepatrí.
– Spatná kvalita asfaltu

Nedele 19.Cervence (Tight slalom)
Tight slalom se jede prímo v centru mesta.Docela dost diváku tam bylo. Je to z kopce a opet na nekvalitním asfaltu. Beru Tight-prkno Ramón. Karl Floitgraf mi pujcuje dozadu 80A zelený ZIG ZAGy abych to mohl na tom hrubým asfaltu vubec odjet. Vepredu mám zlutý 83A. Prkno jeste povoluji abych se tam nejak vesel. Je to dost hukot ! Tight je nasázený sice v rade ale ta se line jako had s peti dlouhými obluky. Je to honicka a tak se z nájezdáku ani moc neodrázim abych to dole projel. Levá dráha vede u konce pres podélný “hřbet”. Ve velké rychlosti ke konci je to dost neprijemné, neco jako projizdet opacne klopenou zatácku. Na dnesek zmenily nastestí alespon trochu systém a tak se jede uhozeně jen kvalifikace a první dve kola finále. Po kvalifikaci jsem na 3.Míste.Dostávám se do dalsích 8 a nakonec i do poslední ctyrky. Finále posledních 4 jede kazdá kategorie v kuse a tak se nemusí vecne jen cekat (Alespon trochu lepsí nez vcera). Po první jízde o postup do finále mám náskok 0,2 sec. Není to moc a tak je vse otevrené. Druhé kolo startuji trochu rychleji. Nejedu na jistotu a spis riskuju, kuzeleky lítaj vzduchem! Mladej svalovec Mike Duquette taky riskoval – boril jak o zivot a uhnal si DQ. Já mel shozenejch 11 kuzelek a mám taky DQ .Cas z Prvního kola tedy rozhoduje. Paráda jsem ve Finále. Horsí nez druhej uz bejt nemuzu, to je OK. Justin Collins, který vyhrál vcera hybrid je opet ve finále. Já jedu sice lépe nez proti Duquettovi ale Justin je natrénovanej az beda. Komentátor hlásí ze by mel startovat radsi za PRO. Ujízdí mi na konci asi o dve kuzelky. Zádám o opravnou jízdu, protoze mi jedna jeho odpálená kuzelka prolítla tesne pred mým prknem. Dojel jsem bez pádu ale je to ale nepríjemná věc v té rychlosti. Prestoze to rozhodcí i na videu videli tak jsem opravnou jízdu nedostal. Zajímavý: vcera jsem opravnou jízdu nechtel a nutily me do ní , dneska bych na ní mel nárok a nic. Pekná spravedlnost. (napr. Loni v Amsterdamu na ME jsem já pri podobné situaci , kdy moje kuzelka vlítla A. Saluenovi do dráhy jeho “Protest” akceptoval a opravnou jízdu jsme si dali). No jo není holt kazdý Fair Play. Náskok Justina se mi v druhém kole uz nepodarilo dohnat. Titul AM-Vícemistra sveta je pro me ale pekné ukoncení výletu za velkou louzi. Mé body ze trí dnu my vyhodily celkové 3. Místo v AM na MS v Hood River.

Celkové shrnutí ?
– Závody v zcela neznámém prostredí a proti neznámým lidem byli nárocné a beru to jako uspech ze to dopadlo tak jak to dopadlo i kdyz to bylo “jen” v AM
– Nechal jsem se ohlasovat za Czech Republic i kdyz jsem ted Němčour.
– První den 6.místo pak 3. a nakonec 2. místo byla vzestupná tendence. Po prvním dnu asi uz necekali ze je jeste potrápím .
– Vsechny kategorie jeli stejný trate.
– Systém kvalifikace velmi zdlouhavý
– Letos témer zadná ucast lidí z Evropy, bylo to tedy spíse “Mistrovství USA”
– Kdybych jel v PRO tak bych byl celkove osmý. (beru kvalifikacní casy)
– Nekvalitní asfalt na hybrid + tight slalom.
– spousta nových známých
– Jsou tam v tech státech úplne stejne ujetý kousci jako my, co kus to unikát !
– Príste bych jel asi rád zase ale snad se nekdo pripojí ?

Pokud máte nejaký otázky tak piste !

