GOG Dusseldorf 2010

Malá zprávička pro ty, kteří by jednou vyrazily na závody do Dusseldorfu. Již potřetí se nám poštěstilo zúčastnit se sk8slalomového klání v tomto městě na Rýnu a nikdy jsme nelitovali. Nezastírám, že cestování po závodech beru víceméně jako gastrovýlet a víc se těším na místní speciality a pivo, než na samotný závod. Dusseldorf nabízí to nejlepší, co jsem zatím na cestách zažil. Pivo Schumacher Alt čepované z dřevěných sudů s výtečnou domácí kuchyní, toť zážitek pivovarské restaurace Schumacher v jejímž sousedství vždy bydlíme. Starý Dusseldorf  žije večer neopakovatelnou atmosférou, plné zahradní restaurace, ulice narvané k prasknutí, prostě šén.

Závody se jedou na břehu Rýna s výhledem na staré město, z mírného kopce s rovným dojezdem. Donald postavil nové rampy cca 2 m vysoké, ale jsou tak dobře tvarované, že sjet z nich je radost. Asfalt je trochu zrádný. Ať se dají jakákoli kola, vždy to má snahu trochu ustřelit. Při tréninku mi to uletělo tak, že jsem se zvedal ze země se zkrvavenou rukou a naraženým ramenem.  Jo ty chrániče!!! Kdybych si vzal i loketní, následky nebudou tak drastické.  Samotný závod už jsem jel s velkým respektem.

Účast byla i letos velmi slušná. Asi 40 jezdců, (předchozí roky bylo až k padesáti). Jinak závody jsou Basic. Organizačně panuje  velká pohoda. Vše je bez elektriky, pouze počítač je napájen malým generátorem, traťoví rozhodčí jsou jezdci samotní. Trénink je zhruba hodinu. Po něm se jede kvalifikace na dvě kola (2 lajny). Potom se jezdci rozdělí do skupin podle časů z kvalifikace a v každé skupině se ještě jede h2h závod. Jezdí se celý den. Večer se všichni přesunou k Donaldovi do fabriky, kde mají dva obří bazény a tam se popíjí a plká a kdo umí a chce, zajezdí si v bazénu.

V neděli je buď obřák nebo special v Kolíně.  Ten už jsme vypustily.

Výsledky jsou na ISSA foru. Pro mne samotného byl velkým překvapením Heiko Scheller, majitel Concretewavu, který nakonec skončil hned za Dominikem a předjel  Christopha Baumanna.

Petr Novotný
Bloody Bones

4 komentáře u „GOG Dusseldorf 2010“

 1. Ahoj Petre,

  díky za rychlej a peknej report!
  Sbíhaj se mi pri tom sliny v hube (to Pivo a tak…)
  Já se uz po tretí do Düsseldorfu nedostal tak se to snad konecne zadarí 2011 (?) Jinak Heiko Schöller je bourák a slalomuje dost pekne. Jezdí ale spís v bazénu u Donalda nebo ruzne ve skateparcích. Kdyz nemá závody daleko tak se dostaví.Obcas bejvá v Amsterdamu. Podobne to je i Franka Beste, kterej navíc poslední dobou spís jezdí downhill.

  Preji Ti brzké zahojení odrenin !

  Cau
  Robert

 2. …A já si myslel, že Heiko je holka, když jsem nakupoval na Concretewave… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..