Kill Hill dělal čest svému jménu

Foto: Šnírer ::

V současné době si určitě nikdo z jezdců nemůže stěžovat na nedostatečný počet závodů… Kill Hill byl po Mistrovství světa ve Stuttgartu a Mistrovství Evropy v Rize třetím vysoce hodnoceným závodem v krátkém prázdninovém období. A to nás ještě čeká tento víkend Polička a poslední prázdninový víkend Havlíčkův Brod. Možná právě tato skutečnost způsobila, že na závody do Liberce přijelo o něco méně jezdců, než organizátoři doufali… Vždyť loňské závody ve Veseci byly hodnoceny mezi jezdci více než kladně.

Kvalitních jezdců zde ale bylo hodně. Stačí zmínit účast Dominika Kowalského, Ferdinanda Lindnera, Paula Price, bratry Knettigů, Roberta Thieleho a dlouholeté stálice v Českém poháru Dalibora Daňhela, Tomáše Fialu, Josefa Štefku a současného lídra Českého poháru Standu Nožku. Jak je vidět, kdo se chtěl dostat v některém ze slalomů do první desítky, musel zajet opravdu dobrou jízdu a získat tak skalp jednoho z těchto vynikajících borců.

Sobotní závodní víkend odstartoval Hybrid slalomem, který byl postaven i pro jezdce, kteří se hlásí do amatérského ranku. Dvě terénní vlny zajímavě obohatily profil tratě. Závěrečný krátký prudký sjezd pak byl  třešničkou na dortu, na kterou se každý těšil i s ohledem na to, že následoval proti kopec a nebylo tak nutné použít k brzdění podrážku.

Hybrid slalom nepřinesl žádné velké překvapení a stal se kořistí světového šampióna Dominika Kowalského.

Následoval Tight slalom, který byl postaven takřka na rovině. Tight již byl o něco těžší, ale nebyl tak těžký, jako např. ve Dvoře Královém a v Praze.

Tight slalom se jel duálně a tratě byly postaveny zrcadlově. První dvě kvalifikační jízdy nenasvědčovaly, že by se mělo stát nějaké překvapení. Opak byl ale pravdou. H2H souboje značně zamíchali konečným pořadím. Např. Ferdinand Lindner se propadl ze třetího místa na deváté po tom, co udělal chybu hned v prvním kole H2H a byl pro tuto jízdu diskvalifikován. V druhé jízdě pak šlapal do prkna s takovou vervou, že zajel úplně nejrychlejší čas kola, ale bylo mu to houby platné, protože Petr Novotný prodal své letité zkušenosti z H2H soubojů a profesorskou jízdou si postup pohlídal. Petr se tak stal skokanem dne, protože se posunul ze 14 místa po kvalifikaci na skvělou osmou pozici.

To ale nebylo vše. Do finále se probojoval Jarda Knettig a Dominik Kowalski. Jarda ve finále dostal Dominika pod tlak, ten chyboval a shodil nadstandardně více kuželek, než obvykle. Skvělá Jardova jízda tak byla korunována vítězstvím o pouhých 0,04s v součtu obou časů a kuželek. Jarda si tak připsal po Vikingu a Mikovi Hedestrandovi a Janisu Kuzmicovi další cenný skalp.

Nedělní závod v Giant slalomu sliboval adrenalinové zážitky. Start byl, oproti loňsku, posunut ještě o 20m výše a byl tak 100% využit potenciál kopce. Giant měl oproti loňsku o 1/3 kuželek více. Hned při tréninkových jízdách vystoupil z prkna Peter Pletánek, ale naštěstí to bylo v místě, kde ještě nenabral top speed a skončil v trávě. Obdobnou zkušenost zažila i Anička Vacková, která si při závodě dětí a juniorů zkoušela projíždět prvních 50m trati a při brždění se také poroučela k zemi. Naštěstí se tyto dvě události obešly bez vážnějších zranění.

Horší to bylo v samotném závodě, kdy přišel na řadu Tomáš Fiala. Ten v největší možné rychlosti nejspíše neustál náraz do kuželky (kdyžtak mě Tomíku oprav, protože jsem tě osobně neviděl a tyto informace jsou pouze z doslechu), narovnal se a chtěl začít brzdit. Prkno se mu ale kouslo a Tomík sedmimílovým skokem dopadl do pangejtu, který přes vysokou trávu nebyl vůbec vidět. Výsledkem takto tvrdého dopadu je Tomášovo zlomená lopatka a s největší pravděpodobností konec sezóny.

Pokud budu mluvit pouze za sebe, tak jsem si Giantové jízdy užil… Pominu-li, že jsem jel první jízdu technicky špatně a v druhé jízdě jsem více myslel na Tomáše, než na samotný slalom a nechal jsem se zmást šipkou namalovanou na asfaltu, což vyústilo v objetí kuželu z druhé strany a následné diskvalifikaci. Třetí kolo pak bylo zrušeno právě proto, že po pádu Tomáše Fialy se do něj už nikomu moc nechtělo (kromě mě ;-)).

Celkovým vítězem se stal Dominik Kowalski, následován Jardou Knettigem a nestárnoucím Josefem Štefkou. Vítězům gratuluji a Tomíkovi přeji ještě jednou rychlé uzdravení.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

7 komentářů u „Kill Hill dělal čest svému jménu“

 1. Ty náš šikovný Péťo, jako vždy perfektní článek a píšu ti jedničku. Akorát škoda, že jsem nemohl dorazit, a tak se uvidíme až v Poličce.
  A Tomovi ještě jednou rychlé uzdravení!!!!!!!!!

 2. Hezky jsi to napsal předsedo, už se na tebe těším – v obřáčku si to dáme. To zas bude majstrštik.

 3. Díky kluci. Těším se do Poličky až si to zase mezi sebou rozdáme… Pokusím se nedat kůži lacino 🙂

 4. skusim to v policce 0,5 vteriny za tebou pane presidente, na KILL HILL sem zjistil ze na tebe jeste nemám 🙂
  bomba clánek, delás to pekne, dekujeme moc
  PS: ale kdyz ted, tak premejslim……v POLICCE ti dám v GIANTU za USI!!! 🙂

 5. 🙂 Nevím, jak je to možný náčelníku, ale už se na tebe zase těším… Včera mi přistál v poštovní schránce slevový kupón (sleva 40%) na Tequilu… No řekni, mohl jsem jí v tom obchodě nechat?! Oni už i v tom Interšpáru vědí, co pijeme…
  PS: Zdá se mi, že se stávám nejoblíbenějším Brunem… Každý touží po mém skalpu, ale málokdo jej opravdu získá… A to platí i pro TEBE, náčelníku 🙂 😉

 6. Předsedo díky, … jako vždy. Přeju vám kvalitní souboje v Poličce, když se tak navzájem dráždíte červeným hadrem.
  Ještě je ale taky šance, že objevím taky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..