World Championships 2010 naplněný novými myšlenkami

Výsledky: MS :: Český pohár ::
Fotky: Míra Bartoš (pátek) :: Ivošš :: Petr Klein :: Míra Bartoš (sobota) :: Radim :: Boris

S mírným odstupem času si prohlížím fotky a usmívám se. Usmívám se, protože jsem tam byl, byl jsem součástí dění a bylo mi krásně. Zapomněl jsem na všední starosti a nechal se vtáhnout do víru závodů a následných mejdanů. Do zábavy, která začala v pátek a v mém srdci přetrvává až do teď. Kdybych teď měl popisovat každý den, tak jak jsem to vždy dělal, musel bych napsat román, který by málokdo dočetl. Pokusím se tedy mistrovství pouze v krátkosti shrnout.

Hlavním přáním organizátorů bylo, aby se zde každý jezdec cítil jako doma. A udělali pro to všechno co bylo v jejich silách. Mistrovství světa přineslo mnoho nových myšlenek, které k tomu dopomohly, jako příklad bych rád uvedl:

Stavění slalomu v den závodu vybranými jezdci z různých zemí. Byla tak zaručena objektivita pro všechny a nikdo nebyl zvýhodněn a navíc to jezdce tmelilo. I já jsem byl poctěn možností podílet se na stavbě Giant slalomu s Richy Carrascem a nejen že se ukázalo, že to je správnej chlapík, ale umožnilo mi to pustit se do rukonohé konverzace i s ostatními členy týmu sk8kings

– Založení webu pro všechna mistrovství světa. Je to skvělá myšlenka, která se ale bude nejhůře realizovat. Je totiž hrozně obtížné spravovat web tak, aby se na něj znovu a znovu vraceli lidi a web žil

– Založení síně slávy. Peter Pletánek, první, kdo byl organizátory uveden do síně slávy, je žijící legendou československého skateboardingu, nedocenitelně „kope“ za Česko na ISSA fóru a je obrovsky pohodovým a tmelícím prvkem mezi skejťáky. Organizátoři, dle mého názoru, nemohli zvolit lépe.

– Trofeje. Organizátoři přišli s myšlenkou českého křišťálu, který bude krásným doplňkem každého interiéru. Je jen škoda, že žádný kousek ze soutěží dospělých nezůstal v Česku, ačkoli naši jezdci předvedli výkony, za které se nikdo nemusí stydět

– Plynulost závodů. Až na pátek, kdy plány organizátorů hatilo nepředvídatelné počasí, vše klapalo excelentně. Vždy bylo jasné, co se bude dít, závody měly spád a snad jsem nebyl přítomen jediného protestu, který by závody narušil. Prostě paráda.

– DVD. Viděl jsem ukázky tvorby člověka, který připravuje videozáznam ze závodů a nemůžu se dočkat chvíle, kdy se mi dostane tento záznam do ruky a až si jej budu moci spustit a prožít si celý víkend v myšlenkách znovu.

Mistrovství světa na ISSA stránkách velmi chválí Lynn Kramer. Ve volné citaci se tam vyznává z přesvědčení, že to byl její nejzábavnější závod, který kdy v Evropě jela. Sama se tam přizvává, že měla obavy z tight slalomu na rovině, a že je zvyklá jezdit vše z kopce. Nakonec ale uznala, že tight není o tom jet 30mil/h (cca 48 km/h), ale o mrštnosti a atletické dovednosti jezdců a sama byla se svým umístěním velmi spokojena a pogratulovala první Lienite Skaraine.

Poděkování patří Robertu Thielemu a Chozému, že obětovali svůj čas a pomohli se spolukomentováním záznamu z nedělných finálových jízd. Jejich postřehy záznam povýšili a byla radost se na to koukat.

Díky všem, kdo se na Mistrovství světa jakkoli kladně podíleli.

Petr Janoušek
Předseda ČASS

12 komentářů u „World Championships 2010 naplněný novými myšlenkami“

 1. někdo mi na tej fotce chybí!:-P kdo to ustříhl?! ale závody supr!!!!děkuju všem kdo se podíleli.

 2. Pane presidente, SlalomGangBang dekuje moc za povedený clánek.
  MS zústane definitivne ve svetový historii. Pepa a vsichni organizatori, samozrejme i ostatní co idealisticky pomáhali muzou být na sebe opravdu hrdý. Nesmí se zapomenout ze takova akce není samozrejmá a myslím si, ze s toho kazdý pro svoji dusi prospechoval.

  Tesime se na Policku. Nezapomente ze to je letos poslední závod pod modrým nebi. A to pocasi výpada dobre 🙂

 3. Pro mne nepochopitelná cenzorská ruka zasáhla a tedy jsem vymazal některá fota dívčích slalomářek.
  Navíc sem byl jinou zahraniční slalomovou návštěvnicí mého FB osočen, že dík těm fotkám „vypadám jako starý prase!!“
  Tedy všechny děvčata tímto vyzívám: máte li problém s některou ze svých fotek, napište mi a já je vymažu. Pevně však věřím, že většina z vás se nestydí za to že jste ženy.
  Vaše prase.

 4. Článek super… Navíc se povedlo Chozému načasovat vydání DVD k MS také na tuto dobu… Myslím, že se bude o MS v České republice ještě dlouho povídat, a že laťka je teď hodně vysoko…
  Chozé, to DVD je výborný a je to skvělá propagace nejen Hradeckých závodů, ale celého Českého skateboardingu… Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..