Vznik a první úspěchy SK8 Slalom Polička

V Poličce vzniklo v měsíci dubnu nové občanské sdružení s názvem SK8 Slalom Polička, registrované u MV. Základním posláním SK8 Slalom Polička je, organizování sportovní činnost, tj. provoz sportovních aktivit a tvorba materiálně technických podmínek pro rozvoj slalomu na skateboardu.

Dalším úkolem našeho Občanské sdružení je vytváření ekonomické základny pro plnění svých cílů. Budování, provoz a údržba sportovních a jiných zařízení, která vlastní, nebo užívá. Hájit zájmy ČASS (České asociace SK8 slalomu) a jejích členů, za tímto účelem spolupracovat s orgány státní správy, obce, města a s ostatními organizacemi (např. sportovními svazy, ISSA – Mezinárodní skateboardovou organizací apod.) Dalšími formami své činnosti bude napomáhání rozvoji juniorské členské základny, její maximální podpoře a v ne poslední řadě pořádání závodů Světového poháru.
Členové SK8 Slalom Polička Stanislav Nožka, Petr Matouš a Vítek Hromádko se účastnili v termínu 16.5. – 17.5.2009 prvního závodu Českého poháru slalomu na skateboardu, který se konal v Prachaticích. Výprava našich závodníků byla velmi úspěšná a zapsali si první body do Českého poháru. Petr Matouš obsadil 1.místo v hybrid slalomu juniorů a Vítek Hromádko obsadil 1.místo v juniorském tight slalomu , Stanislav Nožka obsadil 3.místo tight slalomu v kategorii profesionálů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..