Amsterdam Slalom Skateboarding Festival – Češi se dál vezou na stříbrné vlně

O tomto víkendu (5-6.9. 2009) se jel v Amsterdamu další vysice bodovaný závod ve slalomu na skateboardu kategorie MAIN. Na tomto prestižním závodu ukořistil Petr Novotný hned tři druhá místa v Special Slalomu, Tight Slalomu a Hybrid Slalomu. Je to další obrovský úspěch pro český skateboarding a já se pokusím přimět Petra k napsání článku o tomto závodu. (Doufám, že si článek budeme moci přečíst o něco dříve, než článek o Mistrovství světa, připravovaný Robertem…. :-D).

Má gratulace míří do Havlíčkova Brodu… Petře, jsi super, jsme na tebe všichni pyšní… O to větší je ale naše touha tě zajet v Olomouci a v Brně 😀 …

Ještě jsem dnes dostal od Petra Novotného dopřesňující SMS: „Celkove jsem byl druhy. AM vyhral Chris Shuts jak byl v Hradci, tady mu to sedlo a je stale lepsi. PRO 1. Dom, 2. Bauman, 3. Beruchon. Martin tam nebyl. Clanek napisu, fota mame. Bruno byl 18 z 25“. … Takže se máme na co těšit…

8 komentářů u „Amsterdam Slalom Skateboarding Festival – Češi se dál vezou na stříbrné vlně“

 1. Ahoj všici,
  z voleje pár postřehů z Amsterodamu, protože zítra bych již nic nenapsal a vše by vyznělo do ztracena. Omluvte prosím překlepy a gramatické chyby.
  Tak tedy: Do Amsterodamu jsme jeli s Brunem a Evou. Abych byl upřímný, moc jsem od závodů po loňské zkušenosti a diskuzi na fóru neočekával. Opak byl ovšem pravdou. Oranizačně se Flavio a klucí holandský předvedli na jedničku. Účast byla možná díky diskuzi slabá, o to však přátelštější atmosféra panovala. Startovné bylo 40 euro, za to bylo jídlo – a to vynikjící mexická kuchyně – po všechny tři dny, pití a triko. Závody se jedou ve Sloten sport parku z mostu, takže se to pěkně rozjede. Flavio nenechal nic náhodě a zajistil i osvětlení pro případ, že bychom museli jezdit večer. Nakonec se hodilo. Počasí bylo rozparáděný – 2 minuty déšť, pak jasno a tak pořád dokola. V pátek se jel tight. Pro malou účast v kategorii PRO se rozhodlo, že se pojede závod společně, výsledky se nakonec rozdělí na AM a PRO. Nebylo to vůbec špatný, protože jsme si mohli poměřit síly. Dominik nic nepodceňoval a bylo i na jeho přístupu vidět, že chce vyhrát . Jeho jízdy byly excelentní. Rozdíly taky.
  V sobotu se začínalo až pozdě odpoledne. Toho jsme využili k prohlídce Amstru – galerie, plavba po kanálech, caffé shopy- no paráda. Odpo se jel special a večer proběhlo vyhlášení výsledků. V neděli byl na pořadí hybrid pak vyhlášení, společný pozdní oběd a hajdy dom.
  Atmosféra byla po celé tři dny fantastická, moc přátelská a celé to podbarvoval svojí nevtíravou zdvořilou angažovaností Flavio. Dík Flavio.
  Výsledky jsou na ISSA foru, fota dodá Evička

 2. Petře díky, takhle to úplně stačí a je to super…

 3. Jak psal Petr Novotný, byla to pohoda- vydařený sportovně-kulturní – gastro výlet. Fota k sk8 jsou okolo téhle: http://bloodybones.rajce.idnes.cz/Amsterdam_September_2009/#P9050189.JPG
  jinak je tam Frankfurt-nocování u kamaráda na 1/2 cestě -jablečný víno,burza a Divadlo Zur Stahlburg, Den Haag-královský palác a moře poblíž, Amstr-kanály a náš squotík v síni slávy velodromu ASC Olympia-zřejmě dobrej oddíl.
  Forum http://www.slalomskateboarder.com/phpBB/viewtopic.php?t=6902&start=50&sid=0cad73429cccc20431ca35a2992fd9ed
  Závody v klidu s brazilsko holandskou ležérností, pěkný rampy, osvětlení na noc. vítěz AM-Chris Schütz, mistr Berlína, vzpomínal a pozdravoval do Hradce, byl v Kozákově na downhilu (i Dominik Kowalski- vítěz PRO). Petr bojoval jak lev (zlatý-stříbrný), akorát vždycky trochu zachrápl na píspnutí a pak to těžce doháněl, holanďani dost dobrý, Eva hodila hubu-asi jako Tomáš Fiala v HB-na bok,naštěstí v menší rychlosti, v Tightu zajela francouzsku…takže úspěch. Tak třeba za rok?

 4. Gratulace vsem do HB !!
  Doufám ze to Evu uz nebolí a ze zustane slalomu verná .

  Je to paráda ze ceský Slalom-skateboarding je v Evrope
  stále lépe viditelný.
  Myslím ze si krome Petra za jeho skvelý výsledek zaslouzí
  obdiv i Bruno, který bez velké vyhlídky na vítezství
  (promin Bruno) jede takovou dálku jen aby byl u toho .
  Klobouk dolu …

  Jeste jednou gratulace a obdiv vsem do HB !!

  Preji vsem pekné závody v Olomouci kam se bohuzel ani letos nedostavím i kdyz bych si to moc prál.
  Mám to tam a zpet víc jak 1500 km tak to snad pochopíte. Budete holt muset bojovat (v hospode) beze mne …
  Rád bych ty olomoucký kluky (P.Cervinka, bratri Chocové, J.Kunecný atd…) pozdravil osobne ale musíme to posunout na Brno kam dojedu .
  Zdravím

  Robert

 5. Právě skončil „juniorský“ slalomový summercamp v Havl. Brodě.
  Pan Bruno nám zapůjčil celý plně obyvatelný rodinný dům kde nás bydlelo asi 15 včetně kuchaře (mamkataťka) Jardy Knettiga st.
  Počasí vyšlo, super jsme si zajezdili a report od našeho zpravodaje Romama Totuška ( dostal to za domácí ůkol) si můžete přečíst na našich stránkách http://www.sk8.banda.cz/ v následujících dnech.
  Ps: Jednoznačně nejlepší Matěj byl Matěj Bartoš z Prachatic – přijel na skate summercamp bez skejtu ale zato odjel se zlomenou rukou. Ať se ti to brzo zahojí.
  Ivoškrrr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..