FYB Czech Series – návrat ke kořenům slalomu na skateboardu

Na závodech panovala dobrá nálada…

První dva závody FYB Série dopadly dokonale. Ač každý byl organizován jiným způsobem, tak myšlenka FYB soubojů se osvědčila na obou závodech a obzvláště v Černilově se ukázalo, že slibované se stalo skutkem a každý souboj měl obrovský náboj a jezdci museli bojovat až do poslední chvíle. Hned osm soubojů rozhodl rozdíl v součtu dvou kol menší než 0,2 s. Další souboje pak měly vítěze, který byl v součtu kol rychlejší o méně než 0,5 s.

Bylo zábavné sledovat, jak to jezdce baví a opět po letech jsem ze závodů měl povznášející pocit a přiblblý úsměv na tváři.

Někdo může namítat, že se závodů mohlo účastnit více jezdců… Mohlo… Ale taky nemuselo. Současný stav umožnil si dokonale zajezdit a pobavit těm, kteří chtěli dorazit. Navíc se netvořily skupinky méně či více znesvářených jezdců a všichni byli pospolu jako jedna rodina. Prostě ideál. Takže…. Pokud bude chtít někdo další, kdo se bude chtít bavit, nebude se separovat a bude chtít být součástí nově obnovené aury ducha skateboardingu, přijet, bude vítán. Ten, kdo by chtěl přijet a nikoho nezdravit (popřípadě zdravit vztyčeným prostředníkem), separovat se a pomlouvat, otravovat ostatním život a jinak kazit ostatním dobrou náladu a hezký den, ten nechť raději zůstane doma, nebo si vybere jiný seriál závodů, kde bude za své chování pochválen a blahořečen.

Myslím, že je zbytečné více psát o atmosféře závodů, o vychytávkách a překvapeních, které si pro nás Chozé v Černilově připravil a o kouzlu prachatických závodů. Slovy je to stejně těžko popsatelné a kdo chtěl a mohl, tak zde byl. Kdo chtěl a nemohl, bude mít ještě šanci si závody užít v Havlíčkově Brodu a v Praze a kdo nechtěl, tak stejně nepochopil, že skateboarding není sport, že to není o tom, kdo vyhraje, ale o pocitu z ježdění a sounáležitosti.

Z mého pohledu se závody atmosférou vrátily do let 2008 – 2010, které jsem měl nejraději a pokud se povede atmosféru závodů udržet, tak to bude vítězství pro nás pro všechny.

FYB Series

2 komentáře u „FYB Czech Series – návrat ke kořenům slalomu na skateboardu“

  1. Tak bohužel se 1.9. III. závod FYB v H. Brodu neuskuteční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..