OVERALL RESULTS

PRO
280 George Pappas
200 Martin Reaves
176 Adam Schwippert
172 Joe McLaren
135 Louis Ricard
128 Chris Barker
121 Richy Carrasco
96 Jonathan Harms
95 Paul Price
80 Karl Floitgraf
72 Brad Jackman
55 Claude Regnier

AMATEUR
232 Justin Collins
195 Kevin Delaney
180 Robert Thiele
175 Sebastien Leger
160 Mike Duquette
150 Jordan Huotari
96 Brian Parsons
94 Rick Floyd
84 Mike Ohm
76 John Stryker
71 Mark Harris
68 Skip Marcotte
61 Eric Tokle
47 Michael Reiss
45 Brad Kasha
39 Gareth Roe
34 Chris Pappas
29 Scott Moore
28 Chris Iverson
14 Richard Fitzpatrick
11 Curt Chapman

MASTERS
225 Keith Hollien
200 David Pirnack
185 John Ravitch
180 Tay Hunt
145 Martin Drayton
139 Marty Schaub
92 Steve Pederson
84 „Bruce „“Norski““ Bjortvedt“
78 Jay LaPalm
64 Paul Howard
62 Bobby Thomas
60 Michael Kaelon
60 Steve Lavin
55 Gib Lewis
38 Jamie Hart
36 Bob Harper
30 Mike Rachford
29 Wentzle Ruml IV
26 Earl Cephas
20 Paul Steiger
15 Jack Smith
14 Bruce Brewington

JUNIORS
210 Kelian Duplain
195 Keith Henderson
180 Gabriel Duquet
160 Ian Roe
100 Kyle McLaren
96 Ricky Garland
95 Daniel Duquet
40 Dylan Smith
32 Malachi Greene

WOMEN
300 Lynn Kramer
220 Ella Roggero
170 Cat Young
140 Trish Erickson
130 Judi Oyama
125 Emilie Gascon
36 Joyce Wheldrake

GS RESULTS

GIANT SLALOM
PRO
1 Martin Reaves 84.355
2 George Pappas 85.475
3 Chris Barker 87.527
4 Louis Ricard 88.335
5 Richy Carrasco 88.678
6 Jonathan Harms 89.022
7 Adam Schwippert 89.589
8 Joe McLaren 90.072
9 Karl Floitgraf 94.3
10 Claude Regnier 94.618
11 Paul Price 94.725
12 Brad Jackman –

AMATEUR
1 Kevin Delaney 85.88
2 Jordan Huotari 89.008
3 Mike Duquette 90.257
4 Sebastien Leger 91.689
5 Brad Kasha 91.853
6 Robert Thiele 92.24
7 Rick Floyd 92.943
8 Justin Collins 93.833
9 Michael Reiss 94.374
10 Mike Ohm 94.404
11 Skip Marcotte 94.412
12 Eric Tokle 96.287
13 Brian Parsons 96.679
14 John Stryker 96.751
15 Chris Pappas 97.586
16 Mark Harris 97.69
17 Richard Fitzpatrick 100.316
18 Scott Moore 103.116
19 Chris Iverson 105.194
20 Curt Chapman 107.043

MASTERS
1 Keith Hollien 92.557
2 Tay Hunt 93.404
3 John Ravitch 95.024
4 Marty Schaub 95.408
5 Martin Drayton 96.015
6 Jay LaPalm 96.877
7 Gib Lewis 97.898
8 „Bruce „“Norski““ Bjortvedt“ 101.667
9 Wentzle Ruml IV 102.44
10 Earl Cephas 103.275
11 Bobby Thomas 103.336
12 Jamie Hart 103.434
13 Paul Steiger 105.792
14 Bob Harper 108.016
15 Steve Pederson 109.528
16 Jack Smith 125.615
17 Steve Lavin –
17 Bruce Brewington –

MEN JUNIORS
1 Keith Henderson 98.803
2 Gabriel Duquet 100.93
3 Ricky Garland 101.808
4 Kelian Duplain 104.394
5 Daniel Duquet 110.621
6 Ian Roe 116.108

WOMEN
1 Lynn Kramer 95.091
2 Ella Roggero 97.526
3 Cat Young 99.291
4 Trish Erickson 106.282
5 Emilie Gascon 114.275

HYBRID SLALOM

HYBRID SLALOM
PRO
1 George Pappas
2 Adam Schwippert
3 Joe McLaren
4 Martin Reaves
5 Louis Ricard
6 Richy Carrasco
7 Chris Barker
8 Jonathan Harms
9 Claude Regnier
10 Paul Price
11 Brad Jackman
12 Karl Floitgraf

