Střípky z druhé a třetí telekonference ISSA

Jako vice president ISSA a EU status marsal bych vás rád seznámil s tím, o čem se diskutuje při telekonferencích v rámci představenstva ISSA. Jedná se o zprávu z druhého a třetího sezení. Vše co je zde uvedeno je i odsouhlaseno. O spoustě věcí dalších se diskutuje, ale nebyl ještě nalezen rozumný konsensus.

Co je tedy schváleno:

 1. Změna pravidel pro rok 2011.
  Jonathan Harms bude ten, kdo provede následující úpravy:

  • popsat a začlenit slalom cross
  • popsat a začlenit banked slalom
  • startovní rampy mohou být vyšší než 2m a nemusí mít rádius. Musí se ale jednat o startovní rampy a ne konstrukci např. z lešení. Odchylky z pravidel musí bít uvedeny ve formuláři žádosti o  status
  • bude upraven výpočet celkového vítěze závodu tak, aby nebyly přidělovány záporné body
 2. US status maršálové
  • Lynn Kramer
  • Steve Pederson
  • třetí osoba se hledá (možná Rob Sydia)
 3. Mistrovství světa 2011
  Na pořádání MS jsou dva kandidáti. Je na US status maršálech, aby získali co nejvíce informací o obou podnicích a doporučili představenstvu ISSA vhodnější místo. Představenstvo ISSA k názoru US status maršálů přihlédne.

  • kandidát č. 1: Ottawa, Kanada
  • kandidát č. 2: Antrim, New Hampshire, USA
 4. Open vs Am/Pro
  Proběhla diskuze, zda by mělo zůstat zachováno rozdělení amatéři vs profesionálové. Po dlouhé diskuzi se nakonec představenstvo ISSA dohodlo na zachování rozdělení těchto kategorií. Organizátoři až do statusu Main (Plain, Basic, Prime, Main) budou mít volbu, zda jejich závodu bude Open, nebo budou kategorie rozděleny na Am a Pro. Závody se statusem Major (Mistrovství Evropy a Mistrovství světa) budou mít kategorie oddělené na Am a Pro. Na těchto závodech se předpokládá dostatečná účast amatérů i profesionálů. Světový žebříček také zůstane oddělen.
 5. Konečný světový žebříček pro rok 2010 bude zveřejněn v nejbližších dnech. Corky dělá poslední úpravy
 6. Členský poplatek do ISSA
  Byl dohodnut roční členský poplatek do ISSA ve výši 10 Eur. Členové ISSA budou moci volit představenstvo ISSA a zasahovat do dění organizace (budou mít přístup do sekce „pouze pro členy“ v ISSA diskuzním fóru. Členství nebude mít vliv na započítání do světového žebříčku.
  Organizátoři závodu se statusem Prime a vyšším zaplatí před přidělením statusu ISSA správcovský poplatek v následující výši (jinak jim status nebude přidělen):

  • Prime – 50 Eur
  • Main – 100 Eur
  • Major – 150 Eur

Za tento poplatek dostanou organizátoři a jezdci následující služby:

  • začlenění závodu do kalendáře závodů ISSA + bude zajištěno, že jejich závod nebude v termínovém konfliktu s jiným vysoce postaveným závodem
  • možnost prezentace závodu na webových stránkách ISSA
  • započítání závodu do světového žebříčku
  • aktualizace pravidel
  • dohled nad kvalitou pořádání závodů

Petr Janoušek
Vice President ISSA, EU status marshal

19 komentářů u „Střípky z druhé a třetí telekonference ISSA“

 1. @ Petr Janousek

  Existuje nejaký termín do kterého musí být definitivne rozhodnuto kde (a kdy) bude letos Mistrovství sveta ?

  Slo by zde krátce popsat co je „banked slalom“ a „slalom cross“ ?
  Treba by bylo jejich vyzkousení zajímavým zpestrením.
  Mozná i divácky pritazlivé (?)

 2. Dobrá otázka, Roberte. Kde a kdy bude MS 2011 by mělo být známo nejpozději koncem února.
  Co je to banked a slalom cross? Taky jsem to nevěděl… Koukni se na video http://www.youtube.com/watch?v=aHbB0_O9N6U … To je banked cross, slalom s překážkami…. a tady http://www.youtube.com/watch?v=kWj94SP0dwM je slalom cross, zde nejsou umělé překážky… Závodů tohoto ražení se moc nejelo…
  Jako slalomové disciplíny se to uznalo právě proto, že by to mohlo nalákat lidi… jak jezdce, tak diváky…

 3. Díky za odpoved.
  Banked nebo Cross slalomy jsou tedy silne závislé na lokaci která
  má tyto moznosti. Co já vím tak obdobný kanál jako je videt na videuv CZ asi není(?).Cross slalom by se dal jet asi jen v Prachaticích, kdyby se streetový rampicky trochu naposouvali tak aby to mohlo fungovat. Sikmej asfalt tam taky je. Víc jak 3-4 prekázky se ale asi dohromady nedaj. Pro zacátek by to ale mohlo stacit, ne ? Mozná by to stálo za zkousku. Nemuselo by se to ani nikam pocítat aby to byla sranda. Zálezí pochopitelne na organizátorovi. Mozná by to ale v Nedeli na záver závodu nebylo spatný. Jezdci který mají zkusenosti ve streetu (napr.Franta Zika nebo Honza Sik ) by mohli zamíchat „klasické“ slalomové poradí. Já bych do toho teda klidne sel. „Just for fun“ !!
  Skate + Fun + Rock´n roll…