AMATEUR
1 Justin Collins
2 Sebastien Leger
3 Robert Thiele
4 Jordan Hvotari
5 Kevin Delaney
6 Mike Duquette
7 Brian Parsons
8 Rick Floyd
9 Mike Ohm
10 John Stryker
11 Eric Tokle
12 Skip Marcotte
13 Mark Harris
14 Michael Reiss
15 Chris Iverson
16 Gareth Roe
17 Chris Pappas
18 Neil Orta
19 Scott Moore
20 Richard Fitzpatrick
21 Curt Chapman

JR
1 Gabriel Duquet
2 Kelian Duplain
3 Ian Roe
4 Daniel Duquet
5 Keith Henderson
6 Dylan Smith
7 Ricky Garland
8 Malachi Greene

WOMEN
1 Lynn Kramer
2 Ella Roggero
3 Cat Young
4 Judi Oyama
5 Trish Erickson
6 Emilie Gascon
7 Joyce Wheldrake

MASTERS
1 David Pirnack
2 Keith Hollien
3 Martin Drayton
4 Tay Hunt
5 John Ravitch
6 Steve Pederson
7 Michael Kaelon
8 Paul Howard
9 Marty Schaub
10 „Bruce „“Norski““ Bjortvedt“
11 Steve Lavin
12 Jay LaPalm
13 Gib Lewis
14 Bobby Thomas
15 Jamie Hart
16 Mike Rachford
17 Earl Cephas
18 Bob Harper
19 Wentzle Ruml IV
20 Paul Steiger
21 Bruce Brewington

TIGHT SLALOM

TIGHT SLALOM RESULTS
PLACE (MEN AM)
1 Justin Collins
2 Robert Thiele
3 Mike Duquette
4 Kevin Delaney
5 Sebastien Leger
6 Brian Parsons
7 Mark Harris
8 John Stryker
9 Mike Ohm
10 Rick Floyd
11 Gareth Roe
12 Skip Marcotte
13 Jordan Hvotari
14 Chris Pappas
15 Scott Moore
16 Eric Tokle
17 Richard Fitzpatrick
18 Chris Iverson
19 Curt Chapman
20 Michael Reiss
20 Neil Orta

(MEN PRO)
1 George Pappas
2 Joe McLaren
3 Adam Schwippert
4 Martin Reaves
5 Paul Price
6 Louis Ricard
7 Richy Carrasco
8 Chris Barker
9 Karl Floitgraf
10 Brad Jackman
11 Jonathan Harms

(MEN MASTERS)
1 David Pirnack
2 John Ravitch
3 Marty Schaub
4 Tay Hunt
5 Keith Hollien
6 Martin Drayton
7 Steve Pederson
8 Paul Howard
9 Gib Lewis
10 „Bruce „“Norski““ Bjortvedt“
11 Michael Kaelon
12 Steve Lavin
13 Bobby Thomas
14 Bob Harper
15 Jay LaPalm
16 Mike Rachford
17 Jamie Hart
18 Bruce Brewington
19 Earl Cephas
19 Wally Inoue

(Women Open)
1 Lynn Kramer
2 Judi Oyama
3 Ella Roggero
4 Cat Young
5 Trish Erickson
6 Emilie Gascon
7 Joyce Wheldrake

(Men Jr)
1 Kyle McLaren
2 Kelian Duplain
3 Ian Roe
4 Keith Henderson
5 Ricky Garland
5 Malachi Greene

5 komentářů u „Mistrovství světa, Slalom Skateboarding 2009 Hood River, Oregon – USA“

  1. Roberte, super článek… U nás pořád slyším, že nikdo psát neumí a pak přijdeš ty a vystřhneš to jako z partesu… Moc se mi to líbilo, jak jsi to pojal a když zavřu oči, tak to vidím, jaké to tam bylo… A fotky to jen dokreslují… Super a díky za tu Českou republiku… Vždyť my tě taky bereme víc za Čecha, než za Němce…
    Dovol mi jednu poznámku k té kuželce, co ti prolítla před skejtem a ty jsi se dožadoval opravné jízdy… Dle pravidel (a věz, že já to mám nastudované), jsi na žádnou opravnou jízdu nárok neměl… Na tuto skutečnost pravidla pamatují a je to tam výslovně napsáno… Sorry…

  2. Sem to shltl jedním dechem. Hemigway by ten report nepodal líp. Ať Ti to Roberte a nám všem ostaním sviští i v příštím roce. Zdravím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..