 4. Taky děkuju za rozšíření obzorů – co s týče banked a board crossů. Už delší dobu špekuluju jak zpestřit ty slalomové tratě, které jsou něčím blbé ale musíme na nich jezdit neboť jiné nemáme (buď úzké nebo moc ploché atd.) Boardcrossy podobné jako v lyžování, kde jezdí 4 rideři najednou mě moc nelákají a překážky uprostřed tratě už vůbec né. Ale nějak začlenit do slalomu klopené zatáčky ( jen trochu klopené) aby to pořád byl slalom tak to by mohlo být něco.! Přikládám pro inspiraci další video z boardcrossu – kde jsou vidět možnosti klopení(bez zvuku).
  Pro pořadatele ovšem je to další hafo materiálu o který se musí starat, schovávat ho před deštěm a zase převážet atd…( plus žíněnky !!!)

  Přesto už je rozhodnuto, že u nás proběhne na jaře zkouška s několika deskami a otestujeme první CROSS.Pokud by se se mnou chtěl někdo podělit o osobní zkušenosti, nebo se zúčastnit jarního testování milerád jej pozvu do POLIČKY.
  Naskle. Ivo
  http://www.youtube.com/watch?v=RsvIZc2yiIw&feature=related

 5. Původně sme plánovaly pro zpestření jet u nás speciál na ruby, tedy tam kde je cíl, udělat start a cíl šoupnout na kopeček. Tedy do mírného kopce. Viděl sem to loni na youtube. U nás ta rovinka má sklon velice mírný a tak si myslim že v cíli do toho pár metrovýho kopečka by měli mnozí slušnou rychlost.
  Pokud však bude zájem, sem pro ten Banket v omezené formě zkusit. Těch ramp tam nemáme zas tolik a dlouhou klopenku nevyrobíme, páč to stojí prachy a ty nemáme. Navíc i kdyby sme měli, tak si myslim že by to byly vyhozený peníze, páč mimo závodu samotného (20lidí) to ve zbytku roku nebude mít využití a do roka to stejně shnije. S využitím klopeného asfaltu u startu, s jedním malým rádiusem a jednou přejezdovou rampičkou s deseticentimetrovým skokem máme tedy tři překážky. Bude li vůle od vás, proč to nezkusit.
  Na videu od Ivoše nechápu ty jejich skoky, jak na steetu :-O
  Jedinej kdo to u nás na slalomáku údajně hopsal obrubníky byl asi Kája Hóódek a prd mu kingpin plus následně klíční kost.
  Možná to jezděj na litejch street truckách, že se nebojej.

 6. Nikdo tam nejede na GOGu… Navíc tam mnozí mají na přední i zadní nohu přidělanou zahnutou „zarážku“, která je již spíše takovým „vázáním“, což není v pravidlech povoleno… Něco podobného má Martin Tuma vepředu na svém skejtu… My mu to tolerujeme, ale podle pravidel by to tam mít, z bezpečnostních důvodů, neměl. Podle pravidel je povolena zarážka, která ti nepřidělává sk8 k noze. Na ME ve Švýcarsku jsem viděl, díky tomuto vynálezu, spoustu krvavých pádů u lidí, kteří na to nejsou zvyklí a nepodařilo se jim z toho nohu vyndat.

 7. O ME je rozhodnuto. Bude skutečně v Grenobelu. K MS je zatím blíže Ottawa… Main byl přidělen do Amsterdamu… Od ostatních se nám ještě nepodařilo dostat žádosti o přidělení statusů…

 8. Je rozhodnuto o MS. Vyhrála Ottawa… Ještě bych rád upřesnil bod 4. Open vs Am/Pro. Prohlášení BOD v tomto bodu doznalo změny. Závod se statusem Major je ze strany BOD doporočován, aby byl pořádán s rozdělenými kategoriemi Am a Pro. Ne požadován…

 9. Je uz jasné jestli termín na MS v Ottawe (19.+20.+21.Srpen) zustává ?

 10. Pardon tady jsou ty fotky : Race Venue for World Championships of Slalom Skateboarding 2011

 11. @ Petr Janousek
  OK, ted jsem koukal na ISSA a tam uz je ten termín potvrzen.

  @Renata
  Musim na facebook nebo je ten link spatne (?)

 12. Hm, jsem tam nasel akorát tu skupinu ale fotky jeste ne.
  No nic do Srpna je casu dost. Treba na to príjdu..
  Cau, preji prima zbytek Nedele !!

 13. Ted mi poslali potvrzení ze jsem taky v tý skupine, takze jsem fotky videl. Kopec peknej. Slunícko tam taky svítí.

 14. 3ak jsem tě do tý skupiny přihlásila,mě tam zase dostala Joyce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..